4 січня - День Незалежності.
Щорічно 4 січня День незалежності відзначають жителі М'янми (повна назва країни - Республіка Союзу М'янма, до 1989 року мала назву Бірма). У цей день в 1948 році країна стала незалежною від Великобританії. 4 січня 1948 країна стала незалежною демократичною парламентською республікою, що отримала офіційну назву Бірманський Союз (скорочено Бірма). Першим президентом країни став Сао Шве ТАІК, а першим прем'єр-міністром - У Ну. У країні було сформовано двопалатний парламент.
На відміну від багатьох інших колишніх британських колоній, Бірма вважала за краще не ставати членом Співдружності націй.
День незалежності М'янми - державне свято. У більшості міст в цей день проходять спортивні заходи, святкові концерти і ярмарки.
12 лютого - День Союзу.
12 лютого жителі М'янми відзначають державне свято - День Союзу. Ця дата є річницею Панглунгської конференції, що проходила в 1947 році.
На цій конференції Аун Сан, керівник боротьби за національну незалежність Бірми (сучасної М'янми) від Британської імперії і Японії, і керівники етнічних угруповань Шан, Качин і Чин підписали Панглунгську угоду про створення незалежної держави.
Однак незалежність Бірма була проголошена пізніше: в 1947 році Аун Сан і шестеро членів уряду загинули від руки правих змовників. Передача англійцями влади була відкладена. У 1948 році країна здобула незалежність, проте в ній почалася громадянська війна, оскільки деякі етнічні угрупування не визнали центральний уряд (перед відходом англійці пообіцяли їм незалежність як окремим державам).
На даний момент досягнуті умовні угоди про припинення вогню з усіма штатами, а 12 лютого - День Союзу.
2 березня - День Селянина (річниця перевороту 1962 р).
2 березня в М'янмі відзначається День селян. Цей день присвячується подіям 1962 року, коли в країні стався переворот на чолі з У Не Вином, відомим бірманськім політичним діячем.
Не Він правив Бірмою з 1962 по 1988 рік. До влади прийшов після військового перевороту, очоленого ним самим. Цей переворот повалив владу У Ну - політика, який переміг на виборах 1960 року. Після приходу до влади Не Він оголосив про створення Революційної ради під своїм керівництвом, а також про створення уряду, до складу якого увійшли 8 міністрів. Чинний парламент країни був розпущений, а конституція - припинена. Під час свого правління Не Він проводив політику земельних реформ, покликаних захистити інтереси селянського населення країни. Його починання тривають і нині. Під час святкування Дня селян в М'янмі знову піднімаються питання про проблеми реформування аграрного сектора країни, розвитку сільськогосподарської галузі. День селян в М'янмі є державним святом і більшість компаній в цей день закрито. А для жителів країни влаштовуються ярмарки, на яких демонструються традиційні ремесла, а також традиційна культура і мистецтво.
У березні проводиться барвисте свято повного місяця Табаунг
У березні буддисти М'янми відзначають початок останнього місячного року - Тараунг. Це найвідповідальніший період підведення підсумків і підготовки до новорічних свят Тінджі, які проходять у квітні та тривають майже два тижні. У М'янмі завершується не тільки рік за місячним календарем, а й фінансовий рік (останній його день 31 березня).
27 березня - День Збройних Сил.
Щорічно 27 березня відзначає своє професійне свято кожен, хто працює в збройних силах М'янми. Раніше це свято називалося День опору, оскільки було присвячено початку опору армії М'янми японській окупації в 1945 році.
Під час Другої світової війни М'янма (на той момент називалася Бірмою) була окупована Японією. Японська окупація була жорстокою, тому населення не підтримувало нову адміністрацію.
27 березня 1945 року Національна армія Бірми підняла повстання проти японців. Цей день відзначався як День опору, але пізніше був перейменований військовими в День збройних сил. Під цією назвою він і відзначається зараз як державне свято.
На даний момент в збройні сили М'янми входять три види військ - сухопутні, військово-повітряні та військово-морські сили. Їх основне завдання - захист свободи, незалежності та територіальної цілісності Республіки Союзу М'янма. Основною метою військової політики держави є оборона.
У квітні - Свято води "Маха Тінджін" і Новий Рік.
Новий рік в Бірмі випадає на період між 12 і 17 квітня, в найспекотніші тамтешні дні. Про точний день святкування жителі дізнаються з офіційного повідомлення міністерства культури спеціальним указом, урочистості тривають три дні. Бірманці вірять, що боги дощу живуть на зірках. Іноді вони зустрічаються на краю небесного зводу пограти один з одним. Тоді на землю проливається благословенний дощ, який забезпечує родючість і багатий урожай. Щоб виманити зоряних духів, бірманці влаштовують змагання в перетягуванні каната. У них беруть участь чоловіки двох селищ - одне проти одного, а в місті - вулиця проти вулиці. Жінкам і дітям в цей час належить якомога голосніше кричати та шуміти. Вони б'ють в порожні банки, посудини, тим самим підганяючи ледачих духів дощу. Настання Нового року в Бірмі знаменує фестиваль води, який іменується тінджан. Під час цього новорічного заходу, люди при зустрічі поливають одне одного водою з різного посуду, яка тільки є під руку. Втім, обливання водою нікого не ображає і не бентежить, адже цей традиційний для місцевих жителів новорічний ритуал - свого роду побажання великого щастя та удачі у Новому році.
1 травня - День Праці.
У М'янмі в основному всю важку фізичну роботу роблять жінки! Вони ремонтують дороги, збирають рис ... Також діти в країні працюють з 6 років!
26 травня - 9 липня відзначають Фестиваль пагоди Тіхошін
Тіхошін пагода - одна з найвідоміших і шанованих пагод не тільки в місті, а й у всій М'янмі.
19 липня - День Мучеників (День Мартіра).
Азаніне, День мучеників, День полеглих лідерів - державний пам'ятний день М'янми, відзначається за григоріанським календарем, як день загибелі Аун Сана і його сподвижників 19 липня 1947 року.
У листопаді - Національне свято.
В кінці листопада - на початку грудня відзначається Національне свято М'янми. Як дата національного свята була вибрана не річниця здобуття незалежності, як у багатьох інших країнах, а річниця першого студентського страйку, що відбувся в 1920 році.
У XVII столітті почалася колонізація М'янми Великобританією. Після англо-бірманських воєн, які пройшли в XIX столітті, вся територія країни була повністю окупована англійцями. Але в 1918 році в країні почався підйом національно-визвольного руху, якому сприяла Перша світова війна і Жовтнева революція в Росії.
Восени 1920 року відбувся перший університетський бойкот, розпочатий студентами Університету Рангуна, який згодом посилив боротьбу за відродження національної культури. Річниця початку активної боротьби проти колонізаторів була проголошена Національним святом М'янми.
25 грудня - Різдво.
Різдво завжди асоціюється з більш холодною погодою. Різдво починається в перший день грудня. Католицькі єпископи М'янми закликають вірян провести Різдво в дусі покаяння і молитви, щоб в країні настали мир і процвітання.