Дякуємо за Ваш відгук! Мы зв'яжемося з Вами протягом 24 годин!
Де придбати?
UA
|
RU
Контакти

Катар

title=

Менее двадцати лет назад горизонт Катара представлял собой совершенно монотонную картину. Единственным архитектурным достоянием, которое обнимало береговую линию, был одинокий Шератон Гранд. Сегодня роскошный отель утопает в зеркальных фасадах небоскребов, возвышающихся вокруг него. Бесплодная пустынная земля давно канула в лету. На ее месте раскинулся Доха, шумный мегаполис нового века, который стоит на пороге международного величия. То, что когда-то было только песком, теперь является постоянно растущим туристическим направлением. Убедитесь в этом сами, имея честь посетить все лучшее, что может предложить эта удивительная крошечная страна Персидского залива. Это не только одно из самых безопасных государств в мире. Это пример истинного арабского гостеприимства. Это жемчужина будущего! Вперед знакомиться с самым богатым государством мира!

Природные запасы нефти и газа позволили на безжизненной земле построить богатейшую страну. Современный Катар открыт не только для бизнеса, но и для туристов. Кстати, следующий чемпионат мира по футболу в 2022 году пройдет именно здесь. Все спортивные объекты будут размещаться в одном городе, где сейчас ведутся масштабные работы по возведению восьми стадионов. Конструкция одного из них будет напоминать традиционный головной убор Катара. Столица страны Доха в ожидании гостей!

Географічні дані Катару

Катар розташований на східному узбережжі Аравійського півострова. Площа країни - 11 437 м2. На суші межує тільки з Саудівською Аравією, довжина кордону становить всього 60 кілометрів, з усіх інших сторін омивається Перською затокою. На північному заході має морський кордон з Бахрейном, на південному сході - з ОАЕ. В основному ландшафт Катару - це плоскі безплідні пустелі, складені піском і гравієм. Найнижча точка - Перська затока (0 м над рівнем моря), найвища - Курайн-Абу-аль-Баул (103 м над рівнем моря).

Природні ресурси Катару - це нафта, природний газ, риба. Обмеженість природних запасів прісної води збільшує залежність від великих опріснювальних споруд. Катар знаходиться у вигідному стратегічному положення - в центрі Перської затоки, тобто поблизу головних нафтових родовищ.

Клімат в Катарі

Клімат - пустельний, жаркий, сухий. Літо дуже спекотне (середня температура самого теплого місяця, липня, + 35 ° С) з частими пиловими і піщаними бурями.

Зима - тепла (середня температура найхолоднішого місяця, січня, + 20 ° С).

Середньорічна кількість опадів, що випадають з листопада по травень (з максимумом в лютому), коливається від 55 мм на півдні до 125 мм на півночі. Характерні сухі північні вітри, що несуть маси піску з аравійських пустель. Найкращий час для відпочинку в Катарі - вересень-січень і березень-травень.

Населення Катару

Населення країни (за оцінкою на 2017 рік) становить близько 2,6 мільйона чоловік, сюди включено і велика кількість робітників-мігрантів із сусідніх держав.

Етнічні групи: араби - 40%, пакистанці - 18%, індійці - 18%, іранці - 10%. Мова: арабська (державна), англійська. Віросповідання: мусульмани-Ваххаба - 95%. Столиця - Доха.

Найбільші міста: Доха (800 000 чоловік).

Мова Катару

Державна мова - арабська, також використовується урду. У спілкуванні з іноземцями широко поширена англійська.

Релігія в Катарі

Державна релігія - іслам. За переписом 2014 року: мусульмани - 77,5%, християни - 8,5%, інші - 14%.

Більшість катарців - послідовники суннітського напрямку в ісламі.

Часовий пояс Катару

На даний період час в Катарі випереджає київський на годину.

Переведення годинника на літній і зимовий час в Катарі не проводиться.

Qatar

Валюта Катару

Міжнародна назва: QAR, катарський ріал, який дорівнює 100 дирхамам (USD 1 = 3.65 QАR). В обігу знаходяться купюри номіналом в 1 ріал, 5, 10, 50, 100, 500, а також монети номіналом в 1 дирхам, 5, 10, 25, 50 (в широкому обігу тільки монети в 25 дирхам і 50).

Обмін валюти можливий практично в будь-якому банку і магазині, а також в численних приватних обмінах валют.

Кредитні карти і тревел-чеки приймаються для оплати практично у всіх великих торгових центрах, готелях, банкомати також працюють практично в будь-якому банку, готелі або магазині.

Чайові в ресторані зазвичай додаються до рахунку, місцеві традиції не вимагають, щоб туристи залишали додаткові чайові, втім, за гарне обслуговування можливо залишити обслуговуючому персоналу будь-яку суму на розсуд гостя.

Митні обмеження Катару

Ввезення і вивіз національної та іноземної валюти необмежений. Дозволено безмитне ввезення адекватної кількості тютюну і парфумів для особистого використання.

На територію Катару ввезення спиртних напоїв суворо заборонений, за винятком наявності спеціального дозволу уповноважених служб. У цій країні спиртні напої подаються офіційно тільки в барах і ресторанах готелів.

Слід також знати про деякі предмети, які заборонено ввозити в Катар:
• зброя та вибухові речовини;
• слонова кістка, а також ріг носорога, та вироби з них;
• шкіру тварин;
• свинину;
• електроприлади, що працюють на частоті, яка не дозволена за міжнародними стандартами зв'язку;
• психотропні речовини;
• всі види наркотиків і медичні препарати, в складі яких є наркотичні речовини.

Необхідно бути уважним, збираючи в дорогу лікарські препарати, які містять наркотичні речовини. Через них можуть виникнути серйозні проблеми, від великого грошового штрафу до тюремного ув'язнення.

Митні правила також забороняють ввозити в Катар друковану та відеопродукцію еротичного характеру, а також таку, яка здатна образити релігійні почуття мусульман, чи суперечить нормам ісламу або може бути сприйнята як недружня по відношенню до держави.

З Катару забороняється вивозити:
• зброю, боєприпаси, а також вибухові речовини і все, що застосовується при їх виготовленні;
• військову уніформа, а також одяг, що імітує її;
• одяг з іменами Аллаха і аятами корану;
• будь-які види допінгу, наркотиків, речовин, які викликають галюцинації, та речовини, до складу яких вони входять;
• піротехнічні іграшки;
• різного роду фальшиві грошові знаки;
• небезпечні концентрати, отруйні сироватки і радіоактивні речовини;
• апарати для азартних ігор;
• предмети і товари, які можуть образити мусульманську віру.

Національні свята і вихідні дні в Катарі

День Незалежності (День Нації) відзначається 3 вересня (1971); 18 грудня - річниця сходження сім'ї Аль Тані на трон. У березні в Досі проводиться етап чемпіонату світу з гольфу "Катар Мастерс". Протягом літніх місяців проходить "Літній Фестиваль Чудес Катару", в рамках якого проводиться Джазовий фестиваль "Північне Море".

Релігійні події Катару - пост Рамадан, який закінчується фестивалем Ейд-аль-Фітр, в цей час жителі Катару роблять багато нових покупок, приймають гостей і ходять в гості, дарують подарунки тощо. Катарці також здійснюють паломництво в Мекку, чому передує ще один знаменитий фестиваль - Ейд-аль-Адха.

Кухня Катару

Справжня катарська кухня практично невідома іноземним туристам. Протягом багатьох століть місцеві жителі, які проживали в умовах жорсткого дефіциту харчових ресурсів, виробили дуже аскетичні рецептури приготування їжі. Практично всі страви створювалися на основі всього трьох компонентів - фініків у всіх видах, верблюжого молока і масла з нього ж. М'ясо завжди було в дефіциті, тому в наші дні ці страви можна спробувати тільки в бедуїнських шатрах в пустелі.

У всіх ресторанах і кафе практикують приготування "більш європейських" страв і рецептур, завезених з більш "багатих" на кулінарні традиції арабських країн - традиційні "хуммус", "шиш-кебаб", "тікка", "мутаббаль", смажене на рожні м'ясо або риба (незважаючи на "морське" розташування країни, риба в раціоні катарців представлена досить слабо). Повсюдно зустрічаються індійські і пакистанські ресторани, кафе з відповідною кухнею.

Традиційним напоєм є фруктові соки і кава. Каву зазвичай заварюють "по-бедуїнські" – вона дуже слабка і з великою кількістю цукру, але все більшого поширення набуває традиційна арабська кава - міцно заварена, без цукру, але з додаванням кардамону, мелених кісточок фініків тощо. Алкоголь практично не вживається. Хоча його продаж обмежений тільки ліцензіями (доступний у великих готелях та дорогих ресторанах), самі катарці спиртних напоїв вживають дуже мало.

Qatar_cuisine_8Qatar_cuisine_9Qatar_cuisine_10

Транспорт в Катарі

Таксі

Гості Катару можуть скористатися послугами таксі: вони дешеві, доступні в будь-який час дня і ночі. Їх легко впізнати за помаранчевим і білим кольорами. Вартість таксі: в денний час в межах Дохи - 0,1 QAR за кожні 200 метрів, а за межами міста - 0,15 QAR за кожні 200 метрів. Хвилина очікування вдень коштує 0,1 QAR. У нічний час проїзд, в межах Дохи - 0,2 QAR, а за межами міста - 0,3 QAR. Хвилина очікування вночі - 0,2 QAR. Нічний тариф діє з 9 вечора до 5 ранку.

Дороги та правила водіння

Рух правосторонній. Дороги знаходяться в чудовому стані. Швидкісний режим контролюється автоматичними радарами з фотоапаратами, тому сперечатися з дорожньою поліцією марно. Обмеження швидкості складає 60 км/год в місті, 120 км/год на трасах. Платних паркувальних зон в містах трохи, зазвичай вони є тільки на вузьких вуличках в самому центрі, а також навколо громадських будівель.

Оренда автомобілів

Оренда автомобіля досить поширена і процедура оформлення машини проста. У країні працюють офіси багатьох міжнародних прокатних фірм. Необхідна наявність водійських прав (перші сім днів турист може використовувати права своєї країни, після закінчення цього терміну необхідно оформити катарські тимчасові права), кредитної картки (у багатьох агентствах плату візьмуть й готівкою, але зажадають внести депозит на суму не менше ніж USD 300 і паспорт в заставу), бути не молодше 21 року.

Вартість оренди зазвичай становить приблизно USD 30 в день. Страхування автоцивільної відповідальності обов'язково. Мінімальний термін оренди - 24 години, але поширена практика погодинної оренди машини з водієм. Оренда в аеропорту, як правило, дорожче, ніж в міських офісах та готелях.

Міський транспорт

Міський транспорт відсутній. Міні-буси час від часу курсують між портом і спальними районами, не мають чіткого розкладу, а перевозять, як правило, гастербайтерів, які працюють у місцевій індустрії.

Залізниці

Залізничний транспорт обслуговує тільки промислові комплекси у внутрішніх районах.

Магазини та покупки в Катарі

У Катарі, також як і в ОАЕ, розгалужена система супермаркетів і торгових центрів, де можна придбати недорогий та якісний текстиль. Багато магазинів влаштовують сезонні розпродажі, ціни в магазинах Катару нижче, ніж в Дубай. У Катарі можна придбати недорогі золоті вироби (золото буде невисокої проби, але самі вироби досить якісні), а також тканини. На ринках і в приватних магазинах можна та навіть потрібно торгуватися, у великих магазинах ціни фіксовані.

У Катарі можна відвідати такі торгові центри як: City Centre Mall, Lagoona Mall, Ezdan Mall, The Mall Doha. Також туристам дуже подобається торговий центр Villaggio Mall, який є справжньою гордістю Катару, частинка Італії в арабській країні. Інтер'єри в дусі міських кварталів італійського середньовічного міста вражають уяву навіть бувалих туристів. Усередині працюють бутіки найвідоміших і найрозкішніших торгових марок, набережна вздовж штучного каналу і, нарешті, сам канал довжиною 150 метрів. Не дивуйтеся, коли назустріч вам випливе справжня гондола - катання на цих типових венеціанських човнах є одним з найпопулярніших атракціонів. Ще одна «фішка» Villaggio Mall - льодовий каток олімпійського розміру. Він відкритий для всіх бажаючих, а раз на рік його поле стає ареною хокейних змагань під назвою «Кубок Пустелі». У критому парку розваг, який теж є частиною Villaggio Mall, працюють численні атракціони, включаючи класичне колесо огляду, американські гірки, традиційні каруселі та батути.

Кінотеатр формату 4D дозволить глядачам відчути вібрацію крісел від вибухів на екрані та інші неймовірні аудіо-візуальні ефекти.

Години роботи установ і магазинів в Катарі

Банки працюють з суботи по четвер з 07:30 до 13:30. Обмінні пункти відкриті в ці ж дні з 8:00-9:00 до 13:00 годин, і з 15:00 до 20:00 (деякі працюють до 21:00 і пізніше). П'ятниця - неробочий день у всіх організаціях.

Обмін валют можливий практично в будь-якому банку та магазині, а також в численних приватних обмінних пунктах, які забезпечують кращий курс, ніж банки.

Банкомати АТМ функціонують практично в кожному банку, готелі або магазині.

Магазини працюють з середи по суботу з 8:00 до 12:00, в четвер - з 8:00 до 11:00. Ринки відкриті з 8:00 до 12:00, деякі продовжують роботу і ввечері, з 16: 00-16: 30 до 19: 00-20: 00. П'ятниця - неробочий день.

Зв'язок та комунікації в Катарі

Зв'язок

Міжнародний код країни - 974. Вихідний міжнародний код - 0. Внутрішні міжміські коди не використовуються.

Система телекомунікацій в Катарі сучасна і постійно модернізується. Зателефонувати за кордон можна з переговорного вузла в готелі або з будь-якого з телефонів-автоматів (працюють за картками, середній тариф близько 50 дирхам за 3 хв.), розташованих у всіх громадських місцях. Можна безкоштовно скористатися телефоном в офісі або магазині, попередньо запитавши дозволу персоналу скористатися ним.

Інтернет

Інтернет широко поширений в Досі, починаючи від великих готелів і закінчуючи звичайними вуличними інтернет-кафе.

Стільниковий зв'язок

Мобільний зв'язок стандарту GSM-900 представлений оператором Q-tel (QATARNET, THURAYA). Туристи можуть придбати sim-картки по системі передоплати, однак, це має сенс лише тим, хто збирається дуже багато говорити з закордоном. Вартість sim-карт досить висока і відповідає $ 80-100.

Харчування в Катарі

Зустріти в Досі ресторан національної кухні досить непросто. Вся справа в тому, що місцеві кулінарні традиції практично повністю витіснили традиції з сусідніх країн, тому сучасна кухня представляє унікальне поєднання індійських, пакистанських і арабських кулінарних традицій. Мандрівникам, які під час відпочинку вирішили відправитися в сафарі по пустелі, неодмінно слід заглянути в табір бедуїнів. Саме в таких таборах можна спробувати приготовані за старовинними рецептами м'ясні страви.

Обов'язковими компонентами багатьох старовинних катарських частувань є верблюже молоко і фініки, тому іноземним мандрівникам ці страви можуть здатися досить екзотичними. Незважаючи на те, що Доха не відчуває нестачі в морепродуктах, у місцевих жителів рибні страви не користуються великою популярністю. Приїжджі можуть відвідати один із спеціалізованих рибних ресторанчиків, фірмові страви якого неодмінно здивують оригінальністю.

Одним з кращих в місті ресторанів, що спеціалізуються на приготуванні рибних страв, є Al Mahara. У ресторані Al Bandar Fish Market гостям запропонують не тільки вишукані морепродукти, а й популярні страви близькосхідної кухні. Приємним доповненням до трапези стануть і прийнятні ціни, вартість фірмових страв закладу не перевищує 30 USD. Любителям страв високої кухні можна порекомендувати відвідати ресторан Market by Jean-Georges, в якому гостям пропонують спробувати найпопулярніші страви міжнародної кухні. Він приймає гостей до пізнього вечора, розважаючи цікавою програмою.

Шанувальникам італійської кулінарії більше підійде ресторан La Dolce Vita. Це затишне і спокійне місце, де можна чудово провести вечір та продегустувати улюблені страви в «східному виконанні». На додаток до замовлення гостям обов'язково запропонують обрати вино. Колекція напоїв в La Dolce Vita також бездоганна, як і меню. Привабливим закладом є ресторан азіатської кухні Spice Market. Вранці тут завжди збирається багато відвідувачів, щоб випити кави і поласувати свіжою випічкою, а ввечері в ресторанчику люблять відпочивати великі компанії. Для відпочинку всією сім'єю прекрасно підійде ресторан Thai Snack and Massage, який входить в число кращих бюджетних закладів міста. У денний час гостям пропонують спеціальні бюджетні обіди, при бажанні відвідувачі можуть замовити страви з собою.

Медицина в Катарі

При в'їзді в країну медичний сертифікат не вимагається. Небезпека зараження інфекційними хворобами низька, тільки в деяких районах на узбережжі існує невеликий ризик малярії.

Система медичного обслуговування в країні чудово розвинена, хоча рівень послуг в різних установах може досить сильно відрізнятися. Перша медична допомога надається безкоштовно. За всі наступні звернення до лікарів потрібно платити. Ціни на медичні послуги дуже високі.

Курорти і пам'ятки Катару

Доха

У місті Доха, є гарне старе місто, яке, як правило, включають в туристичні маршрути в Катарі. Можна відвідати Національний Музей Катару, Етнографічний Музей Катару, парк розваг «Королівство Аладдіна», зоопарк. Всього в 25 км від Дохи є форт Умм-Сала-Мохамед. Це гарне світле спорудження з двома примітними вежами, також там є маленька мечеть та старий мінарет.

Близько 40 км на північ від Дохи спостерігається багато насипів і курганів, які багато років поспіль представляють особливу цінність для археологів, оскільки їх вважають дуже старими. Іслам заборонив похорони в курганах, і є підстави вважати, що створені ці насипу древніми племенами, багато їх відносять ще за часів арійських племен або атлантів.

Одне з найпопулярніших розваг, пропонованих туристам в Катарі, - сафарі. На відміну від ОАЕ, сафарі більш екстремальне і найбільше нагадує атракціон «американські гірки».

Аль Рувейсе

Аль Рувейсе - це невелике місто, розташоване на північній частині півострова Катар, морський курорт цієї країни. Місто є популярним туристичним напрямком і привертає велику кількість туристів.

Протягом сотень років Аль Рувейсе був домом багатьох бедуїнських племен. Вони зберігали свій побут і культуру довгий час. Однак економічний розвиток світу, змусив їх також змінитися.

Аль Рувейсе - це ідеальне місце, якщо ви хочете втекти від натовпів народу і машин. Місто пропонує приголомшливі по красі околиці. Велика його частина зайнята пустельними піщаними дюнами. Прекрасні піщані пляжі на березі Перської затоки, які по праву вважаються одним з кращих місць для дайвінгу.

Аль-Зубара - важливий археологічний центр, відомий своїм старим фортом. Він має форму квадрата з круглими вежами в трьох з його кутів і прямокутної вежі в четвертому. Форт Аль Зубара був побудований під час правління шейха Абдула Бін Куассі Аль Тані. Сьогодні форт був перетворений в обласний музей, який виставляє захоплюючі експонати - різні знахідки з руїн старого міста, дослідження яких тривають. У парі кілометрів від засипаного піском міста Зубара лежать руїни древніх прибережних укріплень, ймовірно XVII-го або XVIII-го століття.

В Аль Рувейсе є великий розважальний комплекс Ruwais Housing Complex з боулінгом, кінотеатром, тренажерним залом, бібліотекою та тенісними кортами.

Аль-Вакра

Аль-Вакра розташоване на східному краю узбережжя Перської затоки, знаходиться в 10 хвилинах їзди від Дохи.

Аль-Вакра була столицею Катару за часів правління родини Аль Катер. До теперішнього часу місто відоме риболовецьким промислом та славиться як колишній центр видобутку перлів. Прекрасна мальовнича гавань, в якій як і раніше можна побачити однощоглові арабські риболовецькі судна. Чудовий пляж, довгий і піщаний з великим мілководдям. У місті є чарівний парк з безліччю дерев, де можна сховатися від спеки. Музей Аль-Вакра знаходиться в одному з колишніх фортів міста та відображає морську і природну історію області. Серед експозицій є кілька прекрасних зразків мистецтва і архітектури.

Palm Tree Island

Пальмовий острів (Palm Tree Island) - штучний острів неподалік від Дохи, посередині затоки, площею всього 25000 м2. Пустельний острів посеред бухти засадили пальмами і назвали «Пальмовим островом». По суті, він є міським пляжем та «розважальним центром» одночасно. Вам знадобиться 20 ріалів - проїзд на катері туди і назад плюс деякі прохолодні напої «в подарунок», для дитини - 10 ріалів, 35 ріалів - плюс обід. Решта розваг за додаткову плату.

Острів відкритий з 9:00 до 22:00 з суботи по вівторок, з 9:00 до 23:00 з середи по п'ятницю. Катери ходять кожні 10 хвилин, останній відходить під час закриття. В місяць Рамадан острів працює з 9:00 до 1:00, проте в денний час ресторан буде закритий. Вечорами спеціальне меню "іфтар". Під час свята Еід для дітей йдуть спеціальні розважальні програми з 15:00 до 17:00, вечора арабської музики з 19:00 до 22:00.

Умм-Саїд

Умм-Саїд - це місто, розташоване в сорока п'яти кілометрах від Дохи на східному узбережжі півострова Катар, є морським курортом. Це комерційний, а також найбільший нафтовий експортний порт. У місті добре розвиваються індустрії виробництва сталі, добрив, нафтопродуктів і природного газу. Однак місто являється не тільки індустріальним, а й туристичним центром.

Клімат в Умм-Саїд ідеальний - не дуже жарко і не дуже холодно. Це абсолютно безпечне місто, де ви можете вільно гуляти в будь-який час дня і ночі. Місто - то пустельний оазис, яскравий, живий, дуже чистий з зеленими вулицями. На півдні знаходиться пляжний курорт з вітряними піщаними дюнами. Катарці і туристи люблять приїжджати сюди на вихідні. У пустелі проводилися змагання на витривалість в рамках Азіатських Ігор.

Безпека в Катарі

Катар - одна з найбезпечніх країн світу. Рівень злочинності вкрай низький. Навіть в провінції в нічний час доби можна не побоюватися яких-небудь проблем з місцевими жителями.

Забороняється знімати військові і поліцейські об'єкти, аеропорти і внутрішні приміщення мечетей. У побутовій зйомці також слід бути дуже обачним - не варто фотографувати або навіть наводити об'єктив на чоловіків без їх на те згоди. Особливо не рекомендується фотографувати жінок і священнослужителів, іноді можуть активно перешкодити зйомкам навіть поліцейські.

У громадських місцях жінкам варто уникати надмірно відкритого одягу та міні-спідниць, а чоловікам - шорт або майок без рукавів. Якщо ви не сповідуєте мусульманську віру, входити в мечеть заборонено.

Більшість готелів та ресторанів мають ліцензію на продаж алкогольних напоїв. Виносити алкоголь на вулицю, розпивати в громадських місцях, керувати автомобілем в нетверезому вигляді та перевезити алкоголь - все це переслідуються законом та карається досить жорстко (аж до тюремного ув'язнення). Ціни на алкоголь високі. У період Рамадану алкогольні напої не продаються. "Нічне життя" в Катарі відсутнє.

Новини