Дякуємо за Ваш відгук! Мы зв'яжемося з Вами протягом 24 годин!
Де придбати?
UA
|
RU
Контакти

Хорватія

Croatia_main

Живописные бухты, причудливые по своей форме острова, древние таинственные замки, термальные источники, национальные парки – все это отдых в Хорватии. Редкая и удивительная красота, неповторимая гармония хорватской Адриатики полностью покорила сердца большинства знаменитых людей Европы. Бернард Шоу писал про Хорватию следующее - "Боги хотели прославить то, что они создали, и в последний день из слез, звезд и дыхания моря сотворили Корнати". Сам Жак Ив Кусто был сильно восхищен прозрачным, чистым и теплым морем, омывающим уголки Хорватии. Местоположение Хорватии определило историю этой стран. Издревле она располагалась на сплаве культур и цивилизаций: в IV веке здесь располагалась граница между восточной и западной частями Римской империи, в IХ веке между франками и Византией, в Х веке между православной и католической церковью, с ХV по ХIХ век - между исламским Востоком и христианским Западом. Все это стало отражением в уникальных культурных, исторических и архитектурных памятниках всех ее городов, основанных еще в средневековом и античном периодах и представляющих особый интерес для разнообразных любознательных туристов.

В Хорватию только раз можно попасть случайно. Каждый последующий раз эта страна будет манить Вас своей красотой, многоликостью и гостеприимством.

Географічні дані Хорватії

Розташовуючись на перехресті шляхів, що ведуть до Центральної Європи і до Середземномор'я, республіка Хорватія одночасно відноситься до середземноморського і середньоєвропейських-придунайських регіонів. У вигляді дуги її територія простягається від річки Дунаю на північному сході на захід до півострова Істрія і на південь до Боки Которської.

На суші Хорватія межує з п'ятьма країнами, і загальна протяжність її кордонів становить 2028 км. Країна має сухопутний кордон з Угорщиною, Сербією, Боснією і Герцеговиною, а зі Словенією і Чорногорією вона межує як по суші, так і по морю. З Італією країна має виключно морський кордон.

Найбільший хорватський острів - Крк із загальною площею 409 км2.

Найдовший, як може здатися з назви, не острів Дуги (Довгий), а острів Хвар. Його довжина становить 68 км, а площа - 300 км2.

Найвищий острів - Брач. Його Видова гора (779 м) є найвищим пунктом Адріатичного архіпелагу.

Самий лісистий острів Адріатики - Млет. Майже 72% його поверхні займають ліси, 22% - сільськогосподарські угіддя, а 6% - камені.

Самий сонячний адріатичний острів (і, взагалі, саме сонячне місце в Хорватії) - Хвар. Тут сонце світить 2 718 годин на рік.

Хорватії належать 1185 островів і маленьких острівців уздовж Адріатичного узбережжя, 67 з яких заселені. Найбільші острови - Крк і Црес, саме тому цю країну називають "країною тисячі островів".

Croatia_map

Клімат Хорватії

Хорватія в Європі є найбільш сонячною країною, в році середня кількість сонячних годин становить 2600. На території Хорватії можна виділити два клімату: на Адріатичному узбережжі панує середземноморський клімат з жарким і сухим літом (+25 .. + 29 ° C) і з прохолодною зимою (+9 .. + 15 ° C), а в центральній частині країни клімат помірно-континентальний (влітку +20, + 23 ° C, взимку +1 .. + 3 ° C). Купальний сезон триває з початку травня по кінець вересня. Екологія вважається в світі однією з найбільш бездоганних

Населення Хорватії

У Хорватії проживає близько 4,3 млн. Чоловік. Більшу частину населення країни складають хорвати (89,6%), серби (4,5%), боснійці (0,5%), угорці (0,5%), словенці (0,3%), румуни (0,2 %), албанці (0,1%), чорногорці (0,1%), інші (4,1%).

Croatia_people_1Croatia_people_2Croatia_people_3

Мова Хорватії

Мова: хорватська (державна, мова споріднена з сербською). Має спільні корені зі старослов'янською мовою, тому мовний бар'єр легко перебороти. Повсюдно вживається німецька, в Істрії багато хто говорить по-англійськи та по-італійськи.

Релігія Хорватії

Серед віруючих в Хорватії переважають католики (87,8%), православні (4,5%), інші християни (0,4%), мусульмани (1,3%), інші (0,9%), атеїсти (5, 2%).

Часовий пояс Хорватії

У Хорватії часовий пояс +1 година за Гринвічем. Від київського часу Хорватія відстає на 1 годину.

Хорватія

Валюта Хорватії

Грошова одиниця Куна (HRK), складається із сотні лип. В обігу знаходяться банкноти в 1000, 500, 100, 20, 10, 5 кун, монети - 1, 2, 5 кун, 10, 20, 50 лип. Банки працюють з 8:00 до 19:00 з понеділка по п'ятницю, в суботу з 8:00 до 12:00. Комісійні при обміні 1 - 1,5%.

1 HRK = 0.13 EUR
1 EUR = 7.73 HRK

Croatia_money

Транспорт Хорватії

Громадський транспорт
У Загребі можна скористатися туристичною карткою «Загреб-Кард», яка надає необмежену кількість поїздок на автобусі першої зони, а також на трамваї, підйомнику і канатній дорозі, покупку квитків в музеї і зоопарк зі знижкою 50%, на концерти, в театри і оперу зі знижкою 20%, а також дає право на знижки в магазинах, ресторанах і пунктах прокату автомобілів. «Загреб-Кард» дійсна 72 години і коштує 60 HRK (близько 8 EUR). Найпоширеніший вид громадського транспорту в Хорватії - автобус. У Загребі і Осієку є також мережа трамвайних ліній, що покриває всю територію міст. Квитки продаються, як правило, в салоні автобуса, трамвая або в газетних кіосках. При посадці необхідно відзначити квиток в спеціальних автоматах. У Загребі між Нижнім і Верхнім Містами ходить фунікулер.

Croatia_transport_1Croatia_transport_2Croatia_transport_3

Оренда транспорту
Щоб взяти в Хорватії напрокат автомобіль, необхідно бути не молодше 21 року, мати стаж водіння не менше трьох років, кредитну карту, паспорт і водійське посвідчення. Якщо немає кредитної картки, зазвичай залишається застава 150-300 EUR.
Ціни в «прайсах» прокатних контор вказані без урахування 20% податку. Деякі компанії надають знижку в розмірі 10% за умови повної оплати готівкою.
Рух в країні правосторонній. Водії-аборигени досить ввічливі, а самі дороги, хоч і завузькі, містяться в пристойному стані. Інфраструктура для автотуристів розвинена дуже добре. Водієві в Хорватії важливо завжди точно дотримуватися дорожніх знаків (особливо на гірських дорогах!) І пам'ятати, що пішоходи тут мають перевагу.

Croatia_transport_4Croatia_transport_5Croatia_transport_6

Автобуси
Міжнародні автобусні рейси йдуть до Хорватії з безлічі країн Європи. Практично всі частини країни охоплені мережею автобусних пасажирських перевезень. Це досить швидкий і дешевий спосіб подорожувати по країні. Майже в кожному містечку є автобусна станція (Autobusna Stanica), де можна купити квитки і ознайомитися з розкладом. В Загреб автобуси прибувають на автовокзал 'Autobusni kolodvor Zagreb'.

Croatia_transport_7Croatia_transport_8Croatia_transport_9

Таксі
Все загребські таксі працюють по лічильнику. Тариф при посадці на таксі - $ 2,4, далі нараховується по $ 0,96 за кілометр поїздки. За кожне місце багажу - плата $ 0,16. При поїздці після 22 годин і до 5 ранку, а також по неділях і святкових днях сума оплати збільшується на 20% від нарахованої лічильником.

Croatia_transport_10Croatia_transport_11Croatia_transport_12

Водний транспорт
Пороми, теплоходи, кораблі ходять вздовж узбережжя Адріатики між прибережними містами Хорватії, а також до більшості населених островів. Існують також міжнародні рейси. З 28 травня по 30 вересня діє літній розклад з більш частими відправленнями.

Croatia_transport_13Croatia_transport_14Croatia_transport_15

Залізничний транспорт
В країні існує кілька типів поїздів: Euro City (EC), Inter City (IC), експрес (Ex), швидкий (B) і місцеві поїзди, що зв'язують між собою основні міста країни (за винятком Дубровника).

Croatia_transport_16

Свята, події, фестивалі Хорватії

У Хорватії проводиться безліч фестивалів і різних торжеств.

У Загребі
- Музичне Бієнале (квітень), філармонічний Фестиваль Св. Марка (червень), виставка квітів "Флора-Арт" (червень), Міжнародний фестиваль нового театру - ЕВРОКАЗ (червень - липень), Фестиваль мультфільмів (червень), Міжнародний фольклорний фестиваль (липень), Загребський літній фестиваль (липень - серпень), Міжнародний фестиваль театрів ляльок (серпень - вересень), міжнародні Дні Джазу (жовтень) і Загребський міжнародний ярмарок (дата "плаваюча").

Croatia_festivals_1Croatia_festivals_2Croatia_festivals_3

У Дубровнику щорічно проводиться Карнавал (лютий), свято Св. Благий (лютий), а також знаменитий міжнародний літній фестиваль (липень-серпень), під час якого проходить близько сотні різних виступів.
Щорічно в Ровіне проходить паломництво в честь Св. Еуфімії (16 вересня), на яке збираються тисячі віруючих зі всієї Європи, на початку травня - регата Ровінь-Пезаро, в серпні - Ровіньський ярмарок, а у вересні - яхтові гонки.
У Поречі проходить щорічний Фольклорний фестиваль (червень), Міжнародне Фольклорне свято (серпень), Літня Виставка мистецтв (все літо) і Музичний літній фестиваль (з травня по вересень).

Croatia_festivals_4Croatia_festivals_5Croatia_festivals_6

На острові Раб 9 травня або 27 липня влаштовуються традиційні змагання арбалетників (проходять з 1364 р.). У Пулі проводяться Кінофестивалі і Фестиваль оперної музики (літо).
У Водиці - міжнародний Музичний фестиваль (літо).
У Спліті проходить барвисте Свято Св. Духа (7 травня), Літній фестиваль (середина липня - середина серпня).
У Задарі проводиться щорічний Фестиваль піратів (вересень), Міський ярмарок Задара і Пісенний фестиваль Далмації (липень-серпень), Музичні вечори в церкві Св. Мучеників (серпень) і Хоровий фестиваль (жовтень).

Croatia_festivals_7Croatia_festivals_8Croatia_festivals_9

На острові Корчула з кінця XV ст. влітку проводяться лицарські ігри «морешка» (по четвергах, о 21.00) і «кумпанія».
Раз на рік в гірському селі Радошич проводять, так звану «далматінську кориду» - бої биків (дата "плаваюча"). Б'ються тварини ні з людьми, а один з одним, і видовище це не менш захоплююче, ніж корида в Іспанії. Просто в Далмації бої биків – не просто туристичне шоу, а спосіб зберегти традиції унікального місцевого свята. Потрапити на нього - велика удача. Треба взнати, коли відбудеться «корида» і як дістатися до місця її проведення. В день свята проходять не тільки бої биків. Чоловіки змагаються в киданні каменя, в перетягуванні каната, в стрибках з місця і в боротьбі на колоді. Найсмішніший конкурс - гонки на ослах. Ніякої упряжі, сідла, вуздечки - сідайте на спину і спробуйте обігнати решту учасників, якщо, звичайно, зможете переконати досить вперту тварину.

Croatia_festivals_10Croatia_festivals_11Croatia_festivals_12

Особливості кухні Хорватії

Хорватія славиться чудовою морською кухнею. Тут готують різноманітну рибу, головоногих молюсків, раків, лангустів і устриць. Їх смак прекрасно поєднується з терпким ароматом місцевого розливного вина.

Крім стандартної європейської кухні, Хорватія пропонує свої найпопулярніші національні страви: із закусок - знаменитий далматинець або істринський пршут (в'ялене м'ясо), пашській або лічскій сир, овечий сир, Славонський кулен (вид ковбасок), знамениті самоборські або загорські чешновки (ковбаски), свіжий сир зі сметаною…

Croatia_food_1Croatia_food_2Croatia_food_3

В залежності від частини країни, в якій ви перебуваєте, вам запропонують різні основні страви. У Далмації, Примор'ї, на островах та в Істрії, головні страви - риба і "дари моря", а м'ясні - "паштіцада" або варена баранина.

В континентальній частині Хорватії вибір м'ясних страв по-справжньому багатий, а особливими фірмовими стравами вважається індичка з кукурудзяним тістом, запечений молодий баранчик, запечена телятина, "штруклі" - рулет з сиром і сметаною. На десерт, крім згаданих штруклі, спробуйте горіховий або маковий пиріг, листкові пиріжки з сиром або різними видами фруктів.

Croatia_food_4Croatia_food_5Croatia_food_6

Однією з незвичайних м'ясних страв є м'ясо ягняти з острова Црес, яке через солоної трави на пасовищах має тонкий, трохи солонуватий присмак. Хорватія славиться високоякісними сирами, більшість з яких виготовляються на острові Паг. Овечий сир "пашки" протягом терміну витримки кілька разів промазують оливковим маслом, що надає йому особливого смаку. Такий сир користується величезною популярністю, і тому його купують не тільки як делікатес, але як чудовий сувенір.

Вирощування винограду і виробництво смачних і добірних вин - багатовікова традиція хорватських виноградарів в континентальній частині Хорватії, в Примор'ї і Далмації. Відомі марки хорватських вин - це червоні вина: диктатор, мерлот, каберне, опопло, плавац, дінгач, поступ і білі вина: мальвазія, пошип, пінот, куюнджуша, жлахтіна, мускат ... В континентальній частині країни - ризлинг, грашевін , бургундац, трамінац ... Серед міцних напоїв найбільш відомі - сливовиця, траваріца, лозовач, а з десертних напоїв - прошек і мараськін.

Croatia_food_7Croatia_food_8Croatia_food_9

Комунікації Хорватії

Послуги інтернету представляються як місцевими стільниковими операторами, так і в будь-якому готелі. В історичних центрах більшості міст є безкоштовний wi-fi. Стандарт зв'язку GSM 900. Тут кілька основних операторів: N-Mobile, VipNet і Vodafone.

Митні правила Хорватії

При в'їзді в Хорватію немає ніякого особливого огляду і не потрібно ніякої спеціальної декларації при в'їзді, ні при виїзді.
Безмитне ввезення через митний кордон Хорватії допускається:
Товари, призначені тільки для особистого користування (не призначені для передачі третім особам і для перепродажу) під час подорожі: одяг і косметика, кіно і фото камери, портативні пристрої (радіо-CD-програвач, телевізор, комп'ютер тощо.). Загальна вартість таких товарів не повинна перевищувати 1000 кун.

Також пасажири звільняються від сплати митних зборів на наступні товари:

- 200 сигарет або 100 сигар або 50 сигар або 250 г. тютюну;
- Один літр міцних алкогольних напоїв;
- 2 літри лікарів або десертних або ігристих вин;
- 2 літри столового вина;
- 50 мл. духів;
- 250 мл. туалетної води;
- Ліки в кількості, необхідній для особистого користування пасажиром (потрібно підтвердження медичною документацією);
- Гомеопатичні препарати (один пакет).

Магазини та покупки Хорватії

Як правило, магазини в Хорватії закриваються досить рано (в суботу о 14 годині, в будні о 19 годині). Однак в сезонний час графік роботи може змінюватися. У неділю ви взагалі зможете потрапити тільки у великі супермаркети або пекарні.
Радимо звернути увагу на наступні покупки:

Ювелірні вироби:

«Візитною карткою» в плані сувенірів в Хорватії вважається місцеві незвичайні прикраси під маркою «Morcic» (морчіч). Ювелірний ряд представлений брошками, сережками, шпильками, кулонами, підвісками, брелоками та іншими виробами - але все їх незмінно об'єднує форма - головка маленького мавра, прикрашена білою чалмою. За легендою «морчіч» був оберегом місцевих рибалок і моряків, рятуючи їх з найскладніших ситуацій. Хоча в давнину ці вироби робили з дерева, випалюючи його до чорного кольору. Пізніше «морчіч» стали робити і з кераміки, покриваючи фігурки темної глазур'ю, а через деякий час в справу пішло і венеціанське скло, і дорогоцінні метали з камінням. Прикраси «морчіч» роблять в Рієці - містечку, розташованому на захід від Істрінського півострова, але продаються вироби по всій країні, в будь-якій сувенірній або ювелірної крамниці.

Croatia_shopping_1Croatia_shopping_2Croatia_shopping_3

Продукти:
Продукти, які можна довезти до будинку, завжди вважаються відмінним сувеніром. Вина, вироблені в Хорватії, можливо, і не користуються міжнародною популярністю, але вони вас не розчарують. Те ж можна сказати про джеми і мед, а також про оливкову олію. Якщо ви будете в Самоборі, недалеко від Загреба, спробуйте гірчицю.
На Істрії всі купують консервовані або сушені трюфелі. Фірмовим продуктом Пага вважається овечий сир paski sir. У Хорватії виробляють відмінні міцні напої. Найвідоміший - сливовиця, міцне сливове бренді, яким приємно завершити ситну вечерю. Популярністю користуються виноградні горілки - траппа і ракія.

Croatia_shopping_4Croatia_shopping_5Croatia_shopping_6

Живопис:
У Хорватії продається величезна кількість картин. Прекрасні краєвиди, виняткова архітектура дають художнику масу вражень, які він переносить на полотна. Самі затишні галереї ховаються на вузьких вуличках старовинних істрійськіх міст. Особливо гарні галереї в Ровіне і Дубровнику. У Загребі є більші представницькі галереї.

Croatia_shopping_7Croatia_shopping_8Croatia_shopping_9

Вироби з природних матеріалів:
У Хорватії ви можете купити практичні і красиві речі - дерев'яні миски для приготування різних страв, плетені кошики, ткані килимки. Все це - чудові сувеніри. Найкраще подібні предмети купувати на місцевих ринках.
На узбережжі продають сушену лаванду і лавандову олія. Найкраща хорватська лаванда - в місті Хвар.

Шовкові краватки:

У Хорватії краватка (Svilena Kravatka) - це не тільки офісний одяг, діловий або бізнес атрибут. Тут чоловіки носять краватки з давніх-давен, як у вигляді складової національного костюма, так і для військового обмундирування. Уявіть собі, краватки навіть носили рядові хорватські солдати. Пізніше цей досвід перейняли і французи, а вже за ними пішов світовий бум носити стрічки по-хорватські. Тому в країні знають толк в виготовленні справжніх шовкових краваток. Шиють ці предмети чоловічого гардероба і вручну. Вибирайте вподобану модель в подарунок знайомим джентльменам або побалуйте себе красивою svilena kravatka.

Croatia_shopping_10Croatia_shopping_11Croatia_shopping_12

Місцева лаванда:
П'янкий, заколисуючий і заспокійливий нерви запах лаванди відчувається в будь-якій сувенірній крамниці Хорватії. І це не випадковість. Адже місто Хвар вважається постачальником найкращою лаванди на земній кулі. Для чого потрібна лаванда? По-перше, це чудовий снодійний засіб - досить покласти під подушку полотняний мішечок з чудо-травою і ваші сни будуть солодкими і глибокими, як у немовляти. По-друге, лавандові букетики, поміщені в шафу з білизною, є шикарним природним освіжувачем. На просочених чудовим ароматом лаванди подушках так міцно спиться, а рушники у ванній видають просто чарівний аромат. По-третє, лавандова олія - це чудовий косметичний і лікувальний засіб, а також безпечний для вживання природний антидепресант. Тому не втрачайте момент, якщо вже ви в Хорватії, добудьте жменьку або букетик найкращою на планеті лаванди.

Croatia_shopping_13Croatia_shopping_14Croatia_shopping_15

Сувеніри з брачського каменю:
Брачській камінь прославився на всю земну кулю. Хоча ви могли не знати, але легендарний Капітолій в Америці зроблений саме з цього матеріалу. Втім, цінується він в Хорватії не тільки через міцність і красу, а тому що з давніх-давен виконував відповідальну місію оберега для місцевого народу - в кожному будинку неодмінно мав бути присутнім хоча б один виріб з цього благородного білого каменю. Матеріал надходить з острова Брач. Талановиті ремісники виготовляють з нього чудові речі, починаючи від практичних виробів, таких, як посуд, і закінчуючи сувенірними фігурками або навіть дитячими ляльками в національних костюмах. Вибирайте ту річ з брачскій каменю, яка вам сподобається, а також дивуйте дивовижними виробами з білого незвичайного матеріалу своїх близьких по приїзду додому.

Croatia_shopping_16Croatia_shopping_17Croatia_shopping_18

Де витратити гроші?
На більшості курортів є туристичні ринки, найчастіше на набережній (наприклад, в Опатії) або в районі порту (як в місті Крк). Тут продають сувеніри масового виробництва. Втім, на такому ринку можна знайти і вироби ручної роботи. Ми можемо порекомендувати вам ряд магазинів і галерей, що відрізняються високою якістю товарів.

Корисні телефони Хорватії

Міжнародний телефонний код Хорватії: 8 - 10 - <38 <код міста <номер абонента> <код міста> - <номер абонента>

Коди міст:

Загреб - (041)
Дубровник - (050)
Спліт - (058)
Ровінь - (052)
Корисні телефони:
Поліція - 92
Пожежна охорона - 93
Швидка допомога - 94
При дзвінку всередині Хорватії потрібно спочатку набирати 0.

Курорти і пам'ятки Хорватії

Істрія. Півострів Істрія розташований між Трієстською затокою і протокою Кварнер. Це найзахідніша частина Республіки Хорватія і найбільший півострів Адріатики. Його покривають ліси, переважно хвойні. Вони, в поєднанні з морським повітрям, і створюють особливий цілющий клімат півострова.
Півострів Істрія є найпопулярнішим туристичним регіоном Хорватії завдяки своїй багатій історії, безлічі пам'ятників архітектури, найчистішому морю і прекрасним можливостям для відпочинку. Своїми зеленими пагорбами, мальовничими маленькими містечками і пейзажами він нагадує французьку або італійську провінцію.
Найкрасивіші міста - Ровінь, Пореч, Умаг, Опатія. Місто Хум, занесений в Книгу Рекордів Гіннеса, як найменше місто в світі. Пула (Pula) - найбільше місто в Істрії, розташоване на південному кінці півострова. З давньоримських часів Пула була адміністративним центром цього регіону.

Кому буде цікавий відпочинок на Істрії?

- любителям пляжного відпочинку - найчистіше море, приголомшливі пейзажі, цілюще повітря.
- любителям пам'яток - багата історія, безліч пам'ятників архітектури.
- сім'ям з дітьми - на півострові пропонується відпочинок в туристичних комплексах, з розвиненою інфраструктурою і насиченими анімаційними програмами.

Пам'ятки Істрії

Серед природних визначних пам'яток - архіпелаг Бріоні у західній частині півострова. Він складається з чотирнадцяти островів та порізаною береговою лінією. Лімський фіорд - мальовнича вузька затока, яка утворилась після Льодовикового періоду. Листяні дерева ростуть на південній його стороні, а північна покрита переважно хвойними. Також в Істрії можна відвідати національний парк Плітвіцькі озера, який хорвати часто називають «восьмим чудом світу». Амфітеатр міста Пули, який був побудований в епоху Флавіїв. Його розміри становлять 133 метрів в довжину і 105 метрів в ширину. Влітку на арені проходять фестивалі і спектаклі. Евфразієва базиліка, оголошена ЮНЕСКО пам'ятником світової культурної спадщини, в Поречі.

Croatia_resorts_1Croatia_resorts_2Croatia_resorts_3

Північна Далмація
Головне і найбільше місто регіону Задар з історією в кілька тисяч років. Узбережжя цього регіону є одним з найкрасивіших на всій Адріатиці. Завдяки екологічно чистій акваторії і сприятливому клімату біля узбережжя, в ресторанах і кафе Північної Далмації завжди широкий асортимент рибних делікатесів і морепродуктів.
Для кого вибрати відпочинок в Північній Далмації?
- любителям романтики і відокремленості - берегова лінія Адріатики в районі Задара - сама порізана і химерна в Хорватії, тут велика кількість заток, бухт, водоспадів, печер, скель і острівців.
- любителям екскурсій - в Північній Далмації знаходяться три Національних парки, два парки природи, а також міста з багатою історією.
Пам'ятки Північної Далмації
Мільйони туристів з усього світу проводять свій відпочинок в Північній Далмації. Цей регіон має багате історичне минуле. Багато з містечок були засновані ще в середніх або античних століттях. Найбільш відомі серед них Біоград, Задар і Шибеник, з розташованим тут прекрасним собором Св. Якова.
На території регіону знаходяться природні парки: Північний Велебіт, велике природне Вранско озеро (30,7 кв.км.) і затока Телаштіца. Крім того існують національні парки: Плітвіцькі озера, Пакленіца, острови Корнаті і, звичайно, річка Крка, заради якої в цю місцевість з'їжджаються історики і любителі спорту з усього світу. Уздовж узбережжя Північної Далмації розкинувся справжній архіпелаг, що складається з 300 невеликих островів і 24 островів побільше. Найбільш великими островами є Паг і Дуги острів. Рельєф острова Паг місцями нагадує місячну поверхню. Тут ростуть прекрасні оливкові гаї, а в надрах землі зберігаються багаті поклади солі. Дуги острів займає площу в 114 кв. км. і приваблює туристів парком Телаштіца, дивовижними дикими пляжами з золотистим піском.

Croatia_resorts_4Croatia_resorts_5Croatia_resorts_6

Середня Далмація
Тут, в більшості галькові пляжі, оточені мальовничими горами. Сосни ростуть буквально в 3-4 метрах від лінії прибою, тому ніякі парасолька не потрібні. Самою мальовничою частиною Середньої Далмації вважається відрізок узбережжя довжиною в 40 км під назвою "Макарська рів'єра". Тут біля підніжжя гірського масиву Біоково простяглися кращі пляжі Хорватії. Саме в цьому регіоні знаходяться популярні курортні місця - Брела (Brela), Башка Вода (Baska Voda), Макарська (Makarska) і Тучепи (Tucepi), Підгора (Podgora).
Для кого вибрати відпочинок в Середній Далмації?
- любителям пляжного відпочинку - прозоре Адріатичне море, багатокілометрові пляжі, з соснами підступають до самої кромки моря;
- дослідникам історичних та архітектурних пам'яток - міста з унікальною історією та архітектурою, безліч культурних пам'яток. Зручне розташування Середньої Далмації для відвідування основних визначних пам'яток Хорватії, таких як місто Дубровник, Плитвицькі озера тощо;
- молодим, літнім людям, сім'ям з дітьми - кожен зможе знайти тут відпочинок на свій смак!

Пам'ятки Середньої Далмації

Численні міста і невеликі далматинські селища, які вишикувалися вздовж берега, можуть по праву пишатися своєю багатою історією, яка бере початок ще з античних часів. До таких відомих і найцікавішим в історичному плані міст відносяться Задар з найстарішим на Балканах кафедральним собором, Спліт з величним палацом імператора Діоклетіана, місто-музей Трогір, Шибеник зі знаменитим собором Св. Якова і популярний курорт Макарська з типово Далматинською забудовою в центрі міста, яка межує з прекрасними гальковими пляжами.
До Середньої Далмації ми відносимо центральну частину Адріатичного узбережжя Хорватії, що простягнулася від р. Шибеник на півночі до невеликого містечка Градац - на півдні, і безліч островів, включаючи такі відомі, як Брач і Хвар. У цій частині країни розташовані два національних парки - Корнаті і Крка, а також парк природи Біоково. Корнати являє собою архіпелаг, що складається з 140 островів, а Крка - красиву річку з водоспадами і буйною зеленою рослинністю.
Острів Брач є третім за величиною островом Хорватії. Найпопулярніший курорт острова - Бол, де знаходиться знаменитий гальковий пляж під назвою «Золотий мис», який став візитною карткою не тільки Далмації, а й усієї країни. Протягом доби, під впливом вітру і хвиль, він може кілька разів змінювати свою форму.

Croatia_resorts_7Croatia_resorts_8Croatia_resorts_9

Південна Далмація
Саме тут знаходиться Середньовічне місто Дубровник, який є перлиною Хорватії. А також маленькі курортні міста Цавтат і Плат, острова елафітского архіпелагу Колочеп і Лопуд, які пропонують туристам добре розвинену туристичну інфраструктуру з хорошими готелями, ресторанами і масою всіляких екскурсій і розваг. Порізана берегова лінія нараховує безліч тихих і мальовничих бухт, що потопають у зелені, де розташувалися маленькі туристичні села, доброзичливі і гостинні жителі.
Рів'єра Дубровника включає в себе кілька популярних туристичних містечок, таких як Цавтат, Плат, Млини, Слано і Стогін, а любителі відпочинку на островах можуть відправитися на Колочеп, Лопуд, Корчула і Мльєт, останній з яких є одночасно національним парком.
Готелі Дубровника вражають високим сервісом і особливою атмосферою.
Для кого вибрати відпочинок в Південній Далмації?
- любителям вишуканого відпочинку - в Південній Далмації представлений широкий вибір хороших готелів, в тому числі і VIP рівня;
- любителям активного відпочинку - в Південній Далмації добре розвинена туристична інфраструктура - велика кількість ресторанів, екскурсій і всіляких розваг;
- гурманам - неповторна місцева кухня. На півострові Пельешац вирощують кращих в Далмації устриць і виробляють найвідоміші вина Хорватії - «Дінгач», «Поступ» і «мальвазію».

Пам'ятки Південної Далмації

Вирішивши відправитися на екскурсії по Південній Далмації, обов'язково варто відвідати не тільки місцеві пляжі, магазини і бутіки, а й вибратися за межі курорту з метою побувати в таких чудових містах, як Дубровник або острів Млет, відомий завдяки відразу двом популярним чистим озерам з кришталевою морською водою. Не варто випускати відмінну можливість знайомства з унікальним Елафітскім архіпелагом, який дозволить побувати відразу на трьох найкрасивіших і мальовничих островах, що носять назви, Колочеп і Лопуд.

Croatia_resorts_10Croatia_resorts_11Croatia_resorts_12

Харчування в Хорватії

Ресторани і кафе в Хорватії працюють, як правило, до півночі, бари - з 21 до 2 ночі. У Хорватії ви зможете відвідати ресторани а-ля карт (restauracija, restoran), сімейні ресторани місцевої кухні (gostionica, konoba), кафе (kavana), кондитерські (slasticarna) та паби (pivnica). У багатьох місцях є меню російською мовою, так що ви зможете самостійно визначитися з вибором вподобаної страви.

Як вибрати недороге, але затишне містечко з гарною кухнею і приємною атмосферою? Можна знайти ресторан методом проб і помилок, можна придивитися або поцікавитися, куди ходять самі хорвати. У Дубровнику можна сходити в ресторанчик «Lanterna» (місць трохи, зате смачно годують), «Mia Culpa» (тут подають приголомшливу лазанью і завжди можна замовити Guiness) або відвідати коктейль-бар «Хемінгуей» (тут вас порадують смачні коктейлі, при цьому ви зможете трохи проекспериментувати і спробувати якесь нове поєднання смаків). З кав'ярень можемо порадити Gradska Kavana.

Croatia_cuisine_1Croatia_cuisine_2Croatia_cuisine_3

На острові Брач ​​не оминіть стороною придорожній ресторан «Hacienda», де можна спробувати смачні чєвап і домашнє вино, яке варто купити додому.

Звичайно, ціни будуть відрізнятися в різних ресторанах і тим більше в різних містах Хорватії. Чим далі від центру і від набережної знаходиться ресторан, тим нижче ціни. Пасту або піцу можна купити в середньому за 50 кун, м'ясо буде коштувати дорожче, а морепродукти продаються, виходячи з ціни за кілограм (від 300 кун). Хороші рибні ресторанчики знаходяться в районі Премантура.

Чайові, як правило, не включені в рахунок, але ви можете залишити 10-15% від вартості замовлення. Бажано не залишати гроші на столі в ресторані.

Croatia_cuisine_4Croatia_cuisine_5Croatia_cuisine_6

Медицина в Хорватії

Рівень медичного обслуговування в Хорватії досить високий. У всіх великих містах є лікарні і клініки, а в селищах і маленьких курортах завжди можна знайти пункти першої невідкладної медичної допомоги та аптеки. Радимо заздалегідь подбати про медичну страховку, так як медичне обслуговування тут платне. Звичайна консультація терапевта або послуги з надання першої медичної допомоги коштують приблизно 200HRK.

Безпека в Хорватії

У Хорватії тихо і спокійно, злочинність на вулиці або крадіжки на мінімальному рівні. Однак варто пам'ятати про те, що у внутрішніх районах Хорватії залишилися заміновані ділянки. Найнебезпечніші райони - поблизу міст Вуковар, Осієк, Кнін. Тому наша порада відпочиваючим - не сходити зі основних доріг і не заходити в покинуті будинки та будівлі.

Розвага в Хорватії

Адріатичне море надає відмінні можливості для заняття водними видами спорту, чудова природа притягує любителів піших і велосипедних прогулянок, а розвинена туристична інфраструктура забезпечує майданчики для гольфу, тенісу тощо.

Практично на всіх хорватських пляжах пропонується обладнання для дайвінгу (відмінні місця - на острові Брач ​​і на узбережжі поблизу Дубровника), а також послуги досвідчених інструкторів. Багатство підводної флори і фауни, чиста синя вода і різноманітність підводного рельєфу не залишать байдужими ні початківців, ні досвідчених дайверів.

Croatia_fun_1Croatia_fun_2Croatia_fun_3

Окрім цього, на морі можна зайнятися віндсерфінгом, прогулятися на яхті чи спробувати вдачу у спортивному риболовстві.

Любителям велоспорту в Хорватії також буде, де розвернутися. Безліч велодоріжок в Задаре, Трогире, на острові Бріоні і в районі міста Равна Гора. Останнє являє собою також чудове місце для шанувальників різних видів альпінізму та скелелазіння.

Розвинений в Хорватії трекінг і еко-туризм (кращі місця - в Поречі і Задаре).

Значний плюс хорватських курортів - безліч обладнаних спортивних майданчиків. На острові Бріоні, Крк, Брач, а також в Трогире і Поречі можна зайнятися настільним і великим тенісом, гольфом, пограти в баскетбол і волейбол і т.д.

Croatia_fun_4Croatia_fun_5Croatia_fun_6

Нічне життя в Хорватії, безумовно, не така насичене, як в тій же Туреччині, це скоріше опція до здорового відпочинку біля води та на воді, насолода від хороших вин та здорової їжі.

Кращі курорти Хорватії для нічних розваг

Новаль - місто на острові Паг, з населенням в якихось 2000 чоловік, знамените на всю Європу своїми пляжними вечірками. Публіка тут дуже розкута, party проходять практично в форматі нон-стоп: вранці закінчується одна, народ відсипається буквально пару годин і вже тусить на новій! Саме клубне місце в Новаль - пляж Zrce Beach, де знаходиться кілька клубів. Найпопулярніший клуб називається Papaya. Варто лише сказати, що тут виступають такі зірки електронної музики як Карл Кокс, Армін ван Бюрен, Себастьян Інгроссо, Тієсто - і відразу стає зрозумілим рівень організації вечірок.

Ровінь - один з найпопулярніших курортів хорватської Істрії. Туристи люблять Ровінь не тільки за затишне старе місто, де можна гуляти вдень, але і за насичене нічне життя. Клубний сезон тут триває до середини вересня. Закладів не так багато (потрібно враховувати, що курорт не великий), але вони досить високого рівня. Центр нічного життя Ровінь - розважальний центр Monvi, який був відкритий в 2003 році. Це одне з найвеселіших місць на всьому хорватському узбережжі. На території центру ви знайдете диско-бар, театр під відкритим небом, коктейль-бар, піцерію, галерею сучасного мистецтва. Але найцікавіші місця для тусовщиків - це Pool bar, де влітку проводять відмінні open-air вечірки.

Croatia_fun_7Croatia_fun_8Croatia_fun_9

Також досить насичене нічне життя в Поречі: маса барів, кілька хороших нічних клубів - вибрати є що. Найвідоміший і популярний клуб в Поречі - Byblos. Цей заклад було включено до рейтингу кращих клубів світу за версією авторитетного журналу DJ mag. Свої сети в Byblos грали Девід Гета, Ерік Морілло, Сандер Клайненберг, Пол Окенфолд.

Авторитетне видання Sundy Times назвало Задар одним з кращих місць для літнього відпочинку в світі і, підозрюємо, не тільки через прекрасне Старе місто і масу пам'яток. Напевно, британські журналісти також враховували, що в Задарі є на що подивитися, не тільки в світлий час доби. Багато туристів їдуть в Задар тільки заради того, щоб потусуватися в знаменитому клубі Garden, який знаходиться в Старому місті. Особливою популярністю користується фестиваль, який влаштовують власники клубу - The Garden Festival.

У Водиці їдуть не тільки для того, щоб відпочити на пляжі і не тільки тому, що це хороша відправна точка для подорожі в національний парк "Крка" і природний парк "Вранське озеро". Тут ще можна непогано затусити! У Водиці є два заклади, які повинен відвідати кожен любитель музики і тусовки: це Hookah bar і Hacienda club.

Croatia_fun_10Croatia_fun_11Croatia_fun_12

Новини
02.04.2021 Информация по условиям въезда и пребывания в Хорватии

Согласно обновленной официальной информации по условиям въезда и пребывания в Хорватии:

22.03.2021 Решение о временном запрете и ограничении пропуска лиц через пункты пропуска на границе Республики Хорватии действует до 31 марта 2021

13 января 2021 Штаб гражданской защиты Республики Хорватия выдал Решение, которое временно запрещает, то есть ограничивает пересечение лицам через все пункты пропуска на границе Республики Хорватия в целях защиты населения Республики Хорватия от болезни COVID-19. Однако, согласно рекомендациям компетентных органов, были сделаны следующие исключения:

02.12.2020 Изменения условий въезда в Хорватию для иностранных граждан

Уважаемые коллеги! Информируем Вас об изменениях условий въезда в Республику Хорватию для иностранных граждан.

01.09.2020 Хорватия вошла в перечень стран "красной" зоны

Уважаемые коллеги, сообщаем Вам, что с 30.08 согласно официального сайта Министерства здравоохранения Украины Хорватия перешла в "красную" зону. 

03.08.2020 Хорватия: Тест на COVID-19 при вылете из Киева

Уважаемые клиенты и партнеры, Доводим до вашего ведома, что туроператор Travel Professional Group убирает из пакетных туров в Хорватию бесплатный ПЦР-тест перед вылетом начиная с 3.08.2020.

11.07.2020 Хорватия: новые правила въезда

Институт здравоохранения Хорватии 10 июля 2020 принял решение о том, что все граждане третьих стран, имеющих основание на въезд в Республику Хорватия из таких мотивов:

18.06.2020 Хорватия: Правила въезда для украинских туристов

Уважаемые коллеги! Пассажиры, следующие по направлению Украина-Хорватия с туристической целью, обращаем ваше внимание на необходимость иметь при себе хотя бы один из нижеперечисленных документов в распечатанном виде:

16.06.2020 Хорватия: Старт международных авиарейсов

Cтарт международных авиарейсов в Хорватию запланирован на 4 июля.

20.03.2019 Елена Бойко о Miss Travel Ukraine, стипендиальном конкурсе и внутреннем туризме

В субботу, 16 марта, член совета директоров национального туристического оператора Travel Professional Group Елена Бойко выступила в прямом эфире на телеканале Espreso.TV.

27.12.2018 Вдохновляем на путешествия

Предлагаем вам познакомиться с нашими социальными сетями поближе.

26.09.2018 Павло Петренко: Виїхати за кордон з дитиною стало набагато простіше

Міністр юстиції України Павло Петренко розповів про зміни в українському законодавстві щодо спрощення виїзду за кордон з дитиною.

26.09.2018 TPG дарит бонусы на сумму 25 000 000 UAH

Национальный туристический оператор Travel Professional Group подготовил для своих любимых туристов приятный сюрприз! 

01.03.2018 Названы самые привлекательные туристические направления 2018 года

Эксперты анализируют количество правдивых и положительных отзывов посетителей сайта и в соответствии с ними составляют собственный рейтинг.

12.06.2017 Вылет 17.06.17, Пула, Хорватия

Изменения полётных данных.

23.05.2017 Морское вино: в Хорватии изобрели странный способ выдержки алкоголя

В Хорватии виноделы настаивают вино на дне морском. 

11.05.2017 На острове Хвар (Хорватия) будет построен роскошный курорт на 240 номеров.

Недалеко от Старого города на острове Хвар (Хорватия) будет построен роскошный курорт на 240 номеров. Он будет состоять из шикарных вилл с видом на море и апартаментов, сообщает министерство туризма страны.

29.04.2017 Крайний срок приема документов для открытия визы

КРАЙНИЙ СРОК ПРИЕМА ДОКУМЕНТОВ ДЛЯ ОТКРЫТИЯ ВИЗЫ

26.04.2017 На острове Хвар построят роскошный курорт Four Seasons

Недалеко от Старого города на острове Хвар (Хорватия) будет построен роскошный курорт на 240 номеров.

18.04.2017 Рекламный тур в Хорватию (Южная и Средняя Далмация)!

Количество мест ограничено! 

13.04.2017 Новый общественный пляж Martulina открылся в Истрии

Одно из самых живописных мест в окрестностях Фажаны, что в 10 километрах к северу от Пулы, теперь превратилось в современный оборудованный пляж под названием Martulina. 

12.04.2017 В Хорватии открылся первый винный отель

Бутик-отель и винотель «Gospoja» стал первым винным отелем для Хорватии. 

11.04.2017 В Хорватии откроется первый парк развлечений

Стоимость инвестиционного проекта 15 миллионов евро.

10.04.2017 50 новых отелей откроется в Хорватии в 2017 году

Ежегодный прирост инвестиций в туристический сектор Хорватии способствует появлению множества новых обустроенных пляжей, парков и зон отдыха.

08.04.2017 Istria Gourmet Festival прошел в Ровине в начале апреля

Повара из лучших ресторанов, награжденных мишленовскими звездами, поделились секретами приготовления традиционных блюд средиземноморской кухни

06.04.2017 Аэропорт Загреба обзавелся новым терминалом

Воздушная гавань столицы Хорватии получила новый пассажирский терминал. 

04.04.2017 В Хорватии для туристов открылась самая глубокая пещера - Локварка

В Хорватии, после реконструкции, вновь открыли для туристов самую глубокую пещеру страны – Локварку.

31.03.2017 Хорватия стала лучшей в номинации world’s destination 2016

Читатели известного туристического журнала «Путешествия и туризм» (Travel and Leisure (T+L)) выбрали Хорватию лучшим мировым направлением года 2016.

29.03.2017 В 2017 году Хорватия пополнит свой отельный арсенал

В 2017 году в туристическую индустрию Хорватии будет инвестировано 800 миллионов евро.

24.03.2017 В Порече создали скамейку специально для влюблённых

Скамейку установили на берегу бухты Пешкера.

20.03.2017 Туристам в Хорватии запретили делать селфи в шлепанцах

Руководство хорватского парка Плитвицкие озера запретило туристам отправляться на экскурсии в горы в шлепанцах и прочей летней обуви.

18.03.2017 В Хорватии открылся аквариум за 5 миллионов евро

В аквариумах обитают более пяти тысяч пресноводных особей.

16.03.2017 Оригинал картины Рериха обнаружили в Хорватии

В одном из хорватских музеев обнаружили оригинал картины Николая Рериха «Идолы. Языческая русь» 1913 года.

14.03.2017 17-метровую статую Девы Марии поставят в Хорватии

Скульптурное изваяние Лорентанской Богоматери возведут на берегу Адриатического моря в хорватском городе Примоштен. 

07.03.2017 Названо место съемки 25-й серии "бондианы"

Дальнейшая судьба "бондианы" до конца не определена, но владельцы франшизы уже приступили к поискам натуры для съемок 25-ой серии.

04.03.2017 Любители парусного отдыха и те, кто ни разу не стоял под парусом, но всегда хотел научиться, соберутся вместе, чтобы покорить Адриатическое море в конце апреля

Любительские регаты завоевывают все больше поклонников.

03.03.2017 Хорватия снова вводит паромную линию Риека - Дубровник

Хорватия вновь возобновляет береговую паромную линию Риека - Дубровник, которая будет функционировать круглый год, а не только во время туристического сезона. 

21.02.2017 Хорватия поделилась планами на 2017 год

Страна намерена активно укреплять свои позиции на российском рынке и привлекать туристов не только в летний сезон.

13.01.2017 Отдых в Хорватии

Раннее бронирование на сезон ЛЕТО-2017 уже открыто!

17.12.2016 Внимание, скидка на наш новый авторский экскурсионный тур в Хорватию "Под майским солнцем Адриатики!"

Акция раннего бронирования!

01.07.2016 Хорватия: изменения полётных данных от 01.07.16

Изменения полётных данных.

28.03.2016 Побережье Истрии: самые знаменитые пляжи Хорватии

Начинать пляжный сезон можно уже в мае, а заканчивать – к концу октября.

22.03.2016 Хорватия создает эксклюзивный «Королевский пляж»

В Опатии, одном из старейших курортов Хорватии, начались работы по созданию эксклюзивного пляжа Royal Beach.

27.08.2015 ХОРВАТІЯ: ОСТАННІ 3 МІСЦЯ НА ВИЛІТ 29.08. ГАРАНТОВАНІ ГОТЕЛІ!

На 7 ночей

05.08.2015 Хорватские Задар и Пулу связал катамаран

В разгар туристического сезона в Хорватии появилась морская пассажирская линия между Задаром (Средняя Далмация) и Пулой (Истрия). Скоростной катамаран позволяет туристам быстро переместиться из города в город и по пути осмотреть несколько живописных хорватских островов.

20.04.2015 Хорватия: Новый проект «Тематический пляж»

В конце февраля министр  туризма Хорватии объявил на пресс конференции, что с этого года в Хорватии будет начат новый проект управления и планирования морских пляжей под названием «Тематический пляж».

13.02.2015 ХОРВАТІЯ: РЕКЛАМНИЙ ТУР - ВИЛІТ 14.06 - 21.06 - 530 ЄВРО!

РЕКЛАМНИЙ ТУР ХОРВАТІЯ!!!

12.01.2015 Хорватия решила подать заявку на проведение Евробаскета-2015

Хорватская баскетбольная федерация оценивает расходы на проведение турнира приблизительно в 9 миллионов евро.

12.01.2015 В Хорватіі пройде другий тур президенских виборів

Жоден з головних кандидатів не набрав необхідних 50%+1 голос для перемоги в першому турі.

12.01.2015 Хорватская автомобилистка повторила трюк Джеймса Бонда

47-летняя жительница Хорватии так спешила в кафе со своей дочерью, что не заметила разведенный мост и "перепрыгнула" через него на своем автомобиле.

15.04.2014 РЕКЛАМНИЙ ТУР ХОРВАТІЯ+ЧОРНОГОРІЯ, 11.05.-21.05.2014

Хіти сезону 2014 року!!!

26.03.2014 Археологические открытия на Балканах

Важные археологические находки нашли недавно на Балканах, в Хорватии. На морском дне обнаружены были останки кораблей, судя по всему, имевших в первую очередь военное предназначение.

26.03.2014 Внимание! Новинка от TPG! Круизные туры по Хорватии!!!

Дорогие друзья! Спешим поделиться с Вами радостной новостью! В новом сезоне весна-осень 2014 года мы предлагаем большой выбор круизных туров по одной из стран Адриатики-Хорватии и возможность арендовать яхты на любой вкус! Для Вас только самые лучшие условия, цены и выбор 5*лайнеров! В ближайшее время появятся программы туров на нашем сайте в разделе Полезное.

26.03.2014 Колизей в Пуле: хорватское наследство римского присхождения

Пула – город на Истрийском побережье Хорватии. Здесь, на теплых берегах Адриатики, города основывались с незапамятных времен.

26.03.2014 Лавандовый остров Хвар. Фестиваль лаванды 23-24 июня.

Остров Хвар - это один из десяти самых красивых островов мира. Местные утверждают, что это еще и самый солнечный остров, на котором можно отыскать множество песчаных бухточек.