Дякуємо за Ваш відгук! Мы зв'яжемося з Вами протягом 24 годин!
Де придбати?
UA
|
RU
Контакти

Азербайджан

Azerbaijan_main

«Страна огней», «Страна ветров», родина нефтяной промышленности… Таким знают Азербайджан в мире. Мы откроем для Вас все стороны этой удивительно разнообразной и необычной страны! Туры в Азербайджан приятно удивят любителей многогранного отдыха: желающие порелаксировать найдут своё место под солнцем на побережье Каспийского моря, любители истории и древности будут приятно удивлены количеству интереснейших мест и памятников в стране, желающие совместить колорит с современностью будут просто в восторге от столицы страны Баку, за лечением обязательно нужно отправиться в Нафталан либо Нахичевань. Азербайджан развивается не совсем по канонам азиатской страны, поэтому такого сочетания национального колорита и прогрессивных взглядов не найти больше нигде! Плов, кутаб, кета, коурма, долма, хамраши, фирми, довга… Список различных вкусностей можно продолжать бесконечно. Нет смысла расписывать что это за диковинные блюда такие, нужно ехать и пробовать! Тем более что в придачу к невообразимо вкусной еде Вы познаете настоящее восточное азербайджанское гостеприимство!

Выбирайте свой вид отдыха в Азербайджане, а TPG позаботится обо всём остальном!

Географічне положення Азербайджану

Азербайджанська Республіка - держава в південно-східній частині Закавказзя. Площа - 86,6 тис. кв. км. Межує на півночі з Росією, на північному заході з Грузією, на заході з Вірменією, на півдні з Іраном, на крайньому південному заході з Туреччиною, на сході омивається Каспійським морем.

Столиця і найбільше місто Азербайджану - Баку. До складу республіки де-юре входять два адміністративні одиниці: Нахічеванська Республіка і фактично відокремлена від Азербайджану Нагірно-Карабахська Республіка (до 1991 - автономна область), населена переважно вірменами.

Більше половини території Азербайджану займають гори, що відносяться до системи Великого Кавказу на півночі (хребти Великий Кавказький з вершиною Базардюзю, 4480 м, і Бічний з вершиною Шахдаг, 4250 м) і Малого Кавказу на заході і південному заході. Для високогір'я Великого Кавказу характерні льодовики і бурхливі гірські річки, середньогір'я сильно розчленоване глибокими ущелинами. Із заходу на схід гори Великого Кавказу спочатку поступово, а потім різко знижуються і змінюються системою низьких кряжів. Гори Малого Кавказу менш високі, складаються з численних хребтів і вулканічного Карабаського нагір'я з конусами вимерлих вулканів. На крайньому південному сході знаходяться Ленкоранські гори, що складаються з трьох паралельних хребтів. Головна вершина найвищого Талишського хребта Кемюркей досягає 2477 м. Гори Великого і Малого Кавказу розділяє велика Кура-Араксинська низовина.

На північний схід від Великого Кавказу розташована Кусарськом рівнина. Північно-західна і північна частина Кура-Араксинської низовини являє собою систему пагорбів, низьких кряжів і долин; в центрі і на сході розташовані алювіальні рівнини, біля морського узбережжя - низька дельта р. Кури. Низинні Апшеронський п-ів і Куринська коса глибоко впинаються в Каспійське море.

Azerbaijan_map

Клімат Азербайджану

Найвища температура повітря в Азербайджані, розташованому на місці перетину помірного і субтропічного кліматичного поясів, спостерігається в Кура-Аразській низовини. Середньомісячна температура тут влітку становить 22-29, взимку - 2-3 градуси тепла. У гірських же місцевостях середньомісячна температура становить плюс 14-25 градусів, а взимку - 2-10 градусів. Найвищу температуру на території країни було зареєстровано в Джульфа (+44), а найхолоднішу - на Великих Кавказьких горах (-45) градусів.

Вітри в Азербайджані дмуть в основному з півночі. Північний вітер в народі отримав назву «Хазрі». У літні місяці «Хазрі» приносить з собою приємну прохолоду на Абшерон, особливо в Баку. Вітри, що дмуть з південного сходу, називають «Гілавар». Цей вітер взимку сприяє поміркованості погоди, а влітку - ще більшого підвищення температури. На Прикаспійських територіях перетин цих вітрів очищає повітря.


На території Азербайджану існують 8 кліматичних типів. Вони змінюються в наступній послідовності, починаючи від рівнин і закінчуючи гірськими вершинами:
- Клімат напівпустель і сухих степів;
- Помірно теплий клімат з помірною зимою;
- Помірно теплий клімат з посушливим літом;
- Помірно теплий клімат з рівномірним розподілом опадів;
- Холодний клімат з посушливим літом;
- Холодний клімат з сухою зимою;
- Клімат з холодною вологою зимою;
- Гірничо-тундровий клімат.

Відзначимо, що в країні найбільш поширеними кліматичними типами є клімат напівпустель і сухих степів, а також помірно теплий клімат.

Населення Азербайджану

Станом на 13 квітня 2009 року чисельність населення Азербайджану склала 8.922.000 осіб. Більше половини (54%) населення країни проживає в містах, 46% - в сільській місцевості. Чоловіки становлять 49% населення, жінки - 51%.

Національний склад Азербайджану: азербайджанці - 90%, дагестанські народності (лезгини, аварці, цахури, хіналугци, будухі) - 3,2%, росіяни - 2,5%, інші (курди, українці, татари, тати, талиші і ін.) - 2,3%.

Мова Азербайджану

Державна мова - азербайджанська, крім цього, переважна більшість населення вільно володіє російською, багато хто розуміє і говорять турецькою, фарсі, грузинською та іншими мовами. У готелях, барах і офісах фірм поширена англійська.

Релігія Азербайджану

Згідно з чинною Конституцією Азербайджан - світська держава, тому релігійне життя відділено від світського. В країні існують безліч релігійних конфесій, так як Азербайджан - багатонаціональна країна, в якій проживають безліч етнічних груп. Незважаючи на це, домінуючою релігією залишається іслам шиїтського толку. 99,2% населення країни - мусульмани. Близько 85% мусульман Азербайджану сповідують іслам шиїтського толку, а 15% - мусульмани-суніти. Такий поділ безпосередньо пов'язано з тим, що частина Азербайджану довгий час входила до складу Ірану, єдиної країни, де державною релігією вважається іслам шиїтського толку.

В Азербайджані існують три великі єврейські громади: гірські євреї, євреї-ашкеназі і грузинські євреї. У столиці Азербайджану, в місті Губа і Огуз діють 6 синагог, так само в Азербайджані діють єврейські культурні центри та релігійні організації. Синагога, відкрита 9 березня 2003 року в Баку, вважається однією з найбільших в Європі.

У країні діють також як православні, так і католицькі храми. На даний момент в Азербайджані функціонують 5 православних храмів, з них Кафедральний собор Святих Дружин Мироносиць, Собор Різдва Пресвятої Богородиці та Михайло-Архангельський собор знаходяться в Баку. У 2002 році Азербайджан відвідав глава католицької церкви Папа Римський Іоанн Павло II. В даний час католицька конфесія в Азербайджані нечисленна - близько 500 осіб. Крім православних і католиків, в Азербайджані існує 25 невеликих громад протестантів-баптистів.

Часовий пояс Азербайджану

Часовий пояс: UTC / GMT +4 год.
Літній час починається - неділя, 29 березень 2015 року, 01:00 - по місцевому стандартному часу.

Літній час закінчується - неділя, 25 жовтень 2015-го, 01:00 - по місцевому літньому часу.

Azerbaijan

Валюта Азербайджану

Національна валюта - манат (AZN). 1 $ USA = 0,7834 AZN (за курсом Національного Банку Азербайджану на лютий 2015 року). Курс обміну в банках і обмінних пунктах, які розташовані повсюдно в столиці та інших великих містах, а також в аеропортах, відрізняється незначно. Деякі готелі і магазини мають власні обмінні пункти.

Банки працюють з 9.00-9.30 до 17.30 (деякі банки продовжують свою роботу до пізнього вечора, а безліч обмінних пунктів - цілодобово), на периферії години роботи, як правило, з 9.30 до 17.00-17.30 (деякі банки працюють з клієнтами тільки до обіду).

Кредитні картки приймаються до оплати, практично у всіх більш-менш великих столичних магазинах, готелях і банках. Використання кредиток в провінції також набуває все більшого поширення. Багато великих магазинів і туристичних об'єктів в регіонах забезпечені POS-терміналами та приймають «безготівку».

Митні обмеження Азербайджану

Ввезення іноземної валюти необмежене (декларація обов'язкова), вивіз обмежений кількістю, заявленим в декларації. Імпорт і експорт місцевої валюти дозволений тільки громадянам Азербайджану. Ввозити і вивозити манати туристам заборонено. Іноземна валюта повинна бути оголошена після прибуття (внесена до декларації). Вивозити дозволено не більше суми, яка була ввезена в країну. При вивезенні з країни суми більше $ 1000 або її еквіваленту в іншій валюті стягується податок у розмірі 1%. Громадянам Азербайджану можна ввозити і вивозити не більше 500 000 манатів, якщо ця сума була внесена до декларації. Безмитно можна ввозити товарів на суму до $ 10 000.

Особами у віці старше 16 років дозволено безмитне ввезення:
• до 1 тис. сигарет або 1 кг. тютюнових виробів
• до 1,5 л. міцних алкогольних напоїв і 2 л. вина
• розумну кількість парфумерії для особистого використання
• інші товари загальною сумою до $ 10 тис.

Заборонено ввезення зброї і боєприпасів (за винятком мисливської, на яку видається спеціальний дозвіл), наркотиків і нарковмісних препаратів, тварин, фотографій та друкованих матеріалів, які можуть розглядатися як спрямовані проти конституційного ладу Азербайджану, а також свіжих овочів і фруктів.

Дозволений вивіз особистих речей, виробів ручної роботи і товарів, офіційно придбаних в країні.

Заборонено вивезення предметів антикваріату (включаючи дорогоцінні камені, монети, рукописи та інші твори мистецтва) без дозволу Міністерства Культури, а також зброї та боєприпасів. Якщо ви зробили покупки творів мистецтва, килимів і чорної ікри, то вам необхідно знати наступне:

• При покупці килимів і килимових виробів вам необхідно отримати сертифікат товару в Азербайджанському державному музеї килима і народно-прикладного мистецтва. Для цього необхідно надати куплений вами килим і отримати дозвільний документ на його вивезення. В іншому випадку, при виїзді з країни, вам можуть заборонити вивезення.


Режим роботи музею: вівторок-неділя з 09:00 до 18:00. Сертифікати видаються тільки по середах з 10:00 до 13:00. Вартість сертифікату на 1 килим - 26 манатів (термін видачі - через 7 днів). Терміновий сертифікат (видача в день звернення) обійдеться в 46 манатів за один килим. Адреса: м Баку, пр. Нафтовиків, 123 A. Телефон: (+99412) 493-44-17 (міський).

• При покупці картин і творів мистецтва вам необхідно отримати сертифікат в Національному музеї мистецтв Азербайджану. Для цього необхідно надати сам твір і його фотографії. При відсутності дозвільного сертифіката вивезення вашої покупки може бути заборонено при митному оформленні.

Режим роботи музею: вівторок-неділя з 09:00 до 18:00. Сертифікати видаються тільки по середах з 15:00 до 17:00. Вартість сертифікату на 1 предмет мистецтва - 15 манатів (термін видачі - 4-6 днів). Вартість термінового сертифіката (термін видачі - 1 день) - 30 манатів. Адреса: м Баку, вул. Ніязі, 9/11. Телефон: (+99412) 492-57-89 (міський).

Відзначимо, що багато продавців килимів і творів мистецтв охоче беруть на себе клопоти з отримання дозвільних сертифікатів на товари, придбані у них.

Чорну ікру дозволяється вивозити в обсязі до 125 гр. Рекомендується робити закупівлі в магазинах мережі Caspian Fish, тому як хороша якість ікри, куплена у приватних торговців на базарах, не може бути гарантованою.

Митну декларацію, оформлену при в'їзді в країну, необхідно зберігати до моменту виїзду.

Свята, події, фестивалі Азербайджану

Національні свята
Новий Рік - 1-2 січня
Міжнародний Жіночий День - 8 березня
Новруз Байрами - 20-24 березня
День Перемоги - 9 травня
День Республіки - 28 травня
День Національного Порятунку - 15 червень
День Національної Армії - 26 червень
День Конституції - 12 листопада
День Національного Відродження - 17 листопада
День Солідарності Азербайджанців усього світу - 31 грудня

Релігійні свята
Рамазан Байрами
Гурбан Байрами

Кухня Азербайджану

Азербайджанська кулінарія здавна завоювала визнання, як на Сході, так і в Європі. Про це в старовинних письмових джерелах свідчать знамениті історики і мандрівники.

Історія мистецтва створення кулінарних рецептів в Азербайджані йде вглиб століть, базується на величезному досвіді потомствених кухарів, збереженому і сьогодні. Недарма країна прославилася як край довгожителів. Вчені пояснюють цей феномен сприятливим кліматом, умовами життя, екологічно чистими продуктами і принципами правильного харчування. Найдосвідченішим гурманам, які приїжджають в республіку з різних країн світу, припаде до смаку вишуканість і тонкий аромат страв азербайджанської кухні.

Ця кухня самобутня і має свій національний колорит, що виявляється в специфіці кулінарної техніки і традиціях азербайджанського застілля. За складом і численністю страв вона відноситься до числа надзвичайно різноманітних і корисних для здоров'я, і відрізняється великою кількістю всіляких м'ясних, рибних і овочевих делікатесів, доповнюються ніжною зеленню і пікантними спеціями. Традиційні шедеври азербайджанської кухні оригінальні і неповторні, їх не сплутаєш з блюдами інших національних кухонь. Не секрет, що кулінарне мистецтво Азербайджану користується незмінною популярністю. Ексклюзивні азербайджанські страви - долма, бозбаш, бозартма, чихиртма, хашіл, шашлик, піти, плов, говурма - включені в національні меню численних народів Кавказу.

«Нуш олсун!» - «Смачного!» - скажуть вам в будь-якому куточку Азербайджану, радо запрошуючи до рясного застілля - справжнього бенкету смаку. Ці добрі побажання ви будете чути постійно від самих різних людей.

Azerbaijan_food_1Azerbaijan_food_2

Транспорт Азербайджану

Азербайджанська Республіка має сформовану транспортну структуру, яка включає в себе повітряний, залізничний, автодорожній, морський і трубопровідний транспорт.

Протяжність залізниць: 2 944 км.

Автодоріг 59 141 км. З них 29 210 км.- з твердим покриттям.

Повітряний транспорт
Сьогодні одинадцять регіонів країни пов'язані повітряним транспортом з Баку. В даний час аеропорти, які отримали міжнародний статус, побудовані також в п'яти регіональних центрах країни.
Маршрутна мережа у Azal ( «Азербайджанські авіалінії») досить велика: це основні міста Європи і столиці країн СНД, з місцевих напрямків найбільш затребуване - Нахчівань, так як територіально ця автономія не пов'язана з основною територією країни.

Залізничний транспорт
Залізниці є одним з основних видів транспорту в Азербайджані, на їх частку припадає близько 40% вантажообігу і до 25% пасажирообороту. В Азербайджані, в 1947 році в Баку та в 1977 році в Нахічевані, були побудовані дитячі залізні дороги, метою і призначенням яких було прищеплення дітям інтересу до залізниць, їх теоретична та практична підготовка до роботи в майбутньому на залізницях. Багато випускників шкіл надалі вибирали професію залізничника; випускники шкіл користувалися певними пільгами при вступі до залізничних училищ, технікумів і ВНЗ за фахом залізниць.
Електрички і місцеві поїзди надто повільні, тому для подорожі всередині країни перевага віддається автомобільному транспорту.

Громадський транспорт
Міський громадський транспорт в Азербайджані представлений автобусами, метро (в Баку), маршрутками і таксі.

Бакинський метрополітен почав свою роботу 6 листопада 1967 року. На даний час в структурі метрополітену відкрито 23 станції, загальна протяжність ліній - 34,6 км. Має дві лінії зі складною структурою руху поїздів, яку умовно можна розділити на 5 маршрутів. Працює до 01:00.


Автобуси курсують по всій країні, зазвичай швидше і зручніше поїздів, особливо на ближні і середні відстані. Міський автовокзал Баку розташований в центрі міста, біля ст. метро «20 січня».

Таксі в Баку - це фіолетові лондонські кеби! Місцеві жителі їх називають «баклажанчики». Баку - перша їх столиця на пострадянському просторі. Середня вартість поїздки на таксі по місту - 5-6 євро. Тарифікація по лічильнику: посадка 1 євро, км - 0,6 євро. Таксі в регіонах коштує 1-2 манат. У провінції поки залишилися автентичні «жигулі» з гарячими водіями.

Магазини та покупки Азербайджану

Баку - стародавнє східне місто. З перших днів свого виникнення воно розвивалося рука об руку з торгівлею. Як в будь-якому східному місті, головний об'єкт шопінгу тут - це базари з їх гучним колоритом і запахом прянощів. Торгуватися на них необхідно, інакше ви втратите будь-яку повагу до себе в очах продавців в межах візуальної та звукової доступності. В процесі торгу продавець підключить жести і міміку. Ціна може впасти вдвічі, проте не хвилюйтеся, він все одно не залишиться без прибутку.

Шарг Базар - Східний базар. Це підходяще місце для покупки сувенірів, шовку, кераміки, мідного кухонного обладнання та інших виробів азербайджанських ремісників. На Торговій вулиці - пішохідній частині вулиці Нізамі в Стародавньому Баку - торгують тим же самим, проте ціни там набагато вище, ніж на Шарг Базар.

Тезе Базар - головне завдання туриста - не втратити самоконтроль і пам'ятати, скільки коштує кілограм зайвого багажу, якщо додому ви повертаєтеся літаком. Хурма та інжир, спеції, пахлава, волоські горіхи, гранати та інші ласі продукти так і просяться в сумку.

На ярмарках Сядерек і Біна можна знайти одяг, косметику, побутову техніку, тканини тощо. За невисокими цінами. На Біна речі дорожчі і якісні. Обидва ринки знаходяться за містом, добиратися зручно на громадському транспорті.

Магазин «Килими» на вул. Гала - одне з кращих місць, де можна вибрати барвистий твір мистецтва ткачів. Господар магазинчика за чашкою чаю дізнається про ваші уподобання і підбере необхідний за розміром, матеріалу і орнаменту шедевр Сходу, розповість про переваги того чи іншого килима. Але пам'ятайте, що якісні килими дорогі.

Ціни в Баку на європейські марки одягу кусаються. Багато жителів міста вважають за краще оновлювати гардероб за допомогою інтернет-магазинів. Дорогі бренди орендують приміщення під бутіки в центрі міста на Торговій вулиці. На масового покупця розраховані торгові центри Park Bulvar, 28 Mall, Metro Park, Galleria Nargiz.

У 28 Mall під одним дахом зібрані марки Zara, Bershka, Massimo Dutti, Swarovski, Next, Aldo, New Yorker, Pandora, Mango, Stradivarius, Pull & Bear, Gap, Charles & Keith, PrimaDonna, My Sports, LC Waikiki, Next, La Senza, Aldo Accessorize. На двох останніх поверхах розташувалися точки громадського харчування та кінотеатр. Особливо хвалять каву, яку варить кав'ярня Second Сup.

Вихідними днями зазвичай вважаються субота та неділя (в основному для державних установ), однак більшість магазинів і супермаркетів працюють щодня. Початок робочого дня - о 8-9 годині, об'єкти торгівлі закриваються в 21-23 години, ресторани і бари - значно пізніше. У центральній частині Баку магазини працюють з 9.00 до пізнього вечора, на периферії, як правило, до 19.00-20.00.

Традиційні азербайджанські сувеніри - це килими (потрібно отримувати сертифікат на їх вивезення, докладніше див. Розділ «Митниця»), чорна ікра (заборонено вивозити більше 125 грамів!), ювелірні вироби. Можна привезти близьким східні солодощі, які тут смачніші і дешевші, ніж в Туреччині, а також фрукти.

Щодо інших цін: бажаючі купити килим ручної роботи, повинні не тільки неабияк розщедритися (від 600-700 доларів до кількох тисяч), але і заздалегідь потурбуватися та запитати у продавців про те, чи не виникне проблем з митницею при виїзді з країни.

Корисні телефони Азербайджану

• Загальний екстрений номер - 112, 911
• Пожежна служба - 101
• Поліція - 102
• Дорожня поліція - 126
• Швидка допомога - 103
• Швидка допомога при ДТП - 113
• Консультації м. Баку - 109
• Замовлення таксі - 189

Комунікації в Азербайджані

Телефонний зв'язок
Телефонний зв'язок здійснюється без проблем. Готелі мають прямий міжнародний кодовий зв'язок, а також супутне обладнання: факси, телекси, комп'ютери, інтернет та ін.

Система телефонного зв'язку Азербайджану базується на сучасному обладнанні. У столиці досить велика кількість таксофонів. Більшість з них працює за телефонними картками декількох типів і приймає монети (продаються в поштових відділеннях, офісах телефонних компаній, на залізничній станції столиці і в інших громадських місцях). Всі апарати забезпечують внутрішній міський зв'язок, але також мають прямий вихід на міжміські і міжнародні лінії.

Міжнародний код країни - 994. Код Баку - 12. Для дзвінка в Азербайджан необхідно набрати: +994 + код міста + номер абонента, що викликається.

Стільниковий зв'язок стандарту GSM 900 розвивається надзвичайно швидко по всій країні. В Азербайджані діють три оператора мобільного зв'язку - Azercell, Bakcell і Azerfon (Nar Mobile). Роумінг доступний абонентам до 300 операторів, що діють по всьому світу. Мобільним зв'язком охоплена практично вся територія країни (за винятком, окупованих територій). Для виходу з міського апарату на стільникову мережу набирається код (0) 50 і (0) 51 {Azercell, GSM-код 40001, номер семизначний}, (0) 55 (Bakcell, GSM-код 40002, номер семизначний), (0) 70 і (0) 77 (Azerfon, номер семизначний).

Послуги 3G розгорнуті не тільки на всіх станціях Бакинського метрополітену, а й в тунелях. До застосування мережі 3G компанія Azerfon, якій першою з трьох діючих в Азербайджані операторів мобільного зв'язку було видано ліцензію на цю послугу, приступила з грудня 2009 року.

Однак прогрес не стоїть на місці і стільниковий оператор Azercell вже з травня 2012 року запустив в експлуатацію високошвидкісну мережу 4G на базі технології LTE.

Інтернет
Інтернет розвивається також дуже швидко. Провайдери Super Online, Ada Net, Az Euro Tel, Bakinternet і інші забезпечують роботу цілої мережі інтернет-кафе. В даний час в країні діють понад 30 інтернет-провайдерів. Ціни доступу варіюються від 0,4 до 0,8 євро за годину, в залежності від місця, і мають тенденцію до зниження. Інтернет-кафе в великій кількості поширені, не тільки в Баку, але і у всіх більш-менш великих містах і селищах Азербайджану. Ці заклади особливо популярні у молоді, що грає в комп'ютерні ігри, тому там може бути шумно і накурено.

Харчування в Азербайджані

Раціон харчування азербайджанців складається з супів, м'яса (яловичина, баранина, птиця), овочів (баклажани, помідори, щавель, шпинат, капуста, цибуля), риби, молочних продуктів. Азербайджанці люблять приправляти свої страви такими прянощами, як аніс, кмин, коріандр, фенхель, селера, базилік, кріп, петрушка.

М'ясні страви азербайджанці їдять з сиром, овечим сиром і кисломолочними напоями. А абсолютно будь-які страви тут прийнято їсти з усілякими видами лаваша. Особливою популярністю в країні користується плов (існує понад 40 рецептів приготування цієї страви): його готують з куркою або бараниною, а також, тут можна покуштувати солодкий фруктовий плов.

В Азербайджані варто спробувати плов, шашлики, люля-кебаб, баранячий і яловичий Донара, кюфту, долма (блюдо на зразок голубців з капусти, виноградного листя, перцю, щавлю з м'ясом, фруктами та іншими начинками), смажену дичину, різні супи (гарячі м'ясні або холодні з кефіром).

А ласуни будуть в захваті від халви, пахлави, рахат-лукум, козинаків, кавунового варення та варення з молодих волоських горіхів, кизилу і райських яблучок.

Де поїсти в Азербайджані?
• кафе і ресторани, що пропонують своїм відвідувачам замовити національні і страви інших кухонь світу;
• чайхани і ресторани швидкого харчування.

Напої в Азербайджані
Популярними напоями азербайджанців є чай (чорний, зелений, трав'яний), гатих (кисломолочний продукт), айран, шербет (настій на ягодах, цитрусових та інших фруктах з додаванням цукру і льоду), чорна кава, мінеральна вода ( «Сіраб», «Даридаг »,« Бадамли »,« Істі-су »,« туршу-су »), пиво, вино, коньяк, бренді.

Чай в Азербайджані п'ють завжди і всюди, причому найчастіше в нього додають кардамон, корицю, імбир, рожеву воду, чебрець та інші прянощі.

Медицина в Азербайджані

Невідкладна медична допомога може надаватися безкоштовно. Звернутися за швидкою допомогою можна цілодобово за номером (012) 103. Існують також приватні платні медичні клініки та служби, лікарі яких володіють іноземними мовами. В аптеках, багато з яких відкриті цілодобово, є великий вибір медикаментів.

Безпека в Азербайджані

Азербайджан - найстабільніша і безпечна країна регіону. На вулицях міст панують чистота і порядок; тут практично відсутня вулична злочинність і прогулянки по вулицях до 3 години ранку - звичайне явище. Однак ніколи не завадить прийняти певні запобіжні заходи, які прийнятні при відвідуванні незнайомої країни чи міста.

Азербайджанці дуже законослухняний і привітний народ, з повагою ставляться до чужих традицій і звичаїв. Напевно, з цієї причини туристи відчувають себе тут як вдома і повертаються сюди знову.

Не рекомендується вживати сиру водопровідну воду. У готелях і ресторанах в основному використовують джерельну воду в пластикових пляшках, або кип'ячену.

Самобутність в країні підпорядкована віковим звичаям і традиційним ісламським нормам, тому слід дотримуватися певних правил поведінки. У громадських місцях жінкам варто уникати надмірно відкритого одягу та міні-спідниць, а чоловікам - шортів або майок без рукавів. При цьому охайність в одязі тут дуже цінується, а ніяких обмежень на носіння європейського або спортивного одягу в повсякденному житті немає. Також традиційно дуже шанобливе ставлення до культових місцях (при відвідуванні мечетей і мавзолеїв слід дотримуватися традиційні для всіх ісламських країн норми), але на відміну від багатьох сусідніх ісламських держав, ніякого фанатизму до мечетей і гробниць святих немає. Для багатьох місцевих жителів це об'єкти щирої поваги і шанування, але не більше того. Самі місцеві жителі, особливо жінки, одягаються досить строго, перевага віддається темним кольорам. Але зате велика увага приділяється яскравим аксесуарам і прикрасам.

Курорти Азербайджану

Баку: стара частина міста - історико-архітектурний заповідник, який часто називають «Бакинським Акрополем». В 70 км. на південь від Баку знаходиться найбільше в СНД скупчення наскальних малюнків Кобистана (Гобустан), до якого входить понад 4000 скельних ділянок, печер, фортець і могильників. У 30 км. від Баку лежить селище Сурахани з храмовим комплексом вогнян Атешгях. Цікаво побудований на сірководневих джерелах бальнеологічний курорт Шихово.

Губа - столиця стародавнього кубинського ханства в 165 км. на північ від Баку. Це одне з найкрасивіших міст країни з фортецею XVI століття, різними мечетями і знаменитими кубинськими килимами.

Шемахи - одне з найдавніших і найцікавіших міст країни, яке розташоване в 130 км на захід від столиці. Головна визначна пам'ятка міста - фортеця Гиз-Галаси (Гюлістан, XII ст.) - останній притулок ширваншахів. У наші дні це ще й визнаний центр виноробства і килимарства.

Місто Шеки розташоване в 380 км. на захід від Баку, поблизу грузинського кордону. Багато знахідок на його території мають вік понад 2500 років тому. В Шекі величезна кількість історичних об'єктів, мечетей, є історико-краєзнавчий музей. Також місто відоме як центр шовкового виробництва і кліматичний курорт.

Ленкорань знаходиться на самому південному сході країни, на кордоні з Іраном. Це один з кращих бальнеокліматичних курортів країни. Саме місто цікаве Ленкоранскою фортецею (XVIII ст.) і мечеттю Кичик-Базар (XIX ст.).

Талиш - район, розташований на південному сході Азербайджану на кордоні з Іраном. Він радує гостей красивими ландшафтами зелених гір, прорізаних ущелинами з вируючими річками, численними термальними і мінеральними джерелами. Поблизу Джалілабад тут б'ють знамениті Аркеванські гарячі мінеральні джерела.

Нахічевань - одне з найдавніших міст Азербайджану. Головною його пам'яткою вважаються мавзолеї Юсуфа-ібн-Кусейіра (1161 г.) і Моміне-Хатун (1186 г.), також цікаві Літературний та історичний музеї, картинна галерея, фортеця Гяур-Кала і знамениті Худаферинські мости через Аракс (XII-XIII ст .).

Пам'ятки Азербайджану

Flame Tower
Полум'яні вежі Flame Towers є символом світла і тепла. Це найвищі будівлі в Баку. Вони виконані у формі трьох язиків полум'я. В експлуатацію унікальні споруди були запущені в 2012 році. Унікальність проекту Flame Towers полягає в тому, що три хмарочоси в темний час доби здаються палаючими.

Azerbaijan_landmarks_1

Центр ім. Гейдара Алієва
Культурний центр Гейдара Алієва - це багатофункціональна комплексна споруда, побудована на однойменному проспекті. Його проект розробила Заха Хадід в 2007 році, а будівництво завершилося в 2012 році. У центрі працює музей з постійною експозицією, виставкові зали, а також великий аудиторіум (конгрес-хол) та офісні приміщення. Навколо будівлі розбитий багатоярусний парк, в якому теж влаштовують інсталяції, а під ним знаходиться підземна парковка.

Azerbaijan_landmarks_2

Музей Килима
Азербайджанський Музей килима - перший в світі, присвячений збору, збереженню і вивченню килима. У фонді музею налічується понад 14 тис. експонатів, серед них - керамічний посуд, прикраси з бронзи, срібла і золота, середньовічні вироби з металу, національні костюми та зразки вишивки. В експозиції музею представлені килими з різних регіонів країни, різних шкіл та історичних періодів.

Azerbaijan_landmarks_3

Мечеть Бібі-Ейбат
Чудова пам'ятка Баку мечеть Бібі-Ейбат, на жаль, не збереглася до нашого часу в своєму первозданному вигляді. Споруда, яку можна бачити сьогодні, є лише його відтвореною в 90-х роках минулого століття копією. Справжня мечеть, зведена в 13 столітті, була зруйнована більшовиками в той час, коли по всій території Радянського Союзу йшла боротьба з релігією. Мечеть являє собою цілий комплекс, куди входять могили і усипальниці шанованих людей. Майстри проводили роботи з відтворення за старовинними ескізами, які дивом збереглися. Однак новий комплекс набагато більше оригіналу.

Azerbaijan_landmarks_4

Мечеть Тезе-бенкет
Тезе-бенкет - не сама стара, не найбільша, але найбільш значуща мечеть країни. У 2009 році мечеть була капітально відремонтована і заново облицьована світло-бежевим каменем. Верхівки двох мінаретів і зовсім оброблені золотом, з нього ж виконані багато написів всередині будівлі. Сьогодні в мечеті розташовується Управління мусульман Кавказу, головна ісламська організація Азербайджану.

Azerbaijan_landmarks_5

Мала Венеція
У 1960 році на самому краю бакинського бульвару міська влада спорудили дивовижний комплекс каналів і островів. Назви він не мав, але жителі охрестили його "Бакинська або Мала Венеція". "Друге дихання" отримала в 2012 році після капітальної реконструкції. Загальна довжина каналів Бакинської Венеції, заповнена 7000 м3 води, становить 1350 м, глибина - 1.3 м.

Azerbaijan_landmarks_6

Площа Фонтанів
Площа фонтанів - одна з головних визначних пам'яток азербайджанської столиці. Остання реконструкція площі була проведена в 2010 році. Крім різноманітних фонтанів, як класичних, так і цілком сучасних, на площі є велика кількість скульптур, що зображують міських жителів, зайнятих повсякденними справами.

Azerbaijan_landmarks_7

Нагорний парк
Нагорний парк імені Сергія Кірова, розташований в самому центрі Баку, вважається одним з найкрасивіших парків столиці, а також улюбленим місцем відпочинку місцевих жителів. Парк унікальний тим, що з його території можна побачити панораму міста, що і пояснює назву парку - Нагорний. Інша назва парку, яка прижилася в народі, - Оглядовий майданчик.

Azerbaijan_landmarks_88

Старе Місто або Ичери-Шехер:

Дівоча вежа
Найвеличніший і самий таємничий пам'ятник Баку Дівоча вежа в південно-східній частині фортеці Ичери Шехер давно вважається символом міста. Це унікальна споруда азербайджанського зодчества не має аналогів на Сході. Неприступна кам'яна красуня зберігає безліч секретів. Один з них - для чого ж, все-таки, вона була зведена. Розміри Дівочої вежі і відсутність умов для тривалого проживання вселяють сумніви в її фортифікаційне призначення. Як справжня леді Дівоча вежа приховує свій вік, час її будівництва залишається невизначений досі.

Azerbaijan_landmarks_999

Палац Ширваншахов
Палац Ширваншахов - один з найбільших пам'ятників азербайджанського зодчества, побудований правителями Ширвана при перенесенні столиці з Шемахи в Баку. Сьогодні територія палацового комплексу знаходиться під охороною і визнана історико-архітектурним музеєм-заповідником. З 2000 року палац включений в список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Azerbaijan_landmarks_10

Новини
26.02.2021 Требования к ПЦР-тесту в Азербайджане

Обращаем внимание, что с 1-го марта 2021 пассажиры, путешествующие в Азербайджана (Баку), должны предоставлять справку о прохождении ПЦР-теста с QR-кодом.

21.06.2019 Баку: Чемпионат Европы-2020 по футболу

Ровно через год Баку станет одним из 12 городов, которые примут чемпионат Европы-2020 по футболу.

14.06.2019 Азербайджан: В Баку представили новую BakuCard

Бесплатный проезд и скидки в музеи: в Баку представили туристическую карточку Быстро завоевав звание популярного направления, Азербайджан предлагает новый продукт посетителям столицы, чтобы они могли эффективно провести досуг во время своего пребывания. Новая карта BakuCard выпущена для жителей и гостей города Баку.

20.03.2019 Елена Бойко о Miss Travel Ukraine, стипендиальном конкурсе и внутреннем туризме

В субботу, 16 марта, член совета директоров национального туристического оператора Travel Professional Group Елена Бойко выступила в прямом эфире на телеканале Espreso.TV.

15.03.2019 Открытие в 2019 году – развлекательного центра Caspian Waterfront, Азербайджан

В 2019 году Каспийская набережная преобразится  новым развлекательным центром Caspian Waterfront, общей площадью 120 000 м2. Центральная «пламенная» башня завершает восемь угловых стеклянных фасадов, вдохновленных восьмиконечной звездой на гербе Азербайджана. Лондонская студия Chapman Taylor была назначена для предоставления услуг по дизайну интерьера в 2016 году, а сам комплекс должен открыться в начале 2019 года.

26.02.2019 Азербайджан: 8 причин посетить Габалу

Этот живописный курортный регион находится всего в двух с половиной часах езды от столицы Азербайджана.

13.02.2019 Формула 1 продолжит гонки в Баку до 2023 года!

В рамках конференции «Преимущества проведения крупных спортивных мероприятий в 2019 году», министром спорта и молодежи Азербайджана Азадом Рагимовым и  директором Формулы-1 Чейзом Керри было подписано многообещающая договоренность, согласно которой автодром Баку, протяженностью шесть километров, станет главной сценой для F1 еще на три сезона.

15.01.2019 Выставка "Наследие Ширваншахов в музеях мира", Баку (Азербайджан)

Проведение международной конференции «По стопам из современного Азербайджана в прошлое Ширваншахов» ознаменовалось открытием исторической экспозиции.

27.12.2018 Вдохновляем на путешествия

Предлагаем вам познакомиться с нашими социальными сетями поближе.

18.12.2018 ТОП- 3 лучших лечебных отеля Нафталана, Азербайджан

Нафталан, расположенный в 330 км от Баку, самый необычный и известный среди минеральных курортов, не только среди стран СНГ, но и всего мира.

12.12.2018 6 вещей которые обязательно надо сделать в Баку, Азербайджан

Travel Professional Group делится с вами топ-6 вещами, которые нужно сделать в Баку.

26.09.2018 Павло Петренко: Виїхати за кордон з дитиною стало набагато простіше

Міністр юстиції України Павло Петренко розповів про зміни в українському законодавстві щодо спрощення виїзду за кордон з дитиною.

26.09.2018 TPG дарит бонусы на сумму 25 000 000 UAH

Национальный туристический оператор Travel Professional Group подготовил для своих любимых туристов приятный сюрприз! 

04.07.2018 Азербайджан: Посетите «Малую Венецию» в центре Баку

В Приморском парке Баку есть своя маленькая «Венеция», где можно покататься на венецианских гондолах по невероятно красивым каналам.

13.06.2018 Азербайджан: 26-29 июля Фестиваль "Жара"

Вас ждет международный фестиваль музыки, который проходит каждое лето в Баку на побережье Каспийского моря! На 4 дня этот праздник собирает тысячи зрителей. Не пропустите!

27.05.2017 Азербайджан: центр Гейдара Алииева

Культурный центр Гейдара Алиева считается одним из символов современного Баку.

04.05.2017 В Нахичевани есть мавзолей необычной архитектуры и изумительной красоты

Уже более восьми столетий одно из самых монументальных зданий азербайджанского зодчества украшает край.

03.05.2017 Фестиваль "Жара 2017"

Фестиваль "Жара" - это международное музыкальное событие в Азербайджане, прошедшее в первый раз с огромным успехом в течении двух летних дней 2016 года в Баку на берегу Каспийского моря. 

24.04.2017 Азербайджан: Ичери-Шехер

Попадая в старую часть Баку - Ичери-Шехер - кажется, что сходишь с корабля «Михаил Светлов» из фильма «Бриллиантовая рука».

20.04.2017 Гусарский район в Азербайджане

Гусарский район является одним из наиболее популярных мест наплыва туристов в Азербайджане, и не только благодаря функционирующему здесь горнолыжному туристическому комплексу "Шахдаг".

04.04.2017 Старый город Ичери Шехер Ичери Шехер

Старый город Ичери Шехер - сердце столицы Азербайджана. 

27.03.2017 Азербайджанский музей ковра

Азербайджанский музей ковра — первый в мире музей, посвящённый сбору, сохранению и изучению ковра.

15.03.2017 10 уникальных исторических архитектурных зданий Баку

Уникальные исторические архитектурные здания Баку.

25.01.2017 Баку - город контрастов

Баку - город, который обьединяет в себе Высотки нового города и мудрость старины.

20.01.2017 Гостеприимство в Азербайджане

 У азербайджанцев также с древних времен существовали очень интересные и поучительные обычаи гостеприимства.

17.12.2016 Один из самых больших флагов в мире

Знаковое место для всей страны находится неподалёку от основной базы Военно-морских сил Азербайджана — это Площадь государственного флага.

03.12.2016 Город ветров Баку

Столица Азербайджана – город ветров Баку, в котором причудливо переплелись старина и современность, всегда притягивал туристов.

02.12.2016 «Страна огней»

Все в ней уникально – природа и культура, история и обычаи и традиции, архитектура и многое другое.

19.03.2015 Музей в Баку претендует на титул лучшего в Европе

Музей в Девичьей башне в столице Азербайджана Баку, созданный латвийским предприятием Dd studio, выдвинут на награду «Европейский музей-2015».

10.03.2015 В Баку построят самый длинный мост в мире

В Баку будет построен один из самых длинных мостов мира, который будет проходить над морем, вдоль столичного бульвара.

03.03.2015 Азербайджан начинает развитие фольклорного туризма

Научно-методический центр культуроведения Министерства культуры и туризма и Институт фольклора Национальной академии наук Азербайджана (AMEA) подписали меморандум о сотрудничестве.  

25.02.2015 Сезонная ярмарка путешествий 2015

В Баку в торговом центре "28 Mall" прошла вторая "Сезонная ярмарка путешествий"!

19.02.2015 В Баку покажут «Хрупкую вечность»

В галерее «Natavan» в Баку с 7 по 13 марта 2015 года будет представлен арт-проект «Хрупкая вечность».

13.02.2015 Азербайджан разрабатывает десятилетнюю стратегию развития туризма на 2015-2024 годы.

Стратегия развития туризма является документом, отражающим нынешнюю ситуацию туристического рынка, потенциал его развития, роль правительства в развитии туризма, формы потенциального сотрудничества между заинтересованными сторонами, методы успешного сотрудничества и другие важные направления», – сообщили в министерстве.

04.02.2015 5 самых впечатляющих достопримечательностей Азербайджана

5 самых впечатляющих достопримечательностей Азербайджана

22.01.2015 В Баку появятся электроавтобусы и электротакси

БАКУ – Центр продаж и сервиса электрических транспортных средств «GreenCar» при поддержке Автомобильной федерации Азербайджана и организации IDEA (Международный диалог во имя охраны окружающей среды) приступил к реализации в стране широкомасштабного инновационного экологического проекта. Одна из основных целей проекта - привезти в Азербайджан последние технологические новинки, говорится в пятницу в сообщении Федерации.

05.01.2015 В уходящем году 42 азербайджанских отеля стали «звездными»

Классификация отелей в Азербайджане проводится на добровольной основе, в соответствии со стандартами Hotel Stars Criteria 2010-2014

05.01.2015 IHG откроет первый отель InterContinental в Азербайджане

Новый отель класса «люкс» будет расположен в самом сердце столицы Азербайджана— на пересечении проспекта Буль-Буля и улицы Зарифа Алиева.

19.12.2014 В Баку проходит выставка ювелирных произведений искусства BeauVarie

Проект представлен в рамках культурного обмена Украины и Азербайджана.

10.12.2014 Азербайджанские участники «Best Model of the World 2014» стали победителями в двух номинациях

Победители и призеры были определены после туров, в которых выступили в свадебных, вечерних и национальных платьях и костюмах.

06.12.2014 Азербайджанский манат вошел в список 59 самых красивых банкнот

Мы все используем валюту на ежедневной основе, каждая страна имеет собственную уникальную валюту

17.11.2014 Грузия, Азербайджан и Турция работают над разработкой туристического маршрута «Кавказские горы»

Азербайджан, Грузия и Турция разрабатывают новый региональный туристический маршрут "Кавказские горы" - заявил министр культуры и туризма Азербайджана Абульфас Гараев на открытии ежегодного международного форума в Баку.

07.11.2014 10 причин посетить Азербайджан

30.06.2014 В Бакинской бухте построят «Жемчужину Каспия»

На самом большом острове Бакинского архипелага Бёюк Зиря (Наргин), будет реализован не имеющий аналогов в мире туристический проект «Жемчужина Каспия», - пишет информационное агентство Vesti.Az со ссылкой на «Новости-Азербайджан».

17.05.2014 В Баку появятся двухэтажные экскурсионные автобусы

«Теперь по туристическим достопримечательностям Баку будут курсировать экскурсионные двухэтажные автобусы (даблдекеры)» - сообщает портал votpusk.ru со ссылкой на Министерство культуры и туризма Азербайджана. Автобусы будут курсировать по маршруту протяженностью 15 км знакомя туристов с такими памятниками города, как старинная крепость Ичеришехер, древняя Девичья башня, а также новыми символами столицы Азербайджана – Приморским бульваром, Огненными башнями, Центром Гейдара Алиева.

25.03.2014 Колесо обозрения теперь есть и в Баку

В столице Азербайджана появилась новая достопримечательность: 10 марта здесь состоялось открытие современного колеса обозрения. Оно расположено в новой бульварной части Приморского национального парка.