Новий рік - 1 січня
Відзначається в ніч з 31 грудня на 1 січня. Традиційно Новий рік в Вірменії зустрічають з Дідом Морозом і Снігуронькою, звучать мелодії сучасних і народних вірменських пісень. На святковому столі новорічні страви національної кухні, солодощі, смарагдове вірменське вино і коньяк. І, звичайно, не можна уявити собі вірменський стіл без тамади та тостів.
Різдво Христове - 7 січня
Напередодні свята Святого Різдва, ввечері, справляється літургія, яка називається Літургія Святвечора. У цей день віруючі запалюють свічку в церкві і несуть додому, для освітлення будинку та підготовки до свята Різдва Христового. На наступний день, 6 січня, вранці, справляється різдвяна літургія. Далі здійснюють свято хрещення Христа з церемонією освячення води.
День покровителя закоханих святого Саркіса - 3 лютого
Свято покровителя молодих закоханих Святого Саркіса в Вірменії офіційно відзначають 3 лютого з 2007 року. Вночі перед святом молоді їдять солоний млинець і чекають одкровення уві сні: яка наречена або наречений буде їм призначена.
Терендез - 14 лютий
Свято Терендез збігається з православним святом Стрітення Господнє - 14 лютого. Це свято нагадує свято Закоханих. Головні його учасники - закохані і молодята. А в іншому він схожий на російську Масляну.
Витоки цього свята - в стародавньому ритуалі язичників-вогнепоклонників. Головний символ дійства - вогнище, через яке стрибають молоді пари. Головне - не розчепити рук, тоді союз буде міцним. Поки юнаки та дівчата стрибають, старші посипають їх насінням пшениці та конопель. Вважається, що під час обряду полум'я багаття набуває особливої енергію поновлення, нового життя. Слідом за молоддю повинні стрибнути дорослі або бездітні жінки, які сподіваються обзавестися потомством. Потім всі учасники, взявшись за руки, об'єднуються в загальному танці навколо плодоносного вогню. Попіл від згорілого святкового багаття розсипають по полях, щоб вродив новий урожай.
День вірменської мови - 21 листопад
Вірменська мова - мова, що входить у фригійсько-вірменську підгрупу греко-фригийскї вірменської групи палеобалканскої гілки індоєвропейської сім'ї мов. Серед них є однією з древньописьменних. Вірменський алфавіт створений Месропа Маштоца в 405-406 роках. Загальне число мовців вірменською по всьому світу - близько 15 мільйонів чоловік.
День сатири і гумору - 1 квітня
З 2006 року 1 квітня в Вірменії офіційно відзначають День сатири і гумору. Причиною такої своєрідної традиції стала сама природа. Весняні капризи погоди люди намагалися задобрити жартами і розіграшами.
Вірмени завжди славилися своїм гумором. Досить згадати знамените вірменське радіо. Імена вірменських комедійних акторів і клоунів назавжди увійшли в історію сатири: Мгер Мкртчян, Леонід Енгибаров, фокусники Акопян. А Ленинаканська і карабахський гумор - це теж своєрідне історичне явище.
День материнства, краси і любові - 7 квітня
7 квітня - Благовіщення Пресвятої Богородиці. З давніх-давен відзначається воно у Вірменії та вірменських діаспорах як День Жінки, Матері, краси та весни. У сучасній Вірменії це національне, але не офіційне свято. В цей день чоловіки роблять подарунки своїм матерям, дружинам, сестрам, коханим подругам.
Затік (Великдень) - 16 квітень
Вірменське слово «Затік» (Великдень), пішло, мабуть, від «азатутюн, азатвел» (свобода, звільнятися) і означає звільнення від страждань, зла і смерті. Вітаючи один одного в Великдень, російські християни кажуть: «Христос Воскрес!» І відповідають: «Воістину Воскрес!» Вірменські християни кажуть один одному: «Христос Воскрес із мертвих!» І чують у відповідь: «Благословенне Воскресіння Христове!».
День пам'яті жертв геноциду у Вірменії - 24 квітень
У 2017 р виповнюється 102 роки з того дня, коли Османська Туреччина почала масові знищення вірмен, які тривали кілька років. Сповідуючи ідеї регресивного пантюркизму і панісламізму, турецька влада прагнула не тільки зберегти Османську імперію і насильно знищити або асимілювати населення, але і створити Всетуранску імперію, до якої увійдуть всі мусульмани.
Щороку 24 квітня, в День пам'яті жертв геноциду вірмен, сотні тисяч людей піднімаються на пагорб до меморіального комплексу і покладають квіти (зазвичай гвоздики і тюльпани) до вічного вогню. Завдяки зусиллям вірменських діаспор, по всьому світу побудовано безліч пам'ятників жертвам геноциду. В цьому році відбудеться унікальна подія - американська група вірменського походження System of a Down відправляється в тур, присвячений пам'яті жертв геноциду у Вірменії. У ряді країн пройдуть незабутні концерти, а 23 квітня в Єревані відбудеться завершальне виступ, який можуть відвідати всі бажаючі, адже концерт пройде на Площі Республіки абсолютно безкоштовно!
Вардавар (Преображення) - 12 липень
В ряду вірменських традиційних свят Вардавар - це, безумовно, найбільше річне свято, одне з головних свят Вірменської Церкви і одне з найулюбленіших в народі. За однією з версій, слово «Вардавар» складається з коренів «Вард (Вард)» - «вода» і «вар» - «мити, поливати», означає «обприскувати водою», що і складає зміст свята. Згідно з давньою легендою, на світі жив багач, який вимагав за користування своєю водою віддавати в рабство юних красунь. Хоробрий юнак Вардан переміг лиходія і звільнив дівчат. У цей день прийнято обливатися водою. Свято починається з самого раннього ранку, всі поливають один одного водою, хто з чого може, незважаючи при цьому ні на вік, ні стать, ні на громадянське положення. Ображатися або проявляти невдоволення не можна, тому що вважається, що в цей день вода має цілющу силу.
Так само, як і багато століть назад, Вардавар і сьогодні відзначається з великим шумом та веселощами, будучи єдиним в своєму роді святом, яке знаменує об'єднання всієї родини, всього роду, оскільки в цей день прийнято також відвідувати своїх батьків і родичів.
Навасард - 11 серпня
Навасард - другий Новий рік, який відзначався у древніх вірменів. Назва свята походить від іранських слів «нава» - новий і «сард» - рік. За переказами, Айк Ахехнавор (Айк Лучник), який увійшов в історію як Айк Наапет (патріарх-родоначальник вірменського народу, засновник царської династії Айказуні), розбив в битві війська ассірійського тирана Бела і поклав початок майбутній вірменській державі. Це сталося 11 серпня 2492 р. до н.е. (за традиційним вірменським літочисленням). Цей день і став початком нового року для вірменів.
Головні новорічні вистави відбувалися на обох берегах річки Аратзані, на схилі гори Нпат. В урочистостях брали участь цар і цариця зі своєю свитою, полководці разом з вірменським військом. Сюди приїжджали з усіх кінців Вірменії. Сенс свята був не тільки в веселощах, але і в єднанні народу. Свята тривали кілька днів. В один з цих днів люди пили солодкі напої і легкі вина. У день Навасард п'яних людей практично не було, так як стародавня Вірменська приказка говорить: «Боги больше всего плевела оставляют на поле пьяницы». На цих святах навіть їжа була помірною.
Свято відзначається і в наші дні, та проходить в язичницькому храмі Гарні.
Успіння пресвятої Богородиці - 15 серпня
Успіння Богородиці – одне з найголовніших свят Вірменської церкви. Цей день, присвячений відходу з життя Богородиці, відзначається починаючи з V століття.
Після літургії в день Успіння Богородиці в вірменських церквах здійснюється обряд благословення винограду. За освяченою традицією перший урожай завжди приносився в храм. Традиція має давнє коріння і є подякою Творця за даровані людям земні блага. Священнослужитель читає відповідні фрагменти з Біблії, триразово благословляє виноградну лозу, після чого плоди роздаються прихожанам. За старих часів обряд відбувався в прицерковному винограднику або в саду одного із служителів.
Свято врожаю - 11 жовтень
У другу неділю жовтня в вірменських селах святкують день врожаю. Накриваються столи, демонструючи достаток, який може подарувати земля: кошики з овочами та фруктами, всілякі м'ясні і навіть рибні делікатеси, напої, молоко і хліб, солодощі.
Всенародне свято вина - 7 листопада
Історія свідчить, що з незапам'ятних часів вірменське вино було відоме у всьому світі. Вірменські сорти винограду мають високий відсоток цукру, отже, відрізняються високим вмістом спирту, що сприяє отриманню більш міцних і напівдесертних вин. Ці вина не мають своїх аналогів. У світову колекцію входять легкі вина, мускати, мадери, портвейни тощо. З давніх-давен Вірменія славилася своїми виноробами, оригінальні традиції яких збереглися і до цього дня. У літописах збереглися свідчення про те, що в одній з найдавніших у світі держав, до якої відноситься Вірменія, особлива увага приділялася розвитку виноградарства і плодівництва. З історичних відомостей згадується технологія виготовлення вина і пива.
Через те, що основна частина винограду йде на виробництво легендарного вірменського коньяку, вірменське вино тільки в невеликих кількостях поставляється за кордон. Тому воно не так відомо європейському споживачеві.