Дякуємо за Ваш відгук! Мы зв'яжемося з Вами протягом 24 годин!
Де придбати?
UA
|
RU
Контакти

Вірменія

Armenia_main

Священная гора Арарат, захватывающий дух Татевский монастырь, всемирно известный комплекс Гегард, «армянские яблоки» абрикосы, завораживающий дудук и вечнокрасный гранат… Незнающий человек не найдёт между этими понятиями связи, но мы Вас уверяем, что она очевидна – всё это Армения! Расположенная на склонах Малого Кавказа, Армения является изюминкой этого региона. Родина знаменитого мариниста Ивана Айвазовского, выдающегося композитора Арама Хачатуряна, гениального режиссёра Сергея Параджанова… Армения известна миру не только своими деятелями, но и непревзойдённой природой, древнейшей историей и неподдельным колоритом. Отдых в Армении позволит Вам по-настоящему совместить приятное с полезным: посетить древнейшие памятники архитектуры и попробовать на вкус любимый коньяк Уинстона Черчилля «Арарат», прикоснуться к священным местам и посетить колоритные восточные рыночки, познать секреты настоящей армянской кухни и насладиться завораживающей красотой природы страны.

Географічне положення Вірменії

Вірменія - країна в Закавказзі, яка не має виходу до моря. Розташована на північному заході Вірменського нагір'я, між Чорним і Каспійським морями. З півночі і сходу обрамлена хребтами Малого Кавказу. Межує з Грузією, Азербайджаном, Іраном і Туреччиною.

Незважаючи на те, що географічно Вірменія розташована в Азії, вона має тісні політичні і культурні зв'язки з Європою. Вірменія завжди перебувала на перехресті шляхів, що з'єднують Європу і Азію, тому її розглядають як трансконтинентальну державу.

Рельєф Вірменії в основному гористий, з швидкими річками і нечисленними лісами. Вірменія займає площу близько 30 000 км., понад 90% яких знаходяться на висоті більше 1000 метрів над рівнем моря. Найвища точка, гора Арагац, - 4095 метрів, а найнижча точка - 400 метрів над рівнем моря.

Найвища точка регіону та історичний символ Вірменії - гора Арарат - знаходиться з 1920-х років на території Туреччини.

Armenia_map

Клімат Вірменії

Вірменія відрізняється досить різноманітним кліматом. Республіка розташовується в субтропічному поясі, серед хребтів центральної частини Малого Кавказу. Але, не дивлячись на це, субтропічний клімат спостерігається тільки в південній частині Вірменії (Мегринський район). Там ростуть рослини, характерні для субтропічного клімату, такі як апельсини, лимони, маслини та інші рослини.

В інших районах Вірменії клімат має типово високогірний характер - континентальний. Літо республіки спекотне, сухе і дуже сонячне, що є типовим для Вірменії. Зима ж, хоч і вельми не тривала, досить холодна. У передгір'ях середня температура влітку від +24 до +26 ° C, взимку - близько +5 ° C. У гірських районах середня температура влітку від +10 до +22 ° C, взимку від +2 до -14 ° C. На рівнинах середня температура січня -5 ° C, липня +25 ° C; в горах -12 ° C і +16 ° C відповідно. В осінньо-весняний період часті сильні заморозки, при цьому температура на ґрунті може опускатися до -28 ° C. Розподіл тепла в Вірменії сильно залежить від висоти місця і від сезонного ритму. Навіть в межах одного міста різниця температури між двома сусідніми районами може досягати 2-3 ° C.

Той факт, що понад 90% відсотків території Вірменії лежить на висоті понад 1000 метрів над рівнем моря, а також те, що країна має розчленований ландшафт, формує суттєві особливості клімату республіки. Саме тому середня температура Вірменії, як і в інших гірських країнах, знижується на один градус в міру підняття в гори на кожні 200 метрів підйому.

Найкращим часом для відвідування країни є осінь і середина весни. Осінь, на відміну від весни, по всій республіці тривала. Вірменська осінь славиться м'якою і сонячною погодою, яскравою палітрою ландшафтів, а особливу пікантністі додає велика кількість осінніх фруктів.

Населення Вірменії

Вірменія - єдина країна колишнього СРСР з практично моноетнічним населенням (96% вірмен, 4% інших народностей). Вірмени належать до народів, велика частина яких проживає поза межами Батьківщини. Вірменська діаспора одна з найбільших в світі. Вірмени проживають в більш ніж 60 країнах (Туреччини, Франції, США, Ірані, Лівані, Сирії тощо.). Діаспора утворилася в результаті національного і релігійного переслідування, зокрема з боку Туреччини (1890 - 1918 рр. турки винищили понад півмільйона вірмен).

Найбільші етнічні меншини Вірменії - езіди, росіяни, ассірійці, греки, українці, курди, грузини, білоруси, німці, євреї, поляки.

Населення Вірменії на 1 січня 2000 становить 3 млн. 803,4 тис. осіб, з яких 66,8% зосереджено в містах республіки і 33,2% в селах.

Мова Вірменії

Державною мовою в Вірменії є вірменська, на ній говорить 97,7% жителів країни. Крім того, поширені єзидська, на якій говорять єзиди (1%), і російська мова (0,9%).

22 січня 2002 року Вірменія ратифікувала Європейську хартію регіональних мов. Відповідно до неї, мовами меншин в Вірменії визнані єидська, російська, грецька і ассірійська мови.

У Вірменії російська мова не має офіційного статусу, проте широко поширена, нею володіє близько 70% населення країни. Російська мова є обов'язковим предметом для вивчення в школах Вірменії.

Релігія Вірменії

Переважна більшість населення Вірменії - християни Вірменської апостольської церкви, за якою законодавчо закріплений статус національної церкви вірменського народу. Є в Вірменії також віруючі Руської Православної церкви, мусульмани, іудеї і представники інших конфесій. В тому числі, так званих, релігійних меншин.

Конституція гарантує свободу віросповідання, в тому числі право сповідувати будь-яку релігію або не сповідувати ніякої.

Особливості

До середини V ст. Вірменська Апостольська Церква являла одну з гілок єдиної християнської Церкви. Однак, прагнучи зміцнити свою незалежність від Візантії і, не визнавши рішень IV (Халкідонського) Вселенського Собору (451 р), Вірменська Апостольська Церква фактично відокремилася і від Східної, і від Західної Церкви.

В
ірменська церква відрізняється від православної, католицької та протестантської церков. Вона відноситься до розряду так званих монофізитських церков. Тоді як Православна - до діофізітских. Діофізітів визнають в Христі два начала - людське і божественне; монофізити - тільки божественне. Щодо семи таїнств, Вірменська церква тримається особливих правил. А саме: при хрещенні немовля тричі обприскується і тричі занурюється в воду; миропомазання пов'язане з хрещенням; при причасті вживається тільки чисте незмішані вино і квашений (бездріжджовий) хліб, вмочений у вино, соборують тільки духовних осіб негайно після смерті.

Вірмени вірять в святих, але не вірять в чистилище. Посту вірмени дотримуються строго, але свят у них менше. Головною, прийнятою Вірменською церквою молитвою, є Айр Мер (Отче Наш), вона читається древньоармянською мовою.

Католикос обирається на Ечміадзинському синоді, куди запрошуються депутати від всіх російських та іноземних вірменських єпархій, і затверджується особливою грамотою Государем Імператором. Католикос живе в Ечміадзині, куди кожен вірменин повинен з'їздити хоч раз в житті. Вірменські архієпископи і єпископи можуть бути освячені тільки Католикосом. Світське духовенство може вступати в шлюб тільки один раз, другий шлюб не дозволяється.

Рідними монофізітськими церквами Вірменської Апостольської церкви є Коптська (Єгипет), Ефіопська і Яковитська (Сирія).

Часовий пояс Вірменії

Часовий пояс: UTC / GMT +4 год.

Переходу на літній час немає.

Armenia

Валюта Вірменії

Державна валюта Вірменії - драм. 1 драм дорівнює 100 лумам, однак луми в даний час не використовуються. Слово «драм» перекладається як «гроші» і походить від грецького «драхма».

Символ драма - перекреслена двома горизонтальними лініями заголовна буква Դ ( «так»), яка є лише в вірменському алфавіті і з якої починається слово Դրամ (гроші).

Митні обмеження Вірменії

Для ввезення та вивезення з країни іноземної валюти обмежень немає, заповнюється тільки митна декларація (необхідно зберігати до від'їзду). Сума більше 10 тис. доларів США (або еквівалент в іншій валюті) повинна бути переведена через банк. Ввезення і вивіз місцевої валюти заборонений.

Дозволяється без сплати мита ввозити предмети особистого користування, а також товари та інші предмети, загальною вартістю еквівалентною 500 доларам США. Дозволено безмитне ввезення:
• алкогольних напоїв - до 2 л.
• тютюнових виробів - до 50 пачок.

На всі ввезені товари і предмети, чия сумарна вартість перевищує вищевикладені розміри, сплачується мито.

Ввезення і вивіз любого антикваріату, включаючи дорогоцінні камені, монети, рукописи та інші твори мистецтва, без дозволу відповідних органів забороняється. Заборонений транзит наркотичних, отруйних і вибухових речовин, а також зброї та боєприпасів (за винятком мисливської зброї, на яке видається дозвіл МВС РА).

Свята, події, фестивалі Вірменії

Новий рік - 1 січня
Відзначається в ніч з 31 грудня на 1 січня. Традиційно Новий рік в Вірменії зустрічають з Дідом Морозом і Снігуронькою, звучать мелодії сучасних і народних вірменських пісень. На святковому столі новорічні страви національної кухні, солодощі, смарагдове вірменське вино і коньяк. І, звичайно, не можна уявити собі вірменський стіл без тамади та тостів.

Різдво Христове - 7 січня

Напередодні свята Святого Різдва, ввечері, справляється літургія, яка називається Літургія Святвечора. У цей день віруючі запалюють свічку в церкві і несуть додому, для освітлення будинку та підготовки до свята Різдва Христового. На наступний день, 6 січня, вранці, справляється різдвяна літургія. Далі здійснюють свято хрещення Христа з церемонією освячення води.

День покровителя закоханих святого Саркіса - 3 лютого

Свято покровителя молодих закоханих Святого Саркіса в Вірменії офіційно відзначають 3 лютого з 2007 року. Вночі перед святом молоді їдять солоний млинець і чекають одкровення уві сні: яка наречена або наречений буде їм призначена.

Терендез - 14 лютий

Свято Терендез збігається з православним святом Стрітення Господнє - 14 лютого. Це свято нагадує свято Закоханих. Головні його учасники - закохані і молодята. А в іншому він схожий на російську Масляну.

Витоки цього свята - в стародавньому ритуалі язичників-вогнепоклонників. Головний символ дійства - вогнище, через яке стрибають молоді пари. Головне - не розчепити рук, тоді союз буде міцним. Поки юнаки та дівчата стрибають, старші посипають їх насінням пшениці та конопель. Вважається, що під час обряду полум'я багаття набуває особливої енергію поновлення, нового життя. Слідом за молоддю повинні стрибнути дорослі або бездітні жінки, які сподіваються обзавестися потомством. Потім всі учасники, взявшись за руки, об'єднуються в загальному танці навколо плодоносного вогню. Попіл від згорілого святкового багаття розсипають по полях, щоб вродив новий урожай.


День вірменської мови - 21 листопад

Вірменська мова - мова, що входить у фригійсько-вірменську підгрупу греко-фригийскї вірменської групи палеобалканскої гілки індоєвропейської сім'ї мов. Серед них є однією з древньописьменних. Вірменський алфавіт створений Месропа Маштоца в 405-406 роках. Загальне число мовців вірменською по всьому світу - близько 15 мільйонів чоловік.

День сатири і гумору - 1 квітня

З 2006 року 1 квітня в Вірменії офіційно відзначають День сатири і гумору. Причиною такої своєрідної традиції стала сама природа. Весняні капризи погоди люди намагалися задобрити жартами і розіграшами.

Вірмени завжди славилися своїм гумором. Досить згадати знамените вірменське радіо. Імена вірменських комедійних акторів і клоунів назавжди увійшли в історію сатири: Мгер Мкртчян, Леонід Енгибаров, фокусники Акопян. А Ленинаканська і карабахський гумор - це теж своєрідне історичне явище.


День материнства, краси і любові - 7 квітня

7 квітня - Благовіщення Пресвятої Богородиці. З давніх-давен відзначається воно у Вірменії та вірменських діаспорах як День Жінки, Матері, краси та весни. У сучасній Вірменії це національне, але не офіційне свято. В цей день чоловіки роблять подарунки своїм матерям, дружинам, сестрам, коханим подругам.

Затік (Великдень) - 16 квітень

Вірменське слово «Затік» (Великдень), пішло, мабуть, від «азатутюн, азатвел» (свобода, звільнятися) і означає звільнення від страждань, зла і смерті. Вітаючи один одного в Великдень, російські християни кажуть: «Христос Воскрес!» І відповідають: «Воістину Воскрес!» Вірменські християни кажуть один одному: «Христос Воскрес із мертвих!» І чують у відповідь: «Благословенне Воскресіння Христове!».

День пам'яті жертв геноциду у Вірменії - 24 квітень

У 2017 р виповнюється 102 роки з того дня, коли Османська Туреччина почала масові знищення вірмен, які тривали кілька років. Сповідуючи ідеї регресивного пантюркизму і панісламізму, турецька влада прагнула не тільки зберегти Османську імперію і насильно знищити або асимілювати населення, але і створити Всетуранску імперію, до якої увійдуть всі мусульмани.

Щороку 24 квітня, в День пам'яті жертв геноциду вірмен, сотні тисяч людей піднімаються на пагорб до меморіального комплексу і покладають квіти (зазвичай гвоздики і тюльпани) до вічного вогню. Завдяки зусиллям вірменських діаспор, по всьому світу побудовано безліч пам'ятників жертвам геноциду. В цьому році відбудеться унікальна подія - американська група вірменського походження System of a Down відправляється в тур, присвячений пам'яті жертв геноциду у Вірменії. У ряді країн пройдуть незабутні концерти, а 23 квітня в Єревані відбудеться завершальне виступ, який можуть відвідати всі бажаючі, адже концерт пройде на Площі Республіки абсолютно безкоштовно!


Вардавар (Преображення) - 12 липень

В ряду вірменських традиційних свят Вардавар - це, безумовно, найбільше річне свято, одне з головних свят Вірменської Церкви і одне з найулюбленіших в народі. За однією з версій, слово «Вардавар» складається з коренів «Вард (Вард)» - «вода» і «вар» - «мити, поливати», означає «обприскувати водою», що і складає зміст свята. Згідно з давньою легендою, на світі жив багач, який вимагав за користування своєю водою віддавати в рабство юних красунь. Хоробрий юнак Вардан переміг лиходія і звільнив дівчат. У цей день прийнято обливатися водою. Свято починається з самого раннього ранку, всі поливають один одного водою, хто з чого може, незважаючи при цьому ні на вік, ні стать, ні на громадянське положення. Ображатися або проявляти невдоволення не можна, тому що вважається, що в цей день вода має цілющу силу.
Так само, як і багато століть назад, Вардавар і сьогодні відзначається з великим шумом та веселощами, будучи єдиним в своєму роді святом, яке знаменує об'єднання всієї родини, всього роду, оскільки в цей день прийнято також відвідувати своїх батьків і родичів.

Навасард - 11 серпня

Навасард - другий Новий рік, який відзначався у древніх вірменів. Назва свята походить від іранських слів «нава» - новий і «сард» - рік. За переказами, Айк Ахехнавор (Айк Лучник), який увійшов в історію як Айк Наапет (патріарх-родоначальник вірменського народу, засновник царської династії Айказуні), розбив в битві війська ассірійського тирана Бела і поклав початок майбутній вірменській державі. Це сталося 11 серпня 2492 р. до н.е. (за традиційним вірменським літочисленням). Цей день і став початком нового року для вірменів.

Головні новорічні вистави відбувалися на обох берегах річки Аратзані, на схилі гори Нпат. В урочистостях брали участь цар і цариця зі своєю свитою, полководці разом з вірменським військом. Сюди приїжджали з усіх кінців Вірменії. Сенс свята був не тільки в веселощах, але і в єднанні народу. Свята тривали кілька днів. В один з цих днів люди пили солодкі напої і легкі вина. У день Навасард п'яних людей практично не було, так як стародавня Вірменська приказка говорить: «Боги больше всего плевела оставляют на поле пьяницы». На цих святах навіть їжа була помірною.

Свято відзначається і в наші дні, та проходить в язичницькому храмі Гарні.

Успіння пресвятої Богородиці - 15 серпня

Успіння Богородиці – одне з найголовніших свят Вірменської церкви. Цей день, присвячений відходу з життя Богородиці, відзначається починаючи з V століття.
Після літургії в день Успіння Богородиці в вірменських церквах здійснюється обряд благословення винограду. За освяченою традицією перший урожай завжди приносився в храм. Традиція має давнє коріння і є подякою Творця за даровані людям земні блага. Священнослужитель читає відповідні фрагменти з Біблії, триразово благословляє виноградну лозу, після чого плоди роздаються прихожанам. За старих часів обряд відбувався в прицерковному винограднику або в саду одного із служителів.

Свято врожаю - 11 жовтень

У другу неділю жовтня в вірменських селах святкують день врожаю. Накриваються столи, демонструючи достаток, який може подарувати земля: кошики з овочами та фруктами, всілякі м'ясні і навіть рибні делікатеси, напої, молоко і хліб, солодощі.

Всенародне свято вина - 7 листопада

Історія свідчить, що з незапам'ятних часів вірменське вино було відоме у всьому світі. Вірменські сорти винограду мають високий відсоток цукру, отже, відрізняються високим вмістом спирту, що сприяє отриманню більш міцних і напівдесертних вин. Ці вина не мають своїх аналогів. У світову колекцію входять легкі вина, мускати, мадери, портвейни тощо. З давніх-давен Вірменія славилася своїми виноробами, оригінальні традиції яких збереглися і до цього дня. У літописах збереглися свідчення про те, що в одній з найдавніших у світі держав, до якої відноситься Вірменія, особлива увага приділялася розвитку виноградарства і плодівництва. З історичних відомостей згадується технологія виготовлення вина і пива.

Через те, що основна частина винограду йде на виробництво легендарного вірменського коньяку, вірменське вино тільки в невеликих кількостях поставляється за кордон. Тому воно не так відомо європейському споживачеві.

Кухня Вірменії

Вірменська кухня - це самостійна пам'ятка країни. Одна з найдавніших у світі, вона і в наші дні зберігає вікові традиції вірменського народу, заслужено рахуючись однією з найбільш самобутніх кулінарних традицій планети. Вірменська кухня - це зелень (багато зелені!), Сири, овочі, м'ясо і, звичайно, лаваш! Сотні видів трав, які будь-яка вірменська господиня з рідкісним мистецтвом використовує для приготування страв, в усьому іншому світі просто порахують бур'янами. А тут без них немислимі ні закуска, ні сир, ні м'ясна страва. І при цьому рецептура на перший погляд вкрай проста - продукти піддаються мінімальній обробці, практично не використовуються рослинні масла, ну і, звичайно, готові страви супроводжуються величезною кількістю зелені і приправ. Споконвіку тут їдять кисломолочний «мацюн» і його розведений холодною водою варіант - «тан», всілякі солоні овочі і трави, кручений сир «чечіль» і м'який сир «жажік» з травами і зеленим часником, всілякі салати з використанням бобових, зелені всіх видів і м'ясних продуктів, плов «плав», а також найрізноманітніші приправи з часнику.

Особливою повагою користуються м'ясні страви - шашлик з великих шматків м'яса «хоровац», знаменита «толма», відварна баранина з горохом і зеленню «бозбаш», різні плови - з гранатом ( «нров плав»), з копченою рибою ( «плав апхтац дзков ») або сухофруктами (« чров плав ») тощо. Одна з самих вірменських страв - смажена на рожні севанская форель «ішхан хоровац». Попередня підготовка м'яса складна і багатоступенева, тому всі вірменські м'ясні страви мають абсолютно унікальний смак.

Важливе місце на столі займають супи - юшка з яловичого хвоста «поч», суп з мацюна «врятував», знаменитий суп «хаш», рисовий суп з цибулею «чулумбур Апуре», суп з кураги «анушапур», круп'яні супи «воспнапур» і «хрчік», та ін. До супів зазвичай подаються відварне м'ясо, зелень і неодмінно лаваш.


Вірменської кухні без лаваша просто не існує. Цей тонкий прісний хліб досі печуть за старовинною технологією в глиняних печах. Також постійно на столі хліб овальної або круглої форми «матнакаш» і маленькі бутерброди з сиром «дурум».

Смачні місцеві солодощі і кондитерські вироби - традиційний широкий коржик з листкового тіста з начинкою «гата» (кята), печиво «ншабліт», «шароц», зацукровані абрикоси «шалах», курага та інжир, домашня халва, начинені різноманітними горіхами персики, солодкий «суджух», численні види печива з горіхами і фруктовими джемами, пиріжки та різноманітні варення.


Національний напій країни - коньяк. Коньячне виробництво в Вірменії засновано всього лише трохи більше ста років тому, але за такий незначний термін країна придбала заслужену славу одного з кращих виробників цього напою. Вірменський коньяк виробляють з добірних сортів винограду - «Кахеті», «Гарандмак», «Воскеат», «Чилар» та ін., які ростуть в Араратській долині, чий вулканічний грунт ідеально підходить для вирощування коньячних сортів винограду. Сьогодні Єреванський коньячний завод (входить в трест «Перно Рікар») випускає такі знамениті коньяки, як «Ані» (витримка 6 років), «Добірна» (7 років), «Ахтамар», «Ювілейний», «Вірменія», «Двин » (10 років), «Святковий»(15 років), «Васпуракан» (18 років) і «Наірі» (20 років), а також десятки ексклюзивних сортів, що експортуються в багато країн світу.

З найдавніших часів вірмени вміли робити і хороше вино, але в наші дні його випуск значно скоротився, і вживається воно, в основному, тільки в межах країни. Зате вірменська шовковична горілка, яка випускається як промислово, так і кустарним способом (майже в кожному дворі) вважається цілющим напоєм, що володіє до того ж чудовим смаком.

З безалкогольних напоїв, без сумніву, найбільш відомий «тархун» (зовсім не те, що можна купити в пластиковій пляшці). Також дуже популярні чудові мінеральні води країни і фруктові соки. Кава і чай - на кожному розі і чудової якості.

Транспорт Вірменії

Armenia_map_2

Транспортна мережа Вірменії включає залізні дороги протяжністю 830 км. (90% з них електрифіковані) і автомобільні дороги загальною довжиною 7700 км. Щільна мережа автобусних маршрутів зв'язує практично всі населені пункти країни, багато рейсів здійснюється і приватними перевізниками. Багато автобусів не мають чіткого розкладу і відправляються в міру наповнення салону.

Подорож на автомобілі вимагає певних навичок і підготовки. Дороги знаходяться в зношеному стані. У гірських районах і в провінції вони часто просто відсутні, перевезення ведуться по гравійно-щебенистій бруківці. Дотримання правил дорожнього руху місцевими жителями - окрема проблема. Часто машини рухаються взагалі без будь-яких ознак організації. Але від них «не відстають» і пішоходи, які переходять будь-яку дорогу (навіть відносно непогані траси державного значення) де і як їм заманеться.

Бензин хорошої якості можна знайти тільки в столиці. У провінції часто пропонують паливо сумнівної якості, а часто і просто невідомого походження, продаючи його в банках і пляшках прямо з рук.


Автобусне сполучення
Автобуси - основний вид пасажирського транспорту країни. В Єревані дві основні автобусні станції.
Головний автовокзал міста, на проспекті Адмірала Ісакова, звідки відправляються автобуси і маршрутні таксі, як по Вірменії, так і за кордон: Тбілісі, Стамбул, Ахалцихе, Степанакерт, Горіс, Мегри, Джермук, Сісіан, Ванадзор, Гюмрі, Севан, Діліжан.
Вокзал «Сасунци Давид» знаходиться біля однойменної станції метро. Звідси відправляються автобуси і маршрутні таксі по приміським напрямками: Арарат, Арташаті, Хор-Вирап, Ерасхаван, Ечміадзін.

Громадський транспорт
В Єревані курсують автобуси, тролейбуси, трамваї. Є метрополітен, канатна дорога. Послуги маршрутних і звичайних таксі – не виключення. Але в більшості міст країни основну масу перевезень здійснюють автобуси.

Сучасне метро Єревана складається з однієї гілки, що об'єднує 10 станцій. По ній курсують поїзди по 2-3 вагона. Вартість проїзду становить 100 драмів. На метро є можливість придбати проїзний квиток терміном на місяць і більше.


Загальна протяжність ліній єреванського метрополітену становить 12,1 км. Особливістю є те, що станції «Шенгавіт» і «Чарбах» з'єднує поїзд-човник, на схемі це помаранчева ділянку. Оголошення в метрополітені Єревана звучать тільки на вірменській мові, проте назви станцій написані як українською, так і російською мовами.

Послуги автоперевезень таксі представляють, як компанії, так і приватні водії. Ціни, як правило, розраховуються від 100 драм за кілометр, мінімальна ціна - 500 драм. Таксисти можуть завищувати ціну, але у них дуже велика конкуренція, тому знаючи приблизну відстань, можна прийти до об'єктивної ціни. Зазвичай вартість поїздки в межах міста не перевищує 1000 драм.

Залізничний транспорт
Транспортна мережа включає залізні дороги протяжністю 830 км. (90% з них електрифіковані). Пасажирське сполучення здійснюється по лінії Єреван - Ечміадзін - Гюмрі - Ванадзор (двічі в день). Крім того, приміські електрички йдуть щодня з Єревана в Ерасх, Севан (тільки в літній період).

Повітряний транспорт
У Вірменії відсутнє внутрішнє авіасполучення.
Авіатранспорт розвинений значно менше (діють 10 місцевих аеропортів і 3 міжнародних), так як розміри країни невеликі, а гірський рельєф серйозно ускладнює авіаперельоти.

Магазини та покупки Вірменії

Єреван - столиця гостинної Вірменії, торговий і культурний центр країни. Основні пам'ятники архітектури і музеї зосереджені в центрі міста. Тут же можна знайти і торгові центри, ринки, модні бутики, сувенірні крамнички - все, що зможе стати відправною точкою для шопінг-пробіжки втомленого від культурних вражень туриста. Стандартних торгово-розважальних центрів у місті кілька. У них непоганий вибір європейських товарів і демократичні ціни.

Магазини

Килими - національна гордість Вірменії. При фабриці Мергеряна є магазин, де можна вибрати що-небудь для прикраси вашого житла. Ексклюзивний товар пропонує магазин «Килими Туфенкяна» на вулиці Туманяна. Крім готових килимів, тут можна замовити шедевр по вашому начерку. Чек і ярлик зберігати обов'язково, щоб митники не ламали голову про історичну цінність вашого «сувеніру». Також можна придбати килими в антикварних крамницях в центрі міста або на ринку «Вернісаж». Для вивозу таких покупок потрібен спеціальний сертифікат.


Sarkis Kazanjian and Sons - це не окремий музичний магазин, а представник мережі в Вірменії, який з'явився в Вірменії на зорі розвитку торгівлі музичними інструментами в цій країні. Тут можна придбати акустичні і електронні гітари, приналежності і запчастини до них, ударні установки, самовчителі для гри різних інструментах. Ця сімейна компанія є офіційним представником з продажу найвідоміших виробників музичних товарів. Розташований на вулиці Сарьян.
Друзі навряд чи зрозуміють, якщо з'ясується, що про головний вірменський сувенір - коньяк - ви забули. Вірменські вина і коньяки можна придбати в будь-якому продуктовому магазині, а найзручніше в зоні дьюті-фрі аеропорту.

Ринки

Ринок «Вернісаж» розташований поруч з площею Республіки. Працює у вихідні дні. Це гарне місце для придбання картин сучасних вірменських художників, сувенірів і антикваріату. Влада запевняє, що контролюють процес, і в останні роки за якість тутешніх шедеврів можна не хвилюватися. Кофемолка з міді двовікової давності не виявиться сучасною підробкою, а картина буде виконана рукою майстра та датована точно. Тут можна придбати національні костюми, розписні тарілки, дерев'яні нарди та інші вироби вірменських ремісників.


Центральний єреванський ринок, його ще називають Ташир, розташований в районі проспекту Маштоца, поруч з Блакитною мечеттю. Приміщення під торгівлю було побудовано за індивідуальним проектом в сталінські часи і гідне пильного розгляду. Селяни звозять сюди плоди своєї праці круглий рік. Це овочі з фруктами, різні по солоності вірменські сири. Приїжджих цікавлять перш за все солодощі: сушені інжир, персики, лимони, чурчхела, сік фруктів, особливим способом висушений на сонці і перетворений в тонкі смачні тягучі пластинки.

Торгово-розважальні центри

ТЦ «Ташир» розташований на вулиці Мовсес Хоренаці в центрі міста поруч з однойменним ринком. Відкрився в 2004 році після реконструкції єреванського ЦУМу. Його можна сміливо відвідувати всією сім'єю. Для дітей передбачена ігрова зона, від магазинів можна відпочити в кав'ярні.

Dalma Garden Mall - великий ТРЦ. Для комфортного шопінгу в ньому знайдеться все. Центр спроектований з урахуванням сучасних тенденцій, продумані схеми під'їзду і виїзду, парковка, сама будівля світла, простора з цікавим дизайном. Тут ви знайдете велику різноманітність магазинів, кафе, ресторанів і інших розваг. Знаходиться на шосе Ціцернакаберд поруч зі стадіоном Раздан.

Популярні покупки

Килими ручної роботи з натуральних матеріалів з яскравими візерунками, скатертини і білизна в народному стилі знадобляться цінителям етнічних сувенірів. Натуральні вовняні килими досить дорогі, до декількох тисяч доларів, бувають пухнасті і безворсові. Якщо килим коштує дешево, значить він синтетичний.

• На ринках ви побачите і зможете купити картини з каменю і дерева із зображенням місцевих краєвидів, статуетки, різні дерев'яні прикраси та домашнє начиння. Різьблені дерев'яні шкатулки часто прикрашають різними металами і перламутром, зображеннями рослин і птахів. Ціна різна, залежить від обробки шкатулки.


• Захоплення викликає місцева кераміка, широко представлена на ринках. Багато неглазурованого посуду, різних чайничків, тарілок для сиру і хачапурі, горщиків і мисок. Окремо стоять кухонні дрібниці - сільнички, перечниці, ємності і ложечки для спецій, часто в формі граната, людей, тварин. Ці симпатичні штучки стануть хорошим подарунком.


• Тарілки, блюда, посуд, декоративні елементи і жіночі прикраси - якщо вас це цікавить, можна знайти відповідний предмет на ринку і в невеликих магазинчиках.


Ювелірні прикраси зі срібла, золота, біжутерія з бісеру та сріблом відрізняються витонченістю, неповторним дизайном і принесуть радість одержувачу такого подарунка.


• Ще один місцевий промисел – мереживоплетіння. Найдорожчі - зроблені з золотими і срібними нитками технікою голки шиття.


Вина і делікатеси

• Обов'язково привезіть справжній вірменський коньяк і вина Арені. Про вина варто сказати окремо. На заводі можна купити одні сорти вин, в магазинах - зовсім інші. У дьюті-фрі продають вина, яких немає в магазинах.

• Можна купувати домашній сир, але краще це зробити якомога ближче до від'їзду. Сир довго зберігатися не може, він стає дуже солоним.


• Купуйте місцеві солодощі - домашню халву, дошаб - виварений фруктовий сік, солодкий суждух, пахлаву - варто їх спробувати хоча б тому, що вони зроблені з натуральних продуктів за старовинними рецептами. З незвичайних страв - фаршировані волоськими горіхами в меду помідори і персики. Ще можна купити спецій, сушених абрикос, винограду, чорносливу і всього, чого душа забажає.


Варто відзначити, що всі покупки краще робити в Єревані, наприклад, на ринку Вернісаж, тому що в провінції, крім продуктів, можете нічого не знайти.

Корисні телефони Вірменії

• Європейський екстрений номер - 112, 911
• Пожежна служба - 101
• Поліція - 102
• Швидка допомога - 103
• Міська довідкова служба - 107
• Міжнародна довідкова служба - 105
• Загальна довідкова служба по країні - 109

Зв'язок та комунікації в Вірменії

Телефонний зв'язок
Телефонний зв'язок в Вірменії в даний час представлено компанією Armentel - монополістом на Вірменському ринку. Оскільки світ телекомунікацій зробив якісний ривок за останнє десятиліття, Armentel взяв на себе забезпечення широкого спектру високоякісних послуг. Одним із прикладів таких дій є оцифрування місцевої мережі в Єревані і деяких регіонах.

Дзвінки з-за кордону:
- на стаціонарні телефони Вірменії - потрібно набрати 374 (код країни), потім 10 (код міста Єреван);
- на мобільні телефони код міста - 91 або 93 замість 10.

Усередині Вірменії:
- на стаціонарні телефони потрібно набрати 0 + код міста + місцевий номер;
- на мобільні телефони набирають 09 + номер.

До Єревану:
- зі стаціонарного на стаціонарний - без кодів;
- міжнародні дзвінки - 00 + код країни + код міста + номер;
- набір з мобільного на стаціонарний - 01 + номер;
- з мобільного на мобільний - без кодів.

Armentel пропонує міжнародні сервіси, які можуть працювати через InteleSat, AT & T, TeleGlobe, British Telecom, Sprint і France Tel.
Коди деяких міст: Єреван - 1, Абовян - 22, Алаверди - 53, Артик - 44, Горіс - 84, Діліжан - 680, Мегри - 860, Ноемберян - 66, Степанаван - 56, Раздан - 23, Цахкадзор - 23, Ечміадзін і Звартноц - 31.

Інтернет кафе
Відвідувачі Єревана будуть приємно здивовані, коли вони знайдуть безліч інтернет-кафе по всьому місту, деякі з них відкриті 24 години на добу (наприклад The Zeon Club на вул. Таманяна, 31). Ціни різні, від 400 драмів (менше 1 $) за годину до 1000 драмів за цілу ніч. В цілому, інтернет-кафе пропонують доступ до інтернету, послуги ксерокопіювання, факсу та сканування. Деякі кафе додатково пропонують веб-камери, перегляд відео, послуги друку візитних карток і послуги перекладу (англійська, російська, вірменська).

Харчування в Вірменії

По всій Вірменії знаходиться безліч різних ресторанчиків, але найбільше їх в столиці - в Єревані. Більшість ресторанів вірменської кухні, в принципі, недорогі, і пообідати в них можна на суму від 12 до 25 доларів. Деякі поєднують в собі не тільки вірменську, але і грузинську кухню, кілька з них готові запропонувати гостям страви європейської кухні.

Вірменський фаст-фуд і ресторани дешевше (рахунок 500-5000 драм)
Doner Kebab (вул. Московяна 41)
Karas (вул. Вардананц 15/6, Пр Маштоца 20, вул. Гр. Кочара 20/1, вул. Аветисян 48/1, вул Башінджагян 188/5, вул Себастьєн 52/1)
Rena (вул.Манташяна 44/1)
The Club (вул. Туманяна 40)
Arevelyan Khohanots (пр. Комитаса 16)
Retro Cafe (вул. Таманяна 6/6)
Tashir Pizza (вул. Хоренаці 33)
Tumanyan Khinkali (вул. Туманяна 21/1)
Tutti Frutti (пр. Саят - Нова, 13)

Недорогі ресторани (рахунок: 5000-10000 драм)
Bardiner (Ущелина Раздан 71)
Bravo Restaurant (вул. Г.Кочар 13)
Granada (вул. Пушкіна 25/5)
Kilikia Restaurant (вул. Анрапетутян 78)
Santa Familia (вул. Саят-Нова 37)
Tufenkian Kharpert Restaurant (ул.Анрапетутян 48)
Afrikyanneri Pandok (пр.Саят-Нова 39 і вул. Пушкіна 1)
Bellaggio (вул. Мяснікяна 2)
Caucasus Tavern (вул. Анрапетутян 82)
Central (вул. Абовяна 30)
Liban (пр. Саят-Нова 23)
Mimino (вул. Алек Манукяна 7)
Monte Cristo (Hrazdan Gorge, недалеко від Музею-інституту геноциду вірмен)
Pandok Qakhaq (вул. Анрапетутян 30)
Pandok Yerevan (вул. Втрачають 91, вул. Амірян 5, вул. Хоренаці 29/2, вул. Пароняна 7)

Ресторани дорожче: (рахунок: 10000-20000 драм)
Havana (Ленінградян вул., 1/6)
Pharaon Restaurant (д.Верін Птхні, Абовян 5, 15 хвилин їзди з центру Єревану)
Rafaello (вул. Італії 1)
Rossini (вул. Абовяна 14)

Дорогі ресторани: (рахунок: 20000-30000 драм)
Dolmama (вул. Пушкіна 10)

Так само в Єревані можна знайти ресторанчики індійської, мексиканської, арабської і середземноморської кухні.

Медицина в Вірменії

Подорожуючим за кордон завжди рекомендується взяти з собою медичну страховку.

Для в'їзду в країну необхідних щеплень не вимагається. Клімат Вірменії в цілому сприятливий і не представляє ризиків для здоров'я. Рівень медицини варіюється по території країни, але в цілому по Вірменії є безліч кваліфікованих лікарів, які практикують за всіма спеціальностями. У центрі Єревана аптечні пункти розташовані буквально на кожному розі. Якщо у вас є особливі медичні потреби, обов'язково проконсультуйтеся зі своїм лікуючим лікарем перед поїздкою. Якщо ви подорожуєте влітку, неодмінно захопіть з собою сонцезахисний крем, окуляри і капелюх, так як сонце в Вірменії дуже пекуче. Якщо вам необхідна буде медична допомога в місцевій поліклініці, обов'язково майте при собі готівку в місцевій валюті, оскільки немає можливості оплати кредитними картами.

Безпека в Вірменії

Вірменія є безпечною країною. Зокрема столиця країни - Єреван - досить безпечне місто для своїх розмірів (населення - близько 1 млн. чол.). Дрібні крадіжки і розбої трапляються вкрай рідко. Проте, обережність ніколи не зашкодить. Увечері ходіть по добре освітлених вулицях, після 22:00 рекомендуємо добиратися до готелю на таксі, подорожуйте в компанії, не діставайте на вулиці великі суми грошей. Великі ринки, як Вернісаж або Радзан, залучають кишенькових злодіїв через шум, метушню і велике скупчення людей. Не носіть гаманці або рюкзаки, які можна легко відкрити.

У разі надзвичайних ситуацій звертайтеся до Посольства України у Вірменії, при собі необхідно мати копію паспорта для ідентифікації (оригінал паспорта не обов'язковий, копії має вистачити).

Корисні поради:
• Автомобілі мають пріоритет у дорожньому русі. Будьте обережні і акуратні при перетині вулиці в якості пішохода (це дуже серйозно).
• Під час подорожі по регіонах країни, завжди майте при собі туалетний папір, просто щоб не переживати з цього приводу).
• Деякі тротуари знаходяться не в кращому стані, різні проблемні ділянки на дорогах нерідко не позначені, так що будьте обережні.
• Вірмени не схильні стояти в черзі, тому якщо ви будете дотримуватися її, то ризикуєте не дістатися до мети.
• Клерки, офіціанти тощо не будуть звертати на вас уваги, якщо не попросите. Деякі можуть ходити за вами по п'ятах, поки ви ходите по магазинам, намагаючись бути «занадто» корисними. Просто намагайтеся не помічати їх.

Курорти Вірменії

Armenia_resort_1Armenia_resort_2

Єреван - столиця Вірменії. Місто просто рясніє різними визначними пам'ятками. Тут обов'язково варто відвідати Площу Республіки, всі будівлі якої зроблені з туфу (гірська порода вулканічного походження), і на якій знаходяться «співаючі» фонтани, від танців яких вечорами неможливо відірвати погляд; прогулятися по Північному проспекту прямо до Оперного театру, навколо якого розташовані численні скверики і знамените «Лебедине озеро»; захопитися знаменитим «Каскадом» - помпезні сходи з молочного туфу з фонтанами, квітковими клумбами і нічною ілюмінацією будувалася, щоб з'єднати нижнє і верхнє місто (з верхнього майданчика Каскаду, на яку обов'язково потрібно піднятися, відкривається фантастична панорама Єревану); ще однією визначною пам'яткою Єревана є монумент Мати-Вірменія - уособлення Вірменії в жіночому вигляді (статуя знаходиться в парку Перемоги).

Для любителів природи рекомендуємо відвідати прекрасне озеро Севан - джерело мінеральних вод, що володіє лікувальними властивостями. Це улюблене місце відпочинку як сімей з дітьми, так і екстремалів.

Гірськолижний курорт Цахкадзор щорічно відвідують тисячі туристів. Краса природи, активний туризм, сучасне обладнання робить це місце все більш популярним.

Татевскій монастир - вірменський монастирський комплекс IX-XIII століть перебуває в Сюнікській Марзой Вірменії, в 20 км. від міста Горіс. Є частиною великого туристичного комплексу, в який також входять Татеве Анапат, канатна дорога «Крила Татева», природний міст Сатани Камурдж, печера Сатани Камурдж і багато інших визначних пам'яток. Комплекс є об'єктом «must see» в Вірменії, так як він надзвичайно гарний і розташований в захоплюючому дух місці.

Діліжан - місто в Вірменії в області Тавуш, відомий гірськолижний і бальнеологічний курорт. Оздоровчий курорт Діліжан, оточений Малим Кавказьким гірським хребтом, знаходиться на північному сході Республіки Вірменія, в долині річки Агстев, на висоті 1100-1510 метрів над рівнем моря. З північного сходу до нього примикають Базумські, із заходу і південного заходу - Памбакські, зі сходу - Мургузські, а з південного сходу - Арегунські гори. Місто виділяється традиційною вірменською архітектурою.

Мінеральні води Діліжан близькі за хімічним складом до «Боржомі», але з більш низькою мінералізацією. Застосовується при захворюваннях органів травлення і сечовивідних шляхів. Показана при катарах шлунка переважно з підвищеною кислотністю.

Стародавнє місто Гюмрі розташоване неподалік від нинішньої столиці Вірменії, точніше, в 126 кілометрах від Єревана. Кам'яний оазис, що зберіг в собі риси древнього міста, в якому дивним чином прижилися сучасні споруди, розкинувся в центральній частині Ширакського плато, на висоті 1550 метрів над рівнем моря, в північно-західній частині Вірменії, на лівому березі річки Ахурян. (до речі, протяжність Ширакського плато становить приблизно 35 кілометрів, ширина - 25 кілометрів, а загальна територія налічує 3626 гектарів. Плоскогір'я межує з частиною відрогів Памбакського хребта, вулканічними масивами Арагац.) Гюмрі розташований в 8-9-бальній сейсмічній зоні. Місто перетинається ущелинами Черкез, Джаджур тощо. По прямій лінії від Гюмрі до Чорного моря - 196 кілометрів. Вік виявлених в Вірменії залишків найдавніших пам'яток людської культури, згідно з археологічними, геологічними і палеонтологічними аналізами, налічує близько мільйона років. Знайдені тут пам'ятники кам'яного і ранньозалізного століть свідчать про те, що на цій території жили і з успіхом розвивалися стародавні люди.

Новини
28.01.2021 Армения открыла границы для приема иностранных туристов

Информируем Вас об открытии границ республики Армения для туристов из всех стран. Согласно информации МИД Армении, с 15.01.2021 года сняты все запреты и ограничения на пересечение сухопутных и воздушных границ. 

20.03.2019 Елена Бойко о Miss Travel Ukraine, стипендиальном конкурсе и внутреннем туризме

В субботу, 16 марта, член совета директоров национального туристического оператора Travel Professional Group Елена Бойко выступила в прямом эфире на телеканале Espreso.TV.

27.12.2018 Вдохновляем на путешествия

Предлагаем вам познакомиться с нашими социальными сетями поближе.

26.09.2018 Павло Петренко: Виїхати за кордон з дитиною стало набагато простіше

Міністр юстиції України Павло Петренко розповів про зміни в українському законодавстві щодо спрощення виїзду за кордон з дитиною.

26.09.2018 TPG дарит бонусы на сумму 25 000 000 UAH

Национальный туристический оператор Travel Professional Group подготовил для своих любимых туристов приятный сюрприз! 

29.07.2017 На крыше музея в Праге открылась обзорная площадка с газоном

С новой обзорной площадки, которая появилась после реконструкции Национального музея сельского хозяйства, можно любоваться Прагой со всех сторон.

27.05.2017 Овальная Площадь Республики Армения

Овальная Площадь Республики с поющими по вечерам фонтанами и совершающими демонстративный круг почета свадебными кортежами - отличное место для начала прогулок по городу.

26.05.2017 Фестиваль трав Армении — Айбуйс / 1 – 2 Июля 2017

на 6 площадках проходят разнообразные мастер-классы, театрализованные представления, обучающими экскурсиями, музыкальные программы и конное шоу

17.05.2017 Армения: советуем посетить!

Ресторан Долмама открылся в 1998 году - в нелёгкое для Армении время и тогда  приходилось решать множество проблем. 

16.05.2017 Джермук – второй город Вайоц Дзора и один из самых знаменитых курортов всей Армении

Курортную славу городу обеспечили уникальные термально-минеральные источники, вокруг которых и вырос город. 

03.05.2017 Национальный Академический театр оперы и балета имени Ал. Спендиарова

В 1927 году в Ереванской государственной консерватории, по инициативе директора А. Тер-Гевондяна, была основана оперная студия. В 1932 году решением правительства РА был основан Национальный оперный театр, который открылся 20-го января 1933 года постановкой оперы ''Алмаст'' А. Спендиаряна.

24.04.2017 Каскада

Сегодняшний Ереван просто невозможно себе представить без главной его достопримечательности — Каскада

20.04.2017 20 интересных фактов о Ереване

Еревану 2798 лет, Ереван старше Рима на 29 лет.

22.03.2017 Озеро Севан, один из символов Армении

Севан — высокогорное озеро в Армении, одно из самых больших озер на Кавказе, словно соседствующее с небом, так как расположено в горной чаше на высоте почти в два километра над уровнем моря.

10.01.2017 Новогодние традиции Армении

Армяне имели три новогодних праздника - Аманор, Навасард или Каханд, - и 1 января.

29.12.2016 Севанаванк

Севанаванк - монастырь в провинции Гехаркуник, на берегу озера Севан, на Севанском полуострове, который еще в начале советской эпохи был островом.

17.12.2016 Храм Севанаванк

В 60 км от Еревана, на вершине полуострова, омываемого водами второго по величине озера мира — Севана, располагается уникальный монастырь Севанаванк.

06.12.2016 Древняя история и неповторимая культура Армении

Армения — это дудук и шашлык, чурчхела и лаваш, ковры и озеро Севан, благородные горы и густые зеленые леса, абрикосы, Арарат — коньяк и гора, гостеприимство, тосты…

19.03.2015 Фестиваль толмы в Армении

16 мая в Армении состоится 5-ый по счету фестиваль толмы.

10.03.2015 Carlson Rezidor анонсирует отель Radisson Blu, Ереван в Армении

Группа Carlson Rezidor расширяет присутствие в кавказском регионе и выходит на рынок Армении.

03.03.2015 Армянский лаваш вошел в Список нематериального наследия ЮНЕСКО

Список нематериального наследия ЮНЕСКО пополнил армянский лаваш

25.02.2015 Комбинированный тур на 8 марта. Сделай подарок своей второй половинке!

Комбинированный тур Армения и Грузия.

19.02.2015 19 ФЕВРАЛЯ – ДЕНЬ ДАРЕНИЯ КНИГ В АРМЕНИИ

В честь этого Дня в республике проводятся различные мероприятия, посвященные Книге. 

13.02.2015 В 2015 году Армения выделит на развитие туризма $395 тыс.

В 2015 году Правительство продолжит оказывать содействие фестивалям в регионах республики (вина, шашлыка, меда), с целью привлечения туристов и повышения доходов в областях. 

04.02.2015 Армянский IT-продукт может сделать такси «умнее» и дешевле

Новый армянский ИТ-продукт может сделать себестоимость такси дешевле и сократить пробки в городе. Об этом заявил корреспонденту Новости Армении –NEWS.am директор ИТ-компании «Саакян смарт системс» Ваагн Саакян. 

23.01.2015 Легче покорить Арарат, чем винные погреба Армении

Если вы приедете в Армению не вздумайте вступать с армянами в спор на тему: «Где находится родина виноделия?» 

22.01.2015 Рекламний тур в Арменію!

Хор Вірап, Татев, Ечміадзін, Гегард, Нораванк… Ці слова зовсім не знайомі? Тоді рекламний тур чекає на тебе!

22.01.2015 Рекламный тур в Армению - 12.03 - 17.03.15

Цена на человека при проживании в двухместном номере 489 $

05.01.2015 В Армении 5.01.15. Рождественский Сочельник: во всех церквях служится Св. Литургия Чракалуйца

Возжжение светильников символизирует свет Вифлеемской звезды, которая волхвам указала путь к Младенцу Иисусу.

05.01.2015 В Армении введена система Tax free

Налог возвращается на пропускных пунктах, в том числе и в аэропортах страны.

06.12.2014 Армянский лаваш был включен в список нематериального наследия

ЮНЕСКО, - сообщает информационное агентство РИА со ссылкой на пресс-службу министерства культуры Армении. Такое решение было принято в ходе состоявшегося в среду в Париже девятого заседания Межправительственного комитета по охране нематериального культурного наследия.

07.11.2014 Отдых на озере Севан

Решили отдохнуть на озере Севан? Вы сделали правильный выбор. Ежегодно, летом здесь собирается большое количество туристов, а также местных жителей, чтобы провести свой летний отдых. 

24.09.2014 На территории столицы древней Армении будет открыт музей каменной культуры

На территории Двина – столицы древней Армении, будет открыт «Каредаран» – музей каменной культуры. Об этом в беседе с АрмИнфо сообщил директор института археологии и этнографии НАН РА Павел Аветисян.

25.03.2014 Диск с фортепианными произведениями Арно Бабаджаняна в исполнении Айка Меликяна выпущен музыкальной компанией NАXOS

Музыкальная компания NАXOS, записывающая классическую музыку, впервые выпустила сольный диск с фортепианными произведениями выдающегося композитора Арно Бабаджаняна в исполнении пианиста, Заслуженного артиста Армении Айка Меликяна, сообщил агентству «Новости-Армения» менеджер пианиста Александр Акопян.