Дякуємо за Ваш відгук! Мы зв'яжемося з Вами протягом 24 годин!
Де придбати?
UA
|
RU
Контакти

Індія

India_main

Индия, как большая старинная шкатулка! Она переполненна драгоценностями: переплетением культур и религий, древних цивилизаций, архитектуры и природы, кухней и традициями. Дурманя ароматами специй, кружит голову ни одному путешественнику и манит своей загадочностью как простых романтиков, так и жаждущих приключений авантюристов.

История Индии насчитывает более 5 тысяч лет, но время течет здесь в своем особом ритме – здесь рядом с мистическими храмами и многовековыми дворцами и фортами могут соседствовать небоскребы, а на дорогах уживаются коровы, верблюды, современные мотоциклы и разрисованные грузовики.

Только на отдыхе в Индии можно пожить в настоящем сказочном дворце махараджи в окружении шелковых и бархатных тканей, массивной антикварной мебели, картин, написанных века назад. Окунитесь в эту сказочную атмосферу, вдохните аромат цветов, специй и благовоний, почувствуйте нежный вкус сладких тропических фруктов, насладитесь звуками ситары – Индия щедра на дары и впечатления.

Здесь принято встречать гостей словом «намастэ», сопровождая его сложением ладоней у груди. В Индии издревле верят, что Бог живет в сердце всего живого, и индийское приветственное слово литературно переводится как «приветствую Бога в тебе». Народ этой страны покорит Вас своим искренним радушием и гостеприимностью, мудростью и умением ценить каждое мгновение.

Смотреть каталог TPG «Индия»

title=

Географічні дані Індії

Індія, як країна, яка займає цілий півострів, має сприятливе фізико- та економіко-географічне положення завдяки своїм важливим морським і повітряним шляхами, які пов'язують країни Південно-Східної і Південної Азії з Європою та Африкою. Індія розташована повністю в Південній Азії. На сході країна-півострів омивається водами Бенгальської затоки, на заході - Аравійським морем. На заході і на північному заході Індія межує зі сходом Пакистану, на півночі з Афганістаном, на північному сході - з країнами - Китаєм і Непалом, на сході - з М'янмою, Бангладеш і Бутаном.

Індія займає весь півострів Індостан, який гігантським мисом вклинюється в величезні простори Індійського океану. На півночі Індію від інших країн Центральної та Східної Азії відокремлюють Гімалаї - найвищі гори на нашій планеті. Це дає можливість акумулювати велику кількість сонця, тепла і вологи в одному місці. В Індії багато екзотичних рослин, які приносять користь людині.

title=

Клімат Індії

В Індії три сезони - жаркий, вологий і холодний. Спека спадає на північні рівнини в лютому і до квітня стає нестерпною. Перші ознаки мусону з'являються в травні. В цей час починаються грози і підвищується вологість. Мусонні дощі починаються на початку червня на далекому півдні і до липня охоплюють все територію країни. Під час мусону не стає прохолодніше, але цей час велике полегшення для фермерів. Основні мусони приходять з південного заходу, але південно-східне узбережжя захоплює вологий північно-східний мусон, який приносить дощі з середини жовтня до січня. Основні мусони закінчуються до жовтня, а в грудні у великих північних містах Індії ночами стає свіжіше. На півдні, де ніколи не буває холодно, в цей час тепло і приємно.

Кращий час для подорожі по Індії залежить від місця, куди ви прямуєте. Індія - величезна країна: понад 3000 км. з півночі на південь і близько 2000 км. із заходу на схід. Висота над рівнем моря варіюється від 0 до 8598 метрів (на кордоні з Китаєм - 8611 м). Клімат відповідно дуже різноманітний. Коли в Гоа (на узбережжі Індійського океану) тільки відкривається пляжний сезон (листопад), в Гімалаях вже лежить сніг.

З іншого боку, липень - серпень, коли на півдні Індії дуже жарко і волого, найкращий час для подорожі по Ладаху (району, який лежить на Тибетському нагір'ї за великим Гімалайським Хребтом). У гірських районах температура повітря і погода сильно залежать від висоти над рівнем моря.

До Південної і Центральної Індії, рекомендується їхати в сезон з липня по вересень (дощі, волого, тепло + 25-30 ° С) і з жовтня по березень (сухо, прохолодно + 20-25 ° С), несприятливий сезон з березня по червень (дуже жарко, сухо + 35-45 ° С).

Населення Індії

Індія, напевно, сама багатонаціональна країна в світі. Досить сказати, що конституційними мовами країни оголошені: хінді, урду, англійська, панджабі, гуджарті, бенгалі, орія, маратхі, асами, Таміл, телугу, каннада, малаялам і санскрит (всього 14 мов, державна - хінді).

Особливо варто відмити приріст населення Індії. У колоніальний період він був вкрай низький через високу смертність (в 1931 році середня тривалість життя була менше 27 років). Чисельність населення коливалася в межах 250 млн.чоловік.

В результаті розвитку охорони здоров'я стався «демографічний вибух». Тільки в період з 1951 по 1971 роки. населення країни збільшилося на 190 млн. чоловік. Індія, перша з країн, що звільнилися, стала проводити політику планування сім'ї під девізом «нас 2, у нас 2». Щодня населення Індії збільшується на 50 тис. чоловік. Зараз населення країни перевищує 1 млрд. чол. За прогнозами до 2020 року Індія обжене Китай і стане найбільшою за населенням країною світу.

Мова Індії

В Індії говорять на 447 різних мовах, 2000. діалектів. В Конституції Індії обумовлено, що хінді і англійська є двома мовами роботи національного уряду, тобто державними мовами. Крім того, представлений офіційний список з 22 мов (scheduled languages), які можуть використовуватися урядами індійських штатів для різних адміністративних цілей.

Ще в 1965 році було заплановано, що англійська мова втратить статус державної і буде називатися «додатковою державною мовою» до тих пір, поки не закінчиться повномасштабний перехід на хінді. Однак, у зв'язку з протестами деяких штатів, в яких хінді не набула поширення, була збережена ситуація, коли дві мови є державними. Через швидкої індустріалізації і багатонаціонального впливу в економіці, англійська мова продовжує залишатися популярним і впливовим засобом зв'язку в державному управлінні та бізнесі.

Релігії в Індії

В Індії 80% населення сповідують індуїзм. Друга поширена релігія - це іслам з близько 13% послідовників. В Індії зародилися і існують: буддизм, джайнізм і сикхізм. 2% населення сповідують християнство. З Індією також пов'язані іудаїзм і зороастризм; в країні ці релігії мають по кілька тисяч послідовників.

Хоча міжрелігійні шлюби мало поширені, індійці, в цілому, толерантні до різних вірувань в країні. Конституція Індії оголошує державу світською і дозволяє сповідувати будь-яку релігію.

Часовий пояс Індії

Час в Індії випереджає київський на 3,5 години взимку і на 2,5 години влітку. Індійський стандартний час (UTC + 05: 30).

Валюта Індії

Індійська рупія - грошова одиниця Індії. Складається з 100 пайс.

До 1916 року 1 рупія дорівнювала 16-й англійським пенсам (таким чином, золотий вміст дорівнював 0,48816 грам чистого золота).

До введення 1 квітня 1957 року десяткової системи 1 рупія містила 16 анн, 64 пайсан і 192 паю.

1 індійська рупія (INR) дорівнює 0.42 гривня (UAH).
1 гривня (UAH) дорівнює 2.38 індійська рупія (INR).
Інформація за даними на 17.02.2015.

На 2016 рік курс валюти в співвідношенні з доларом приблизно 65 рупій за 1 $. Але курс може змінюватися: від 62 рупій до 66 рупій за 1 $.

Indian_rupees

Транспорт Індії

В Індії для пересування по країні доступні як стандартні, так і не дуже стандартні види транспорту - від державних / приватних автобусів і розгалуженої мережі залізниць до літаків лоу-кост сегмента і екзотичних для українського туриста рикш.

В Індії добре розвинений залізничний транспорт. На великих вокзалах є окремі каси для туристів, де можна купити квитки без черги за спеціальною туристичною квотою (якщо ви розраховуєтесь за квиток рупіями, потрібно надати квитанцію обмінного пункту або чек з банкомату).

Автобуси - дуже популярний в Індії вид громадського транспорту і набагато зручніший, ніж поїзди (особливо на далекі відстані): автобуси ходять частіше, квиток на проїзд в них коштує дешевше. Державні автобуси відправляються за розкладом від офіційних автобусних станцій і вокзалів, квитки на них можна купити в касі і у контролера в салоні. Розклад руху державних автобусів можна знайти на вокзалах і станціях. Вартість квитка залежить від відстані поїздки, і повинна уточнюватися в касі в кожному окремому випадку (в середньому близько 1 рупії за 1 км). Квитки можуть бути написані від руки або являти собою чек міні-касового апарату. Приватні автобуси відправляються як від державних вокзалів, так і від власних станцій. Вони курсують за власним розкладом, по дорозі роблять санітарну зупинку кожні 3 години. Приватні автобуси бувають різних видів, у тому числі туристичні (з м'якими сидіннями та водою, що входить у вартість квитка) і нічні автобуси - «Сліппер - баси» (з 2-ма ярусами місць - нижніми сидячими і верхніми лежачими). Квитки на приватні автобуси продають в туристичних офісах (там же - розклад руху) або в салоні автобуса. Вартість квитка - залежно від відстані, від кількох десятків до кількох сотень рупій.

Державні таксі, як правило, чорно-жовті і чорно-зелені старі авто Ambassador, чорні, жовті і білі машини Tata і джипи Mahindra (з блакитною смугою і написом tourist), що належать міністерству туризму Індії. Приватні таксі - машини Ambassador білого кольору або маленькі Tata. Про ціну поїздки з водієм потрібно домовлятися до посадки, торг вітається.

У туристичних таксі є приблизний прейскурант вартості поїздки, яка залежить від відстані, торг недоречний.

Таксі можна взяти на стоянках (приватних і державних), замовити з готелю. З аеропортів та з вокзалів можна виїхати на державному таксі, каси яких в обов'язковому порядку розташовані неподалік від виходу. Це так звані Prepaid Taxi - таксі за попередньою оплатою. Ви оплачуєте проїзд, берете квитанцію для водія (але не віддаєте йому в руки до закінчення поїздки!), який не має права просити додаткову суму грошей за проїзд. Також відразу попередьте водія, що вояж по магазинах його друзів і родичів не входить у ваші плани.

Автентичний індійський громадський транспорт - рикші. Рикші бувають мото-, вело- і бігові (збереглися тільки в Калькутті). Велорикша являє собою невеликий двоколісний двомісний екіпаж, прикріплений до велосипеда. Подібний транспорт може бути зручний тільки для оглядової прогулянки в пішохідній зоні якого-небудь старого міста. Моторикша - триколісна модифікація моторолера фірми Bajaj Auto, з кабіною для пасажирів, що нагадує повсюдно популярний в Азії тук-тук. Ціна поїздки на моторикші зазвичай становить половину або навіть 2/3 вартості поїздки в таксі. Про ціну потрібно домовлятися заздалегідь. Деякі моторикші оснащені лічильниками, частіше ціна поїздки по певному маршруту вказана в прейскуранті в кабіні. Моторикші також представлені в вантажній і громадській модифікації (аналог тайського «сонгхтео»), в Індії вони називаються «темпо». Темпо більше моторикші, має 2 дерев'яні лавки в кузові і вміщує від 6 чоловік. Ціна проїзду фіксована. Рикші всіх видів можна взяти біля туристичних визначних пам'яток або «зловити» на вулиці.

Свята, події, фестивалі в Індії

13 - 14 березень 2017 - Свято Холі.
В першу ніч свят завжди спалюється опудало Холіки – злого демона.
5 вересня 2017 - Свято Ganesh Visarjan.
Ganesh Visarjan є кульмінацією Ganesh Chaturthi Festival, який відзначає день народження Бога Ганеша з головою слона. Ходи, в яких беруть участь тисячі людей, сходяться на пляжах в Мумбаї, щоб занурити святих ідолів в море під музику барабанів, пісні і танці.

19 жовтня 2017 - Дівалі.
Перемога світла над темрявою - найпопулярніший мотив будь-якої казки, напевно, тому в Індії, - країні, так сильно схожою на казкову, - кожної осені ця перемога відзначається не менше, ніж національним святом.

22 листопада 2017 - 24 листопада 20175 - Гангу Махотсава.
Гангу Махотсава - щорічне індійське свято, що влаштовується на честь священної річки Ганг. Проходить воно традиційно в листопаді в не менше шанованому індусами місті Варанасі. Гангу Махотсава, як правило, триває п'ять днів.

Особливості індійської кухні

Культура Індії відрізняється своєрідністю і екзотичністю. З цією країною асоціюється запах троянди і жасмину, велика кількість прянощів і ароматних спецій, які характеризують традиційну індійську кухню. Абсолютно всі індійці приготування і вживання їжі вважають найважливішим ритуалом, шанованим і до теперішнього дня. Їжі надається тут величезне значення. На розвиток харчових традицій вплинули дві основні релігії: мусульманство і індуїзм. На додаток до цього, переселенці з інших країн за весь період становлення культури Індії в значній мірі вплинули на особливості індійської кухні.

title=

Завдяки французам в Індії стали готувати домашній хліб і суфле, а португальцями на територію країни була завезена паприка, яку активно використовують індійці в приготуванні багатьох страв і до цього дня. Але найбільш значущі зміни в кухню індійців привнесла монгольська нація, яка керувала Індією протягом декількох століть. Монголи внесли в індійську кухню жирний плов, біріяні, сухофрукти і вершки, а також хлібці, начинені мигдалем. Завдяки монголам, індійці дізналися про піч - тондур, на якій досі випікають хліб і готують дичину.

Комунікації в Індії

Стільниковий зв'язок.
Мобільний телефонний зв'язок в країні переживає бурхливий розвиток. Купивши SIM-карту місцевих компаній (міська карта - близько 1500 рупій, міжміська - від 3500 рупій і вище) можна отримати прямий індійський номер. У той же час, роумінг місцевих мобільних компаній не покриває всієї території країни, тому деякі райони в цьому плані досі недоступні.

Телефонний зв'язок.
Міжнародні дзвінки вигідніше здійснювати з автоматичного зв'язку приватних або державних телефонних компаній (STD / ISD, тарифи практично не розрізняються) або замовити розмову через телефоніста. У телефонних будках зазвичай є електронне табло, що показує час і вартість розмови. Можна зателефонувати і з готелю, але в цьому випадку тариф буде рази в 3 вище.

Для дзвінка в країну необхідно набрати 8 - 10 - 91 - <код міста> - <номер абонента>. Коди деяких міст: Ахмадабад - 79, Бангалор - 80, Мумбаї (Бомбей) - 22, Нью-Делі - 11, Джайпур - 141, Колката (Калькутта) - 33, Канпур - 512, Лакхнау - 522, Ченнаї (Мадрас) - 44 , Нагпур - 712, Насик - 253, Патна - 612, Пуна - 212, Сурат - 261, Хайдарабад - 40, Чандігарх - 172, Шіллoнг - 364.

Митні правила Індії

Заборонено провозити: зброю, наркотичні речовини, рослини, насіння, фрукти, м'ясну, рибну або молочну продукцію, а також старовинні монети, золоті і срібні злитки. Безмитно в Індії можна провозити предмети особистого користування, до яких належать: особисті ювелірні вироби, подарунки на суму до 600 рупій, 200 сигарет (або 50 сигар), 2 л. алкоголю.

Увага! Професійне фото і відео-устаткування, комп'ютери і дорогі предмети слід вказувати в декларації або реєструвати їх після прибуття з письмовим зобов'язанням вивести їх на зворотному шляху. Реєстраційний список і предмети необхідно буде пред'являти при виїзді з країни. Ці процедури можуть виявитися досить тривалими і можуть відняти чимало часу як після прибуття, так і при від'їзді.

Заборонено вивозити з країни: індійські рупії, шкіру тигрів і інших тварин, вироби зі шкіри рідкісних рептилій, живі рослини, предмети антикваріату (яким понад 100 років), вироби зі слонової кістки.

На ювелірні вироби необхідно мати чек. Під час реєстрації на рейс в Індії (на зворотному вильоті і на внутрішні рейси) обсяг ручної поклажі краще звести до мінімуму, так як огляд ручної поклажі в індійських аеропортах проводиться досконально і кілька разів. Відео і фотоапаратура може бути також піддана особливо ретельному огляду.
Обов'язково зберігайте роздруківки авіаквитків для вильоту з Індії, тому що в будівлю аеропортів в Індії пускають тільки при їх наявності.

Магазини та покупки в Індії

Індія - справжній рай для покупців. Барвисті індійські базари пропонують величезний вибір ремісничих виробів: вироби з срібла, сувеніри з сандалового дерева, бронзи, кашмірські килими, шалі з шовку, індійський чай. При покупці ювелірних виробів вимагайте сертифікат якості, тільки при наявності такого документа, ви зможете повернути або обміняти куплений товар.

Корисні телефони Індії

Посольство України в Індії
Адреса: E-1/8, Васант Віхар, Нью-Делі - 110 057, Індія.
Телефон: 00-9111 2614 6041, 2614 5093 (консульські питання),
+91 8826297218 (ВИКЛЮЧНО в разі загрози життю або загибелі громадянина України)
Факс: 00-9111 2614 6043
Їв. адреса: [email protected]
Веб-сайт: https://www.facebook.com/ukrembindia

Телефони для екстрених випадків:
Поліція - 100, Пожежні - 101, Швидка допомога - 102.

Курорти Індії

ГОА
Гоа - головний курорт, як це часто буває, зовсім не схожий на решту Індію. Узбережжя простягнулося тут на 110 км., утворивши 40 прекрасних пляжів. Штат ділиться на Північну і Південну частини, «кордоном» між якими служить форт Агуада.

Пляжі в Гоа належать державі, тому ніякий готель не має права заборонити доступ до них місцевим жителям - колоритним рибалкам, торговцям фруктами та індійськими сувенірами, які часом дуже настирно пропонують свій товар всім іноземним туристам поспіль.

Пляжі Північного Гоа:
Арамболь - це один з багатьох північних пляжів Гоа, він є найбільшим і найкраще пристосованим для туризму. Пісок тут дуже м'який і білий, біля бурих рідкісних каменів, розташовані котеджі і прісноводний ставок. Дорога до пляжу оточена хатинами місцевих жителів, які недорого продають туристам барвисті сувеніри та одяг. Пляж обмежує річка Тіракол. Під'їжджати на пляж на байку або автомобілі незручно через занадто вузький підхід. На пляжі можуть зустрічатися жебраки.

Мандра - чистий незайманий пляж, на якому практично немає людей. Це багатокілометрова піщана смуга вздовж океану, розташована трохи далі на південь від пляжу Дюнас. Тут можна знайти практично безлюдні дикі пляжі, скромні затишні гестхауса зі зручним виходом на пляж, орендувати будинок або зняти бунгало на березі. На березі розташовуються невеликі басейни, в яких сама по собі збирається морська вода. Завдяки високій температурі на Гоа, вода в цих неглибоких природних басейнах дуже швидко стає молочно-теплою, тому курорт прекрасно підходить для малюків, які люблять плескатися у воді. Оскільки ресторани і кафе знаходяться на віддалі від пляжу, лежаки і парасольки тут для туристів платні. Вартість сервісу складає 100 рупій в день.

Анджуна - в колишні часи вважався найкращим пляжем на південь від Чапора. Сьогодні через надмірну кількість гальки при вході у воду і водоростей пляж став менш популярним. Тут не дуже багато кафе, оскільки під час припливу всі вони просто затоплюються, зате є дуже відомий серед туристів «блошиний ринок», найбільш різноманітний в Гоа. Він працює по середах. На цьому ринку можна знайти все, що вашій душі завгодно.

Бага - розташований на північ від Калангута. Тут не так багатолюдно, як, скажімо, в Калангуте. Безліч невеликих ресторанчиків, затишних маленьких готелів, мотоцикли напрокат, працюють турбюро. Славиться Бага бурхливим нічним життям. Тут ви завжди зможете насолодитися впорядкованістю і комфортом, можна зайнятися навіть дайвінгом, насолодитися золотим піском і кришталево чистотою води. А ще Бага славиться приголомшливою кухнею.

Калангут - це прекрасний пляж, який за своєю формою нагадує півмісяць, протяжністю в сім кілометрів. Цей пляж дуже люблять місцеві жителі і туристи. Тут є прекрасно облаштована територія, безліч розважальних закладів, тому для туристів - любителів усамітненого відпочинку, Калангут категорично не підійде. У Калангуті всі бажаючі завжди зможуть знайти місце для ночівлі та перекусу.

Кандолім - пляж, що ідеально підходить для галасливих веселощів і великих веселих компаній. Тут є велика кількість недорогих доступних гестхаусов, море закусочних і ресторанчиків, маленьких кафе і національних магазинів. Тут же завжди можна зняти недороге житло навіть у високий сезон. Спуски в Кандоліме круті, проте високі хвилі дозволяють туристам займатися активними водними видами спорту.

Пляжі Південного і Центрального Гоа:
Богмало - це не найбільша бухта довжиною всього 400 метрів, з красивими пальмами, що представляє собою найчистіший піщаний пляж. Тут завжди досить чисто і безпечно, немає торговців. Пляж розмістився в оточенні зелених пагорбів. Пляж Богмало відмінно облаштований, тут передбачено багато лежаків і парасольок, відкриті кафе і ресторани, сувенірні лавки з типовими індійськими товарами. У Богмало турист може спокійно займатися водним спортом, оскільки вода тут абсолютно безпечна. Богмало відомий туристам-серфінгіста, бо тут дуже навіть непогані хвилі. Завжди можна поплавати з аквалангом. Пляж надзвичайно популярний серед шанувальників водних видів спорту.

Аррос - ще один порівняно невеликий, проте дуже красивий пляж. Його головна перевага полягає в малолюдності. Як і Вельсао з Кансаулімом, Аррос дозволяє туристам насолоджуватися величною красою природи Гоа практично в повній самоті.

Уторда - дуже гарний пляж, оточений високими пальмами, який розташувався на південь від Арросіма. В обох напрямках можна прогулятися по малолюдних і екзотичних пляжах Південного Гоа.

Маджорда - розташована на самому початку безперервної 30-кілометрової смуги освоєних і цивілізованих пляжів, яка включає в себе кілька просторих ділянок з маленькими селами, наприклад Велсао, Уторда, Ароссім. Мажордом тягнеться до самого Мобор. Пляж оточений екзотичними химерними деревами, пісок на ньому має жовтий відтінок. Тут багато готелів і доступних гестхаусів. У шеках на пляжі завжди можна покуштувати відмінно свіжоприготовані морепродукти. Навколо пляжу прямо посеред пальм розкидані рибальські села.

Беталбатім - цей пляж розташовується в Південній частині Гоа, між пляжами Колва і в 2 км. від Мажордом. Пляж розкинувся приблизно в 17-ти кілометрах від міжнародного аеропорту Даболим. На пляжі працює пара ресторанів, є кілька гестхаусів. Поруч знаходиться церква Святого Томаса.

Колва - справжнє серце туристичного півдня Гоа і найбільш розвинений пляж та тур центр. Він розташований в 8 км. від міста Маргао, звідки можна доїхати, в принципі, куди завгодно. Тому тут для туристів зосереджена величезна кількість готелів і магазинів, всіляких шеков і різного роду розваг. Сьогоднішня Колва має готелі і різноманітні ресторани на будь-який смак і гаманець туриста, що по праву робить її особливо популярною не тільки серед інтуристів, а й серед самих індійців, які прагнуть провести свою відпустку саме тут. У вихідні та святкові дні сюди також з'їжджаються жителі Маргао. Море тут ліниво несе свої хвилі до берега. Неповторна неквапливість сприяє спокійному і блаженному відпочинку, повному розслабленню. Правда, варто відзначити, що сервіс в Колве не особливо розвинений, тому періодично у туристів виникають різні труднощі з розміщенням. Зате явною перевагою стане те, що відпочинок тут досить доступний за ціною. Для туристів-цінителів тиші і спокою в Колва є зовсім відокремлені місця.

Бенаулім взяв свою назву у однойменного села в Гоа. Це нечисленний, але знаменитий пляж. Місцевий колорит і самобутність додають йому додаткову привабливість. Тут ви без зусиль зможете знайти як галасливі бари, так і відокремлені колоритні села. Води пляжу Бенаулім повні морських жителів, продегустувати яких туристу запропонують в будь-якому з багатьох кафе Бенауліма. Також тут мешкають великі зграї дельфінів. Пляж Бенаулім користується особливою популярністю і у самих індусів, які приїжджають сюди на вихідні.

Варка - цей курорт знаходиться в Південній частині Гоа, серед пляжів Бенаулім і Кавелоссім. Пейзаж пляжу Варка - нескінченна смуга найчистішого золотого піску, обрамлена пальмовими гаями. Сама Варка надзвичайно схожа на інші пляжі Південного Гоа - це тихе і дуже спокійне місце, до того ж малолюдне. Як і в Бенауліме, тут можна взяти човен напрокат, щоб подивитися на зграї дельфінів. Іноді на пляжі Варка, якщо пощастить, можна побачити виставу місцевих циркачів - сім'ї індусів, в тому числі і маленьких дітей, які демонструють чудеса еквілібристики.

Кавелоссім знаходиться трохи південніше від пляжу Варка, втім, до нього можна швидко дійти пішки прямо по лінії берега. У Кавелоссіме функціонує паром через річку Sal, на якому можна легко переправитися на більш південні пляжі штату. Пляж відомий білим піском з виступаючими місцями чорними величними вулканічними скелями. Тут розташовано багато дорогих престижних готелів. Поряд з Колвой, пляж Кавелоссім досить популярний. Шекі і магазини - всього цього тут в достатку. В районі Кавелоссіма і сусіднього містечка Мобор в основному відпочивають забезпечені туристи з Європи. Зустрічаються, звичайно, туристи з країн СНД. Територія пляжу практично вся забудована дорогими готелями. Село в цілому нудне, і годиться швидше для спокійного пляжного відпочинку.

Мобор простягнувся вздовж річки Сал. Пляж розташований на південь від Кавелоссіма, він практично повністю оточений мальовничою річкою Сал (Sal River). Посеред кокосових плантацій, що обрамляють пляж, розташовані численні готелі. Мобор заповідна зона, яка знаходиться під охороною уряду. Тут прекрасна екологія, вражаюча природа і дуже привітні корінні жителі.

Палолем вважається найбільш красивим і знаменитим пляжем Південного Гоа. Його також гордо величають Райським пляжем (Paradise Beach). Серпоподібна смуга білого як сніг піску, оточена пальмами - рай на землі. Якісь пару років назад Палолем був незайманим, взагалі нікому невідомим пляжем. Зараз тут відкрито багато шеков, можна також зняти кімнату. Незважаючи на це, пляж, як і раніше примудряється залишатися тихим райським місцем. Натовпи туристів, на щастя, поки що не дісталися до Палолема.

Керала
Керала - це кращі пляжі; самі комфортабельні готелі; канали по яких можна подорожувати на хаузботах (готелях-човнах); плантації спецій, кави, чаю; національний заповідник Перьяр; бойове мистецтво «Каларіпаятту»; традиція знаменитого індійського танцю «катхакалі»; аюрведичні центри ... І все це на тлі пальм, численних християнських соборів (третина населення - християни) і одночасно червоних прапорів з серпом і молотом, тому що Керала - це комуністичний штат. Це найбагатший, найчистіший, самий освічений (100% грамотність населення), упоряджений регіон Індії. Але, Мауглі - це теж Керала!

Хочете потрапити в казку?
Кералу називають «країною богів»: за переказами вважається, що саме тут на космічному змії лежить Вішну, Бог-охоронець цього світу. А ще «країною прибою, прянощів і магії». Вона дарує стільки блаженства і щастя, що напевно на Землі немає людини, яка побувавши тут, не закохалася в казкову країну. Тому ще одна назва цих місць - «земний рай».

Штат Керала, розташований на південно-східному узбережжі Індії, - це смуга землі, що простягнулася між грядою покритих зеленню гір Гхат на сході і блакитним Аравійським морем. Це тропічне узбережжя, зрошуване мусонними зливами, багате каналами і озерами, - туристичний рай півдня Індії. М'який клімат, довга берегова лінія з чудовими пляжами, спокійні внутрішні води, смарагдова зелень чайних плантацій і розкішна фауна, водоспади, аюрведичне лікування і багата культурна традиція, дивовижні свята, пам'ятники історії і архітектури, екзотична кухня - все це Керала.

Керала - один з найбільш соціально розвинених штатів Індії, зі стовідсотковою грамотністю, найнижчою дитячою смертністю і найбільшою тривалістю життя. Крім того, Керала вважається найчистішим штатом Індії. У штаті існує розвинена туристична індустрія: кілька аеропортів (Кочин, Трівандрум, Каликут), готелі де-люкс.

Історія цієї землі сягає в далеке минуле, коли спокусливий аромат спецій вабив до срібних берегів Керали мореплавців з усіх кутків світу - фінікійців і римлян, китайців, арабів і євреїв, яких змінили голландці, португальці та англійці. Ще кораблі царя Соломона плавали в Кералу за прянощами і лісом, а за свідченням Марко Поло, в гавані Каликут кожен день стояло на якорі біля 200 кораблів. Саме в Кералу збирався плисти Христофор Колумб, коли відправився в своє західне плавання. У Новий час Європа дізналася про Кералу завдяки Васко да Гама, який п'ятсот років тому відкрив для Португалії цю частину Індії.

Мандрівники і переселенці приносили з собою культуру своєї батьківщини, перетворивши Кералу в хитромудру мозаїку: китайські риболовні сіті у Форт-Кочина, голландський палац і єврейська синагога в Маттанчеррі - ось деякі з свідоцтв минулого, що збереглися до наших днів.

Однак, незважаючи на різноманітні впливи, Керала протягом тисячоліть зберігала свою самобутність, яка найсильніше проявляється під час свята Онам, присвяченому демона-королю Махабалі: щороку він повертається з підземного світу, щоб відвідати своїх люблячих підданих. Під час Онама в головних містах Керали проводяться туристські ярмарки, невід'ємною частиною яких є гонки на довгих човнах-зміях по екзотичним лагунам.

Хоча більша частина населення Керали - індуїсти, тут існує давня традиція релігійної та етнічної толерантності. Християнство в Кералі сходить до першого століття нашої ери і веде відлік від прибуття в ці землі самого апостола Фоми в 52 році Р.Х. Перша мусульманська мечеть в Індії була побудована в Кералі в 8 столітті н.е., а євреї, нащадки моряків царя Соломона, побудували в Кочині синагогу в 1567 році.

Дух народу Керали знаходить своє найвище вираження в виконавчому мистецтві: катхакалі - танцювальна драми, яка налічує близько півтори тисячі років. Інші різновиди виконавського мистецтва Керали - Мохініяттам, Отта Туллал, Параян Туллал і Сітанкан Туллал.

За класичними та народними видами театрально-танцювального мистецтва варто згадати військове мистецтво Каларіпаятту, одне з найдавніших і найбільш розвинених на Землі. Каларіпаятту тісно пов'язане з Аюрведою - «наукою життя», сукупністю медичних традицій, які використовують натуральні засоби. Щороку тисячі туристів з усіх кінців світу приїжджають в аюрведичні центри Керали.

У Кералі є 3 міжнародні аеропорти: Кожикоде, Кочі і Трівандрум. Так як штат дуже витягнутий з півночі на південь, аеропорт розташувалися по всій довжині штату. Тому вибираючи місце для відпочинку, звертайте увагу на розташування готелю / курорту до найближчого аеропорту.

Пляжі Керали:
Пляж Марарі в Аллеппі - самий білосніжний і нескінченний пляж Керали. Готелі найвищого рівня гарантують дуже спокійний відпочинок.
Пляж Ковалам біля Трівандрума - найактивніший пляж з прекрасною набережною, наявністю інфраструктури і доступною готельною базою.
Пляж Варкала (120 км. від Трівандрума) знаменитий своїм умиротворенням і "справжнім індійським колоритом". Так як пляж віддалений від аеропортів, українські туристи їдуть туди досить рідко, вважаючи за краще Ковалам (всього 20 хв. їзди). Але Варкала пропонує відмінний рівень готелів, прекрасні клініки аюрведи і медицини, а також мальовничу природу.

"ЗОЛОТИЙ ТРИКУТНИК"

Екскурсійна програма «Золотого Трикутника» охоплює найзнаменитіші і найцікавіші міста центральної Індії. Це маршрут Делі - Джайпур - Фатехпур-Сікрі - Агра - Матхура - Вріндаван. «Вершинами» трикутника служать Делі, Джайпур і Агра. Більш насиченої екскурсійної програми, ніж Золотий трикутник, мабуть, годі й шукати. Такі міста, як Агра, Джайпур, Делі є основними туристичними центрами Індії і зберігають безліч цікавих місць, історичних пам'ятників і архітектурних шедеврів часів династії Великих Моголів.

Найяскравішим містом по праву можна назвати Джайпур. Більшість історичних пам'яток міста побудовані з рожевого піщаника, який символізує гостинність. Найяскравішими пам'ятками Джайпур можна вважати Палац вітрів і Міський палацовий комплекс. Палац вітрів воістину казкове місце, побудоване спеціально для гарему шейха у вигляді медових сот. Таке планування було спеціально продумане архітекторами, щоб прекрасні мешканки могли без страху бути побаченими, спостерігати за життям міста. Міський палацовий комплекс не менш цікавий. На його огляд доведеться витратити мало чи не весь день. Сам палац складається з безлічі цікавих музеїв, де виставлені музичні інструменти, предмети одягу і зразки текстилю, колекції церемоніального зброї, стародавні манускрипти, мініатюрні копії відомих індійських пам'яток. Влітку тут можна побувати на свята Тідж, який проходить на третій день молодого місяца. Це досить цікаве видовище, коли гойдалки міста прикрашають квітами і листям, в цей день святкують початок сезону дощів. Для любителів рептилій свято Нагпанчмі буде вкрай цікавим, адже саме в цей день вихваляють цю священну тварину. Люди підносять до зміїних нор молоко, всюди показують свою майстерність дресирувальники змій.

Наступним пунктом екскурсійного туру стане Делі, де вам вдасться оглянути не тільки пам'ятки Старого міста, а й цілком насолодяться шедеврами британсько-індійської архітектури. В першу чергу туристам запропонують оглянути величезну мечеть Джама Масджид. Прекрасна будівля з червоного піщаника і білого мармуру - відмінний приклад давньоіндійської архітектури. Тут можна помити руки в басейні або піднятися на південний мінарет, звідки відкривається чарівна панорама Старого міста. Далі - Червоний Форт, побудований в 1648 році. На територію ви потрапляєте через ворота Лахор і тут же опиняєтеся на одному з перших критих ринків Чатта Чоук. До сих пір тут збереглася ні з чим незрівнянна атмосфера Індії, якою вона була сотні років тому. На прилавках можна знайти найнеймовірніші товари, купити прикраси та сувеніри, ароматичні свічки, масла, тканини і одежу. В північній частині Нью-Делі розташовується площа Коннаут - діловий і туристичний центр Нового міста. Тут знаходяться кращі магазини і ресторани міста, звідси починається дорога до Воріт Індії, де горить вічний вогонь в пам'ять про загиблих солдатів Другої Світової війни і проходять військові паради. Не менш цікавим стане огляд індуїстського храму Лакшмі-Нарайан, названого так на честь богині достатку і багатства Лакшмі. Стіни храму прикрашені різьбленням і зображеннями з індуїстської міфології.

Ще однією перлиною екскурсійного туру «Золотий трикутник» є казкове місто Агра. Славиться воно, звичайно ж, одним з семи чудес світу - Тадж Махалом. Серед кипарисових дерев на березі річки велично розташувався безсмертний пам'ятник любові, споруджений при Шаху Джахане в честь його прекрасної дружини Мумтаз Махал. Незвичайна гробниця досі захоплює око своєю вишуканою красою. Виконаний з білого мармуру, мавзолей завершує подвійний купол досконалої форми і чотири мінарети. Усипальниця імператриці вибудувана з мармуру, інкрустована дорогоцінним камінням, прикрашена орнаментами з чорного мармуру. Іншою не менш цікавою пам'яткою міста є форт Агра, виконаний з червоного піщаника. Комплекс зберіг за своїми десяти метровими стінами тераси, зали, сади і прекрасну мармурову мечеть Моті Масджид. Тут же варто оглянути зали публічних і приватних аудієнцій, Виноградний сад і Дзеркальний палац. Усипальниця Ітемад-уд-Даул - серце Перського парку і одна з найбільш витончених пам'яток міста. Імператриця Норджахан побудувала її для своїх батьків. Невелика за розміром усипальниця по праву вважається Малим Тадж, вражаючи туристів обробкою з білого і чорного мармуру, ажурними панелями, прикрашеними дорогоцінними каменями і надзвичайною мозаїкою.

МУМБАЙ
Мумбай (Mumbai), який місцеві жителі наполегливо продовжують іменувати Бомбеєм - це «індійський Манхеттен». Місто нарекли індійським Голлівудом (Боллівудом), де щорічно знімається більше фільмів, ніж в будь-якому іншому місті світу. Спочатку Мумбай був конгломерацію з 7 островів, які з часом об'єдналися і перетворилися в найбільше місто Індії, яке складається з кількох районів:

South Mumbai - форт, Колаба, пагорб Малабар, Наріман-Поінт і Тардео - найстаріший район міста і комерційний центр всієї країни. Тут живуть найбагатші люди Індії, а нерухомість коштує більше, ніж на Манхеттені. До того ж, це найпопулярніший район у туристів, де знаходиться більшість музеїв, галерей, барів і ресторанів міста.

South Central Mumbai - раніше індустріальний центр міста, зараз - місце зосередження офісних будівель. Туристам тут може бути цікавий тільки зоопарк. Трохи північніше знаходяться житлові райони «середнього класу» Індії.

North Central Mumbai - те саме місце, де живуть мумбайські «середнячки» і більшість імігрантів. Туристам тут робити нічого.

Western Suburbs (західні окраїни) – місце, яке облюбували місцеві багатії, які, однак, віддають перевагу більш розміреному темпу життя. Тут є кілька пляжів, найзнаменитіша християнська церква міста і два аеропорти поблизу.

Central Suburbs - район, де проживає «середній клас» Бомбея, абсолютно нецікавий туристам.

Harbour Suburbs - колишній сателіт Бомбея, зараз цей район - невід'ємна частина міста. Тут знаходиться центр атомних досліджень Мумбая.

Northwest Mumbai - тут знаходяться найчистіші пляжі в місті, національний парк Sanjay Gandhi і стародавні храми, які датуються 1-5 ст. н. е .: Kanheri, Mahakali, Jogeshwari і Mandapeshwar.

У Бомбеї є декілька пляжів, один з них навіть знаходиться в межах міста, однак це не найкраще місце для пляжного відпочинку в Індії. Вода і деякі пляжі тут брудні, під час мусону - течія стає дуже сильною, а на роздільний купальник можуть дивитися косо. І все ж, непогані пляжі можна знайти в районі Northwest Mumbai (Акса-Біч і пляжі на острові Манор), симпатичний пляж Girgaon Chowpaty в South Mumbai, і пляж Juhu на західних окраїнах міста (Western Suburbs).

У Мумбаї варто відвідати острів Елефанта (острів Слона), знаменитий печерами з зображеннями Шиви, заглянути в район Кала-Року, де зібрано більшість міських галерей і музеїв. Поруч знаходиться Музей принца Уельського з дуже цікавою колекцією мистецтва Гандхари, могольских мініатюр, порцеляни і зброї. Частиною обов'язкової програми вважається місцевий форт з трьома своїми знаменитими будівлями: Верховним судом, Університетом і грандіозним вокзалом Вікторії, набагато більше схожим на палац, ніж на вокзал. На пагорбі Малабар розташовані мальовничі Висячі сади, храм Бога піску Валкешвара, «вежі мовчання», культові джерела Банганга-тенк і печери Джогешварі.

Крім усього іншого, в Бомбеї вистачає розваг: можна півдня ритися в покладах спокусливого мотлоху на блошиному ринку Чор-базар або відправитися за шокуючими фотокадрами в Дхобі-Гхат. Це квартал, суцільно складається з невеликих бетонних ванн, в яких одночасно перуть білизну тисячі прачок. Перуть, треба сказати, незвичайним для європейця способом: милять і годинами б'ють об гостру грань спеціального каменю, так що одяг відмивається до неймовірної чистоти, але звичайна сорочка витримує всього кілька таких «прань». Пралі залишають сильне враження, але фотографувати їх найкраще з залізничного моста: туристів тут не шанують. Інше цікаве місце - найбільший в місті ринок Кроуфорд. Крім свого виключно широкого асортименту, він примітний ще й тим, що свого часу в його стінах любив прогулюватися в супроводі няні маленький Редьярд Кіплінг.

ІНДІЙСЬКІ ГІМАЛАЇ
Практично весь північний схід Індії (це штати Пенджаб, Джамму і Кашмір, Хімачал-Прадеш і Уттар-Прадеш) займає велика гірська система Гімалаїв і Гіндукушу, вже багато тисячоліть густо заселена буддійськими монастирями і громадами. Взагалі кажучи, Гімалаї - найбільш відома індійська природна пам'ятка, найвищий пік якої Джомолунгма або Еверест, що розташовується, правда, в іншій країні, претендує на звання одного з семи нових чудес світу. Сюди з'їжджаються не тільки туристи, які люблять екстремальний відпочинок, численні альпіністи, які намагаються підкорити місцеві вершини, а й паломники - шанувальники буддизму, індуїзму, езотерики.

Незважаючи на те, що, по ідеї, саме цей регіон повинен був стати меккою для шанувальників гірськолижного спорту, курортів в Гімалаях вкрай мало, а ті, які є, не сильно розвинені. Такий стан речей пов'язаний не стільки з небажанням індійців інвестувати, скільки з відсутністю хороших місць для катання. З наявних найбільш популярний Гульмарг, в індійській частині Кашміру, Аули в штаті Уттаракханд і Маналі в Хімачал-Прадеш.

Гімалаї грають величезну роль в індійській культурі, починаючи з уявлення про те, що ноги священного корови - це Гімалаї і закінчуючи знаменитим паломницьким маршрутом Чота-Чар-Дхам ( «малий чар-дхам»), що проходить через штат Уттаракханд, який повинен здійснити кожен поважаючий себе індуїст. Унікальні пам'ятники релігійної архітектури, вік яких налічує не одне століття, є невід'ємною складовою місцевого і без того барвистого ландшафту. В горах проживає населення зі своїм власним укладом і побутом. Все це мимоволі змусить задуматися про різницю між тими, хто проживає у підніжжя Гімалаїв, в перенаселених містах, і тими, хто мешкає так близько до сніжних вершин.

Найбільше відомі Ладакх, місто ашрамів Рішікеш і Харідвар, одне із семи сакральних міст. Цікаві високогірні храми Шиви і Вішну в Кедарнатхе і Бадрінатхе, долина Кашміру і, звичайно, Шамбала з тибетськими монастирями.

Андаманські і Нікобарські острови - унікальний острівної штат Індії, розташований в Бенгальській затоці в 1400 км. від материка. Курортів тут не так багато, зате ті, які є - вище всіх похвал. Острови славляться прекрасним кліматом, дивовижною багатою рослинністю, самітністю і «екологічністю». Крім того, Андаманські і Нікобарські острови - закрита зона, територія національних заповідників, для відвідин якої потрібно отримувати окремий дозвіл.

Загальна чисельність островів - близько 570, з них 550 припадає на Андаманські острови. Жилих в складі території всього близько 40, в тому числі 26 - в Андаманській частині; для туристів же відкрито близько 10 островів.

Столиця і найбільше місто - Порт-Блер (Port Blair). Великі міста - Дігліпур (Diglipur), Рангат (Rangat) і Майябундер (Mayabunder).

Пляжі Андаманських і Нікобарських островів:

Бухта Корбина - кращий пляж поруч з Порт-Блером. Це невелика ділянка м'якого білого піску, прихована від сторонніх очей зеленим пальмовим пологом. Тут розташований непоганий ресторан, гестхауз і курортний готель Peerless Resort. Близько 30 км. на південь знаходиться «Пташиний острів» Чірья-Тапу, куди можна дістатися по єдиній дорозі, оскільки скрізь джунглі і болота - від маленького рибальського села до широкої бухти з черепашковими пляжами.

Вайпер-Айленд - крихітний тихий острівець, розташований всередині гавані Порт-Блера. Пляжі острова піщані, вся інша територія покрита зеленню.
Острів Хейвлок славиться прекрасними білосніжними пляжами, найпопулярніші з яких - Виджаянагар і Радханагар. Кришталево чиста вода і приголомшливі коралові рифи, а також численна морська живність, включаючи дельфінів, черепах і велику рибу, незмінно привертає на острів чимало туристів. На пляжі Виджаянагар є дайвінг-центр - ідеальне місце для дослідження життя морських мешканців. Крім того, в лісах острова можна навіть побачити слонів.

Карматанг знаходиться в північній частині Середніх Андаманів, близько 136 км. від Порт-Блер. Це симпатичний тихий пляж, місце, де великі черепахи відкладають яйця.

Острів Дігліпур (136 км. від Порт-Блер) знаменитий піщаним пляжем Рамнагар: тут ростуть ароматні апельсини, а під водою можна побачити сотні дивовижних риб. Острів перетинає єдина на архіпелазі річка - Каплонг.

Острів Рутланд - ідеальне місце для еко-туризму. Зупинитися можна в невеликих котеджах Totani Resort, звідки почати дослідження прекрасних мангрових заростей і коралових рифів острова.

Острів Нейл тихіший, ніж Хейвлок, славиться хорошими пляжами і можливостями для сноркелинга.

Вандур - ворота в Національний парк імені Махатми Ганді.

Острів Баратанг привабливий своєю атмосферою, яка збереглася з давніх часів в первозданному вигляді.

Острів Баррен - вулканічний, єдиний у всій Індії.

Лонг-Андаман ідеальний для відпочинку в стилі Робінзона Крузо. На острові нічого немає, необхідно привозити з собою все спорядження і їжу.

Літл-Андаман сподобається шанувальникам серфінгу.

Порт-Блер - столиця штату, славиться розташованими неподалік від центру міста білосніжними пляжами, а також великим дайв-центром, антропологічним, лісовим і морським музеєм, історичною будівлею «Стільникового в'язниці», перетвореним нині до Національного меморіалу.

У підводних коралових лісах рояться незліченні яскраві рибки. Крім того, на островах розташовано 96 резерватів і 9 Національних парків.

Кращий дайвінг - на острові Хейвлок, в Національному парку ім. Ганді і на острові Саус-Сінке. Сноркелинг - в бухті North Bay, на пляжі MuaTerra Beach і на острові Хейвлок. Спорядження недороге, можна як купити, так і взяти в оренду. На острові Джоллі-Буой можна покататися на човні зі скляним дном.
...ТА ІНШЕ...

Вище перераховані основні курорти і регіони Індії далеко не все, що може запропонувати ця дивовижна країна. Такі міста, як Калькутта, Ченнай, Бангалор, Мадурай, Пондічеррі (Ауровіль), Хампі, Пурі (і т.д.), подарують туристу найяскравіші враження. Ми з радістю допоможемо з організацією поїздки в будь-яку частину Індії.

Харчування в Індії
Харчування в Індії характеризується тим, що знайти їжу не проблема - на кожному кроці відкриті кафе і закусочні, але далеко не скрізь можна знайти звичну європейську їжу (місцеву їжу, в яку додається безліч гострих спецій, зможе витримати не кожен шлунок). Тому в місцевих закладах доцільно просити, щоб вам подали блюдо без спецій.

До послуг туристів:
- бходжаналаі і дхаби (в цих дешевих індійських закусочних можна покуштувати таку просту їжу, як сочевичний суп і овочеве каррі);
- індійські ресторани (вони поділяються на вегетаріанські і не вегетаріанські);
- ресторани люкс (можна поласувати класичними індійськими стравами найкращої якості, тому вони, по індійським стандартам, дуже дорогі);
- туристичні ресторани (вартість страв у них досить висока, а якість продуктів часто залишає бажати кращого);
- заклади, де можна замовити страви міжнародної кухні швидкого приготування, наприклад, бургери (без яловичини), піцу або бхаджа (смажені овочеві пиріжки на основі нутовой борошна).
Популярними напоями в Індії є чай (найчастіше в нього додають кардамон і імбир), кава, фруктові напої (мангові, лимонні, яблучні), сік цукрового очерету, ласси (цей напій готують із збитого кислого молока з додаванням або цукру, або солі, або фруктів), пиво, toddy (пальмове вино).
В Індії можна придбати шотландське віскі (Seagram's Hundred) чи індійський ром, смак якого досить солодкий та своєрідний.

Медицина в Індії

При настанні страхового випадку необхідно обов'язково зв'язатися з сервісною компанією, телефон якої вказаний в страховому полісі, або зв'язатися з представником нашої компанії. Рекомендуємо взяти з собою ліки першої необхідності, якими ви зазвичай користуєтеся.

Поїздка до Індії в цілому для туристів безпечна, якщо не нехтувати заходами безпеки і дотримуватися деяких правил поведінки. Найголовніше - це дотримання правил гігієни.

Пам'ятайте, що саме цей регіон є джерелом більшості серйозних шлунково-кишкових інфекцій:
• ніколи не купувати продукти і напої на вулиці, тим більше, не пити та не їсти на вулиці;
• при першій нагоді мити руки дезинфікуючим милом або протирати зволоженими антисептичними серветками або гелями;
• ретельно мити фрукти кип'яченою водою або мінеральною водою з пляшки, обов'язково купувати тільки цілі фрукти, а ще краще ті, які потрібно чистити (наприклад, банани, цитрусові та ін.).
• не пити воду з-під крана: навіть просто полоскати рот і чистити зуби краще мінеральною водою з пляшки. Навіть в дорогих ресторанах вода, поставлена ​​на стіл в графині, може виявитися водопровідною і викликати сильний кишковий розлад. З цієї ж причини, не користуйтеся льодом, який продається на вулиці, він може бути виготовлений з сирої води.

Безпека в Індії

Індія - безпечна країна, але, тим не менш, в місцях великого скупчення народу і, особливо, у великих містах, де процвітає дрібне злодійство, бути обережним необхідно:

• намагайтеся не подорожувати по Індії поодинці (що для жінки категорично заборонено). Якщо не плануєте провести всю відпустку на території свого готелю, то найкращим варіантом буде переміщення по території Індії в складі екскурсійної групи або в супроводі місцевого гіда. Нічні прогулянки по вулицях міст Індії слід виключити.

• жінки, як уродженки Індії, так і іноземки, відчувають деякий небажаний чоловічий інтерес від простого розглядання до настирливих коментарів в людних місцях і транспорті. Одягайтеся скромніше і уникайте одягу, яке може спровокувати чоловіків на неналежні вчинки.

• на випадок можливої ​​крадіжки, не зайвим буде носити з собою не сам паспорт, а копію його листів.

• в хороших 4 * - 5 * готелях крадіжки, як правило, немає, але, тим не менш, гроші рекомендується зберігати тільки в сейфі. За пропажу речей з номера адміністрація готелю відповідальності, в більшості випадків, нести не буде.

• не слід подавати численним жебракам і жебракам, яких не злічити біля виходу з готелю і в місцях скупчення народу. Хто подає що-небудь, хай зовсім небагато, стає потенційною жертвою місцевої общини жебраків. Буде не тільки надзвичайно важко звільнитися від них, але крім цього, «потенційну жертву» стануть передавати як естафетну паличку від однієї групи жебраків до іншої.

Розваги і визначні пам'ятки Індії

Сказати, що в Індії є, на що подивитися - значить не сказати нічого. Один «Золотий трикутник» чого вартий! Щоб не заплутатися в них з самого початку, будемо рухатися по штатам: хоч якась система. Наприклад, штат Раджастан (Західна Індія) відомий своєю бурхливою військовою історією і безліччю старовинних фортець і фортів. Там, серед пустельних районів пустелі Тар, сформувалося багато древніх цивілізацій та побудовані такі колоритні в прямому сенсі міста, як Джодхпур, Джайпур, Джайсалмер і Удайпур.

Місто Джайсалмер, що знаходиться недалеко від пакистанського кордону та відокремлене від решти Індії пустелею Тар, викликає у своїх гостей стійке відчуття зупиненого часу. Основний вид транспорту тут - верблюди, а в міському форті як і раніше живуть люди, це єдиний житловий форт в Індії. Кожного лютого місто приваблює туристів триденним фестивалем пустелі з парадами верблюдів, ходами місцевих жителів в яскравому одязі, акробатами, факірами і жонглерами.

«Блакитне місто» Джодхпур - колишня столиця стародавньої держави Марвар, в перекладі означає «Земля смерті». Настільки милою назвою ця місцевість, судячи з усього, зобов'язана суворому клімату пустелі Тар, на краю якої стоїть Джодхпур. Він складається з Нижнього міста і величезної фортеці Мехрангар на вершині пагорба, оточеного 10-кілометровою стіною з сімома воротами, через які проходять шляхи до палаців.

«Біле місто» Удайпур, розташоване на з'єднаних між собою каналами озерах, називають найромантичнішим місцем Раджастана, якщо не всієї Індії.

Дуже цікавий маршрут Джанси - Орчха - Каджурахо - Варанасі, велика частина якого проходить по штату Мадхья-Прадеш:

Джанси - невелике і, відверто кажучи, нуднувате містечко, відоме своїм фортом і близькістю до Орчхи.

У маленькому мальовничому містечку Орчха пам'яток більше, ніж в якому-небудь великому і стародавньому середньоєвропейському місті: гробниці, храми, палац Раджа-Махал, п'ятиповерховий палац Великого Моголи - Джахангир-Махал, з якого відкривається прекрасний вид на гробниці царської сім'ї, а також унікальний багатоповерховий Храм Вішну, побудований у формі хреста.

Каджурахо - це двадцять два відновлених, буквально зібраних по шматочках археологами, древніх храму. З моменту зведення першого з них пройшла тисяча з гаком років, проте їх архітектура досі актуальна і привертає до себе увагу. Головним чином своїм хитромудрим орнаментом, адже це відомі храми богині любові Камі - так що різьблення багате різноманітними еротичними (і це ще м'яко сказано) сценами. Натхненні древньою творчістю, місцеві умільці роблять (і продають тут же, в магазинчиках) такі срібні кулони, які можуть засоромити навіть продюсерів деяких німецьких фільмів.

Варанасі - саме священне і древнє місто Індії на березі Ганги, вже багато століть воно служить місцем ритуальних обмивань і не менш ритуальній кремації індуїстів. Тут знаходиться безліч священних місць буддизму: кам'яна колона і ступа Дхармараджіка, ступа Дамeкx на місці першого богослужіння Будди, джайністcкій храм Сріянсантх, храми Вішванатх, Аннапурна і Манмандір, а також один з кращих музеїв Індії, бхаван. Крім різноманітних історичних пам'яток, на території Мадх'я-Прадеш знаходиться безліч первозданних заповідних зон, де можна навіть поспостерігати за тиграми в природних умовах. Найпопулярніші - національні парки Канха і Бандхавгарх.

Місцеві жителі часто просять сфотографуватися з туристами, іноді навіть цілими сім'ями. Потім обов'язково треба показати який вийшов знімок, цього достатньо для загальної радості.

У штаті Керала туристів чекають подорожі по джунглях, заповідникам і плантаціях спецій, плавання на «хаузботах» по лагунам, відвідування озерних, гірських і пляжних курортів. Там же знаходиться відомий Кочин, місто на дюжині островів. У штаті Уттар-Прадеш цікаві стародавні міста Вріндаван і Фатехпур-Сікрі.

Штат Орісса простягнувся вздовж західного узбережжя Бенгальської затоки. Його головними визначними пам'ятками вважаються три великі храмові міста - Бхубанешвар з храмом царя-фалоса Лінгараджа, Пурі з храмом Повелителя Всесвіту Джаганнатх-Мандір і Храм сонця в Конараке.

Штат Махараштра приваблює туристів, по-перше, тим, що саме тут розташований Мумбай, який місцеві жителі наполегливо продовжують іменувати Бомбеєм, а, по-друге, численними скельними храмами і монастирями. Найцікавіші з них знаходяться неподалік від міста Аурангабад.

У штаті Таміл-Наду - маса місць, ну просто обов'язкових для відвідування. Це і Каннійкумаре, священне місце злиття Бенгальської затоки, Індійського океану та Аравійського моря, і Мадурай з його храмом Шиви, і Мамаллапурам з численними майстернями різьбярів по каменю, цікавими храмами і довгим пустельним пляжем. Не меншої уваги заслуговують колишня французька колонія Пондічеррі, Танджавур з храмом Бріхадішвара і, звичайно, Ченнай (колишній Мадрас), заснований як форпост Британії на півострові.

Новини
02.03.2020 Индия: Реновация в отеле Taj Holiday Village Resort

Информируем вас, что в отеле Taj Holiday Village Resort & Spa будут закрыты на реновацию рестораны

31.01.2020 Романтика Гоа: ТОП самых романтических мест штата

Удивительный райский уголок Гоа предлагает неограниченные возможности для всевозможных видов отдыха, в том числе и для романтического. Влюбленные и молодожены со всего мира приезжают сюда в поисках уединения и положительных эмоций. Благоприятный климат, восхитительная природа, бескрайние пляжи и великолепные закаты делают отдых на Гоа незабываемым.

30.01.2020 Вкусный Гоа: разнообразная кухня

В Северный Гоа едут не только за пляжным отдыхом и знакомством с достопримечательностями, но и за вдохновением, а еще – для того, чтоб попробовать местную кухню. В Гоа огромное количество ресторанчиков и шеков (кафе на пляже чаще всего с шезлонгами). Выбор блюд разнообразен: индийская, тибетская, тайская, мексиканская, итальянская, китайская кухни, иногда блюда разных стран можно найти в одном заведении.

29.01.2020 Музыкальный Гоа: лучшие фестивали февраля

Февраль в Гоа считается высоким сезоном. Вы сможете проводить время на пляже, загорая и купаясь, или изучить местные достопримечательности, но есть события, которые нельзя пропустить. В феврале в Гоа проходит множество фестивалей, о некоторых из них мы расскажем.

28.01.2020 Природа в Гоа: утопающий в зелени райский уголок

Гоа совершенно не похож на остальную Индию. Побережье штата протянулось на 110 км, образовав множество прекрасных пляжей. Но не только пляжным отдыхом и тусовками славится Гоа. Этот райский уголок привлекает внимание туристов природными богатствами и вечным летом.

27.01.2020 Индия: Пять мифов о Северном Гоа

Частенько появляются истории о том, что отдых в Гоа – это риск, связанный со множеством инфекций, антисанитарией, преступностью и другими ужасами, которые на самом деле никакого отношения к этому райскому уголку планеты не имеют. Рассмотрим самые распространенные

16.01.2020 Индия: Как великие миры используют Веды для обогащения

Почему «Секрет», «Трансерфинг реальности» и ещё целый список текстов и фильмов о волшебном воплощении желаний не работает или работает совершенно не так, как хотелось бы вам?

14.01.2020 Изменение расписания рейсов Киев-Гоа-Киев 18.01/19.01

Обращаем Ваше внимание на изменение времени вылета!

14.01.2020 Индия: Выставка любопытных картин в Ассагао, Гоа

Два индийских художника – Чайтали Мораджакар из Гоа и Дибьенду Сил из Калькутты, - в рамках своей выставки «A Passionate Nature» исследуют мир природы и то, как в нем чувствует себя современный человек. С экспозицией можно было познакомиться в The Project Café, что в Ассагао, которая проходила в ноябре 2019.

11.01.2020 Индия: Конные прогулки в Гоа

У конного клуба Soulhorse есть маршруты для опытных и новичков. Также, проводятся индивидуальные занятия для взрослых и детей на манеже. Вот рассказ об одном из возможных путешествий верхом в Гоа!

09.01.2020 Индия: Фестиваль доступного искусства в MOG

Фестиваль был организован главой Музея Субодхом Керкаром, его семьей и единомышленниками. Уже третий раз он представляет работы художников разных жанров для продажи.

24.12.2019 Индия: Гранатовый экспрессионизм Сейзан д’Орнеллас

Галерея The Cube в Мойре с гордостью представляет первую персональную выставку знаменитой художницы абстрактного экспрессионизма Сейзан д’Орнеллас (Cesan d’Ornellas), три месяца назад приехавшей из Канады в Гоа.

19.12.2019 Индия: Как Artjuna, Гоа отметила 15 лет

Стоянка была заполнена. Как обычно. Даже больше обычного. Велик негде припарковать. А гости всё прибывали… Ведь для них в этот вечер 21 ноября было столько интересного и вкусного: музыка, выставка, угощения, танцы, масса развлечений для детей.

16.12.2019 Индия: Фестиваль искусств Serendipity в Панаджи

Serendipity Art Festival пройдет на улицах и закрытых площадках столицы Гоа с 15 по 22 декабря 2019 года. При предварительной регистрации на сайте вход бесплатный.

12.12.2019 Индия: Запрет на электронные сигареты

Которые отправляются в Индию, о том, что в Индии вступил в силу и начал применяться Закон о запрете электронных сигарет: Prohibition of Electronic Cigarettes (Production, Manufacture, Import, Export, Transport, Sale, Distribution, Storage and Advertisement) Bill, 2019. 

12.12.2019 Индия: Где пить соки?

Где пить соки? В ресторанах и шэках пить свежевыжатые соки по гоанским меркам дороговато, здесь принято это делать в так называемых джус-центрах.

10.12.2019 Индия: А Вы бывали в столице Гоа?

А Вы бывали в столице Гоа? Панаджим или Панаджи стал столицей Гоа в 1843 году и с тех пор так и остается образчиком всего португальского, что осталось в Гоа от португальцев. Тротуары, парки, ухоженная семикилометровая набережная и старинные кварталы. Здесь можно с удовольствием прогуляться, вкусно перекусить и ощутить дух колониального города.

06.12.2019 «Синдром Гоа»: что это и как с этим бороться?

Гоа, как известно многим, обладает особой мистикой и неким «волшебством», из-за которого туда ежегодно возвращается около 50% туристов. Для большинства туристов Гоа ассоциируется с полной «свободой», разнообразием тусовок от самых громких барабанных до «бесшумных» в наушниках, бесконечными улыбками гоанцев, солнцем на закате просто сказочных оттенков, «теплой» атмосферой и чем-то совершенно близким, родным, домашним.

05.12.2019 Индия: ТОП-5 мест для посещения в Анджуне

1. Дневной рынок Вам обязательно нужно побывать на древнем, как первые хиппи в Гоа, дневном рынке Anjun Flea Market. Он был создан, чтобы люди могли обмениваться ненужными или сделанными своими руками вещами.

03.12.2019 Индия: что такое La La Land?

С английского сленга это название переводится “страна грёз”. Несуществующее место, где возможно всё. Голландка Норин ван Хольстен, переехавшая в Гоа из Дели, придумала свой La La Land.

20.11.2019 Гоа: удивительное место Sensistan

В Гоа вот-вот родится удивительное место – Sensistan. 22 ноября двери этого необычного арт-пространства распахнутся для посетителей. Кто-то назовет его интерактивным музеем, но это еще не все.

21.08.2019 Индия: Изменение стоимости визы

Спешим обрадовать последними новостями, связанными со стоимостью визы в Индию. Во вторник во время инаугурации министр туризма Индии Prahlad Patel заявил о своем намерении снизить стоимость визы в Индию. Согласно его заявлению, стоимость визы будет организована следующим образом:

02.07.2019 Индия: Туннели Будущего

Строительство в Лехе, Джамму и Кашмире самого длинного стратегического двунаправленного туннеля Азии — Зоджила обещает преобразовать жизнь в регионе.

29.05.2019 Индия: Махта - творческий городок в Хайдарабаде

Махта - это яркий и захватывающий художественный район Хайдарабада, разработанный по инициативе St + Art Foundation, которая помогала кураторам и организовывала несколько художественных выставок и семинаров.

20.05.2019 Индия: тигры требуют паспорта!

Планируете отдых в Индии зимой 2019-20 года и мечтаете купить сафари на тигров

20.03.2019 Елена Бойко о Miss Travel Ukraine, стипендиальном конкурсе и внутреннем туризме

В субботу, 16 марта, член совета директоров национального туристического оператора Travel Professional Group Елена Бойко выступила в прямом эфире на телеканале Espreso.TV.

29.12.2018 Вылет 06.01.19, Индия, Гоа из Киева

Изменения полётных данных

27.12.2018 Вдохновляем на путешествия

Предлагаем вам познакомиться с нашими социальными сетями поближе.

30.11.2018 Индия: HillTop Goa - главная танцевальная площадка в Гоа

Легендарный Хиллтоп является культовым местом для всех, в чьих представлениях Гоа и гоа-транс – это одно и то же, или почти одно и то же. 

06.11.2018 Новый круизный маршрут Индии "Angriya"

20 октября в Индии стартовал первый внутренний круизный маршрут Мумбай-Гоа.

10.10.2018 Вылет 26.12, 27.12.18, 06.01, 07.01, 17.01, 18.01, 27.01, 28.01, 07.02, 08.02, 17.02, 18.02, 28.02, 01.03.19, Индия, Гоа из Киева

Изменения полетных данных

26.09.2018 Павло Петренко: Виїхати за кордон з дитиною стало набагато простіше

Міністр юстиції України Павло Петренко розповів про зміни в українському законодавстві щодо спрощення виїзду за кордон з дитиною.

26.09.2018 TPG дарит бонусы на сумму 25 000 000 UAH

Национальный туристический оператор Travel Professional Group подготовил для своих любимых туристов приятный сюрприз! 

21.06.2018 Повышение стоимости оформления электронного разрешения при везде в Индию

Сообщаем, что таможенная служба Индии повысила стоимость оформления электронного разрешения (E-TV виза).

14.06.2018 Индия: Фестиваль Хемис в Ладакхе

В начале лета один из самых известных буддистских монастырей Индии становится центром красочного религиозного торжества с глубоким мистическим подтекстом.

07.06.2018 Индия: Тадж-Махалу придется потесниться - Кутб-Шахи наступает!

Кутб-Шахи — один из самых великих исламских исторических памятников XVI-XVII веков в Индии. 

04.06.2018 Индия: Открылся самый большой сад тюльпанов в Азии

Одна из самых больших плантаций весенних цветов в мире открылась в Азии.

11.11.2017 Индия DEFEXPO-2018: выставка оборонной промышленности на Гоа

Дорогие друзья!  Мы рады сообщить Вам, что в период с 21 по 24 февраля 2018 года на Гоа будет проходить одна из наиболее значимых в Азии международных выставок оборонной промышленности Defexpo India.

08.11.2017 Отель The Leela Goa признан одним из лучших отелей Азии!

Дорогие друзья и коллеги! Спешим поделиться с Вами последними новостями от сети отелей The Leela!

12.10.2017 Индия: празднуем Дивали, получаем подарки!

Мерцание миллионов огоньков, музыкальные мотивы, которые, кажется, звучит ото всюду, полные тарелки вкусно пахнущих угощений в руках прохожих, взрыв петард, искры бенгальских огней и суета переполненных базаров… Все это - праздник торжества добра над злом, время яркого огня на улицах и в душах - индийский фестиваль Дивали.

20.07.2017 Индия: изюминка деревушки Шани Шингнапур

В Индии есть деревня, в которой нет ни дверей, ни замков. 

14.07.2017 Ахмадабад стал первым городом Индии, внесенным в список объектов ЮНЕСКО

ЮНЕСКО объявила индийский город Ахмадабад объектом всемерного наследия. 

10.07.2017 Индия: Новорожденному на борту Jet Airways подарили пожизненный бесплатный билет

На рейсе индийской авиакомпании Jet Airways из города Дамам (Саудовская Аравия) в город Кочин (на юго-западе Индии) родился ребенок.

08.07.2017 Загадочные чудеса Индии - ступени Чанд Баори

Это невероятно, но более 1 000 лет назад индийские строители смогли создать огромный комплекс из 3 500 узких идеально симметричных ступеней, которые опускаются на глубину 20 метров.

24.06.2017 В Индии открылся отель, возведенный вологодскими мастерами

Первый в Индии проект вологодских домостроителей открылся: расположенный в горной местности экоотель включает 38 жилых домов и два ресторана с террасами - все постройки выполнены вологодской компанией.

14.06.2017 Индия: индийцы строят мост, который будет выше Эйфелевой башни

Массивная арка-образная конструкция достигнет 359 метров в высоту и протяженность моста составит один километр и триста метров. 

10.06.2017 На велосипеде по Индии, с высоты двух колес

Человек, передвигающийся пешком, верхом или на велосипеде, за одну милю увидит и поймет больше, чем тот, кто промчится на автомобиле сотни миль, сказал кто-то из великих и известных. Пешком в чужой стране далеко не уйдешь, верхом - хороший конь стоит полцарства, поэтому для массового туриста остается третий вариант. Почему бы не отправиться в велопутешествие по Индии, как давно делают западные туристы?

09.06.2017 Индия: самолёт по имени Камасутра

Новенький суперсовременный Boeing 787 Dreamliner получил имя, навеянное одной из самых знаменитых древних книг Индии. 

07.06.2017 Индия: Тадж-Махалу придеться потесниться: Кутуб Шахи наступает!

Кутуб Шахи - один из самых великих исламских исторических памятников XVI-XVII веков в Индии. Мавзолеи были возведены для грозных властителей, правивших 169 лет.

03.06.2017 Японцы строят в Индии скоростную подводную железную дорогу

В Индии появится суперскоростной поезд, который часть пути будет передвигаться под водой. Этот масштабный проект Индия реализует вместе с Японией и при участии японских инвестиций.

01.06.2017 Индия решила снять самый дорогой фильм в своей истории

Бюджет картины составит 155 миллионов долларов.    

30.05.2017 В Индии решили перейти на электромобили

План должен воплотиться за 15 лет. В Индии готовят план перевода страны на электромобили, сообщает Reuters.

27.05.2017 В индийском поезде начинают работать проводницы и Wi-Fi

Путешествие в индийский Тадж-Махал с сегодняшнего дня станет проще, благодаря началу работы нового поезда на маршруте Нью-Дели-Агра. 

20.05.2017 Индия: Самый старый в мире авианосец превратят в казино

Индия планирует потратить 85 млн фунтов стерлингов ($117,7 млн) на переоборудование корабля. 

19.05.2017 Аэропорт Дели переносит стойки регистрации в метро

Пассажиры авиакомпаний Jet Airways и Air India, самолёты которых будут вылетать из международного аэропорта Дели, получат возможность с 1 июля зарегистрироваться на рейс на станциях столичной подземки, пишет Вusiness traveller.

18.05.2017 Индия - самая выгодная страна для поездок на такси

Сайт Price of Travel, специализирующийся на недорогих путешествиях, составил свой собственный рейтинг цен на такси в разных городах мира. 

16.05.2017 Самый шикарный из бюджетных отелей открылся в Индии

Лондонский отельный оператор Chototel, предлагающий «чистые, безопасные и доступные» отели по цене от 2 до 5 долларов за ночь, открывает в Индии новый отель. 

15.05.2017 Air India к 8 марта установила женский рекорд

Полёт, который авиакомпания рассчитывает занести в Книгу Рекордов Гиннесса, был приурочен к празднованию Международного женского дня.

01.05.2017 В Индии 200-летний форт превратили в отель-бутик

Роскошный отель, который откроется в апреле, находится в бывшей крепости с видом на пустыню Раджастана.

11.04.2017 Ратушная аптека в Таллине - памятник истории и архитектуры

Уже 6 веков работает, не закрываясь ни на день, старейшая действующая аптека Европы.

05.04.2017 Изменились условия получения электронного разрешения в Индию

С 01.04.17 изменились условия получения электронного разрешения в Индию.

31.03.2017 Индия изменила визовые правила

С 01 апреля Индия расширяет возможности электронных виз.

01.03.2017 Индия — страна с самым быстрорастущим рынком делового туризма

Рынок делового туризма в Индии в 2016 году вырос на 11,4% — больше, чем в какой-либо другой стране, показало исследование Международной ассоциации делового туризма (GBTA).

28.02.2017 Ж/д станции в Индии оборудуют солнечными панелями

Почти каждая железнодорожная станция Индии скоро будет работать на солнечной энергии. 

20.02.2017 Все ограничения на снятие наличных средств в банках Индии планируется отменить с 13 марта 2017 года

Резервный банк Индии (РБИ) объявил на этой неделе, что все ограничения на снятие наличных средств в банках, введенные в ноябре прошлого года, планируется отменить с 13 марта 2017 года.

18.02.2017 Flea Market в переводе "блошиный рынок"

Дневной рынок в Анджуне открыт каждую среду, с утра и до заката.

17.02.2017 В Индии приобретает популярность «Стена доброты»

Удивительная в своей простоте акция милосердия и взаимовыручки, появившись год назад в Иране, распространилась уже по всему Миру. 

16.02.2017 В Индии пассажирский самолет превратили в стильный ресторан

Заведение под названием Hawai Adda, что с хинди переводится как аэропорт, разместилось в салоне Airbus A320.

25.01.2017 День Республики Индии

26 января 1950 года Индия стала суверенным государством.

23.01.2017 Продажа алкогольных напитков

Информируем Вас о том, что на 04.02.17 назначены выборы нового правительства штата Гоа.

11.01.2017 Круче США и России только Индия

Премьер-министр Индии, Нарендра Моди, стал Человеком года.

10.01.2017 Вплавь на Гоа

В 2017 году планируется открытие морского сообщения между Мумбаем и Гоа. 

06.01.2017 Индия завершила строительство крупнейшей в мире солнечной электростанции Камути

Строительство заняло всего 8 месяцев.

05.01.2017 Богатство не только материальное, но и духовное

Текстильный магнат Аджай Манот на двух акрах собственной земли построил 90 домов для бездомных.

31.12.2016 В Индии стали делать съедобную упаковку

Индийский стартап EnviGreen разработал на 100% органические пакеты.

30.12.2016 Борис Гребенщиков и группа "Аквариум" выступят в Арамболе, Гоа

19 января в 18:30 состоится концерт Бориса Гребенщикова.

16.12.2016 Вебинар от TPG 16.12.2016 (Индия)

Приглашаем Вас прослушать вебинар.

12.12.2016 Изменение полётных данных Flydubai 12.12.16

 Рейс FZ 728, авиакомпания Flydubai, вылет в 17:00 (был в 14:25).

08.12.2016 По ситуации, с вылетом/прилетом рейсов: FZ727 и FZ743 Fly Dubai; FZ728 и FZ744 Fly Dubai; BAY1024 Bravo Airways

Изменение аэропорта вылета, в связи с погодными условиями!

06.12.2016 В аэропорту Дубая сотни рейсов были задержаны из-за сильного тумана

В Дубайском международном аэропорту были задержаны сотни рейсов – по вине густого утреннего тумана.

01.12.2016 На заметку туристам

Рекомендуем для туристов, которые собираются ехать в Индию, во избежание дискомфорта при обмене денег на отдыхе иметь при себе мелкие купюры долларов, а так же банковские карты для расчета и снятия наличных денег в банкоматах.

14.11.2016 Денежная реформа в Индии

В связи с денежной реформой в Индии (внезапно проведенной правительством с целью борьбы с коррупцией) из обихода выведены купюры 500 и 1000 рупий.

09.11.2016 Самая бедная страна?

В Индии бизнесмен подарил своим подчиненным 400 квартир и 1200 автомобилей.

03.11.2016 Гоа: что делать, если вообще боишься ехать в Индию?

Многие туристы, выбирая страну для своего отдыха, в первую очередь обращают внимание на безопасность страны.

25.10.2016 Дивали в Индии - главный праздник недели

Из главных пяти празднеств Индии Дивали имеет особенную важность!

22.10.2016 В ночь на 30 октября в Индии начнётся празднование Дивали («Праздника огней»)

30 октября в Индии начнётся празднование Дилави, что символизирует конец одного времени года - сезона дождей - и начало следующего - зимы. 

06.06.2016 В Тадж Махал за 2 часа? Теперь легко!

Gatimaan Express, двигающий на скорости около 160 км/ч будет преодолевать расстояние от Дели до Агры всего за 100 минут.

12.04.2016 Королевская семья снова в Индии!

Кенсингтонский дворец официально подтвердил информацию о том, что весной 2016 года принцу Уильяму и Кейт Миддлтон предстоит вернуться к своим обязанностям и отправиться в новый королевский тур.

11.04.2016 Праздник души

Буддийский праздник Весак .

15.12.2015 Власти Индии хотят запретить катание на слонах

Верховный суд Индии намерен запретить один из самых популярных в стране туристических аттракционов - катание на слонах.

13.11.2015 Праздник Дивали в Индии « Победа света над тьмой »

Вот уже 6 тысячелетий на Востоке существует уникальное духовное и физическое учение, которое известно нам как йога. Удивительно, что йога со временем не только не утрачивает свою актуальность, но и становится все более популярной!

23.10.2015 Чистоту пляжей в Индии будут отслеживать через WhataApp

Отдых на индийском курорте Гоа становится у украинских туристов все более популярным

15.10.2015 Первый аэропорт, работающий только на солнечной энергии

Международный аэропорт индийского города Кочина в штате Керала станет первым аэропортом в мире, который будет работать исключительно на солнечной энергии!

06.08.2015 Индия без визы – открытые двери для туриста!

В связи с тем, что с начала 2015 года Индия отменила обязательную подачу на визу и ввела выдачу электронных разрешений, поток туристов, прибывших в страну с января по май 2015 года увеличился в 10 раз, чем в это же время в прошлом году!  

05.08.2015 Рекламный тур «Гоанские мотивы»

Окунитесь в мир Гоа.

30.06.2015 Рекламно-экскурсионный тур «Путешествие через века»

Рекламно-экскурсионный тур «Путешествие через века». Дели – Джайпур – Агра – Гоа – Хампи.

21.04.2015 Запрет на поцелуи

В индийском штате Гоа Администрацией одной из курортных деревень был принят закон запрещающий проявлять свои чувства в публичных местах. 

27.03.2015 Сафари на тигров в Индии. Начало сезона

С приходом весны наступает лучшее время для наблюдения тигров в Индии. 

28.02.2015 Индия лидирует в списке самых бюджетных стран

Индия стала самой дешевой страной для путешественников!

17.11.2014 ТИЖДЕНЬ ІНДІЇ РАЗОМ З ТУРОПЕРАТОРОМ TRAVEL PROFESSIONAL GROUP 17.11 - 23.11

Бронюй протягом тижня тури до Індії отримуй додаткові знижки і подарунки!

17.11.2014 В Индии появилось Министерство йоги

В Индии появилось министерство, целью которого является популяризация традиционной индийской медицины, в том числе йоги и аюрведы. Правительство выделит примерно 174 миллиона долларов на нужды ведомства в 2014-2015 финансовом году.

06.11.2014 Индия – один из лидеров медицинского туризма

В настоящее время Индия входит в ведущую тройку стран Азии по количеству приезжающих медицинских туристов.

24.10.2014 В Гоа представили женские такси

Инициатива, предпринятая Goa Tourism, является положительным начинанием это даст новые возможности трудоустройства женщин. Частные компании должны учитывать этот проект и нанимать их на работу.

16.10.2014 Рекламный тур Индия Северный и Южный ГОА

Группа № 2. 12.11.2014 – 19.11.2014 

16.10.2014 Рекламный тур Индия Северный и Южный ГОА

Группа № 1. 05.11.2014 – 12.11.2014

15.10.2014 Рисунки инопланетян найдены в пещерах Индии.

В индийском штате Чхаттисгарх (Chhattisgarh) найдены древние наскальные изображения, которым по меньшей мере 10 тысяч лет.

15.10.2014 Второй в мире отель Planet Hollywood откроется в Индии.

Международная компания Wyndham Wordwide откроет второй в мире отель Planet Hollywood в Индии на Гоа. 

01.08.2014 Dusit Devarana New Delhi вошел в список лучших новых отелей Condé Nast Traveller за 2014 год

Dusit Devarana New Delhi, первый совместный проект Dusit International с индийскими партнерами из Dusit Bird Group, был отмечен в списке Condé Nast Traveller «Новые отели Индии» за 2014 г.

25.04.2014 Спа недели: Shanaya в индийском Kempinski Ambience Hotel Delhi

Shanaya в переводе с хинди означает "первый луч солнца", вот почему все постояльцы Kempinski Ambience Hotel в Дели ежедневно так ждут открытия этого спа-центра

17.04.2014 10 самых странных традиций Индии

Многие считают Японцев и японские традиции самыми странными. Но индийские традиции не менее интересны, многие необычны, а некоторые достаточно странные. 

12.04.2014 В Дели состоялось открытие второго Holiday Inn

02.04.2014 На необитаемых островах индийского архипелага построят туристические курорты

На западном побережье Индии на трёх необитаемых островах, которые находятся в распоряжении властей архипелага Лакшадвип, будут организованы эксклюзивные туристические курорты. Клочки суши затерянные в море станут идеальным местом для туристов, которым захочется отдохнуть в нетронутых уголках нашей планеты.

02.04.2014 Экодом в деревне Раджастани, Индия

Экодом, расположенный в деревне Раджастани, интерпретирует традиционное ремесло.

25.03.2014 В Индии откроется гигантский казино-комплекс

Уже в этом году в индийском городе Даман будет открыт самый большой комплекс казино в стране. Тем не менее, ХХI век показал, что среда интернет перевернула мир с ног на голову. Решения, которые раньше были невозможны - она сделала доступными, объединила знания и открыла чистый мир конкуренции технологий и решений, тем самым открывая путь азартной сфере. В этих условиях и начал расти игорный бизнес в интернете.

25.03.2014 Первый пляжный клуб Playboy откроется в Индии

Playboy Enterprises планирует открыть ночные клубы, бары, кафе, гостиницы и розничные магазины в Индии. Об этом, как сообщает The Economic Times, заявил гендиректор мумбайской PB Lifestyle Санджай Гупта (Sanjay Gupta).

25.03.2014 Сокровища Востока: секреты ювелирной Индии

Индия для большинства — один большой красивый миф. Удивительно пластичные танцы, наивные сюжеты болливудских фильмов о большой и чистой любви, Рабиндранат Тагор в джунглях Бенареса и путах индийской кастовой системы, одинокий паломник Махатма Ганди, бредущий по пыльной дороге к свободе, мифические сокровища индийских махарадж — таков пестрый круг наших представлений об этой далекой стране.

25.03.2014 Ювелирная выставка Signature-2014: Индия во всем блеске

Индийские ювелирные бренды — вещь редкая. Украшений в стране пруд пруди, но вот с индивидуальным подходом, с поиском своей «ноты» в хоре голосов — с этим у индийских мастеров напряженка. Волнующееся море индийской красоты с проблесками творческих находок и удач показала ювелирная выставка Signature-2014, которая прошла в канун весны в «бриллиантовой столице» Индии, городе Мумбай.