Дякуємо за Ваш відгук! Мы зв'яжемося з Вами протягом 24 годин!
Де придбати?
UA
|
RU
Контакти

Йорданія

Иордания - земля, своими корнями глубоко уходящая в историю. Каждый ее уголок хранит следы великих событий, оказавших значительное влияние на весь мир.
Закройте на минутку глаза и мысленно произнесите "Королевство Иордания" и, наверняка, Вы сразу вспомните о сказках, которые Вам читали в детстве...
И действительно, отдых в Иордании похож на чудо. Дома из белого камня на фоне чистого голубого неба и в окружении цветущих рододендронов, удивительной красоты горы с причудливыми деревьями и кустарниками, оливковые рощи, старинные замки, чарующие пустыни. Красное море, с его неповторимой флорой и фауной, и, конечно же, целебное Мертвое море.

Jordan_main_1Jordan_main_2Jordan_main_3Jordan_main_4

В Иордании, прошлое и будущее, сплетаясь воедино, делают сегодняшнее Королевство настоящей находкой для туристов. Пройти по следам библейских героев, обозреть наследие цивилизаций, увидеть мозаичную карту Древнего мира, попробовать вкуснейшую арабскую еду, насладиться великолепным климатом, прокатиться на верблюдах, окунуться сразу в два моря и полазить по горам! Где еще возможно такое?
Иордания - страна мусульманская, но достаточно светская. Здесь Вам не нужно волноваться об одежде или бояться национальных или религиозных конфликтов. Люди в Королевстве - дружелюбные и очень гостеприимные. И, вопреки слухам, Иордания была и остается спокойной цивилизованной страной, где практически каждый говорит по-английски, а некоторые - даже по-русски!

Географічні дані Йорданії

Йорданське Хашимітське Королівство - знаходиться на Близькому Сході на північно-західній частині Аравійського півострова. Межує з Сирією на півночі, з Ізраїлем - на заході, з Саудівською Аравією - на південному сході, з Іраком - на північному-сході.

Основна частина Йорданії - пустельне плато протяжністю від берега річки Йордан до Сирійської пустелі.

Найбільша річка - Йордан. Довжина Мертвого моря становить близько 80 км, а максимальна ширина - 16 км.

Назва Мертвого моря пояснюється через відсутність в його водах життєдіяльності. Солона вода становить 350 грам солі на 1 кг води.

Йорданія - Свята Земля, тому тут багато місць, пов'язаних з біблійними легендами і подіями, описаними в Новому і Старому Завітах. Серед багатьох історичних місць слід відзначити меморіал Мойсея, місто Мадаба, де знаходиться церква св. Георгія.

Столиця: Амман

Jordan_map

Клімат Йорданії

Клімат субтропічний середземноморський, різко-континентальний, дуже сухий. Середні температури січня +8 .. + 14 ° C, липня +24 .. + 30 ° C (при середніх денних температурах близько +35 ° C). Найсприятливіший час для відвідування Йорданії - весна й осінь. На півночі з листопада по березень йдуть дощі.

На Мертвому морі і в Акабі зазвичай тепло, купатися можна на протязі року. Температура води в Червоному і Мертвому морях весь рік не опускається нижче +21 ° C. Літні ночі в цих місцях теплі. У той же час в більшості центральних районах країни ночами досить прохолодно: в подорож по ним туристам необхідно прихопити з собою одяг з довгим рукавом та штани.

Jordan_climate

Населення Йорданії

Населення Йopдaнії становить понад 4 млн. чоловік. Воно етнічно розділяється на арабів - 98%, вірменів - 1%, черкесів і чеченців - 1%, при цьому з apaбів більше 1 млн палестинців з окупованих Ізpaїлeм тepитopій. В країні також проживає громада туркменів.

Понад 95% населення Йорданії мусульмани-суніти. Християни становлять майже всю решту населення. Кочовики-християни вважають себе потомками хрестоносців. Дві третини християн - католики і православні. Решта християни-уніати (католики візантійського обряду), парафіяни Сирійської Православної Церкви. Більшість християн-не арабів - вірмени належать до Вірмено-Григоріанської православної Церкви та Вірменської Католицької Церкви. В Йорданії є кілька протестантських громад. Християни живуть в ocнoвнoму в Aммaні, Kepaкe, Maдaбі і Еc-Caлті. Друзи - гілка шиїтської секти ісмаїлітів утворюють громаду чисельністю кілька сотень людей, живуть в Аммані і навколо нього. Близько 1000 багаї - секта, що відкололася в 19 ст. від шиїтського напряму ісламу, живуть в Аль-адас.

Jordan_people_1Jordan_people_2Jordan_people_3Jordan_people_4

Майже все населення Йорданії говорить арабською мовою. Є невеликі відмінності в місцевих діалектах. Крім того, спостерігається істотна різниця між письмовою класичною мовою і розмовною формою. У представників кількох племен в містах Йорданії ще можна зустріти таке явище як "кейси-єменська дихотомія" - нащадки племен - вихідців з Північної Аравії кейси: мади, нізарі, аднаном або ісмаїла і вихідців з Південної Аравії (катани) говорять на різних діалектах. Завдяки британському «мандатному» управлінню англійська являється другою мовою, вона вивчається в державних та приватних школах.

Середня тривалість життя в Йорданії 77,5 років. 90% населення мають доступ до чистої води, 95% - до медичної допомоги.

Мова Йорданії

Офіційна мова - арабська. Також дуже широко поширена англійська, яка є обов'язковою для вивчення у школах Йорданії, тому навіть маленькі дітки володіють англійською мовою. Французьку мову викладають в ряді шкіл, але вона не набула належного поширення, незважаючи на те, що в сучасній Йорданії сформувався франкомовний прошарок. Засоби масової інформації доповідають в основному арабською та англійською мовами.

Релігії в Йорданії

Велика частина населення сповідує іслам, переважна більшість - суніти шафіїтського толку. Християни становлять 6% постійного населення Йорданії і займають 20% місць в Парламенті. В основному, йорданські християни належать до Православної церкви (Єрусалимський патріархат) (арабською «рум-ортодокс») - більш 2/3 всіх християн, інші - до Греко-католицької або Мелькитської церкви (арабською «рум-катулік»), Римсько-католицької церкви (тут вони називаються "латиняни"), Вірменської апостольської церкви, маронітів і різних протестантських товариствам. До християн в Йорданії належать люди різних національностей (наприклад, католицька меса проводиться арабською, англійською, французькою, італійською, іспанською, тагальською, сингальською мовами та на іракських діалектах арабської мови), але основну масу складають араби-християни. У православних храмах служба йде грецькою мовою. Частина йорданців належать до релігійних меншин - ісмаїліти і прихильники віри багаї.

Jordan_religion_1Jordan_religion_2Jordan_religion_3

Часовий пояс Йорданії

Jordan
Валюта в Йорданії

Грошова одиниця Йорданії - динар = 100 піастрам = 1000 філсам. На монетах і купюрах зображена королівська династія. Гроші підписані арабською та англійською мовами.

Ціни позначаються чотиризначним числом. Наприклад, якщо ви побачите 4,750, то це буде означати 4 динара і 750 ФІЛІСІТ (копійок).

Динар - дорожче за долар приблизно в півтора рази. Обміняти валюту ви зможете в аеропорту (вигідно), в банках, обмінних пунктах і великих готелях (пам'ятайте, що банки працюють з неділі по четвер з 08:30 до 15:00).

Оплата проводиться в національній грошовій одиниці, а також в доларах, євро. Кредитні картки приймаються практично скрізь. Намагайтеся мати при собі дрібні розмінні монети, так як у йорданців дуже часто не буває здачі, і вона в більшості випадків в національній валюті.

Приблизний курс конвертації валют в готелях:
1 йорданський динар = 1,49 дол. США (1 USD = 0,67 JD)
1 йорданський динар = 1,05 євро (1 EUR = 0,95 JD)

Jordan_money_1Jordan_womanJordan_flag

Транспорт в Йорданії

Найпростіший спосіб пересування - таксі. Жовте таксі - приватне, дуже дешеве, однак, будьте готові до того, що водій буде говорити тільки арабською. Біле таксі - офіційне, ви можете викликати по телефону, вказаному в будь-якій місцевій газеті, в готелі на стоянці, або просто зловити на вулиці. Воно теж досить дешеве і більш комфортне.

При посадці краще перевірити, щоб лічильник у водія був обнулений. Можна домовитися про ціну за проїзд і без лічильника, але зазвичай так виходить дорожче.

Прийнято, що жінці слід сідати на заднє сидіння, а чоловікові - на переднє, поруч з водієм. Чайові не обов'язкові, але краще додати до оплати 200-300 філсів.

Також можна взяти машину напрокат. Приймаються водійські права, дійсні в країні вашого постійного проживання, отримані, як мінімум, рік назад. Рух правосторонній, як і в Україні. Знаки на дорогах написані арабською та англійською мовами, але є і спеціальні коричневого кольору, зроблені для туристів.

У Йорданії до всіх правил пересування і швидкісного режиму на дорогах відносяться дуже строго, на трасах багато поліцейських постів. У разі виникнення будь-яких питань або вимог з боку поліцейських, необхідно беззаперечно надати будь-яку необхідну інформацію. Туристам зазвичай штрафи виписуються на місці, сума не підлягає обговоренню.

З огляду на складність руху на міських дорогах, а також наявність серпантинів по дорозі на Мертве море та на гарячі джерела, ми наполегливо рекомендуємо наймати машину з водієм. Так ви заощадите свій час та уникнете можливих проблем на дорозі.

Jordan_transport_1Jordan_transport_2Jordan_transport_3

Свята, події, фестивалі Йорданії

01 січня - Новий рік
04 лютого - День народження пророка Мухаммеда
06 квітня - Страсна п'ятниця
08 квітня - Пасха (Easter)
09 квітня - Понеділок після Великодня
1 травня - День праці
25 травня - День незалежності
09 червня - Вступ на трон короля Абдалли
17 червня - Вознесіння Пророка Мухаммеда до престолу Аллах.
25 жовтня - Свято жертвопринесення
15 листопада - Ісламський Новий рік
25 грудня - Різдво

У Рамадан - священний місяць посту, дати якого змінюються згідно з Ісламським місячним календарем, мусульманам в денний час заборонено палити, їсти і пити в громадських місцях, а багато магазинів, банки і офіси відкриваються о 09:00 і закриваються о 14:00.

Одним з найбільш яскравих фестивалів в країні є «Глобальне село», який проходить в липні. Фестиваль супроводжується міжнародними і національними заходами, присвяченими різноманітним традиціям, культурній спадщині і фольклору країни. Також відкривається «Веселий ярмарок», на якому працюють запаморочливі атракціони, та «їстівний двір», де будь-який бажаючий може покуштувати страви інтернаціональної та місцевої кухні. Щорічно в Аммані з липня по серпень проводиться традиційний музичний фестиваль Сук-Указ, на який з'їжджаються музичні колективи, танцюристи і співаки з усієї країни.

Jordan_celebrations_1Jordan_celebrations_2Jordan_celebrations_3

Особливості кухні Йорданії

Ніщо не може зрівнятися з арабською кухнею! Їжа - це майже культ на Сході! І якщо вас запросили в будинок, не думайте, що це - з ввічливості. Йорданці - надзвичайно гостинні, вони дійсно раді пригостити вас чимось смачненьким.

Опинившись в ресторані, сміливо замовляйте меззе. Це - безліч різноманітних закусок, яких, найчастіше, буває цілком достатньо, щоб як слід підкріпитися. Це дійсно так, в Йорданії дуже великі порції.

Набір в різних ресторанах може відрізнятися, але, в основному включає наступне:
- "Хобзей" або "ейш" - приголомшливо смачний, завжди м'який і свіжий арабський хліб;
- "Хуммус" - пюре з нуту з лимоном і спеціями;
- "Тахін" - паста з насіння кунжуту з часником і лимонним соком (взагалі треба зауважити, що йорданці обожнюють лимон і зелень);
- "Баба гануш" - блюдо зі смажених, часом копчених баклажанів і тахини;
- "Фул медамес" - традиційне блюдо на сніданок - варені коричневі боби з часником, з лимонним соком і оливковою олією;
- "Кіббі маклійя" - сильно прожарені м'ясні кульки в паніровці в м'ясному і цибульному гострому соусах;
- "Фатайер і самбусек" - чудові пиріжки з начинкою з м'ясного фаршу, гострого білого сиру або суміші шпинату та зелені;
- "Табулех" - салат з дрібно нарізаної зелені, помідорів, ріпчастої цибулі, гранатових зерняток, змішаних з крупою кус-кус, заправлений лимонним соком.

Jordan_food_1Jordan_food_2Jordan_food_3

Якщо ж вам захотілося страви серйозніше, - "менсаф" - національне йорданське блюдо з ягняти, що подається на основі з рису і смажених горіхів в апетитному сметанному соусі зі спеціями. Можна спробувати "кебаб" - обсмажені смужки м'ясного фаршу, або "шиш Тауку" - курку без кісточок, "кофта кебаб" - фарш з м'яса ягняти з приправами.

Надзвичайно популярна курка "фаруж" - подається з хлібом, лимоном, ароматною приправою з часнику та найніжнішого майонезу.

Риба не так поширена в Йорданії, проте в місті ви зможете зустріти таблички з написом "фіш енд чіпс" - рибка, обсмажена в клярі з картоплею фрі і незмінним лимонним соусом.

І трохи про солодощі. Йорданці - великі ласуни. Якої тільки смакоти ви не знайдете!

Всі арабські солодощі смачні, але особливо слід відзначити "Мамуля" - тістечка або печиво з горіхами і фруктами, просочені рожевим сиропом, і "сахлаб" - гарячий молочний напій з п'янким ароматом, що подається з товченим фісташками, корицею і рожевим сиропом.

Не варто забувати про ароматну арабську каву - міцна без кофеїну (тільки в готелях), з кардамоном і прянощами. У магазинах і сувенірних лавках вам часто можуть запропонувати випити чашечку - погоджуйтеся, адже кава - важлива ознака гостинності, а відмовившись, ви ризикуєте образити господаря.

У ресторанах і вуличних кіосках, а також, найчастіше, в магазинах, ви завжди знайдете масу готової їжі, - традиційна шаурма (відрізняється від тієї, яку наші співвітчизники бачать на вулицях міста), майже всі страви з "меззе", курочка, рибка ... Є також Макдональдс, KFC, Піцца Хат і багато інших ресторанів швидкого обслуговування, що прийшли із Заходу.

Алкоголь не є дефіцитом, тільки в Рамадан (мусульманський піст, зазвичай триває з початку серпня до початку вересня) мусульманам не продають спиртні напої. У денний час люди, які дотримуються посту не курять, не вживають їжу і напої. Туристів переконливо просять проявляти повагу та утримуватися від цього в громадських місцях під час посту.

Вельми популярними є пиво "Amstel" місцевого виробництва, а також вина Йорданії, Ізраїлю та інших сусідніх країн. Радимо вам спробувати арак - місцевий міцний напій, розбавляється водою, внаслідок чого він набуває густий молочний колір. Дуже приємно запивати ним шашличок, який можна зробити на природі в оточенні гір і химерних рослин.

Митні правила Йорданії

Ввезення іноземної і національної валюти необмежене (декларація обов'язкова). Вивіз ввезеної валюти необмежений, національної - не більше 300 динар.

Особам у віці старше 18 років дозволено безмитне ввезення до 200 сигарет (за кожні додаткові 200 сигарет стягується мито в розмірі 3,75 динара, але загальна кількість не повинна перевищувати 2000 штук) або 25 сигар, або 200 г тютюну; до 1 пляшки вина або міцних спиртних напоїв (за кожен літр понад цю кількість, але не більше 4 л, стягується збір у розмірі 2,91 динара); розумної кількості парфумерних виробів для особистого користування (не більше двох відкритих флаконів), а також із сувенірами та подарунками на суму не вище 150 $.

Заборонено ввезення наркотиків. Ввезення зброї (в тому числі спортивної) дозволено тільки за наявності відповідного дозволу.

При ввезенні і вивезенні предметів антикваріату слід мати квитанцію, видану продавцем. При ввезенні предметів розкоші слід заповнити спеціальну декларацію і заплатити мито за ввезення.

Домашні тварини ввозяться тільки при наявності ветеринарного сертифіката міжнародного зразка і свідоцтва про щеплення від сказу.

Існують негласні обмеження на ввезення в країну літератури релігійного спрямування, в тому числі Біблії та єврейської Тори. Деякі туристи скаржилися на вилучення у них на митниці Біблії, причому без пояснення причин.

Магазини та покупки \ Години роботи

Години відвідування історичних пам'яток і музеїв
З квітня по травень більшість історичних пам'яток і музеїв відкриті з 8:00 до 17:30. Петра відкрита з 06:00 до 18:00.
З червня по вересень більшість історичних пам'яток і музеїв відкриті з 8:00 до 18:30. Петра відкрита з 06:00 до 18:30.
З жовтня по березень більшість історичних пам'яток і музеїв відкриті з 8:00 до 16:00. Петра відкрита з 06:00 до 16:00.
Під час Рамадану робочий день скорочують - 08:00 - 15:30.

Jordan_shopping_1

Шопінг
Робочий день і робочий тиждень
П'ятниця - вихідний день. Банки, а також державні і громадські організації не працюють по суботах. Багато підприємств закриваються в четвер після обіду, але великі магазини та супермаркети продовжують працювати до кінця дня.
Банки: 08:30 - 15:00
Офіси: 08:30 - 13:00 і 15:30 - 18:30
Державні організації: 08:30 - 15:00
Торгові центри: 10:00 - 22:00
Неймовірно, але факт: традиційний «східний» торг в Йорданії практично відсутній. Ціни, якщо і зменшують, то ненабагато.

Jordan_shopping_2Jordan_shopping_3Jordan_shopping_4

Справжнім роздоллям для любителів здійснювати покупки стане традиційний східний базар "сук", де збереглася добра традиція торгуватися. Взагалі Йорданія буквально "кишить" сувенірними крамницями та магазинчиками.

Йорданія славиться своїми виробами зі срібла і золота ручної роботи. Так як чоловіки в Йорданії дарують жінкам замість квітів - золото...

Милим і досить символічним сувеніром стане маленький золотий кулон у вигляді кавника "даллех", який є символом Йорданії.

Так зване "Хевронське скло" (назва походить від однойменного міста на західному березі річки Йордан) - традиційний йорданський сувенір. Досить простий, але при цьому надзвичайно витончений виріб має відтінок кобальтового синього, бірюзи, бурштину або троянди.

Самим недорогим, але в той же час дуже цікавим сувеніром можуть стати пляшечки, наповнені піском з химерним малюнком. Примітно те, що кожна пляшка унікальна, малюнок ніколи не повторюється. І, оскільки зустрічається більше 20 різних натуральних відтінків піщаника, штучні барвники взагалі не застосовуються! Пляшки мають різну форму, бувають навіть цілі картини. На ваше прохання, пляшечку можуть виготовити при вас, навіть написати піском ім'я людини, якій призначається сувенір.

Jordan_shopping_5

У Йорданії можна придбати якісну натуральну продукцію Мертвого моря: бруд, солі, креми, сироватки, маски, мило тощо. Її можна знайти в магазинах готелів, в SPA, в аптеках, бутіках, в спеціалізованих магазинах на трасах і в Duty Free в аеропорту Аммана.

Також туристи купують якісну оливкову олію, дуже смачні фрукти, і, звичайно, східні солодощі.

Незважаючи на те, що велика частина жителів країни сповідує іслам, Йорданія виробляє спиртні напої: місцеві вина, арак (анісова горілка) має специфічний смак і розбавляється водою, виробляється кілька сортів пива.

Корисні телефони в Йорданії

Міністерство Туризму Йорданії + 962 6 5678444.

Міжнародний код Йорданії - 962. Щоб зателефонувати за кордон, наберіть спочатку 00, потім код країни, код міста та потрібний номер телефону.


Для довідок телефонуйте: 121 по Амману, 131 по іншій частині Йорданії, і 0132 за телефонними номерами за кордоном. Оператори розмовляють англійською.


Єдиний номер з надзвичайних ситуацій - 911


Адреса посольства України в столиці Йорданії - Аммані:

6, Al-Umouma St., Al-Sahl (вул. Aль-Умума, 6, Аль-Сагель)
Телефони: (8 10 9626) 592 24 02/03
Факс: (8 10 9626) 592 24 05
E-mail: [email protected], [email protected]
Графік роботи: 08:30 - 18:00, перерва 13: 00-14: 00, вихідні: п'ятниця, субота.

Jordan_view

Лікування в Йорданії

Jordan_treatment_1Jordan_treatment_2Jordan_treatment_3

В даний час Йорданія займає лідируючі позиції в якості пункту призначення медичного туризму на Близькому Сході і в Північній Африці. Сьогодні медичний туризм є важливим економічним напрямом для цієї країни. У 2012 році Йорданія прийняла понад 250 тисяч пацієнтів з 50 країн, в основному з Лівії, Судану, країн Перської затоки, Ємену, Палестини, Сирії та Іраку. Клініки Йорданії приймають на лікування туристів з Північної Америки і Європи. Що стосується туристів з країн СНД, більшість пацієнтів, які направляються на лікування до Йорданії - громадяни Росії, Білорусі та Узбекистану.

Хворі, які звертаються за лікуванням в Йорданію, можуть розраховувати на передові технології та якісні медичні послуги, вартість яких значно нижче, ніж у Європи і США, і навіть регіональних конкурентів. Йорданські клініки добре оснащені, мають у своєму розпорядженні сучасні медичні технології, завдяки чому отримали міжнародне визнання. Дев'ять йорданських медичних установ акредитовані Joint Commission International, а 14 клінік акредитовані Healthcare Accreditation Council. Іноземні пацієнти воліють звертатися в клініки, які визнані цими організаціями, так як вони відповідають за безпеку та забезпечують високу якість медичних послуг.

Як правило, в клініки Йорданії звертаються за медичною допомогою для лікування серцево-судинних захворювань, хвороб нирок і трансплантацією. Крім цього популярні напрямки ортопедичної, пластичної хірургії, нейрохірургії. В Йорданії проводять операції з трансплантації печінки. Що стосується дерматологічних захворювань, багатьох туристів приваблює лікування псоріазу в Йорданії.

Багатьох туристів приваблює перспектива доступного лікування на Мертвому морі, яке включає найрізноманітніші бальнеологічні процедури. Багато поєднують лікування та відпочинок в Йорданії: ця країна славиться великою кількістю пам'яток та пам'ятників ісламської та ранньохристиянської культури.

Сьогодні в країні в сфері охорони здоров'я продовжується будівництво центру для пересадки органів, онкологічного діагностичного та лікувального центру; реабілітаційного центру, які будуть надавати послуги пацієнтам з-за кордону.

Jordan_treatment_4

Мертве море - унікальний природний пам'ятник і природна лікарня. Це солоне море, поверхня якого лежить на 400 метрів нижче рівня світового океану, вважається самим солоним водоймищем на планеті.

До складу води Мертвого моря входить велика кількість компонентів - від брому і хлору до рідкісних металів. Через настільки високу солоність вода дуже "щільна" і нагадує скоріше густий розсіл. І саме солі забезпечують всесвітньо відомі лікувальні властивості місцевої води та грязей.

Концентрація солі в морській воді в середньому чотири - шість відсотків. Але концентрація солі в Мертвому морі становить в середньому двадцять три - двадцять-п'ять відсотків. Жодна жива істота не може існувати в таких умовах. Таким чином життя в Мертвому морі повністю відсутнє Тут немає ні риб, ні водоростей. Завдяки цьому факту греки дали озеро назву Мертве море. А ще вода Мертвого моря такої щільності, що людина не може в ньому потонути. Після плавання рекомендується прийняти відразу ж душ.

Купання в щільній, маслянистій на дотик воді залишає незабутні відчуття і позбавляє від багатьох захворювань. Сухе, чисте, з високою концентрацією брому і майже без пилу повітря під тиском близько 800 мм. рт. ст., є ще одним фактором лікування. Та ще й сонячні промені фільтруються додатковим шаром повітря (як ніяк 400 метрів "понад норму"), а випаровування з поверхні води діють як поляризаційний фільтр.

Завдяки цьому ультрафіолетове випромінювання сонця сильно послаблюється, що створює ідеальні умови для геліотерапії. Готелі, при яких функціонують сучасні лікувально-реабілітаційні центри, знаходяться на півночі Мертвого моря, всього в декількох кілометрах від гирла в нього впадає річка Йордан.

Мінерали дозволяють збагатити клітини киснем, покращуючи їх метаболізм, результатом чого є краще виведення токсинів з організму, волога краще утримується в шкірі. Завдяки цьому значно поліпшується еластичність шкіри, зменшується кількість зморшок, а також робить можливим успішне лікування таких захворювань:
- шкірні захворювання (псоріаз, екзема вугри, нейродерматит)
- м'язові і загальні (поліартрити, міастініі, міозити, колагенози)
- респіраторні (бронхіальна астма, бронхіти, пневмонія, синусити)
- андрологічні (чоловіче і жіноче безпліддя, простатит, імпотенція)
- неврологічні (астенії, вегетосудинні дистонії, безсоння, фізична реабілітація).

Вода і бруд Мертвого моря відомі людям багато століть, а їх лікувальні властивості важко переоцінити. Тут проводяться програми по лікуванню шкірних захворювань, опорно-рухового апарату, артритів, бронхітів, серцевої недостатності.
Йорданія дарує виняткову можливість поєднувати лікування на Мертвому морі і відвідування самого дивного місця на землі - долини річки Йордан: печера Лота, місце хрещення Ісуса Христа, «молитовний дім» перших християн, поховання соратників пророка Мухаммеда.

Маін. Близько 25 км. від міста Мадаба є чарівне місце з термальними джерелами - це Маін СПА. Ви потрапляєте в великий природний каньйон. А зверху відкривається чудовий вид на Мертве море і каньйон Сат. З його базальтових скель падають у Маін СПА гарячі води джерел, далі потрапляючи в Мертве море. В водах Маін СПА лікувався цар Ірод Великий. Джерела використовували в лікувальних цілях в візантійські часи. Зараз на базі джерел створений ультрасучасний рекреаційно-оздоровчий центр, в якому лікуються люди з різними фінансовими можливостями та недугами.

Вода з джерел має протиалергічні властивості, тому що містить велику кількість сірки (580 мг / л). Її відновлювальний ефект на рівні клітин допоможе вам здобути повну перемогу над процесом старіння.

Через велику концентрацію кальцію (300 мг / л) у воді, поліпшується міжклітинний обмін і обмін речовин. До того ж, наявність магнію (60 мг / л) і калію (27 мг / л) посилює благотворний ефект на шкіру та покращує обмін речовин.

Так само в воді містяться мінеральні солі, які використовуються в різних процедурах. Вони принесуть користь вашому тілу.

Висока температура води дозволить всім речовинам і мінералів швидше проникнути в шкіру.

У джерелах міститься велика концентрація натрію (571 мг / л), який допоможе поліпшити самопочуття.

Evason Ma'in Hot Springs & Six Senses Spa 5 * - це першокласний готель-курорт, центр здоров'я та відпочинку.

При готелі створена та працює оздоровча клініка, що має спеціальні ванни, інгалятори, термальну та фізіотерапію, а чуйний та досвідчений персонал стежить за лікуванням від початку до кінця. Тут проводиться лікування таких захворювань, як ревматизм, артрит, гайморит, хвороби травного тракту і кровеносно-судинної системи.

Jordan_treatment_5Jordan_treatment_6Jordan_treatment_7

Безпека в Йорданії

Йорданія - одна з найстабільніших і безпечних країн Близького Сходу. Злочинність тут майже відсутня: на вулицях міст зустрічаються поліцейські патрулі, але проблем з безпекою зазвичай не виникає. Міжконфесійні конфлікти в державі також відсутні. Щоб уникнути неприємних сюрпризів рекомендується пити тільки бутильовану або кип'ячену воду, а також вживати пастеризоване молоко, добре просмажене м'ясо і рибу, овочі, що пройшли попередню обробку. Не варто замовляти напої з кубиками льоду: краще попросити принести їх охолодженими.

Під час купання в надзвичайно солоному Мертвому морі треба берегти очі: найкраще надіти окуляри для плавання в басейні або сонцезахисні - вони вбережуть очі від потрапляння випадкових бризок.

Розваги в Йорданії

Jordan_fun_1Jordan_fun_2Jordan_fun_3

Активний відпочинок
Ідеальним місцем для дайвінгу є південне узбережжя Йорданії, неподалік від саудівської кордону. У затоці Акаби знаходиться безліч різноманітних яскравих коралів і тропічних риб. Також на узбережжі розташовані п'ять дайвінг-центрів, де досвідчені інструктори ознайомлять з правилами занурення.

Шанувальникам пішого туризму варто відвідати легендарне місто Петру і пустелю Ваді-Рам, які пропонують відмінні піші маршрути. Також в Ваді-Рамі відмінні умови для скелелазіння, а отримати все необхідне спорядження можна на місці. Пустельні прогулянки на верблюдах і джипах останнім часом також стали досить популярні.

Аквапарк «Аль-Ваді» - оазис розваг на березі Мертвого моря. Тут є басейн з хвилями, багаторівнева дитячий майданчик, десятки різних гірок та атракціонів на кшталт «Камікадзе», «Ледачої річки» і «Сімейного плота». Вечорами на 25-метровому водному екрані демонструється лазерне шоу. Підкріпити сили можна в двох ресторанах аквапарку. Вартість 30 $ з людини на весь день.
Години роботи аквапарку:
З 10:00 до 19:00 в липні і серпні
З 10:00 до 18:00 з березня по червень, а також вересень і жовтень
З 10:00 до 17:00 з листопада по лютий

Рекомендуємо нічні клуби і дискотеки:
В Аммані

 • Bassam Mohammed Nuwieran Alnahar & Partners Co
 • International Night Club
 • Gardens Night Club
 • Pearl Night Club
 • Kids Zone Fun Center
 • Salim Abu-Dahab & Bros Co
 • Suleiman Alassaf City For Children Games
 • Opera House & Cenima. Theatre & Nightclub
 • Arabian Gulf Est For Tourism & Investment
 • Arab Food & Recreation Co. Ltd./ (Kootcom)

В Акабі

 • Moevenpick Resort & Spa Tala Bay Aqabа Kempinski Hotel Aqaba
 • DoubleTree by Hilton Hotel Aqaba
 • Prince Rashid Marine Club

* вхід на дискотеки 15-25 $

Околиці Амману
Неподалік від міста можна спостерігати чудовий палац Ірак-аль-Амір, а також зону археологічних розкопок.

Всього в 20 кілометрах від Амману розташоване невелике старовинне містечко Салт, яке раніше було столицею стародавньої держави, яка займала територію Йорданії. Місто складається з мальовничих вузьких вуличок і будівель, побудованих з білого каменю, зі стрілчастими вузькими вікнами.

У місті знаходиться Школа народних промислів і кілька музеїв, з яких особливою популярністю користується Археологічний музей Салта, де можна спостерігати колекції кераміки, палестинських вишивок, виробів зі срібла, бедуїнських килимів та багато іншого.

Близько 33 кілометрів від Аммана розташоване місто Мадаба, яке було засноване понад 4 000 років тому. У місті примітні Археологічний парк, храм Святого Іллі, церква Пророків, Собор Іоанна Хрестителя, колонади Кардо Максимус, римська Залу Іполита і ін.

Акаба є самим південним містом Йорданії. Сьогодні це молодий курорт, розташований на узбережжі Червоного моря.

У місті примітні Акабська фортеця, яку можна спостерігати біля набережної, в центральній частині міста, археологічні розкопки, що проводяться на пагорбі Телль аль-Халіфа, Музей старовини, Акваріум тощо.

Курорти Йорданії

Акаба, а точніше її знаменитий прапор (через свій розмір він навіть потрапив до Книги рекордів Гіннесса) видно здалеку. Місто на берегах Червоного моря стрімко розвивається останні кілька років. Це найтепліше місце в країні (після курортів Мертвого моря), де можна комфортно себе почувати навіть в Новий рік - гори дбайливо охороняють Акабу від погодних неприємностей, створюючи особливий мікроклімат. Температура води в розпал зими не опускається нижче + 22 градусів, а влітку море і зовсім перетворюється в парне молоко.

Акабу часто порівнюють з сусідами - Шарм-ель-Шейхом (до нього можна доплисти на поромі) і Ейлатом, який знаходиться за півгодини їзди від йорданського кордону. З першого погляду, ці курорти - майже двійники. Скрізь і пляжі, і корали. Але Єгипет вже трохи «приївся» (з Шарма довго їхати до пірамід), а в Ізраїлі на першому місці стоять біблійні пам'ятки. Акаба ж може похвалитися збалансованим «пакетом» з моря та історичних пам'яток: чого вартий тільки тутешній Мамлюківський форт, який свого часу взяв штурмом сам Лоуренс Аравійський. Та й Петра, грандіозний древній пам'ятник, який потрапив до списку «нових чудес світу», знаходиться від Акаби лише в декількох десятках кілометрів.

Jordan_resorts_1Jordan_resorts_2Jordan_resorts_3

Більшість відпочиваючих розміщуються в готелях на Південних пляжах - основної частини курорту Акаба, трохи «зрушеною» на південь від історичного центру міста. Колись цей шматок землі йорданцям подарувала Саудівська Аравія. Саудівці подумали, що не варто братам-мусульманам жити без курорту (і прибутків від туризму), тому широким жестом подарували їм частину своєї батьківщини. Непатріотично, зате по-людськи.

Тала Бей - це новий район Акаби з елітним житлом (призначене для здачі в оренду забезпеченим туристам), величезними готелями, дайвінг-центрами, пунктами прокату спорядження, ресторанами і, звичайно, пляжами. Останні тут платні, зате укомплектовані на п'ятірку з плюсом: басейнами (деякі - з підігрівом), барами, джакузі і волейбольними майданчиками. Відпочивати на таких пляжах можна практично цілодобово.

Любителям дайвінгу (або новачкам, які зібралися отримати в Акабі перший сертифікат) варто відразу запастися адресами тутешніх шкіл і картою для занурень. Червоне море, як зазвичай, щедре на підводні сюрпризи: в прибережних водах можна виявити непролазні коралові ліси (наприклад, риф Японські сади), затонулі об'єкти на зразок корабля «Сідар Прайд» та американського танка.

Jordan_resorts_4Jordan_resorts_5Jordan_resorts_6

Мертве море
Унікальний природний пам'ятник і природна лікарня. Це солоне озеро, поверхня якого лежить на 400 метрів нижче рівня світового океану, вважається самою солоною водоймою на планеті. До складу води входить велика кількість компонентів - від брому і хлору до рідкісних металів. Через настільки високу солоність (вміст солей тут в 10 разів більше, ніж в самому солоному з морів світу) вода дуже "щільна" і нагадує скоріше густий розсіл. Саме солі забезпечують всесвітньо відомі лікувальні властивості місцевої води та грязей.

Купання в щільній, маслянистій на дотик воді залишає незабутні відчуття і позбавляє від багатьох захворювань. Сухе, чисте, з високою концентрацією брому і майже без пилу повітря під тиском близько 800 мм. рт. ст., є ще одним фактором лікування. Та ще й сонячні промені фільтруються додатковим шаром повітря (як ніяк 400 метрів "понад норму"), а випаровування з поверхні води діють як поляризаційний фільтр. Завдяки цьому ультрафіолетове випромінювання сонця сильно послаблюється, що створює ідеальні умови для геліотерапії. Готелі, при яких функціонують сучасні лікувально-реабілітаційні центри, знаходяться на півночі Мертвого моря.

Jordan_resorts_7Jordan_resorts_8Jordan_resorts_9

Гарячі джерела Маін (MA'IN HOT SPRINGS)
Біля 25 кілометрів від Мадаби є незвичайне місце з гарячими мінеральними джерелами - це Маін СПА. Щоб потрапити туди, потрібно спуститися на дно великого каньйону по дорозі, що збігає вниз серпантином. Зверху відкривається незвичайний вид на Мертве море і каньйон Сат, з базальтових скель якого падають вниз в Ваді Маін гарячі води джерел (65 градусів за Цельсієм), які потім стікають по ній до Мертвого моря.

У лікувальних цілях гарячі мінеральні джерела Маіна використовував ще цар Іудеї Ірод Великий. Пізніше використання тривало і в візантійські часи. Після століть забуття джерела відкриті знов, і до них стали стікатися люди, що потребують зцілення.

Jordan_resorts_10Jordan_resorts_11Jordan_resorts_12

Джерельна вода має протиалергічні властивості, тому що містять велику кількість сірки (580 мг / л). Велика концентрація кальцію (300 мг / л) у воді сприяє поліпшенню міжклітинної обміну та обміну речовин. Наявність магнію (60 мг / л) і калію (27 мг / л) підсилюють благотворний ефект на шкіру.

У джерелах міститься велика концентрація натрію (571 мг / л), що теж має позитивний ефект на тіло і допомагає поліпшити самопочуття.

В Маін СПА проводиться лікування таких захворювань, як ревматизм, артрит, гайморит, хвороб травного тракту і кровеносно-судинної системи.

Пам'ятки Йорданії

Йорданія лежить в самому серці Святої Землі. Під час подорожі ваш шлях пройде через долини, рівнини, пагорби, гори і струмки, чиї назви назавжди залишаться в пам'яті людства, завдяки діянням і заповітам пророків Мухаммеда, Авраама, Мойсея, Лота, Аарона, Іллі, Іоанна Хрестителя та Ісуса Христа.

Jordan_landmarks_1

Столиця Йорданії - Амман - столиця сучасної Йорданії, в історії відома як Раббат-Аммон. Амман може по праву називатися «білим містом». Велика частина будівель Аммана побудовані з білого вапняку. Нарівні з тим, що тут ще не всі вміють читати і писати, в місті багато сучасних зі скла і бетону будівель, які мирно співіснують з древніми мечетями. Це стародавнє місто величезне, хаотичне. Орієнтуватися в ньому - заняття непросте. Вулиці заплутані, назви незрозумілі. Не варто витрачати на Амман багато часу - достатньо відвідати Старе Місто з тісними вуличками, лавками та ринком Сук Ал-Дахаб.

Jordan_landmarks_2Jordan_landmarks_3Jordan_landmarks_4

Місто є комерційним і адміністративним центром з великою кількістю прекрасних готелів, ресторанів, картинних галерей і музеїв.

Вінцем міста є Цитадель - пагорб із руїнами храму Геркулеса, де розташований археологічний музей, ряд експонатів якого відноситься до часу перших поселень в цьому регіоні, що з'явилися близько 700 тисяч років тому. Біля підніжжя Цитаделі лежить римський амфітеатр, розрахований на 5 тисяч глядачів.

Щоб отримати більш повне враження про це місто, має сенс прогулятися пішки від найбільшої мечеті сучасного Аммана - Мечеті Короля Абдалли, до розташованого в п'яти хвилинах ходьби будівлі Йорданського Парламенту, надзвичайно нагадує Ізраїльський Кнесет. Цікавим є Військово-патріотичний музей, виставка військової техніки. Знаходиться музей всередині величезного спортивного містечка, що включає стадіон, тенісні корти і багато іншого в фешенебельному районі західного Аммана - Шмейсані.

Столиця, названа Раббат-Аммон в 6ОО році до різдва Христового, змінила багато назв, переходячи з рук в руки від Лагідів до Селецідів. Вона була перебудована Птолемеєм II, який назвав її Філадельфією, що стала одним з десяти міст Декаполіса. Пізніше Амман був перебудований римлянами, бурхливо розвивався протягом всієї епохи Візантії і став важливим процвітаючим містом на перехресті караванних шляхів. Зараз Амман - багате місто, що розкинулося на Семи Вершинах. Від греко-римської цивілізації тут залишилися чудовий амфітеатр в самому серці старого кварталу "Центру міста" ( "Down Town") та руїни римського храму Геркулеса II століття.

Від християнської цивілізації епохи Візантії залишилася Цитадель, що граничить з помпезним палацом Губернатора, споруди початку епохи Омеядів (восьме століття нової ери). В Аммані також знаходиться квартал східних ринків (Сук), де вирує життя, музей йорданського фольклору, в експозиції якого знаходиться цікава колекція про життя кочівників, а також музей народних традицій, в якому представлені різні сторони життя колишніх бедуїнів.

Амман часто називають "Білим містом" через незвичайну його білизну - результат використання в будівництві білого каменю - вапняку. Будівництво ведеться досить швидко, а головне, важко знайти два однакових будинки, тому нові райони Аммана, такі як Абдун, схожі на архітектурний музей під відкритим небом. Будинки в місті живописно розташувалися на схилах пагорбів. Спочатку їх було сім. Зараз же місто розрослося і займає не менше п'ятнадцяти.

Йорданія - унікальна і благословенна земля, згадувана в Старому і Новому Завітах. Земля, де з'явився Іслам. Назви її історичних місць - Едом, Моав, Аммон, Гілеад, Гад, Переяслава - складають суттєву частину біблійного довідника географічних назв.

Найбільші міста:
Акаба, Джераш, Амман

Джераш - місто збудоване прямо на руїнах римського міста Гераса. Іноді його ще називають «близькосхідна Помпея» - через масштаб розкопок і добре збережених руїн - хоча вулкани в історії містечка (та й взагалі - країни) не зіграли рішуче ніякої ролі. Довгі роки Гераса входило в знамениту «групу десяти» - Декаполіса - в компанії з Дамаском, Філадельфією (нинішнім Амманом) та іншими античними містами. Розквіт міста припав на I століття до нашої ери, коли поруч з ним пролягли важливі торговельні шляхи з Аравійського півострова в Сирію і Середземномор'я. Пізніше Гераса перетворилася в улюблене місце відпочинку римського імператора Адріана (в результаті з'явилося безліч пам'яток, названих в честь нього, - наприклад, Арка Адріана), а ще через кілька століть обзавелася статусом християнського міста під владою Візантійської імперії. Попереду Герасим чекала епоха воєн і руйнувань, землетрусу і Хрестових походів, які ледь не стерли її з лиця землі, проте нинішній Джераш зумів майстерно зберегти скарбничку унікальних давньоримських споруд.

Jordan_landmarks_5Jordan_landmarks_6Jordan_landmarks_7

Аджлунскій замок - один з найбільш збережених зразків арабо-мусульманської середньовічної військової архітектури. Його відмінні риси - сухий рів, підйомний міст, що веде до основного входу, добре укріплені ворота з декоративними кам'яними голубами, масивна південна вежа. Всередині замок являє собою лабіринт склепінних проходів, гвинтових сходів, пандусів, обідніх залів, стаєнь, а також особистих покоїв управителя замку.

Спочатку замок мав чотири вежі з бійницями для лучників, був оточений ровом шириною 16 метрів та глибиною 15 метрів. У 1215 році мамлюкській губернатор Айбак-ібн-Абдулла розширив замок, додавши ще одну вежу на південно-східному кутку і спорудивши міст, прикрашений фігурками голубів, який можна побачити й сьогодні.

В Аджлуні також знаходиться храм Аль-Хадір (Св. Георгія). Серед інших святих місць - місце народження пророка Іллі в Лістібе і церква Іллі пророка в Хірбет-Мар-Ільяс. Неподалік знаходиться гробниця шанованого сподвижника пророка Мухаммеда Ікріма-ібн-Аби-Джахаля.

В околицях Аджлуна також розташовано чимало гідних до відвідування місць. Наприклад, приголомшливої краси заповідник, за яким проходять два туристичних маршрути. Тут можна зупинитися на ніч прямо на території заповідника, в будиночках-шале. Варто оглянути мечеть Зейдані, зал зборів 1750 року, а також палац «Ал'алі Шрейда» - колишню резиденцію місцевого губернатора. Стародавнє поселення в селі Зубія, яке до цього дня називають «монастирем», вміщає руїни візантійської церкви. Крім того, в цих місцях збереглося кілька будинків і стаєнь, вік яких налічує кілька століть.

Jordan_landmarks_8Jordan_landmarks_9Jordan_landmarks_10

Петра
Стародавнє місто Петра є одним із скарбів Йорданії. Воно знаходиться в трьох годинах їзди на північ від Акаби.
Петра - це спадок, що залишився від набатів, відважних воїнів і працелюбних каменотесів, які влаштувалися на півдні Йорданії більш 2 тис. років тому. Особливість Петри складає дивовижне місце розташування в самому серці пустелі. Місто розташоване в горах, які в залежності від часу доби забарвлюються в рожевий, темно-червоний, пурпурний або оранжевий колір. Петра тягнеться уздовж долини річки Ваді Араба, від Мертвого моря до затоки Акаба на Червоному морі. Від головного входу відвідувачі проходять через страхітливий "Сик", величезну тріщину в пісковику, протяжність якого 3 км між стрімкими скелями. Найвідоміший пам'ятник Петри - Скарбниця, яка є завершенням "Сіка"; а навколо - сотні будівель, фасадів, склепів, бань, траурних залів, храмів і, звичайно, театр на 3 тис. місць, побудований в 1-му столітті до н.е. Англійський поет і мандрівник Дін Бургонь описав Петру наступними словами: "воістину унікально це незвичайне диво, червоно-рожеве місто молодше лише самого часу". Однак Петра це не тільки набатійці. Всього в 15 хвилинах їзди від міста розташовані поселення кам'яного століття в Бейді і Баетов, руїни городищ біблійного народу едомітов, великі руїни фортеці римських легіонерів в Узрахе.

Jordan_landmarks_11Jordan_landmarks_12Jordan_landmarks_13

Мадаба - знаходиться в 30 км. на південь від Аммана. У центрі міста до цих пір збереглися залишки дороги та міських споруд. Тут розташована грецька християнська церква Св. Георгія знаменита вмонтованою в її підлогу картою Близького Сходу, створеною в період правління імператора Юстиніана. На карті відображені міста, річки, Мертве і Середземне моря. Місто часто називають "містом мозаїк" - їх тут дійсно безліч. Можна подивитися знаменитий археологічний парк Мадаби з його руїнами церков, вілл і вулиць.

Jordan_landmarks_14

Меморіал Мойсея на горі Небо - саме тут за переказами був похований пророк Мойсей. Звідси, з вершини високого пагорба, з якого проглядається Мертве море, долина річки Йордан і Єрихон, пророк побачив землі, до яких вів свій народ 40 років. Від Аммана до Мадаби і гори Небо близько 1 година шляху.

Jordan_landmarks_15

"Замки пустелі"
Так в Йорданії називають залишки замків, фортець, сторожових веж, караван-сараїв та укріплених палаців. Основне місце серед них займають замки хрестоносців та омеядські палаци. Їх можна відвідати слідуючи в Акабу (курорт на Червоному морі) або в східні райони країни. У Караке і Шобак знаходяться 2 середньовічних замки, побудованих хрестоносцями в XII ст. Два інших замки - Хабіс і Вуейра - знаходяться в Петра. До XII ст. відноситься Аджлунська фортеця, що служила опорною базою Салах-Еддін (Саладдін) під час ведення кампанії по вигнанню хрестоносців з Йорданії і Палестини. Каср ( "палац" по-арабськи) Амра з його фресками, загадковий Каср Хараана, Каср Халлябат, Азракскій замок з чорного базальту та інші дивовижні споруди, мало відомі широкому загалу.

Jordan_landmarks_16

Карак, один з бастіонів хрестоносців. Це місто приваблює чимало туристів великою кількістю добре збережених османських будівель 19 ст. Але, звичайно, його головна визначна пам'ятка - це Каракській замок. Місто побудоване на трикутному плато, на вузькому південному кінці якого зведений замок (довжина 220 м, ширина 125 м в північній частині і 40 м в південній частині). Замок є цитаделлю міста, розташований на висоті 1000 метрів над рівнем моря і оточений з трьох сторін долиною. З фортечних стін Карака можна розгледіти Мертве море, а біля підніжжя в даний час проживає близько 200 тис. чоловік. Після переходу до мусульман Карак грав стратегічну роль в регіоні протягом наступних двох століть. В 1263 році правитель мамлюків Бейбарс зміцнив замок і побудував на північному заході додаткову вежу.

Перед тим як зайти в замок, варто витратити п'ять хвилин на вивчення карти, що висить біля входу. Вона допоможе зорієнтуватися і дасть корисну довідку про історію цього місця. Зали і коридори, що збереглися найкраще, перебувають під землею. Як туди можна потрапити підкажуть співробітники в касі. При відвідуванні замку і його підвалів, варто прихопити кишеньковий ліхтар - в глибині зустрічається багато тунелів і проходів, в яких відсутнє освітлення.

Jordan_landmarks_17

Фортеця Шобак (її друга назва - Монреаль) - величний пам'ятник колишньої слави хрестоносців. Вона була побудована в 1115 році першим королем Єрусалимського королівства Балдуїном I. Влаштувавшись на високому і цілком мальовничому пагорбі, замок отримав можливість контролювати каравани, що проходять повз, і стягувати з них багату данину. На жаль, уже через 75 років після будівлі фортеця здалася правителю аюбідов Саладіну (Салах ад-Дін). Взяли її в результаті двох років облоги лише змором. Після цього Шобак втратив свою значущість і став поступово руйнуватися. Пізніше тут ще встигли похазяйнувати мамлюки, перебудовуючи фортеця на свій лад. Сьогодні на території замку можна побачити старовинну церкву і капличку. За фортечною стіною знаходяться 375 сходів, що ведуть всередину горба до джерела з прісною водою. На кам'яних стінах збереглися вигадливі арабські рукописи - літопис замку Шобак. Фортеця відкрита для відвідування в будь-який час доби, ніяких екскурсій тут не проводиться. Місцезнаходження - сучасне селище Шобак в 190 км. від Аммана, в 120 км. від Карака і в 35 км. від Петри (близько години їзди).

Jordan_landmarks_18

Пелла (тютюн-Фахль) або, як її тут часто називає, «улюблениця археологів» неймовірно багата на старожитності. Крім руїн греко-римського періоду, зокрема, чудового Одеона (театру), тут можна знайти сліди енеолітичного поселення, датованого 4 тисячоліттям до нашої ери, залишки укріплених міст бронзового та залізного століть, руїни візантійських церков, а також житловий квартал, що відноситься до раннього ісламського періоду.

Jordan_landmarks_19

Сучасне йорданське місто Умм Кайс знаходиться на місці стародавнього греко-римського міста Гадара (або Антіохії), відомого як місце, де Ісус чудесним чином зцілив біснуватого. Зараз від зруйнованого землетрусом античного міста залишилися руїни візантійської церкви VI століття з восьмикутними колонами з базальту і чорними різьбленими саркофагами, підземний мавзолей, руїни двох амфітеатрів, обрамлена колонадами головна вулиця, дві лазні, німфей (фонтан), форум та міські ворота. У місті працює археологічний музей. У відреставрованому будинку турецького губернатора виставлені грецькі статуї та християнські мозаїки. З пагорбів Гадад відкриваються приголомшливі види на долину річки Йордан, Галілейське море і Голанські висоти.

Jordan_landmarks_20

Печера Лота
Історія Лота в Біблії нерозривно пов'язана з історією сумнозвісних Содому і Гоморри, покараних Господом близько 4-х тисяч років тому за розпусту, жорстокість і розбещену вдачу. Лота, який жив праведним життям, його дружину та двох дочок Господь за допомогою ангелів вивів з палаючого вогнем Содому живими і неушкодженими, суворо заборонивши їм озиратися назад. Дружина Лота, що порушила заборону озирнулася на палаюче місто, перетворилася в соляний стовп. Камінь «дружини Лота», що нагадує обрисами людську фігуру, знаходиться поруч з печерою.

Печера розташована на високому пагорбі, що підноситься над Мертвим морем, біля невеликого джерела. Згідно до біблейських текстів саме в цій печері, обидві дочки Лота зачали і народили дітей від свого батька, заздалегідь напоївши його до нестями.
Монастирський комплекс включає в себе діючий монастир, житлові та службові приміщення для ченців і прочан, а також кілька гробниць. Біля підніжжя пагорба знаходиться прекрасна візантійська церква з мозаїчною підлогою.

Jordan_landmarks_21

Ваді-Рам - дивовижне місце, непідвладне часу і недоторкане цивілізацією. Вітер і сонце протягом тисячоліть так сильно впливали на місцевий ландшафт, в результаті чого тут утворилися унікальні скелі, арки, каньйони і колодязі. Тут знайдуть себе любителі походів, скелелази, дослідники історії. Адже деякі наскальні малюнки на території заповідника Ваді-Рам налічує понад чотири тисячі років. А з червня 2011 року пустеля Ваді-Рам включена в список всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Патрульні пустелі Ваді-Рам носять, мабуть, саму колоритну уніформу на всьому Близькому Сході. Довге вбрання «Діш-даш» кольору хакі перехоплено яскраво-червоним патронташем, на поясі - кинджал, в руках - гвинтівка, на голові - традиційна червоно-біла хустка йорданських бедуїнів (СКУФ).

Jordan_landmarks_22

ДОЛИНА РІЧКИ ЙОРДАН
В геологічному відношенні долина річки Йордан - північний край Східно-Африканської Зони Розломів. Після опускання до Мертвого моря, ця долина досягла позначки 400 метрів нижче рівня моря, що є найнижчою точкою на земній поверхні в масштабах всієї планети. Клімат в долині - типово середземноморський, з м'якою зимою і жарким літом. Завдяки своєму унікальному геологічного стану, долина є справжнім природним парником, існуючим в режимі регулярного підживлення збагаченої мінералами водою, яка безперервно стікає сюди зі схилів так званих вадіс - вище розташованих по обидва боки долини рівнин і плоскогір'їв. З незапам'ятних часів долина річки Йордан є однією з найбільш родючих областей на всьому Близькому і Середньому Сході. На щедрій землі цього регіону зійшло дім чимало найдавніших людських цивілізацій. Сьогодні родючість тутешніх ґрунтів підтримується завдяки розгалуженій системі іригаційних каналів і дамб. Людина дякує природу за її щедрість - і вона повертає цю подяку сторицею: невипадково на благословенній долині в очі кидаються яскраві фарби нестримно квітучого життя. У будь-який час року, і особливо навесні, проїжджаючого по цих землях мандрівника захоплять смарагдовий блиск пшеничних полів, райдужні переливи фруктових садів і соковита зелень овочевих грядок.

Jordan_landmarks_23

«Віфанія за Йорданом»
Долина річки Йордан має не тільки важливе економічне значення для свого регіону; це місце переповнене глибоким духовним сенсом. З усього світу сюди з’їжджаються релігійні паломники. Землі Єрихону дві тисячі років тому були прославлені як землі, де відбулося хрещення Ісуса Христа. Приголомшливі археологічні знахідки, зроблені в 1996 році в ході розкопок між річкою Йордан і Тель ель-Харрар, підтвердили, що саме ця область іменувалася в Біблії «Віфанія за Йорданом» і що саме тут відбулася зустріч Христа з Іоанном Предтечею, який хрестив Його. Тель ель-Харрар має й іншу арабську назвй: Тель березня Еліас, тобто Гора Святого Іллі - місце, звідки Ілля Пророк був живим захоплений на Небо. На Горі Святого Іллі, що стала однією з центральних пам'яток Священної Землі Хрещення, збереглися руїни стародавнього монастиря, до складу якого входили кілька візантійських церков, велика водохресна купіль і добре налагоджена водозбірна.

Знахідки, які стосуються початку першого століття нашої ери, незаперечно свідчать про те, що під час життя Ісуса і Іоанна Хрестителя ці землі були досить щільно заселені. Деякі тутешні знахідки є унікальними в повному розумінні слова. Так, дивом збережена до сьогоднішнього дня будівля третього століття нашої ери ідентифікується фахівцями як «молитовний дім» перших християн. Якщо трактування вчених вірне, виявлена ними споруда є храмом, або предтечею храму в усьому світі. Також завдяки вивченню місця розташування та аналізу численних письмових свідчень християнських паломників встановлено, що на одному зі схилів гори Святого Іллі знаходиться печера, яка є тією самою, де жив, проповідував та хрестив всіх бажаючих Іоанн Предтеча. В ході недавніх розкопок були виявлені руїни церкви, збудованої навколо та частково над печерою, а також залишки каналу, проведеного прямо в печеру. Всі ці знахідки тепер відкриті для приїжджаючих на Святу Землю численних паломників. Ближче до річки Йордан виявлені ще чотири візантійських церкви та великі купелі з зовнішньою (відкритою) водопровідною системою. Ці об'єкти згадуються в письмових свідченнях багатьох православних паломників, які пов'язують їх з обрядом Хрещення Ісуса Христа.

Jordan_landmarks_24

Новини
11.12.2021 Новые правила въезда в Иорданию от 12.12.2021

В связи с новой волной COVID 19, правительство Иордании немного ужесточило правило въезда в страну, начиная с 12.12.2021 въезд на территорию Иордании разрешен при соблюдении следующих правил:

05.04.2021 Dead Sea Spa Hotel 4* возобновляет свою работу

Отличная новость! Dead Sea Spa Hotel 4*, на Мертвом море в Иордании, возобновляет свою работу с 01.05.2021.

15.02.2021 Амман вошел в список лучших туристических путешествий на 2021 год!

Журнал Lonely Planet, ведущий мировой издатель популярных путеводителей, включил Амман в список лучших туристических путеводителей на 2021 год, «выделив столицу Иордании как одно из направлений, которые помогают изменить опыт путешествий», - сообщает Иорданский совет по туризму.  

08.02.2021 Новые правила въезда в Иорданию

- Сделать ПЦР-тест не позднее, чем за 72 часа до прибытия (совершается туристом за дополнительную плату, самостоятельно). Результат должен быть негативный, на английском языке и иметь QR-код. Результаты представляются на стойке регистрации в аэропорту отправления (Киев, Борисполь).

01.02.2021 Иордания открыта для туристов

Правительство Иордании отменило обязательный карантин для иностранных граждан. Самолеты будут вылетать из Киева по средам в 14:45 (прилет в Амман в 18:30) и из Аммана – в 19:30 (прилет в Киев в 23:10).

28.01.2021 ВАЖНАЯ ИНФОРМАЦИЯ ПО ВЪЕЗДУ В ИОРДАНИЮ!

Нужен ПЦР тест не более чем за 72 часа до прибытия в Иорданию. Негативный результат должен быть на английском языке с QR кодом;

26.01.2021 Новые правила для Въезда в Иорданию!

Все туристы должны сделать ПЦР тест не более чем за 72 часа до прибытия в Иорданию. Негативный результат должен быть на английском языке с QR кодом;

18.01.2021 Иордания стала доступной для туристов!

Въезд иностранцев на территорию Иордании разрешен при условии соблюдения ряда карантинных правил. 

08.09.2020 Иордания: обновленные правила въезда

Уважаемые коллеги, обращаем Ваше внимание на то, что Иордания возобновляет регулярные коммерческие рейсы 8 сентября.

17.08.2020 Иордания: Джераш - "Восточные Помпеи"

В 48 километрах к северу от Аммана находится второй по значимости и популярности (после Петры) исторический памятник Иордании - Джераш (древняя Гераса, II век до н.э.), крупнейший город Декаполиса ("Десятиградья"), известный как "восточные Помпеи" из-за того, что разрушенный землетрясением город был погребен под селем, как Помпеи - под лавой.

06.07.2020 Иордания: Хусейн бин Талал - Король сердец

14 ноября 1935 года родился Хусейн бин Талал, прозванный в своей стране Королём сердец. Для многих иорданцев он был фигурой легендарной. 

23.10.2019 Иордания: Музей нумизматики

Иордания - важная часть арабского региона и мира в целом. Затрагивающие страну исторические и политические изменения отразились в монетах, имевших хождение в стране с самого начала появления денежного обмена на Ближнем Востоке (приблизительно в IV в. до н.э.).

20.03.2019 Елена Бойко о Miss Travel Ukraine, стипендиальном конкурсе и внутреннем туризме

В субботу, 16 марта, член совета директоров национального туристического оператора Travel Professional Group Елена Бойко выступила в прямом эфире на телеканале Espreso.TV.

27.12.2018 Вдохновляем на путешествия

Предлагаем вам познакомиться с нашими социальными сетями поближе.

20.11.2018 Иордания: изменения исполнения рейсов Киев-Амман–Киев

с 24.11.18 по 22.03.19 рейсы Киев-Амман–Киев а/к Bravo Airways

26.09.2018 Павло Петренко: Виїхати за кордон з дитиною стало набагато простіше

Міністр юстиції України Павло Петренко розповів про зміни в українському законодавстві щодо спрощення виїзду за кордон з дитиною.

26.09.2018 TPG дарит бонусы на сумму 25 000 000 UAH

Национальный туристический оператор Travel Professional Group подготовил для своих любимых туристов приятный сюрприз! 

28.08.2017 Иордания: Горячие источники Маин – отдых для души и тела

Уже сама дорога-серпантин, которая петляет все выше и выше над уровнем моря между базальтовых скал к источникам, заставит тебя не выпускать фотоаппарат из рук ни на минуту. 

03.08.2017 Иордания: Вади Рам: нетронутое чудо

Есть на земле место, которое не было тронуто не цивилизацией, не временем – это место Вади Рам.

28.07.2017 Концерт Андреа Бочелли в Иордании

Мы рады сообщить, что 18 сентября 2017 года в рамках ежегодного мероприятия Friends of Jordan Festivals Андреа Бочелли выступит в Джераш. 

27.07.2017 Иордания: 7 интересных фактов о Иордании!

Иордания обладает идеальным воздухом для отдыха, так как уровень кислорода выше на 8%, чем в любой стране мира.

22.07.2017 Иордания: Фестиваль Искусств Jerash Festival

Фестиваль Искусств Jerash Festival, который длится три недели и начинается обычно в конце июля.

02.11.2016 Экскурсионный тур: Новогодние каникулы в Иордании авиа UM Air

Новогодние каникулы в Иордании.

01.11.2016 Новогодние каникулы в Иордании авиа UM Air!

Лучшие предложения!

17.10.2016 Новые туры по Иордании подарят вам незабываемые эмоции!

Вашему вниманию предлагаются новые туры по Величественной Иордании!

16.11.2015 Удивительно красивый клип Сати Казановой снят в Иордании!

Основной сюжет  клипа снят на фоне одного из самых красивый и загадочных мест на земле, удивительного древнего города Петра! 

05.11.2015 В АММАНЕ пройдет Всемирная конференция «World Peace and Health»

21-22 декабря 2015 года в столице Иордании  пройдет всемирная конференция World Peace and Health.

13.07.2015 Принц Иордании будет бороться за кресло президента ФИФА

Ранее стало известно, что Принц Иордании Али бин Аль-Хуссейн подал заявку на участие в выборах президента ФИФА, которые состоятся поэтапно с декабря по март.

10.07.2015 Новые исторические находки в «Черной пустыне»

В начале июля 2015 года проходили археологические раскопки недалеко от реки Иордан, в районе «Черной пустыни».

10.07.2015 Культурный фестиваль в Джераше

Иордания – это страна, которая преподносит свою культуру и традиции как нечто сокровенное. Каждый год жители города Джераш  в июле отмечают много культурных праздников.

24.03.2015 Свадебные традиции в Иордании

Современная Иордания идет в ногу со временем, не чураясь экономических новшеств, технического прогресса и политической «оттепели».

24.03.2015 Обнаружены старейшие здания в Иордании

Их возраст оценивается почти в 20 тысяч лет.

24.03.2015 Aрхеологическая загадка: Огромные каменные круги в Иордании

Известные в научном мире как Большие круги, эти огромные кольца имеют диаметр от 220 до 455 метров.

21.03.2015 У принца Иордании есть план - как реорганизовать ФИФА

У принца Иордании есть план - как реорганизовать ФИФА

21.03.2015 Иордания начала продвигать исламский туризм

Иордания начала продвигать исламский туризм

21.03.2015 Вышел новый путеводитель по Иордании

В апреле Lonely Planet выпустила новейший путеводитель по Иордании, который стал первой книгой в серии о странах Ближнего Востока, опубликованной на русском языке.

21.03.2015 В июле у мусульманского мира – Рамадан

В июле у мусульманского мира – Рамадан

21.03.2015 В Иордании готовится к открытию восстановленная Оттоманская деревня

В Иордании готовится к открытию восстановленная Оттоманская деревня

19.03.2015 Первый отель Hilton появится на побережье Мертвого моря в Иордании

Первый отель Hilton появится на побережье Мертвого моря в Иордании

19.03.2015 В Иордании пройдет Международный экономический форум

Более тысячи ведущих предпринимателей и политиков из 56 стран мира, включая 16 глав государств, станут участниками Международного экономического форума, который начнет свою работу в пятницу на Мертвом море в Иордании.

19.03.2015 Официальное Al Wadi Resort - Аквапарк на Мертвом море в Иордании

Аль-Вади-Аквапарк является первым этапом строительства комплекса Аль-Вади на побережье Мертвого моря в Иордании.

13.03.2015 ЙОРДАНІЯ 21 та 28.03 Справжня королівська розскіш!

ЙОРДАНІЯ 21 та 28.03 Справжня королівська розскіш!

13.03.2015 Праздники в Иордании

Многие туристы предпочитают проводить разнообразные праздники в Иордании.

13.03.2015 Кинотуризм: по следам любимых героев

По следам любимых героев

03.03.2015 ЙОРДАНІЯ 14,21,28.03. Справжня королівська розскіш!

АКЦІЙНА ПРОПОЗИЦІЯ НА ВИЛЬОТИ У БЕРЕЗНІ

02.03.2015 Израиль и Иордания подписали проект стоимостью $900 млн

Иордания и Израиль подписали трехстороннее соглашение со Всемирным банком о реализации проекта о строительстве в заливе Акаба завода по опреснению воды.

02.03.2015 Амман: снег кружится, летает, летает

В столице Иордании – Аммане – накануне неожиданно выпал снег.

19.02.2015 Отель Mövenpick Resort Petra был включен в список „World‟s Best Awards‟ по версии издания Travel + Leisure

Mövenpick Resort Petra получил заслуженное место в престижном рейтинге, опубликованном журналом Travel + Leisure.

19.02.2015 100 причин посетить Иорданию

100 основных причин, снабженных эпитетами восхищения, ради которых стоит посетить Иорданию!

19.02.2015 Millennium Hotel Amman повысил категорию до 5 «звезд»

Компания Millennium & Copthorne Hotels Middle East and Africa (MEA) сообщила о том, что отель Millennium Hotel Amman перешел под бренд Grand Millennium, тем самым повысив свою категорию до пяти звезд. 

19.02.2015 5 причин посетить Иорданию

Есть путешествия, которые изменяют взгляд человека на мир благодаря новым впечатлениям и новым знаниям.  Тур в Иорданию может стать одним из таких путешествий!

19.02.2015 ЙОРДАНІЯ: Мертве + Червоне море 21/02

ЙОРДАНІЯ: Мертве + Червоне море 21/02!

19.02.2015 Страстная Седмица и Пасха в Иордании: 12 апреля 2015

Неотъемлемой частью Святой земли является Иордания, находящаяся в самом центре Ближнего Востока. Эта земля помнит многие события, о которых повествует Священное Писание. 

19.02.2015 Иордания: Солнечная энергия в бедуинском селе!

Вооружившись лампой, подключенной к солнечному коллектору, и немалым упорством, одна иорданка несет свет в жизнь местной общины. 

19.02.2015 Кому пасхальные яйца, а кому — разноцветные цыплята

«Разноцветные цыплята продаются в преддверии католической Пасхи в пригороде Аммана (Иордания)»! 

19.02.2015 Защита залива Акаба

При поддержке программы НАТО «Наука ради мира и прогресса» ученые из Иордании, Израиля и Турции пытаются защитить залив Акаба, одно из самых популярных мест для дайвинга в мире.

19.02.2015 Turkish Airlines запустили прямые рейсы из Стамбула в Акабу

В настоящее время полеты осуществляются три раза в неделю из Стамбула. 

06.11.2014 Royal Jordanian: теперь 3 рейса в неделю в Киев!

27 октября 2014 года прошла презентация нового рейса Королевских Иорданских авиалиний в столицу Украины. На сегодняшний день это уже третий рейс в неделю. Самолеты Royal Jordanian теперь будут летать в Амман (столицу Иордании) по понедельникам, четвергам и воскресеньям.