Отдых в США от TPG!
США - Государство в Северной Америке, состоящее из 50 штатов и территорий Пуэрто-Рико, Американское Самоа, Гуам и Виргинские острова. На севере граничит с Канадой, на юге - с Мексикой. На востоке омывается Атлантическим океаном, на юге - Мексиканским заливом, на Западе - Тихим океаном. Площадь страны 9666861 км2, из которых 1693438 км2 приходится на Аляску и 16729 км2 на Гавайи. Самая высокая точка страны (и всей Северной Америки) находится на Аляске - гора Мак-Кинли (6194 м), самое низкое место - Долина смерти (86 м ниже уровня моря) - находится в Калифорнии. Средняя высота территории Соединенных Штатов около 760 м над уровнем моря. Около половины территории страны занимают горные хребты, плоскогорья и плато Кордильер; восточную окраину пояса Кордильер образуют хребты Скалистых гор высотой более 4000 м. На востоке находятся Аппалачские горы (2037 м).

Между Кордильерами и Аппалачами лежат обширные внутренние равнины - Центральные, Великие - и Примексиканская низменность. На западе страны многие реки образуют великолепной красоты каньоны, разбивая горные хребты. На севере страны находится цепь Великих озер - Верхнее, Мичиган, Гурон, Эри и Онтарио - занимающая площадь около 200000 км2. В ледниковый период в стране возникло несколько десятков тысяч мелких озер, среди которых особенно выделяются Виннипесоки, Каюга и Шаплейн на северо-востоке странаы и Виннибаго, Красное и Милл-Лэкс - в западной части. В Штате Юта расположено Большое Соленое озеро, также образованное ледниками. Реки востока Соединенных Штатов, главными среди которых являются Гудзон, Делавэр, Саскеханна, Потомак и Саванна весьма полноводные и судоходны практически на всем протяжении. Реки центра страны, такие как Огайо, Теннесси, Иллинойс и Миссисипи весной часто разливаются, а жарким летом уровень воды в них заметно падает. Далее на запад расположены такие реки как Миссури, Арканзас, Рио-Гранде, Колорадо, Сакраменто, Снейк, Колумбия. Главной рекой Аляски является Юкон.
В более высоких местах произрастают сосна и пондероса. В Калифорнии весьма распространен чаппарель, а также многочисленные фруктовые деревья (в основном цитрусовые). В Сьерра-Неваде растут леса гигантской секвойи. На севере восточного побережья находятся хвойные и смешанные леса: ель, кедр, сосна, лиственница. Фауна представлена также соответственно климатическим зонам: на севере это земляная белка, медведь, олень и лось, в реках много форели, на побережье Аляски моржи и тюлени. В лесах востока Соединенных Штатов обитают медведь гризли, олень, лиса, волк, скунс, барсук, белка и большое количество мелких птиц. На побережье Мексиканского залива можно встретить таких экзотических птиц, как пеликан, фламинго, зеленый зимородок. Здесь же водятся аллигаторы и несколько видов ядовитых змей. На Великих равнинах в свое время обитали десятки тысяч бизонов, однако теперь их осталось весьма немного и, в основном, в национальных парках. В горных районах запада США можно встретить таких крупных животных, как лось, олень, вилорог, горный козел, бурый медведь, волк, толсторог. В пустынных регионах обитают преимущественно рептилии (среди них гремучая змея) и мелкие млекопитающие, например, сумчатая крыса.

В Нью-Йорке: Эмпайр-Стейт-Билдинг, знаменитый небоскреб почти 500-метровой высоты, на 82 (из 102) этаже находится смотровая площадка с прекрасным видом на Манхэттен; здание ООН; Рокфеллеровский центр, объединяющий несколько ресторанов, магазинов, театров; Бродвей - знаменитый "Великий белый путь", на котором находятся основные театры Нью-Йорка, а также знаменитые ночные клубы, рестораны, отели и магазины; Музей современного искусства с собранием современной живописи, скульптуры, архитектуры, промышленного дизайна, фотографии; Музей Фрика - собрание картин европейских мастеров XIV-XIX столетий; Музей Соломона Гуггенхейма с богатейшим собранием произведений абстракционизма, как американского, так и зарубежного; Музей естественной истории - одно из наиболее полных собраний окаменелостей доисторических животных, а также знаменитая экспозиция, рассказывающая об эволюции человека; Музей Метрополитен с обширной коллекцией предметов искусства, живописи и скульптуры, охватывающей пять тысячелетий и цивилизации Египта, Вавилона, Ассирии, Греции, Рима, Ближнего и Дальнего Востока и Европы.
Географічні дані США
Континентальна частина країни простирається від океану до океану по всій центральній частині північноамериканського континенту. США межують з Канадою на півночі та з Мексикою на півдні. Аляска займає крайній північний захід Північної Америки та відділена Беринговою протокою від крайнього північного сходу Росії. Гавайські острови (50-й штат) - архіпелаг з 24 островів, знаходиться в центральній частині Тихого океану. Гавайські острови відділенні від материкової частини США 4 тисячами кілометрів Тихоокеанських вод. Всі найбільші острови: Гаваї, Кахулаві, Оаху, Мауї, Кауаї. На північному заході атоли Гавайських островів вінчають підводний вулканічний хребет і є найвищими на землі діючими вулканами. Загальна площа країни 9,36 млн. кв. км.
Береги Північної Америки омивають води трьох океанів: Атлантичного, Північного Льодовитого і Тихого.
Атлантичний океан утворює біля берегів Північної Америки моря і затоки. Одні з них розташовуються в межах материкової обмілини, інші становлять собою глибоководні западини. Найбільшої ширини материкова мілина досягає на відрізку узбережжя від півострова Флорида до Баффінової Землі. Майже цілком в її межах знаходяться затока Св. Лаврентія і Гудзонова затока.
Біля південно-східних берегів материка відокремлюються два глибоководних морських басейни. Мексиканська затока, майже ізольована від океану півостровами Флорида, Юкатан і численними островами, являє собою западину, що утворилася в мезозої, з глибиною в центральних частинах понад 4000 м. Карибське море, відокремлене від океану ланцюгом Антильських островів, виникло в неогені. Глибини в межах цього моря перевищують 7000 м; по іншу сторону островів в Атлантичному океані жолоб Пуерто-Ріко досягає глибини 8440 м.
По всьому Атлантичному узбережжю у вузьких бухтах спостерігаються високі припливи. У затоці Фанді припливи досягають максимальної висоти на Землі (18 м), в Гудзоновій затоці - 12 метрів, а біля її берегів - всього 4-5 метрів. У південно-східній околиці Північної Америки формується найбільша у світі система теплих течій - Гольфстрім, що має істотний вплив на природні умови всієї північної частини Атлантичного океану і прилеглих материків.
Води Північного Льодовитого океану, які омивають північно-східне і північне узбережжя материка, постійно мають низьку температуру. Міжострівне море Баффіна омиває східні берега островів Баффінова Земля і Девон, південний схід острова Елсмір. Системою вузьких заток море Баффіна пов'язано з самим північним з усіх арктичних морів - морем Лінкольна. Західну частину арктичного узбережжя Північної Америки омиває море Бофорта.
Географічне положення США впливає і на грунтово-рослинні зони, вони також як рельєф і клімат, змінюються в меридіональному напрямку. Північний схід займають змішані ліси, розташовані на дерново-підзолистих грунтах. Область широколистяних лісів на червоноземах і жовтоземах розташована південніше. Південний схід - це область субтропічного соснового лісу. Для півдня Флориди характерні тропічний ліс і мангрові зарості. Центральні та великі рівнини розташовані на родючих ґрунтах. Ці території використовуються в основному під ріллю і пасовища. Для Кордильєрів, як і для всіх високих гір, характерна яскраво виражена вертикальна зональність. Хвойні гірські ліси поступово змінюються альпійськими луками. Іноді в цих лісах зустрічається секвойя. На Алясці переважають тундра і лісотундра, на південній території - тайга. У країні величезна кількість мальовничих місць, створено безліч парків заповідників. На Алясці та в Кордильєрах збережена дика фауна. Однак більша частина лісів країни має штучний характер. Ці ліси в основному висаджені по другому, або навіть третьому колу на місці раніше вирубаних. Всього ліси складають близько 30% від всієї території країни.

Клімат США
Клімат країни досить м'який з теплим літом і прохолодною зимою, хоча в північних і гірських регіонах (особливо на Алясці) зими холодні та сніжні. Найбільш теплими регіонами країни є південні штати та особливо їх прибережні райони (Каліфорнія, Флорида). У центрі країни клімат різко континентальний і сухий. Середня температура січня від -25 ° С на Алясці до 20 ° С у Флориді. Середня температура липня на західному узбережжі становить від 14 ° С до 22 ° С, на східному узбережжі - від 16° С до 25° С. Середньорічна норма опадів в прибережних районах становить понад 2000 мм, в центральних районах країни - до 1000 мм, в пустельних і напівпустельних районах півдня США - до 100 мм.
Населення США
США - одна з найбільших держав у світі (четверте місце по території третє за чисельністю населення). За даними 2010 року тут проживає 309 469 203 чоловік. Населення США, або американці, - це суміш самих різних етнічних і расових особливостей. Тут проживають представники різних націй, сповідаються практично всі світові релігії, використовуються всі найпоширеніші мови.
Населення США являє собою відносно молоде етнічне утворення. Однак воно складалося в процесі досить тривалого і непростого процесу - побутового, культурного, етнічного тощо.
За даними на 2010 рік населення США становить 310 мільйонів чоловік, включаючи 11,2 мільйона нелегальних мігрантів, які проживають на території держави. Близько 82% населення США проживають на територіях міського типу, тобто безпосередньо в містах або в їх передмістях. Приблизно половина всіх жителів країни проживає в містах з населенням, що перевищує 50 тисяч жителів.
На 2010 рік в США населення 9 міст перевищує 1 мільйон осіб (без урахування передмість), в тому числі міста Нью-Йорк, Лос-Анджелес, Чикаго мають статус мегаполісів світового значення. В США налічується 52 міські агломерації, населення яких перевищує 1 мільйон осіб.
Мова США
Мова в США - в основному англійська. 96% населення вільно говорять нею, проте єдиної та обов'язкової для всіх мови не існує. Практично нарівні з англійською використовується іспанська, французька та навіть китайська.
Мова: англійська (державна), близько 32 мільйонів жителів США користується також другою мовою (іспанська, китайська, російська, польська, корейська, в'єтнамська, португальська, японська, грецька, арабська, гінді, урду, ідиш, тайська, вірменська, навахо).
Релігії в США
Релігія відіграє чималу роль в США. Віруючими називають себе близько 88% населення США; це набагато більше, ніж в більшості розвинених країн світу. За різними оцінками, від 21 до 41% жителів США відвідують церкву не рідше, ніж раз на тиждень.
Найбільш поширені в США релігії:
Християнство - близько 78% населення США
Атеїсти або агностики - близько 15% населення США
Іудаїзм - близько 2% населення США
Іслам - близько 1,5% населення США
Буддизм - близько 0,8% населення США
Індуїзм - близько 0,4% населення США
Більшість віруючих в США - християни. Серед них переважають протестанти - приблизно 51% населення США (близько 158 мільйонів чоловік). Друга за чисельністю християнська церква в США - католики, приблизно 25% населення США або близько 75 мільйонів чоловік. На третьому місці - члени Церкви Ісуса Христа Святих Останніх Днів (мормони), приблизно 1,7% населення США або близько 5,5 мільйона чоловік.
Для християн США характерна наявність великої кількості конфесій.
Відсоток християн серед населення США знижується, в 1990 році християнами назвали себе близько 86% жителів Сполучених Штатів Америки, у 2001 році - близько 78,6%, зараз - близько 78% жителів США.
Іудаїзм в США
Друга після християнства по поширеності в США релігія - іудаїзм. Близько 16% євреїв, які живуть в США, відвідують синагогу не рідше одного разу на місяць.
Кожен шостий американський єврей вживає в їжу лише кошерні продукти.
На Північному сході та Середньому Заході США віруючих іудеїв більше, ніж на Півдні та Заході США.
В останні роки серед американських євреїв підвищується інтерес до іудаїзму, хоча в цілому серед євреїв США відсоток атеїстів вищий, ніж в середньому по Сполученим Штатам Америки.
Іслам в США
Третя за поширеністю релігія в США - іслам.
В кінці XIX - початку XX століть в США іммігрували багато людей з арабських районів Османської імперії, більшість з яких сповідували іслам. Значне зростання чисельності мусульман в США сталося в кінці XX століття, внаслідок збільшення імміграції в США з традиційно ісламських регіонів: Пакистану, арабських країн півдня Азії та ін.
Буддизм в США
Буддизм - четверта за поширеністю релігія в США. Більшість буддистів в США - американці азіатського походження, але досить багато прихильників буддизму є і серед інших етнічних груп США.
Буддизм з'явився в США в XIX столітті, коли в Америку почалася імміграція зі Східної Азії. Перший буддійський храм в США був побудований в Сан-Франциско в 1853 році американцями китайського походження.
У вісімдесятих роках XIX століття імміграція китайців в США була законодавчо обмежена, але приблизно в ці роки збільшилася кількість переселенців з Японії, а на початку XX століття з Кореї. В кінці XIX століття - початку XX століття значно зріс інтерес до буддизму серед інтелігенції США.
Один з найвідоміших буддистів США в наш час - голлівудський актор Річард Гір.
Валюта США
Долар Сполучених Штатів Америки (United States dollar, від німецького Taler - талер) - грошова одиниця США, одна з основних резервних валют світу (1 долар = 100 центів). Позначення: $ або USD. Є борговим зобов'язанням тресту приватних банків - ФРС США (Federal Reserve System). У США немає державного центрального банку. Право грошової емісії мають приватні банки - члени ФРС.
Всі федеральні банкноти США, випущені починаючи з 1861 року, до цього дня є законним платіжним засобом. З 197
1 року скасовано забезпеченість долара США золотим резервом.
У вільному обігу знаходяться купюри номіналом в 1,2,5,10,20,50,100, 500 доларів, при цьому слід зазначити, що 500 доларова купюра використовується тільки всередині країни та є забороненою до вивезення. Для міжбанківських розрахунків використовуються банкноти номіналом 1000, 5000, 10 000, 100 000. Монети - у вільному обігу - 1,5,10,25,50 центів і 1 долар.
Курс американського долара стосовно інших світових валют встановлюється на біржі форекс і відображається у вигляді котирувань валютних пар, на курс впливає наявність попиту і пропозиції. Це найголовніша валюта на торгах Forex, саме через неї проводяться розрахунки крос-курсів між різними валютами.
На зміну курсу впливають економічні та політичні події в США, зміна цін на дорогоцінні метали та енергоносії.

Транспорт США
В даний час в США існує високорозвинена і розгалужена транспортна система, що включає такі різноманітні види транспорту як автомобільний, повітряний, залізничний. Однак лише перші два види можна назвати основними, оскільки кількість перевезених ними людей у багато разів перевищує кількість пасажирів залізниць. Основний засіб пересування населення в більшості регіонів країни - особистий автотранспорт. Громадський транспорт, особливо поза великими містами, розвинений значно слабше, ніж в Європі, хоча практично в будь-якому місті США є та чи інша форма громадського транспорту. Крім того, в ряді міст існує поромне сполучення.
Автомобільні дороги
Мережа автомобільних доріг США, є найдовшою дорожньою мережею у світі, і становить на кінець 2011 роки 6 406 504 км. До цієї мережі входять дороги як федерального значення (система міжштатних автомагістралей, нумеровані автомагістралі), так і дороги штатного та місцевого значення.
Залізниці
Попри майже дворазове скорочення залізниць з 1920-х років, коли загальна довжина залізниць становила 370 902,81 км, США досі мають найдовшу у світі мережу залізниць, що становить 226 427 км.
Авіатранспорт
Країна є лідером за кількістю аеродромів. Повітряний простір над США є одним з найбільш завантажених на планеті. Так, згідно з The Guardian у 2012 році 4 з 10-ти найбільш завантажених аеропортів на землі були американськими.
Згідно з дослідженням, проведеним Університетом Хофстра, на США припадає до 70% внутрішніх авіаперевезень у світі.
Свята, події, фестивалі США
США не відчувають нестачі у всіляких святкових подіях і фестивалях. Практично кожен день в країні проводиться декілька десятків будь-яких свят - від релігійних і культурних до спортивних. У дні загальнонаціональних свят практично всі магазини, банки та офіси закриті. Безліч штатів мають свої власні вихідні дні, пов'язані з місцевими фестивалями або церковними святами (в деяких штатах, наприклад, Страсна п'ятниця є неповним робочим днем).

Практично половина країни перебуває у святковій ейфорії та не працює в ході проведення Superbowl (фінальних змагань з американського футболу, кінець січня) або фіналу Кубка Стенлі з хокею (квітень-травень). У лютому або березні проходить знаменитий фестиваль Марді-Грас (Марді-Гра) в Новому Орлеані, який збирає по кілька тисяч учасників і туристів з усіх куточків планети. В середині березня відзначається День Святого Патрика, що супроводжується численними парадами та етнічними церемоніями. У травні проводиться знамените Дербі штату Кентуккі.

День незалежності (відзначається на честь підписання Декларації незалежності 4 липня 1776 року) - головне загальнонаціональне свято США. У ці дні майже вся країна проводить різні патріотичні та історичні церемонії, влаштовується безліч феєрверків і урочистих парадів, зібрань і театралізованих вистав. Величезною популярністю користується National Hobo Convention в місті Брітт (Айова, серпень).
Хелловін (напередодні Дня Всіх Святих, 31 жовтня) - одне з найулюбленіших і найвеселіших свят країни, особливо для дітей, які вбираються в костюми різних персонажів міфології, ходять по домівках і вимагають подарунків. Паралельно "в дорослому середовищі" влаштовуються всілякі застілля, вечірки, масові веселі вистави. У Вест-Голлівуд, Грінвіч-Віллідж (Нью-Йорк) і Кастро (Сан-Франциско) свято супроводжується масовими маскарадами, величезними благодійними концертами та тисячами приватних "паті", хоча сам по собі Хелловін не є вихідним днем.
Одне з найбільш "домашніх" свят країни - День подяки (останній четвер листопада, відзначається на честь першого врожаю, який буквально врятував переселенців Массачусетса від голодної смерті в період освоєння країни, XVII ст.). У ці дні всі родичі збираються за сімейним столом, готується смажена індичка, гарбузовий пиріг та інші традиційні страви.
Різдво і великодні свята - найважливіші загальнонаціональні події в США. Люди прикрашають будівлі кольоровими гірляндами, вішають прикраси на різдвяну ялинку або виставляють різні церковні сценки у вікнах будинків, обмінюються подарунками, ходять до церкви та влаштовують релігійні фестивалі.

До національних свят також відносяться День Мартіна Лютера Кінга (третій понеділок січня), що відзначається на честь борця за громадянські права афроамериканців, а також День президентів (третій понеділок лютого) в честь днів народження Джорджа Вашингтона, Абрахама Лінкольна та інших американських президентів.
До широко відомих регіональних подій зазвичай відносять Фестиваль ковбойської поезії в Елко (Невада, січень), Зимовий карнавал Сент-Пола (Міннесота, січень), фестиваль Iceworm в Кордові та Крижаний фестиваль в Фербенксі (Аляска, лютий-березень), автогонки в Дайтона- Біч (Флорида, лютий), джаз-фестиваль у Форт-Уорденом (Вашингтон, лютий), бостонський марафон (Массачусетс, березень), перегони на собачих упряжках "Ідітарод" на Алясці (початок березня), Міжнародний фестиваль Луїзіани в Лафейетт (квітень), пасхальне паломництво Сантуаріо-де-Чімайо в Нью-Мексико (квітень), джазовий фестиваль JazzFest в Новому Орлеані (Луїзіана, квітень-травень), фольклорний фестиваль Блек-Маунтинс (Північна Кароліна, травень), грандіозний триденний чиказький Фестиваль блюзу (вважається найбільшим фестивалем такого роду у світі, перший уїк-енд червня).

Широко відомі вересневі Дні піонера (Форт-Уерт, Техас), блюз-фестиваль в Грінвіллі (Міссісіпі), низка святкових заходів напередодні Дня Лос-Анджелеса (4 вересня), Ярмарок південних рівнин в Лаббок (Техас), джаз-фестиваль у Монтерреї (Каліфорнія), Фіестас-де-Санта-Фе (Нью-Мексіко), джаз-фестиваль в Савані (Джорджія); жовтневий Фестиваль аеростатів в Альбукерці (Нью-Мексико), Фестиваль мистецтв Мойя в Чарльстоні (Південна Кароліна), блюз-фестиваль в Хелен (Арізона), Helldorado Days в Томбстоун (Арізона), сотні інших барвистих фестивалів і свят.
Митні правила США
Перед посадкою в аеропорту США кожен пасажир отримує дві форми, які необхідно заповнити. Прикордонний і митний контроль здійснюється тільки в точці перетину кордону, тобто в першому американському аеропорту, де приземляється літак. Якщо після прильоту у вас пересадка на внутрішній рейс, все одно потрібно отримати свій багаж, пройти паспортний і митний контроль, і тільки після цього йти на наступний рейс. У великих вузлових аеропортах, таких як аеропорт Дж. Кенеді в Нью-Йорку, черги на паспортний контроль іноді можуть досягати двох годин - це слід враховувати, якщо плануєте пересадку.
Згідно з митними правилами США безмитно дозволяється ввезти:
- до 1 американської кварти (946,3 мл) міцних алкогольних напоїв (тільки особам, які досягли 21 року);
- до 200 сигарет або 50 сигар, або 4,4 фунта (2 кг) листового тютюну (тільки особам, які досягли 21 року);
- предмети особистого користування;
- подарунки на суму до 100 $ на людину (алкоголь і сигарети не відносяться до цієї категорії).
Норми дозволених до ввезення товарів можуть відрізнятися в залежності від штату.
Заборонено ввозити на територію США:
- свіже і консервоване м'ясо;
- абсент і будь-які інші спиртні напої, що містять абсент;
- наркотики та медикаменти, які не пройшли сертифікації федерального агентства з ліків США (крім випадків, коли вони необхідні для здоров'я мандрівника і на них є рецепт лікаря);
- рослини та насіння, деякі свіжі плоди та овочі;
- рибу і не консервовану ікру;
- молочні продукти і яйця;
- зразки грунту;
- комах;
- рідкісні зразки живої природи та вироби з них;
- вироби зі слонової кістки або панцира черепахи, галантерею та взуття з крокодилової шкіри тощо;
- вироби зі шкіри тварин, вироблені на Гаїті (наприклад, гаїтянські барабани);
- вироби з собачого або котячого хутра;
- сірники та запальнички;
- контрафактні та підроблені товари;
- зброя (крім мисливської - на неї потрібен спеціально оформлений дозвіл);
- кубинські сигари (навіть при в'їзді з Куби);
- товари, вироблені в Ірані, М'янмі, Судані та на Кубі (виняток - інформаційні матеріали, такі як книги, журнали, фільми, фотографії, твори мистецтва тощо, сувеніри на суму до 100 $);
Категорично заборонено ввезення і вивезення будь-яких овочів, фруктів і представників фауни на територію Гавайських островів.
Валюту можна ввозити в США без обмежень. Обов'язкової декларації підлягають суми понад 10 тис. $ (або еквівалент в іноземній валюті) та золото.
Магазини та покупки\Години роботи США
Якби Америка була хоч трохи ближче до України, вона могла б стати головним напрямком шопінг-туризму. Займаючись шопінгом, з Америки можна привезти без перебільшення все - від техніки до шкарпеток. Питання лише в тому «як це все дотягнути додому». Залежно від товщини гаманця, смаків і пристрасті або байдужості до назв брендів здійснювати покупки можна в брендових бутіках на П'ятій Авеню Нью-Йорка, в мережевих універмагах на кшталт Macy's і Sears або в магазинчиках на віддалених від центру вуличках.
Є нюанс тільки з технікою - велика її частина розрахована на американську мережу і без спеціальних адаптерів напруги не буде працювати в Європі.
Любительки домашнього декору і затишку, а також завзяті кулінари можуть розгубитися в спеціалізованих магазинах, присвячених цій тематиці - захочеться взяти все.
Більшість магазинів працює з 10:00 до 18:00, універмаги та торгові центри - до 21: 00-22: 00. Невеликі магазини, як правило, закриті у вихідні, а універмаги та торгові центри працюють без вихідних.
У деяких магазинах частина кас призначена для самообслуговування: покупець самостійно сканує свої покупки та розплачується (карткою) - без участі та присутності касира.
У всіх американських магазинах ціна вказується без урахування податків, тобто фактично на 5-10% нижче тієї суми, яку доведеться заплатити. Розмір податків, які потрібно доплатити до вартості товару, залежить від законодавства даного конкретного штату або навіть міста.
З усіх рахунків ресторанів і готелів також стягуються різні додаткові податки, наприклад - добовий податок на номер або так званий курортний збір-податок.
Системи tax free як такої в країні немає, лише в Луїзіані є кілька магазинів безмитної торгівлі.

Корисні телефони США
Міжнародний код США - 1.
У США діє два стандарти стільникового зв'язку - CDMA і GSM, стандарт останнього відрізняється від європейського - GSM 850/1900. GSM-операторів формально два - T-Mobile та AT & T.
Роумінг досить дорогий, тому має сенс купити місцеву SIM-карту GSM-оператора, якщо ваш телефон підтримує американський стандарт, або придбати найпростіший дешевий телефон. З тарифами та умовами можна ознайомитися на сайтах кожного з операторів.
Ще одна особливість зв'язку в США: країна покрита мережею нерівномірно. У великих містах проблем немає, але вздовж хайвеїв, в національних парках, в горах і навіть в передмісті мегаполісів поза населеними пунктами покриття може не бути
Визначні місця США
США - величезна країна, в ній є дуже багато цікавих пам'яток, як природних, так і рукотворних.
Скелясті гори в Колорадо та Айдахо, Великі рівнини Канзасу і Небраски, пустелі Арізони та Невади, болота і низовини Луїзіани та Флориди - різноманітні регіони США цікаві по своєму. Але крім того, в Сполучених Штатах можна побачити такі унікальні природні об'єкти, як всесвітньо відомі Гранд-Каньйон або Ніагарський водоспад.
Привертають туристів історичні пам'ятники країни, наприклад Національний Молл у Вашингтоні, Меса-Верде в Колорадо або гора Рашмор в Південній Дакоті.
Дуже цікаві унікальні архітектурні споруди, такі як Емпайр Стейт Білдінг і Крайслер Білдінг в Нью-Йорку або міст "Золоті Ворота" в Сан-Франциско.
Не можна не згадати про численні музеї, тематичніпарки, зоопарки та акваріуми, казино.
Визначні місця США
США - величезна країна, в ній є дуже багато цікавих пам'яток, як природних, так і рукотворних.
Скелясті гори в Колорадо та Айдахо, Великі рівнини Канзасу і Небраски, пустелі Арізони та Невади, болота і низовини Луїзіани та Флориди - різноманітні регіони США цікаві по своєму. Але крім того, в Сполучених Штатах можна побачити такі унікальні природні об'єкти, як всесвітньо відомі Гранд-Каньйон або Ніагарський водоспад.
Привертають туристів історичні пам'ятники країни, наприклад Національний Молл у Вашингтоні, Меса-Верде в Колорадо або гора Рашмор в Південній Дакоті.
Дуже цікаві унікальні архітектурні споруди, такі як Емпайр Стейт Білдінг і Крайслер Білдінг в Нью-Йорку або міст "Золоті Ворота" в Сан-Франциско.
Не можна не згадати про численні музеї, тематичніпарки, зоопарки та акваріуми, казино.
Топ 10 пам'яток США:
Перше місце по праву належить Таймс-скверу, який знаходиться в Нью-Йорку. Попри економічну кризу, головне розважальне перехрестя Манхеттена відвідує величезна армія туристів. У народі його називають «перехрестям світу».
Друге місце займає бульвар Лас-Вегас в «Місті гріха». «Неоновий проспект» Лас-Вегаса об'єднує дороги та вулиці країни з археологічними, історичними, культурними, природними, видовищними і розважальними особливостями. 80% туристів, які відвідують Лас-Вегас, залишаються на ніч в готелях або грають в казино.
На третьому місці - Національний меморіальний парк у Вашингтоні. На його території знаходяться меморіали Лінкольна, Вашингтона, Джефферсона, ветеранів військових дій в Кореї та В'єтнамі, Смітсонівський інститут.
Четверте місце належить Faneuil Hall Marketplace, місто Бостон. Попри свій історичний та культурний статус, це улюблене місце багатьох туристів для шопінгу.
На п'ятому місці - королівство чарівного світу Діснея, розташоване у Флориді на озері Буена-Віста. Щорічний потік туристів, охочих зануритися в казковий світ Діснея, зростає з кожним роком. Букет квітів, піднесений прекрасною феєю, ви запам'ятаєте надовго.
Шосте місце - парк Діснейленд, знаходиться в Анахаймі штату Каліфорнія. Знаменитий своїми атракціонами «Пірати Карибського моря» і «Космічна гора».
Сьомий рядок списку пам'яток - Сан-Франциско. Особливо полюбилася туристам усього світу зона відпочинку «Золоті ворота».
Восьме місце - Ніагарський водоспад в штаті Нью-Йорк, що знаходиться на кордоні США і Канади. Зі спеціальних оглядових майданчиків, туристичних стежок, човнів і фунікулера відкривається неперевершена панорама.
Національний парк Теннесі - дев'яте місце. Це найбільш відвідуваний парк в Америці. 800 стежок парку познайомлять вас з дивовижною природою цього далекого краю.
Замикає список морський розважальний пірс в Чикаго Неві ПІЄРО.

Медицина в США
Сполучені Штати Америки - володарі найдорожчої системи охорони здоров'я у світі. США витрачає на систему охорони здоров'я більше, ніж будь-яка інша країна, - як в абсолютних цифрах, так і в співвідношенні з валовим внутрішнім продуктом (ВВП) на душу населення. Згідно з останніми оцінками в США на медичну допомогу витрачається близько 16% ВВП. Очікується, що частка ВВП, що виділяється на охорону здоров'я в США, буде збільшуватися і до 2017 року складе 19,5%.
У США близько 84% громадян мають медичну страховку, 64% з них страховка надана роботодавцем, 9% - придбали її самостійно, 27% громадянам страховка надається в рамках державних програм. Певні державні програми дозволяють отримати медичну допомогу інвалідам, особам похилого віку, дітям, ветеранам, малозабезпеченим людям. Понад 45% витрат країни в системі охорони здоров'я йде на фінансування подібних державних програм, таким чином, уряд США є найбільшим страховиком нації.
Близько 47% всіх витрат на охорону здоров'я США становлять витрати на стаціонарне лікування, близько 2% - домашнє обслуговування, 10% - медикаментозне лікування і 10% - на утримання в будинках для людей похилого віку. Решта 11% охоплюють послуги стоматологів, офтальмологів та інших вузьких фахівців.
Одне з досліджень показало, що близько 25% незастрахованих жителів США (близько 11 млн чоловік) могли б брати участь в тій чи іншій державній програмі, але з якоїсь причини не потрапили під їх дію. Однією з цілей уряду є розширення сфери дії цих програм на всі верстви населення, які їх потребують.
Особливості кухні США
Багато хто помилково вважає, що звичний фаст-фуд є справжньою американською кухнею. Справжня кухня Америки не має нічого спільного з «швидкою їжею». Вона складається з безлічі блюд, привезених в США переселенцями з багатьох країн світу.

Широке поширення отримали страви афроамериканської кухні, званої soul food - реберця і курячі крильця на грилі. У каліфорнійській кухні змішалися традиції середземноморської та азіатської кухонь, основою яких служать різноманітні морепродукти, риба та овочі. Для кухні південних штатів характерно використання м'яса птиці, рису і кукурудзи. У всьому світі добре знають техаську кухню, яка нагадує своєю гостротою страви сусідньої країни - Мексики.
Самі жителі США так і не змогли визначитися, що ж називати істинно американською кухнею. Однак найбільшою популярністю в ресторанах і барах Нового Світу користуються курячі крильця в гострому соусі та начос - кукурудзяні чіпси з різними соусами та сиром. Також дуже популярні страви італійської та китайської кухні. Є навіть власний варіант піци по-американськи - з товстим шаром тіста і різноманітною начинкою.

Є в США і власні кулінарні традиції: гарбузовий пиріг і фарширована індичка на День Подяки, барбекю і коктейль-вечірки на День Незалежності.
В традиційний американський сніданок входять млинці з кленовим сиропом, яєчня, смажена картопля, сосиски, бекон, булочки та тости з варенням. Але такий бенкет буває тільки вихідними, в робочі дні американці снідають пластівцями з молоком.

У північно-східній частині США можна спробувати незрівнянні страви, рецепти яких привезли колоністи. Це brunswick stew - рагу з декількох видів м'яса, томатів і бобів, тушковану яловичину в горщику, тушковані боби.

Розваги в США
Під час поїздки в США, у вас буде можливість побачити багато цікавого. Вибір настільки великий, що кожен знайде розвагу до душі. Найпопулярніші місця розваг: спортивні арени, музеї та галереї, парки, концертні зали.
Спортивні заходи в США
В Америці дуже популярні спортивні видовища, особливо командні ігри. Під час поїздки ви можете долучитися до «екзотичної» для нас гри в американський футбол або спробувати дістати квиток на ігри баскетбольної ліги NBA.
Музеї та галереї США
Скористайтеся поїздкою в США як можливістю познайомитися зі скарбами світової культури, вирушайте до великих міст США, що знамениті своїми музеями та галереями.
У Вашингтоні є Національна галерея - «американський Лувр», Музей повітроплавання і космонавтики, Національний музей американської історії.
Нью-Йорк відомий своїми художніми музеями. Музей сучасного мистецтва Гуггенхайма - одне з найбільших зібрань сучасного мистецтва у світі, Музей Метрополітен має величезну колекцію експонатів з історії світової культури, Музей сучасного мистецтва - один з перших і найбільш представницьких музеїв сучасного мистецтва у світі.
Сан-Франциско славиться не тільки своїм науковим музеєм Експлораторіум, але і безліччю музеїв незвичайної тематики, наприклад, Міжнародний музей жінок, Музей африканської діаспори, Сучасний іудейський музей, Музей народних професій, Музей карикатур, Мексиканський музей.
Концерти, фестивалі та дійства
У вихідні влаштуйте собі виключний вечір! Щоб вирушити, наприклад, на концерт або побачити Бродвейский мюзикл, попередньо зайдіть на один із сайтів, які анонсують культурні події: концерти, фестивалі, вистави (наприклад, www.ticketmaster.com).
Розважальні та національні парки
Якщо хочеться повернутися в дитинство - вирушайте в Діснейленд (Анахайм, Каліфорнія) або Walt Disney World. Щоб побути ближче до природи, варто відвідати національні парки та заповідники, багато з яких пропонують розміщення на їх території в кемпінгах:
Єлловстонський національний парк (Yellowstone National Park) в Скелястих горах штату;
Великий каньйон (Grand Canyon) в штаті Арізона - один з найбільших каньйонів у світі;
Національний парк «Секвойя» (Sequoia National Park) в Каліфорнії, де ростуть гігантські секвої, що досягають в обхваті 10 м;
Національний парк Лассен-Волканік (Lassen Volcanic National Park) в Північній Каліфорнії з найбільшим у світі вулканом з лавовим конусом.
У США можливостей добре провести час - безліч, вибирайте на свій смак, адже саме нові яскраві враження допоможуть зробити вашу подорож цікавою та незабутньою.


