Дякуємо за Ваш відгук! Мы зв'яжемося з Вами протягом 24 годин!
Де придбати?
UA
|
RU
Контакти

Чорногорія

Montenegro_main

В Черногории дивное море!
Белый парус в лазурном просторе,
Глубина бесконечно прозрачна,
Удивительна, вовсе не мрачна.
А вокруг – величавые скалы,
Где старинные крепости встали,
Сквозь века чёрных гор обереги.
И хрустальные горные реки
Водопадом несутся к подножью.
Предначертана истина Божья
В этой чудной стране: сновиденья
Превратились в живые мгновенья.

Мне одного рожденья мало –

Расти бы мне из двух корней.

Жаль, Черногория не стала

Второю родиной моей!

В. Высоцкий

Такая маленькая, такая родная и близкая, такая тихая, спокойная и уютная – Черногория. Она дружелюбно открывает двери всем, кто предпочитает хороший отдых за небольшие деньги, любит наслаждаться единением с природой, а также не прочь «снять оковы» и отдохнуть на нудистском пляже. Привлекательная страна, с красивой природой и гостеприимным народом. Яркое солнце, лазурное море, прекрасные пляжи, широкий выбор отелей, вилл и апартаментов, изобилие фруктов, овощей и морепродуктов. Провести отдых в Черногории, в этом чудесном уголке земного шара могут себе позволить люди всех возрастов и с различным уровнем дохода. Здесь понравится и молодёжи, предпочитающей места, где можно расслабиться и вести в основном ночной образ жизни, и тем, для кого предпочтительней спокойный, но вместе с тем и нескучный отдых. Обладая большим количеством достопримечательностей, Черногория предлагает интереснейшие экскурсии. Обязательными к посещению в стране считаются монастырь Острог, Боко-Которская бухта со своими "голубыми гротами", смотровая площадка Котора и Старый Город, Скадарское озеро и каньон реки Тара. пляж Яз и Велика Плажа, а также Национальный ужин.

Географічні дані Чорногорії

Географічне положення Чорногорії, яке воно?

Цей туристичний напрямок користується попитом. З давніх-давен Чорногорія вважалася прекрасним місцем для відновлення здоров'я, тому що саме тут залишилася майже не пошкоджене природа, яка наповнена чистим повітрям, смарагдовими луками, як кришталь, прозорими річками та гірськими озерами, і густими чорними лісами.

Чорногорія - маленька країна, яка розташувалася на березі Адріатичного моря на південному заході Балканського півострова. Її площа складає лише 13,8 тис. кв. км.

Із заходу Чорногорія межує з Герцеговиною та Боснією, по узбережжю - з Хорватією, з півночі і північного сходу - з Сербією, а зі сходу - з Албанією. На півдні її обмежує Адріатичне море, довжина берегової лінії дорівнює близько 300 км, а довжина пляжів - 73 км, при цьому 56 км з яких відводиться на піщані пляжі.

На території країни виділяються 4 різноманітні природно-кліматичні області: плоскогір'я, високогір'ї, прибережна і рівнинна, яка виходить до Скадарського озера.

Montenegro_maр

Рельєф:

Ширина узбережжя Чорногорії складає всього лише 2-10 км. Його затиснули скелясте плоскогір'я і море. У Чорногорії знаходиться одна з кращих гаваней в Європі - Которська затока з кількома широкими затоками, які між собою з'єднані вузькими каналами.

Протягом тривалого часу існувала думка, що насправді затока - фіорд. Але на даний момент є думка, що Которська затока - це залишки річкового каньйону, який колись тут існував. Найсильніші карстові і тектонічні процеси сприяли тому, що він поступово зруйнувався.

Над узбережжям височить карстове плоскогір'я, земля тут сувора, але красива по-своєму. Скелі досить швидко сохнуть: незважаючи на щорічні дуже сильні зливи, грунт не може значно зволожитись, тому флора і фауна не відрізняються різноманітністю. У кратероподібних западинах і невеликих рівнинах зустрічаються, хоча і рідко, ділянки родючої землі. Тут розташувався національний парк «Ловчен».

Рівнинна область, що має перепад висот в 350 метрів, включає в себе Белопавліцку рівнину, басейн Скадарського озера, Нікшічское поле, родючу долину річки Зета. У цій області живе практично основна маса населення країни. Тут же розташувалися два найбільших міста країни - Нікшич і Подгоріца, а також Скадарське озеро - місцевий національний парк.

Район високогір'я лежить на півночі Чорногорії на північному сході від річок Морача, Пива і Комарніца. Тут виділяються 4 досить великі гірські масиви: Проклетіе (або по-іншому Прокляті гори), Комові, Дурмитор і Візітор (ці три утворили Дінарійское нагір'я).

Висота піків над рівнем моря сягає більше 2000 м. Найвищою точкою держави вважається гора Боботов Кук висотою 2522 м-код, що розмістилася в масиві Дурмітор. У високогір'ї є дуже багато гірських озер, пасовищ і лісів.

Річки:

Річки Тара, Морача, Пива і їх притоки в скелях прорізають вузькі каньйони, мають круті береги. Найбільший каньйон у Європі (а в світі другий) - каньйон річки Тара, його глибина 1300 м. Тут знаходяться ще національні парки, вони називаються «Дурмітор» і «Біоградська Гора».

Клімат Чорногорії

Ландшафтна «різномастість» Чорногорії стала причиною утворення на компактній території країни відразу декількох видів клімату: на узбережжі Адріатики - середземноморського, на півночі - помірно-континентального, в горах - гірського. У центральних рівнинних областях, які не мають виходу до моря, погода стоїть більш прохолодна, ніж на морському березі. В цілому клімат країни сприятливий для комфортного відпочинку в різні пори року.

Чорногорія навесні

У березні погода ще дуже мінлива, але в квітні вона стає більш стабільною

У березні на узбережжя Адріатичного моря приходить справжня весна. У полуденний час стовпчик термометра піднімається до +15 ° С .. + 16 ° С. Однак це не найкращий час для вилазок на природу, так як в перший місяць весни йдуть рясні дощі, лише деколи дні чергуються сонячною погодою. У центральних областях температури повітря більш «стримані», тут також випадає велика кількість опадів. А в горах ще лежить сніг, гірськолижний сезон добігає кінця лише в останніх числах місяця. Стовпчик термометра тут показує від +5 ° С (вдень) до -3 ° С (вночі). Наступний місяць приносить істотне потепління по всій території країни: в приморських областях - до + 20 ° С, ще з великою ймовірністю опадів, в центральних регіонах - до +13 ° С, а в горах від +8 ° С до 10 ° С. Тут поступово починає танути сніг, повністю сходить до середини травня. Незважаючи на опади, починаючи з квітня, погода сприятлива для дослідження екскурсійних стежок, яких в Чорногорії багато. Це період пробудження природи: весняних первоцвітів на сопках, ніжних ароматів лугів і польоту перших метеликів. У травні на морських курортах відкривається туристичний сезон. Тут стоїть по-справжньому літня погода, але купатися ще рано. Ближче до ночі повітря охолоджується в середньому на 10 ° С. Опади продовжують випадати, але з меншою регулярністю і інтенсивністю. Самим «сухим» прибережним містом в цей час є Бар. Усередині країни також тепло, а ось в гірських областях зберігається холодна погода: вдень не більше +13 ° С.

Чорногорія влітку

Влітку на Чорногорському узбережжі досить жарко, а в горах відчувається приємна прохолода. Літо на узбережжі Адріатичного моря досить сухе і спекотне. Червень - самий «демократичний» в погодному плані місяць. Сонце досить безпечне і поки не діє виснажливо, а вода трохи бадьорить. У липні і серпні середньоденна температура повітря становить близько +28 ° С, але часом стовпчик термометра перетинає позначку в +30 ° С. У високогір'ї ж літня погода характеризується помірним теплом: вдень стовпчик термометра піднімається максимально тільки до +25 ° С. Вночі істотно холоднішає, тому враховуйте цю особливість, вирушаючи в походи. Приблизно така ж кліматична ситуація спостерігається і в центральній частині країни, хіба що вечірні температури вище на пару градусів.

Чорногорія восени

Перші півтора місяці в Чорногорії стоїть дивовижна м'яка погода, опади, звичайно, можливі, але вони вкрай рідкісні. Осінь - вітамінна пора. Дозрівають місцеві фрукти: хурма, цитрусові, гранати, ківі, інжир і т.д. Відмінна можливість наситити організм поживними речовинами перед майбутньою зимою. У цю пору року на курортах Адріатики тепліше, ніж навесні. Близько 1,5 місяців триває оксамитовий сезон. Погода щедра на сонячні, погожі дні. Південне шалене сонце давно не поводиться нечемно, натомість воно ніжно зігріває м'якими променями. До речі, засмага в оксамитовий сезон виходить найстійкішою. В цей час вода ще досить тепла для купання - від +23 ° С до +20 ° С. Позначається відсутність холодних течій. Море стає холодним лише на початку листопада. З другої половини жовтня починається поступове похолодання, частішають дощі, з дерев починають облітати листя, змінюючи свій колір на багряні і золоті відтінки. У гірських районах (Колашине, Жабляк) в цей час вже досить прохолодно - близько +11 ° С, а в листопаді «вдаряють» перші заморозки, велика ймовірність снігопадів.

Чорногорія взимку

Зима в Чорногорії - дощова пора, зате в цей час року тут вельми комфортні температури.

Зима на приморській території характеризується в основному помірно холодною погодою, переважно з позитивними температурами - +9 ° С .. + 13 ° С. Взимку сніг випадає дуже рідко, частіше йдуть дощі. Найбільша кількість опадів спостерігається в місті Цетіньє, розташованому в гірській долині. Тут середньоденна температура повітря за сезон становить не більше 6 ° С, вночі відзначаються невеликі заморозки. Центральні райони країни так само виявляються «сирими». У піднесених областях і горах можуть стояти морози до -10 ° С, сніговий покрив стійко тримається протягом всіх 3-х календарних місяців і навіть довше. Січень і лютий - самий розпал гірськолижного сезону в Жабляке і Колашине.

Чорногорія - воістину чарівна країна. Кожна пора року прекрасна по-своєму. Якщо ви віддаєте перевагу класичному пляжному відпочинку і не боїтеся спекотної погоди, Тур-Календар радить спланувати поїздку на літні місяці. Але збираючись на море разом з дітьми, слід розуміти, що в липні і серпні їм може бути не дуже комфортно. Хороша альтернатива - самий початок літа і оксамитовий сезон. Другу половину весни і більшу частину осені можна присвятити оздоровленню в санаторіях, пізнавальному і екологічному туризму. А зима просто створена для катання на лижах. Щасливої ​​дороги!

Населення Чорногорії

Населення Чорногорії складає більше 600000 чоловік (щільність населення 50 чоловік на 1 кв.км).

Національний склад:
чорногорці;
серби;
інші народи (албанці, боснійці, британці, німці, громадяни СНД).

В основному на території Чорногорії живуть чорногорці і серби. Крім того, тут проживають греки, хорвати, росіяни, цигани, а також албанці (населяють район Ульциня) і боснійці (населяють північ країни).

Montenegro_people_1Montenegro_people_2Montenegro_people_3

Мова Чорногорії

В Монтенегро офіційною державною мовою вважається чорногорська. Раніше чорногорську мову, який, по суті, є сумішшю іекавского і штокавського діалектів сербо-хорватської мови, називали «рідною мовою».

Від сербської чорногорська мова відрізняється вимовою звуків «е» і «е», і їх письмовою передачею. До речі, для письма використовується і латиниця, і кирилиця, хоча латинські букви зустрічаються все ж частіше. Крім того, в Чорногорії є кілька діалектів, в міру активно використовуються в певних районах країни. Наприклад, будварскій в Будві або паштровскій поблизу Петровац.

Релігії Чорногорії

Основна релігія Чорногорії - православ'я, його сповідують близько 70% жителів країни. Друга за популярністю релігія - іслам, його прихильників в країні налічується близько 21% від усього числа жителів. Католицизм в країні сповідують тільки 4% громадян, також в країні проживає незначна кількість протестантів - приблизно 2%. Всі релігії тут знаходяться в рівних умовах, видимих ​​розбіжностей між представникам різних віросповідань не спостерігається - за всім цим ретельно стежить спеціально створена Рада з дотримання прав національних і релігійних меншин.

Велика частина православного населення Чорногорії проживає на плоскогір'ї і в гірських районах країни, а практично всі католики - в прибережних областях. Мусульмани здебільшого живуть досить відокремлено, займаючи прикордонні з Косово і Албанією землі, а також місцевість під назвою Санджак, частина якого знаходиться на території Сербії.

Часовий пояс Чорногорії

Часовий пояс в Чорногорії: взимку UTC + 1, влітку UTC + 2, в цей же пояс зараз потрапляють такі країни як: Австрія, Албанія, Андорра, Бельгія, Боснія і Герцеговина, Ватикан, Угорщина, Німеччина, Гібралтар, Данія, континентальна частина Іспанії , Італія, Ліхтенштейн, Люксембург, Македонія, Мальта, Монако, Нідерланди, Норвегія, Польща, Сан-Марино, Сербія, Словаччина, Словенія, Туніс, Франція, Хорватія, Чорногорія, Чехія, Швейцарія, Швеція, де взимку використовується час часового поясу UTC +1, а влітку - часового поясу UTC + 2.

Валюта Чорногорії

Грошова одиниця Чорногорії - євро.

Євро дорівнює 100 центам. В обороті банкноти номіналом в 5, 10, 20, 50, 100, 200 і 500 євро, а також монети номіналом в 50 центів і 1, 2 євро.

Обмін валюти офіційно можна робити тільки в офіційних обмінних пунктах. Обмін валюти поза офіційними пунктами - на свою відповідальність, що, як правило, пов'язане з ризиком шахрайства. При розрахунку в магазинах округлюють вартість і здачу до цілого числа або до 0,50 центів.

Використання кредитних карт і дорожніх чеків ускладнене практично на всій території країни, за винятком курортних районів Чорногорії.

Національний банк працює з понеділка по п'ятницю з 10.30 до 14.00. Комерційні банки - з понеділка по четвер з 8.00 до 15.00, по п'ятницях з 8.00 до 13.00 (у суботу банки закриті). У центрі Белграда і Подгориці, а також в курортних зонах, багато пунктів обміну валюти відкриті і по вихідним.

Montenegro_money_1Montenegro_money_2Montenegro_money_3

Транспорт Чорногорії

Оскільки практично вся Чорногорія - це гори, то найбільш зручний транспорт тут - автобуси або машини. Але слід пам'ятати, що в гірських районах поїздка може зайняти більше часу, ніж ви звикли проїжджати, наприклад, 100 км. Однак з огляду на те, що країна все-таки невелика, приблизно за день її можна всю перетнути наскрізь. Залізнична гілка в країні теж є, вона йде від Подгориці на південь до Бара, на північ - до Белграда (Сербія) і до Нікшича. Детальніше про пересування по території країни ви дізнаєтеся зі вкладки «Транспорт в Чорногорії».

Montenegro_transport_1Montenegro_transport_2Montenegro_transport_3

Свята, події, фестивалі Чорногорії

Січень

Зимовий кубок Монтенегро (Жабляк) - автогонки на снігу, що проходять в зимові місяці на Дурміторе.

«Всі на сніг» (Жабляк) - змагання з лижного кросу з супутніми заходами.

Лютий

День Святого Тріпуна (Котор) - За традицією, започаткованою в IX столітті, в Которі в кінці січня - початку лютого проводиться свято в честь покровителя міста Святого Тріпуна. Свято супроводжується виступами церковних хорів, концертами музичних і фольклорних гуртів.

Фестиваль мімоз (Герцег-Нові, Тіват, Котор) - наприкінці зими на знаменитому курорті Герцег-Нові проходить фестиваль "Мімоза". Це свято весни і нових кольорів! Під час фестивалю в місті проводяться паради мажореток і духових оркестрів, а також костюмовані ходи, учасники яких несуть гілки мімози. Протягом декількох тижнів в Герцег-Нові влаштовуються музичні концерти, театральні та літературні вечори, спортивні змагання, художні виставки, бали-маскаради для дітей і дорослих, рибальські фестивалі з рясним частуванням і квіткові свята. Як кажуть, мімоза в Герцег-Нові австралійського походження. Рослина прижилася, і тепер щовесни радує місцевих жителів і гостей своїми сонячними кольорами.

Montenegro_people_1Montenegro_people_2Montenegro_people_3

Которський карнавал (Котор) - найбільший щорічний карнавал в Чорногорії з традиційними балом-маскарадом, парадом, дитячим карнавалом, поданням національної кухні, карнавальними концертами, які відвідують кілька тисяч чоловік з Чорногорії та Європи.

Ex-Yu Fest (Подгоріца) - кінофестиваль, на якому представляються фільми з усіх республік колишньої Югославії.

«Бокальская ніч» (Тіват) - традиційне свято для жителів Тівата і його гостей з різноманітною програмою - художньо-культурної, розважальної, поданням національної кухні з метою ознайомлення з багатими традиціями Которської бухти (Бока Которська).

Березень

Дні камелій (Столив, Котор) - місцеве свято з багатою програмою, в якій домінує камелія і її аранжування. Протягом декількох днів проводяться виставка камелій і її аранжувань, Бал камелій з виборами Леді Камелій і безліч концертів. Згідно з легендою, в 1870 році ця квітка була привезена капітаном Столівом з Японії в подарунок його дружині.

«Золота пір'їнка / Золота стежка» (Рожає) - Дитячий музичний фестиваль авторів і виконавців.

«Дурміторській Золотий орел» (Жабляк) - Лижні змагання на схилах Дурмітора.

Квітень

«Дорогами короля Ніколи» (Бар - Бієло Поле) - дуже відома щорічна міжнародна велогонка через міста Чорногорії та Італії, цікава тим, що вважається однією з найважчих велогонок на Балканах, тому в ній намагаються взяти участь усі балканські велосипедисти. Вона починається в Північній Чорногорії, проходить через узбережжі Адріатики і триває в Італії.

HAPS -квітневий театральний фестиваль (Герцег-Нові) - традиційний театральний фестиваль, який збирає маленькі театри регіону.

Весняний маскарад (Будва) - цікавий маскарад з безліччю учасників усіх поколінь.

Подгорицький над-марафон (Подгоріца) - змагання з бігу на 100 км з великою кількістю учасників, які пробігають 100 кіл навколо пагорба Любович в центрі столиці Чорногорії Подгориці.

Фестиваль молодих музикантів Чорногорії (Котор) - у фестивалі беруть участь учні музичних шкіл та студенти вищих музичних академій. Це прекрасна можливість побачити в одному місці великий художній потенціал щодо маленької європейської держави.

Ярмарок Чорногорський сувенірів (Будва) - Всі туристи із задоволенням відвідують ярмарок чорногорських сувенірів, яка щорічно проводиться в готелі «Тара» в Бечічі недалеко від Будви. На ярмарку широко представлені предмети декоративного і прикладного мистецтва.

Montenegro_people_4Montenegro_people_5Montenegro_people_6

Травень

Лімська регата (Плав) - Регата на річці Лім в напрямку Плав-Прієполе.

Дні Марко Мілянова (Медун, Підгірці) - ряд заходів на честь відомого чорногорського князя і письменника.

Кубок Чорногорії (Котор, Нікшич) - змагання зі скелелазіння.

Будванськая карнавал 1 травня (Будва) - карнавал дуже схожий на Которську фієсту.

Міжнародний книжковий ярмарок (Подгоріца). Новий і дуже відвідуваний захід. Ставлячи перед собою мету стати традиційним, ярмарок в перший рік зібрав десятки видавців з Балканських країн і навіть з країн Середнього Сходу.

День молоді (Тіват) - проводиться 25 травня, в день, який в колишній Югославії також відзначався День молоді та який є днем ​​народження президента Югославії Йосипа Броз Тіто. В цей день в Тіват збирається безліч ностальгічно налаштованих людей, виповнюється колишній гімн "Hey Slavs", проводяться культурно-розважальні заходи, товариські матчі з футболу. Як і в колишні часи, проходить традиційна молодіжна естафета, яка через кілька чорногорських міст в кінці прибуває в Тіват.

Турнір з пляжного футболу - Montenegro Open (Улцинь) - традиційний турнір з футболу на піску на Малому пляжі в Улцине.

Червень

Будванський музичний фестиваль (Будва) - найбільший музичний фестиваль на півдні Адріатики «Пісня Середземномор'я», як його всі ще називають, є дійсно туристським хітом у завжди добре відвідуваному Будві. Протягом декількох вечорів на фестивалі виступають чорногорські і іноземні виконавці. На фестивалі починали свій шлях найвідоміші зірки не тільки регіону, але і європейської сцени, такі як Горан Брегович, Матеа Базар, Боні М і інші. Фестиваль має на меті познайомити глядачів з підводним світом Чорногорії. Протягом декількох днів програми можна побачити красу підводного світу, а також мистецтво дайверів. З кожним роком в фестивалі беруть участь все більше і більше гостей з усього світу, які збагачують програму своїми роботами.

Культурне літо в Подгориці (Подгоріца) - ряд культурних заходів в літні місяці, що проходять в столиці. Варто згадки численні театральні постановки, кіновечори і концерти на даху культурно-інформаційного центру Будо Томовіч.

Міжнародний танцювальний фестиваль (Будва) - щорічне подання, що збирає десятки танцювальних шкіл регіону. Конкурси, які проводяться за віковими категоріями та за видами танців, дуже популярні і дуже престижні.

Липень

Барський літопис (Бар) - найзначніший фестиваль в Барі з різноманітною програмою театральних вистав чорногорських і зарубіжних театрів, художніх виставок, літературних вечорів, концертів духовної та класичної музики. Одне з найцікавіших подій «Барського літопису» - це Середземноморський ярмарок книг.

Стрибки в річку Морача (Подгоріца) - традиційні стрибки в воду зі середньовічного Візірова моста в столиці Чорногорії, включені в календар Кубка Світу.

Дні музики (Герцег-Нові) - фестиваль класичної музики Чорногорії.

Музичний фестиваль «Сонячні сходи» (Герцег-Нові) - другий з найбільших музичних свят Чорногорії, він дає шанс молодим авторам і виконавцям вступити в світ музики. На фестиваль приїжджають всі зірки з Чорногорії і країн регіону.

Міжнародний фестиваль театру для дітей (Котор) - протягом кількох днів в середньовічному Которе в основному на відкритому повітрі, показуються спектаклі для дітей. У ньому беруть участь театри з усіх Балкан до великої радості всіх гостей Котора, але особливо наймолодших.

Фашінада (Пераст) - це унікальний звичай не тільки для Пераста, але і для всього Середземноморського узбережжя. Щороку 22 липня, коли сонце хилиться до заходу, місцеві жителі вантажать в човни камені і гребуть до маленького острова, розташованого неподалік від берега. У цей день в 1452 році один рибалка знайшов на скелі образ Богородиці (можливо, його винесло туди хвилею після корабельної аварії). Як свідчить легенда, чоловік переніс ікону на берег, але та повернулася на стрімчак посеред моря. Згодом навколо самотньої скелі створили кам'янистий насип, а на ній звели церкву, яка отримала назву Госпа од шкрпјела - Богородиці на скелі. Кидаючи каміння в воду, люди згадують про чудесну знахідку і попутно зміцнюють рукотворний острів, який постійно розмиває море. А ще 22 липня в Перасте проводиться регата "Fasinada kup", в якій беруть участь близько сотні великих і маленьких вітрильників. Призи переможцям вручаються на вищезгаданому острові.

Montenegro_people_7Montenegro_people_8Montenegro_people_9

Парусна регата (Тіват) - щорічна зустріч любителів парусного спорту.

«Дурміторське кільце» (Жабляк) - велотур по всьому Дурмітору.

Фестиваль аматорських театрів Чорногорії (Бієло Поле) - дуже відвідуваний захід, під час якого можна побачити багато театральних вистав в аматорській постановці і виконанні. Бієло Поле в ці дні стає дійсним центром театрального життя регіону.

Дні Мркоєвічі (Мркоевічі, Бар) - це розважальний захід в Барі, а точніше, в містечку Пекуріче, проводиться в останній тиждень липня. Мета свята - познайомити численних відвідувачів і туристів з традиціями, багатою спадщиною і особливою культурою району Бара, а також традиційною кухнею Чорногорії. У святі беруть участь музичні колективи Бара.

«Которська річна фієста» (Котор) - цей дуже цікавий фестиваль класичної, духовної, камерної та інструментальної музики також називають «Kotor Pro Arte» з численними концертами в церквах і концертних залах Котора, які в ці дні заповнюються любителями музики зі всієї Європи.

Міжнародний фестиваль моди (Котор) - фестиваль моди проходить протягом декількох днів і збирає дизайнерів Чорногорії і навколишніх країн, особливо з Італії, які представляють свої новітні колекції. Фестиваль проводиться вже кілька років. На ньому представляли свої колекції такі модні будинки, як Dolce Gabanna, Pal Zileri, Prada, Armani, Ferre, Versace. У ці дні Котор також є місцем зустрічі бізнесменів, акторів, власників будинків моди і інших представників світу jet-set.

«Улцінська ніч» (Улцинь) - розважальне свято в Улцині. Туристам до самого ранку пропонується музична програма, безліч страв з м'яса і риби, чудове вино на Улцінському променаді і на піщаному пляжі за Старим містом.

Цетіньське культурне літо (Цетіньє) - у програму фестивалю входять фольклорні виставки, концерти, авторські вечори, подання публікацій, художні експозиції та інші культурні заходи. Фестиваль починається в середині червня і проходить протягом місяця. Заходи проводяться на літніх сценах, на базарі Балшича і на території цетінського міського парку. Крім вистав чорногорських театрів, відвідувачі можуть побачити і постановки з Європи та з інших країн колишньої Югославії. На фестивалі представлені також оперні спектаклі і класична музика.

Гірські автоперегони (Цетіньє - Іванова Корита) - автоперегони, в яких беруть участь високошвидкісні спортивні машини, керовані видатними автогонщиками. Щороку вони міряються силами на гірській трасі Цетіньє - Іванова Корита (Ловчен), довжина якої 12200 метрів і яка проходить на висоті 610 м. З 1981 року гонка входить в календар Міжнародної федерації автомобілів (FIA). Гірські гонки з Цетіньє в Ловчен щороку збирають тисячі глядачів.

Спортивні ігри на літньому пасовищі (Негуши, Цетіньє) - свято проходить в кінці липня в селі Негуши поблизу від Цетіньє і збирає безліч теперішніх і колишніх жителів цього села, які змагаються в старих традиційних видах спорту, таких як стрибки в довжину і у висоту, перетягування каната, метання каменю через плече, кінні скачки.

Бокарська олімпіада з боулінгу (Тіват) - спортивні змагання, які проводяться в Тіват щорічно і в яких традиційно бере участь безліч спортсменів з усіх міст Чорногорії і навіть з-за кордону. На деяких відкритих майданчиках своє вміння можуть показати і туристи.

Літня сцена (Улцинь) - місцевий захід культурно-розважального характеру, який зазвичай проводиться протягом липня і серпня і триває близько місяця з метою показати культурно-історичне значення Улциня. Всі заходи (концерти, вистави, виставки) проводяться на літніх майданчиках в Старому місті.

Серпень

Entrance-фестиваль електронної музики (Рожає, Герцег-Нові) - якщо ви фанат електронної музики Entrance, вам слід відвідати Чорногорію. У чудовій обстановці, де зливаються каміння та вода, з провідними європейськими диск-жокеями, такими як Бенні Бенассі та інші, ви отримаєте незабутні враження.

Кубок Порта - традиційний жіночий волейбольний турнір (Бар). Найбільший місцевий волейбольний турнір, в якому беруть участь команди Чорногорії і Сербії. Зазвичай проводиться на відкритому повітрі, що надає йому додаткової чарівності.

Montenegro_people_10Montenegro_people_11Montenegro_people_12

Плавучий марафон (Бар) - марафон Сутоморе-Бар довжиною 5 км. проводиться в серпні. У ньому можуть взяти участь всі бажаючі випробувати свої сили в теплих хвилях Адріатики.

Міжнародний літній карнавал (Котор). Так само, як і зимовий, літній карнавал складається з розваг на вулицях і площах Котора. Цей карнавал проводиться вже кілька років і показує туристам все задоволення вуличних вечірок, які передають дух життєрадісності.

Бокальська ніч (Котор. Одне з найвідоміших туристичних свят в Которі, відоме завдяки дефіле оздоблених човнів. Човни курсують уздовж прикрашеної вогнями гавані Котора. Площі Котора кілька годин наповнені піснями, танцями і життєрадісною атмосферою. Свято закінчується вибором найбільш красиво прикрашеного човна і феєрверком.

Рибна ніч (Улцинь). Свято, що проходить в основному на пляжі Улциня. Як і багато прибережної фієсти, що проходять в містах чорногорського узбережжя, Рибна ніч збирає сотні відвідувачів, туристів і гостей. Риба, вино, багата культурно-розважальна програма з фольклорними танцями і виступами поп-груп - все це залишає у туристів дуже приємне враження.

Purgatories (Тіват). Середземноморський театральний фестиваль, що проходить в Тіват та збирає багато музичних представників. Фестиваль особливо популярний серед туристів та відпочиваючих на узбережжі.

Вересень

Вересневі дні культури (Нікшич) - серія культурних заходів з численними вечорами поезії, поданням літературних досягнень авторів регіону, театральними постановками і т.д.

Montenegro Open (Будва) - тенісний турнір, в якому в основному беруть участь молоді європейські тенісисти.

Жовтень

Подгорицький марафон (Подгоріца) – найбільший спортивний захід у Подгориці. Змагання міжнародного класу на дорозі Подгоріца-Даниловград з марафону, а також міський забіг на 5 км. Ці змагання особливо популярні тому, що в них беруть участь багато любителів.

Листопад

Міжнародний телевізійний фестиваль (Бар) - демонстрування досягнень телебачення, які представляють майже всі великі телекомпанії регіону. Про рівень фестивалю кажуть такі його учасники, як RAI, BBC, ZDF, FR3 і інші. На фестивалі присуджується Гранд Прі, а також спеціальні нагороди ПОО різним категоріям. Щороку присуджується нагорода за найцікавіше для репортажу-документальне та екологічне кіно.

Осінній кінофестиваль в Мойковаче (Мойковач) - найбільш значна культурна подія в Мойковаче. На цьому міні-фестивалі показуються досягнення, які в минулому році грали помітну роль у вітчизняному та зарубіжному кінематографі.

Грудень

Маслініада (Бар) - демонстрування численних продуктів, виготовлених з місцевих сортів оливок. Свято «Маслініада» в грудні має особливе значення тому, що відвідувачі можуть насолодитися дегустацією оливок, оливкового масла, апельсинів, мандаринів і інших продуктів, типових для прибережної зони і особливо для громади Бар. Маслініада включає в себе культурно-розважальну програму з виставкою традиційних фольклорних костюмів, характерних для Барської громади.

Montenegro_people_13Montenegro_people_14Montenegro_people_15

Зимові дні культури (Герцег-Нові) - фестиваль класичної музики, в якому беруть участь солісти та оркестри регіону.

Грудневі дні культури (Подгоріца) - одне з найважливіших культурних заходів в столиці, що проходить протягом декількох тижнів з безліччю художніх виставок, концертів і театральних вистав.

Дні вина і уклейки (Вірпазар) - традиційне свято, що представляє національне виноробство, національну кухню та показує культурне значення району Вірпазар і Црмніци. Програма, яка триває кілька днів, включає численні дегустації їжі і вина, присудження нагород року за якість вина, а також культурно-розважальні заходи в незвичайній обстановці на берегах Скадарського озера.

Ласкаво просимо на зустріч Нового Року (Будва, Котор, Подгоріца ...). В кінці кожного року на площах міст організовується святкова зустріч Нового Року. Ви гарантовано прекрасно проведете час з зірками чорногорської і зарубіжної естради. Фестиваль починається 31 грудня і закінчується 2 січня.

Особливості кухні Чорногорії

В будь-якому курортному містечку знайдуться ресторани, кафе і бари різних цінових категорій. У південній частині чорногорської Рівье-ри особливо часто зустрічаються східні кав'ярні та закусочні (buregdzinicas), де замість звичайного європейського фаст-фуду можна швидко перекусити кебаб або бурек (пиріг з начинкою з рубленого м'яса, або сиру, або шпинату). Крім численних мінімаркетів, які працюють з раннього ранку, для туристів відкрито ринки, які торгують свіжими фруктами і овочами, сиром, дивовижною місцевої шинкою. Пообідати в ресторані можна приблизно з полудня, повечеряти - з 17.00-18.00.

Montenegro_food_1Montenegro_food_2Montenegro_food_3

Ресторанами (restoran) в Чорногорії можуть називатися закладу будь-якого рівня сервісу. Але розрізняються також конобах (Копо) - щось на зразок трактирів в сільському стилі, пригощають простими і ситними стравами. Підтримуючи традиції національної кухні, деякі дорогі ресторани воліють також називатися Коноба – хоча б на вивісці. У піцеріях (pizzerija), як правило, подають не тільки піцу, а й інші італійські страви - спагетті, лазанью тощо. Pivnica - це не завжди пивна, а частіше бар, де напої дуже різноманітні, а закусок дуже мало. Дітям подобаються тутешні кондитерські (slasticarna), де пропонуються і тістечка, і морозиво, і прохолодні напої. Kafana - це кав'ярня, але під такою вивіскою часто знаходяться звичайні ресторанчики.

Montenegro_food_4Montenegro_food_5Montenegro_food_6

Закуски в Чорногорії

Справжній хіт холодних закусок - місцева копчена шинка (prsut) Її ріжуть найтоншими скибочками і подають з чудовим місцевим хлібом до вина. Вважається, що найкраще її роблять в гірському селищі Негуши (njegucki prsut), але насправді вона не менш смачна і в інших районах. М'ясо для виготовлення шинки в'ялиться в горах, на найчистішому гірському повітрі. Як і в Італії, шинку їдять не тільки з хлібом і маслом, а й з солодкими плодами - з динею, інжиром. Не відмовте собі в задоволенні замовити її в ресторані, придивіться до ринкових прилавків, але головне - не полінуйтеся зупинитися біля селянської хати, де продається домашня шинка. Тут можна і поторгуватися, і насолодитися чорногорською гостинністю.

Смачні і різні види сиру та бринзи, які, незважаючи на однакові назви, мають різний смак від регіону до регіону. Тут діє те ж правило: супермаркет - добре, але приватний торговець - краще. Тим більше, що у останнього можна зняти пробу і придбати вподобаний товар в будь-якій кількості. Король молочних продуктів - каймак. Це верхній шар, знятий з топленого молока, він може бути ніжним або гоструватим на смак. Каймак подають окремо на закуску, але також смажать в ньому м'ясо, курку.

Овочеві салати в чорногорських ресторанах заправляють соусом вінегрет (оливкова олія, оцет або лимонний сік), а не сметаною чи майонезом. Але значно цікавіше riblija salata - щось на зразок коктейлю з риби і морепродуктів і hobotnica salata - салат з восьминогів.

Під впливом венеціанської кухні в меню (jelovnik) чорногорських ресторанів зазвичай входять і різотто (rizot), і паста (pasta), причому їх нерідко пропонують (як в Італії) в якості гарячої закуски або першого, а не другого блюда.

Montenegro_food_7Montenegro_food_8Montenegro_food_9

Риба в Чорногорії.

Па морському узбережжі можна покуштувати всі види риби (ribe) і морепродуктів. Як правило, назва риби в меню не фігурує, зате розрізняються категорії - перша, друга і третя. Так, морський язик відноситься до першої категорії (riblija 1 kategorija), а, наприклад, дорада до другої. Риба особливо хороша, коли її смажать над відкритим вогнем (na zaru). Виключно смачні мідії (musule, skolkje, dagnje - в залежності від регіону), тушковані в білому вині і оливковій олії, скампи (skampje - великі креветки) і лангусти (jastog).

Взагалі в Чорногорії кажуть, що риба повинна плавати тричі: у воді, потім в оливковій олії, потім у вині, яким її запивають. Серед рибних супів слід розрізняти riblja juha (звичайну легку вуха) і brodet (густу юшку з декількох сортів риби, яку подають з кукурудзяною кашею, родичкою італійської поленти). У ресторанчиках чи у рибалок на березі Скадарського озера можна насолодитися річковим вугром, фореллю і Скадарським коропом - великим і майже без кісток.

Montenegro_food_10Montenegro_food_11Montenegro_food_12

М'ясо в Чорногорії.

Найпоширеніше не тільки в Чорногорії, а й у всій колишній Югославії м'ясне блюдо - чевапчичи (cevapcici), тобто маленькі ковбаски з рубаного м'яса, запечені на грилі. Гостроту смаку їм додають не стільки приправи, скільки нарізана великими кільцями цибуля, кетчуп, стручковий перець. Різновид cevape означає тільки, що це чевапчичи більшого розміру.

Чорногорці відмінно вміють готувати м'ясо, в тому числі шашлик (raznici). Традиційний спосіб приготування свинини (svinjetina), яловичини (govedina), телятини (teletina) - ispod saca. На відкритому вогні шматки м'яса покривають металевим ковпаком, засипаючи його вугіллям і розпеченим попелом; м'ясо виходить дивно ніжним. Jagnjetina - це ягнятина, але насправді молочних ягнят заколюють рідко, так що зазвичай мається на увазі м'ясо молодого баранчика або просто баранина. У Чорногорії є ресторани, де кухарі відомі умінням готувати саме баранину. Але, можливо, вона ще смачніше в горах - там, де пастухи пасуть свої стада.

Montenegro_food_13Montenegro_food_14Montenegro_food_15

Гарніри в Чорногорії.

Незважаючи на велику кількість екологічно чистих овочів, в чорногорської кухні гарніри досить пересічні. В меню вони, як правило, складають окремий список. Найбільш поширені відварена або смажена картопля і гриби. В лісах повно грибів, але в ресторанах подають тільки печериці. Стручковий перець, маринований або обсмажений, подають в якості закуски.

Montenegro_food_16Montenegro_food_17Montenegro_food_18

Солодощі в Чорногорії.

Чим ближче до півдня, тим більший вибір солодощів нагадує про східну кухню. Крім найрізноманітніших тістечок і тортів, тут продається і подається пахлава, шербети, халва різних видів. Всюди можна замовити морозиво (sladoled) з фруктами і сиропом (vocni сир) та ніжні млинці (palacinke) з варенням.

Montenegro_food_19Montenegro_food_20Montenegro_food_21

Напої в Чорногорії.

Традиційний балканський міцний напій - це ракія (rakija). Залежно від регіону ракію роблять з винограду (lozovaca), слив (slivovica) або абрикосів (kajsijevaca). У конобах гостей часто пригощають відомою всім слов'янам медовухою (met), алкогольною і безалкогольною. Nik-sicko pivo - продукція єдиного пивного заводу країни в Нікшичі. Але якщо в ресторані замовити пиво, то принесуть пляшку, а прохання принести кухоль розливного формулюється як jedno toceno.

Виноградників на території Чорногорії трохи, в основному вони розташовані на південний схід від Подгориці. Кращі вина місцевих сортів - червоне Vranac і біле Krstac. Крім того, в ресторанчиках і на ринку продається домашнє вино відмінного смаку. До речі, на алкогольну продукцію тут немає державної монополії, тому всі заклади спокійно торгують ракією і вином власного виробництва.

Що ж до безалкогольних напоїв, то вибір тут стандартний. Місцева вода і лимонад стоять дуже дешево, імпортні пляшки і банки дорожче. Кава пропонується на вибір: еспресо або по-турецьки (domac'a kafa).

Montenegro_food_22Montenegro_food_23Montenegro_food_24

Зв'язок і комунікації Чорногорії

Телефонний зв'язок

phone

Для дзвінка з телефону-автомату, в тому числі за кордон, в Чорногорії використовуються телефонні картки "Monte Card" (продаються в поштових відділеннях та кіосках). У внутрішніх районах зустрічаються телефони, що працюють по монеткам, але часто вони приймають тільки якийсь один певний вид монет. Дзвінки з готелів значно дорожче, а якість з'єднання зазвичай нижче, ніж з телефону-автомату. У курортних районах Чорногорії зустрічаються телефони, що приймають як платіжний засіб кредитні карти.

Міжнародний код Чорногорії - 382.

Коди деяких міст: Подгоріца, Колашин - 81, Котор, Тіват - 82,, Нікшич, Шавнік - 83, Бієло-Поле, Мойковац - 84, Бар, Улцинь - 85, Цетіньє, Будва - 86, Плевля і Жабляк - 89, Херцег Нові - 88.

Інтернет

internet_explorer

Мережеві технології та засоби їх обслуговування розвиваються в країні досить інтенсивно. Провайдери MoNet (http://www.monetcg.com/), Internet Montenegro (http://www.cg.yu/), Infosky (http://www.infosky.net/) та інші забезпечують практично всі види мережевих послуг. Практично у всіх містах країни можна знайти безліч інтернет-кафе.

Стільниковий зв'язок

phone_connection

У країні діють 2 великих операторів стільникового зв'язку: MoNet GSM (http://www.monetcg.com/), Чорногорія, GSM-900, код 067), Pro Monte (http://www.promonte.com/), Чорногорія , GSM-900/1800, код 069), що забезпечують майже повне охоплення території.

СІМ-карти і картки експрес-оплати продаються повсюдно в поштових відділеннях, магазинах, газетних і тютюнових кіосках, а також в офісах операторів стільникового зв'язку. Для виходу на стільникову мережу з телефону-автомата необхідно перед номером набрати код оператора.

Митні правила Чорногорії

В країну можна ввозити і вивозити необмежену кількість іноземної валюти, але великі суми на в'їзді бажано задекларувати. Необхідно відзначити, що прикордонні і митні процедури для громадян України максимально спрощені.

У Чорногорії можна безмитно ввезти і вивезти 200 сигарет або 50 сигар, літр міцних алкогольних напоїв і 2 л вина. Заборонено вивезення предметів і речей, що представляє історичну і художню цінність - без спеціального дозволу.

Магазини та покупки в Чорногорії

Універсами та інші магазини відкриті щодня з 6:00 до 20:00, в туристичних центрах - до 23:00. Деякі точки працюють і по неділях, всюди є цілодобові магазини.

В якості сувенірів з Чорногорії можна привезти футболки з курортною символікою, тарілки, вироби з черепашок, різноманітні плетені вироби з лози - корзини і навіть меблі. Однак багато свідомих туристів вважають за краще придбати місцеві алкогольні напої: вино, «лозу» або «крунак». Найпопулярніше вино в країні - «Вранац» (Vranac) - в магазині можна знайти приблизно від 8 EUR за пляшку. Терпке, ароматне та відмінної якості вино стане ідеальним сувеніром. Крім того, можна придбати копчену шинку пршут, оливкову олію, іконки і масла з Цетінського монастиря і Острога, сувеніри морської тематики (макети кораблів, міні-штурвали і маяки). З Чорногорії везуть національні шапочки «капа» з чорною окантовкою і червоною верхівкою. Крім цього, тут можна знайти велику кількість предметів мистецтва православної тематики - ікони, хрести, чаші тощо. Варто звернути увагу і на вироби ювелірів: ціни невисокі, а дизайн примітний - як-не-як Італія під боком. У Которі на головному ринку є антикварні крамниці, в яких торгують кумедними дрібничками.

Корисні телефони Чорногорії

Посольство України в Чорногорії
тел .: +382 (0) 20-227-521
Важливі телефони
1300 - Туристична довідкова служба. Набравши цей номер, туристи зможуть отримати всю необхідну довідкову інформацію, а також висловити свої зауваження та пропозиції. Мови call-центру - чорногорська, англійська, німецька і російська.
1281-EUROHELP (допомога на дорогах)
1340-допомога на дорогах
122- поліція
123- пожежна служба
124- швидка допомога
9817- туристичний довідковий телефон
9797- телефон для скарг до Міністерства туризму

Курорти і пам'ятки Чорногорії

Уважний і допитливий турист зможе знайти в Чорногорії чималу кількість цікавих пам'яток. Після візиту до Чорногорії у кожного в альбомі обов'язково з'явиться фотографія острова Святого Стефана (візитна картка країни) і монастиря Острог. Красиві види будуть і з Боко-Которської бухти, і з оглядового майданчика Котора. Інші старовинні міста Чорногорії - Будва, Герцег-Нові, Улцинь або колишня столиця Цетіньє - теж щедрі на стародавні споруди, церкви і монастирі.
Обов'язково до відвідування Скадарське озеро, найбільше і чисте на Балканах, з пеліканами і рідкісною рибою каран. На невеликих острівцях розташований комплекс монастирів 14-15 ст., багато які з них діють та раді гостям. На вершині гірського масиву Ловчен розташований мавзолей Петра Негоша, правителя і просвітителя Чорногорії. Дістатися до Ловчена можна в ході екскурсії (30-60 євро), на орендованому авто (в'їзд в парк 2 EUR за особу) або на таксі з Цетіньє.
Герцег-Нові - один з найвідоміших курортів країни, розташований біля входу в Бока-Которську затоку. Місто засноване більше 1600 років тому назад. Тут збереглося безліч пам'яток середньовічної архітектури - бастіони Форте-Маре, Канлі-Кула, Шпаньола, фортеці Мамула, Превлака, Арзано, знаменитий монастир Савіна (1030 р.), церкви Св. Джеронімо, Св. Антона, Св. Франьо і Св. Леопольда Мандіка, а також безліч колоритних старих будинків.
Котор розташований між узбережжям Бока-Которської бухти і горою Ловчен. Завдяки великій кількості історичних пам'яток і чудово збереженим середньовічним спорудам, він оголошений пам'ятником всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Тут найбільш цікаві кафедральний собор Св. Тріпуна, численні старі фортифікаційні споруди, церкви і палаци, а також Годинникова вежа (16 ст).
У Чорногорії є безліч святих для православної людини місць. Особливо шанована святиня - монастир Острог, де зберігаються мощі Св. Василя Острозького. До мощів Св. Тихона можна прикластися в Которі, а в монастирі Савін знаходиться чудотворна ікона Савинська. На шляху між Будвою і Баром знаходиться 21 монастир, більшість з яких - діючі.
З природних чудес варто звернути увагу на каньйон річки Тара, другий за величиною в світі. Льодовикові озера з чистою водою і засніжені піки можна побачити в національному парку Дурмітор. Тут же знаходиться і знамените Чорне озеро.
Православний монастир Острог.
Цей православний монастир, де зберігаються мощі Св. Василя Острозького, знаходиться недалеко від Данилівград. Висічений в скелі високо в горах (950 м над рівнем моря), він став для Чорногорії тим же, чим і Метеори - для Греції. З боку здається, що монастир буквально висить в повітрі. Вважається, що для якісного відпущення гріхів до монастиря потрібно підніматися і спускатися пішки, таке сходження називають "шляхом праведника". Острог - єдиний в світі православний монастир, який крім людей православних, також відвідують католики і мусульмани. Біля монастиря знаходиться і джерело святої води.
Острог розташований в 120 км. від Будви, дорога до нього займає близько 2,5 годин і проходить по запаморочливому гірському серпантину. Програма екскурсії розрахована на півдня, виїзд з готелю - зазвичай відразу після сніданку (~ 9: 00), повернення - у другій половині дня.

Montenegro_resort_1Montenegro_resort_2Montenegro_resort_3

Медицина в Чорногорії

Cистема охорони здоров'я в Чорногорії розвинена досить добре. У країні є вісім лікарень, а також поліклініки різного профілю. Зараз в Чорногорії збільшується число приватних клінік, в яких багато лікарів говорять англійською мовою і проходять навчання за кордоном. Більшість медичних установ працює з вівторка по суботу з 7 до 13-17 години.

Для іноземців державна система охорони здоров'я доступна тільки в тому випадку, якщо вони працюють на місцевих підприємствах і роблять відрахування в національну систему страхування. Туристам перед подорожжю в Чорногорію рекомендується оформити медичну страховку. Наявність її необов'язкова, однак, якщо ви захворієте, вона компенсує ваші витрати.

Безпека в Чорногорії

Життю та здоров'ю туриста в чорногорських містах практично ніщо не загрожує. Вулиці деяких курортних міст Чорногорії оснащені відеокамерами спостереження - ними, наприклад, повністю обладнане Старе місто в Будві. Однак, заради безпеки, чи не віддаляйтеся в темний час доби далеко в сторону від освітлених туристичних проспектів.

У будинках багатьох чорногорців зберігається вогнепальна зброя, що дозволено законом, але жителю цієї доброзичливою країни ніколи не прийде в голову використовувати її проти туриста. Тому засоби особистої самооборони (газові балончики, електрошокери, бойова зброя) потрібно залишити вдома. До того ж, ввезення зброї в країну заборонено.

Мовної проблеми ви, швидше за все, не відчуєте. Сербська мова в Чорногорії інтуїтивно зрозуміла, багато чорногорці знають російську мову, написи виконані в основному на кирилиці. Але пам'ятайте, що чорногорці не вітають бесід з туристами на тему Балканського конфлікту 1990-х- 000-х років - будьте уважними, постарайтеся не зачіпати цю тематику. Чорногорці - дуже привітний і дружелюбний народ, вони завжди готові допомогти туристам, які заблукали. Чорногорія - православна країна з великою кількістю храмів і монастирів. Жінці допустимо входити в храм з непокритою головою і в штанах. Можна відвідувати храм в легкому літньому одязі, але надмірно оголятися не рекомендується нікому. Не фотографуйте об'єкти транспорту, енергетики, військові об'єкти, морські порти - в ряді випадків про таку заборону повідомляється перекресленим зображенням фотоапарата. При собі завжди майте дві ксерокопії сторінок закордонного паспорта, зберігайте їх окремо, а одну ксерокопію залиште вдома.

Розваги в Чорногорії

У цій дивовижній країні вистачає розваг, все-таки Чорногорія є туристичним центром, тому сервіс тут дійсно розвинений. Розглянемо кілька популярних видів розваг, які приваблюють туристів.
Круїз на орендованій яхті
Відразу відзначимо, щоб покататися по Адріатичному морю на яхті - доведеться добре витратитися, але це того варто. Взагалі Чорногорія є країною з доступними цінами. Тут завжди можна смачно поїсти за невисоку ціну, сходити на якусь цікаву виставу. Навіть оренда апартаментів в Чорногорії є доступною. Але є розваги, які коштують хороших грошей, катання на яхті - одне з них.
Парк цікавих атракціонів в місті Бар
Мабуть, це один з найбільших парків з атракціонами в країні. Відпочинок розрахований на всі вікові категорії і зазвичай сюди приходять сім'ями. Ви можете покататися на батутах, покружляти на каруселях, половити рибок (правда, штучних, яких можна зловити на магніт).
Котор - улюблене місце любителів активного і екстремального відпочинку: піші прогулянки по гірській місцевості, дайвінг, парапланеризм і скелелазіння - цілий калейдоскоп розваг, який допоможе вам виплеснути адреналін і отримати незабутні враження.
Ще один популярний вид розваг, обумовлений дивовижними пляжами Чорногорії - пляжний футбол, волейбол, баскетбол. У Бечічі щорічно проходить Pro Beach Soccer - міжнародний турнір з пляжного футболу, в якому беруть участь багато зірок світового футболу.
А ще багато іншого... Краще один раз побачити, аніж сотню разів почути.

Новини
30.12.2021 Обновлены условия въезда в Черногорию

Из-за ухудшения эпидемиологической ситуации с 2 января 2022 вступают в силу обновленные условия въезда в Черногорию. Теперь въезд разрешается только при наличии одного из двух документов: 1. Подтверждение о проведении полной вакцинации при условии, что вторая доза вакцины сделана не позднее шести месяцев до выезда.

10.09.2021 Правительством Черногории введены новые меры против распространения COVID19

С 14 сентября въезд в Черногорию будет разрешен только при наличии одного из следующих документов:

20.08.2021 Вьезд в Черногорию с 21.08 с тестами

В связи с резким ухудшением эпидемиологической ситуации в Черногории Министерством здравоохранения Черногории введены новые меры против распространения COVID19. Официально подтверждено, что указанные меры вводятся с 24 августа. Ограничения не применяются к детям до 5 лет.

28.05.2021 Бесплатный тест для туристов проживающих на территории Будванской Ривьеры

Заинтересованные туристы, которым необходим ПЦР-тест для возвращения в свою страну, должны зарегистрироваться за 72 часа до теста по адресу электронной почты: [email protected]

28.05.2021 Актуальная информация о коронавирусе (COVID-19) для туристов в Черногории

В целях защиты здоровья граждан и туристов, пребывающих в Черногории, правительство Черногории приняло ряд временных мер по предотвращению риска возможного распространения вируса COVID-19. Туристы, которые в настоящее время находятся в Черногории, по всем вопросам, связанным со здоровьем, могут быть проинформированы через веб-сайт Института общественного здравоохранения Черногории https://www.ijzcg.me/ и Call центра 1616 (в будние дни с 08 до 20 часов, в выходные с 22 до 16 часов).

26.04.2021 Въезд для граждан Украины в Черногорию свободный

Согласно решению Правительства Черногории с 24 апреля въезд для граждан Украины свободный, без необходимости никаких тестов.

05.04.2021 ПРАВИЛА ВЪЕЗДА в Черногорию

Границы Черногории открыты, она принимает туристов из любых стран.

17.03.2021 В Черногории усиленно карантинные меры

Решением Министерства здравоохранения Черногории от 10.03.2021 года усиленно карантинные меры в следующих општинах - Будва, Тиват, Херцег-Нови, Ульцинь, Подгорица, Никшич, Цетинье, Котор, Плужине, Бар, Плевля.

08.07.2020 Черногория: тест по прилету отменен

Согласно данным Посольству Украины в Черногории страна ослабила карантинные ограничения для украинских туристов.

04.07.2020 Черногория: Новости для путешествующих в Черногорию

Уважаемые коллеги, просим обратить внимание на новости для путешествующих в Черногорию.

24.06.2020 Черногория: Разъяснение о порядке въезда

Разъяснение о порядке въезда в Черногорию. Информация будет обновляться по мере ее поступления или изменения.

22.06.2020 Черногория: открытие въезда для украинцев

Черногория разрешила въезд для граждан Украины.

26.05.2020 Черногория: Первая страна в Европе без Covid-19

В Черногории последний пациент вылечился от короновируса и страна стала первой в Европе, преодолевшей Covid-19. В ближайшем будущем будут предоставлены условия по мерам безопасности на прием иностранных туристов от черногорского правительства. Первый этап открытия аэропорта уже осуществлен 20 мая, для частных самолетов.

12.06.2019 Вылет, 30.06.19, Киев из Тивата (Черногория)

Изменения полётных данных

20.03.2019 Елена Бойко о Miss Travel Ukraine, стипендиальном конкурсе и внутреннем туризме

В субботу, 16 марта, член совета директоров национального туристического оператора Travel Professional Group Елена Бойко выступила в прямом эфире на телеканале Espreso.TV.

27.12.2018 Вдохновляем на путешествия

Предлагаем вам познакомиться с нашими социальными сетями поближе.

26.09.2018 Павло Петренко: Виїхати за кордон з дитиною стало набагато простіше

Міністр юстиції України Павло Петренко розповів про зміни в українському законодавстві щодо спрощення виїзду за кордон з дитиною.

26.09.2018 TPG дарит бонусы на сумму 25 000 000 UAH

Национальный туристический оператор Travel Professional Group подготовил для своих любимых туристов приятный сюрприз! 

25.09.2018 Вылет 30.09.18, Черногория, Тиват из Киева

Изменения полётных данных.

20.09.2018 Вылет 23.09.18, Черногория, Тиват из Киева

Изменения полётных данных

12.09.2018 Вылет 13.09.18, Черногория, Киев из Тивата

Изменения полётных данных

08.09.2018 Вылет 09.09.18, Черногория, Тиват из Киева и Харькова

Изменения полётных данных

29.08.2018 Вылет 06.09.18, Черногория, Тиват из Киева

Изменения полетных данных

10.08.2018 Девятая победительница конкурса «TPG - разом краще!» отправится в Черногорию

На девятой неделе совместного проекта национального туроператора Travel Professional Group и телеканала ICTV «TPG -  разом краще!» фортуна улыбнулась Евгении Васильевой из Херсона, которая в скором времени отправится в путешествие в Черногорию. 

09.08.2018 Вылет 09.08.18, Черногория, Подгорица из Харькова

Изменения полётных данных

20.07.2018 Вылет 22.07.18, Черногория, Тиват из Киева

Изменение полётных данных.

13.07.2018 Вылет 14.07.18, Черногория, Тиват из Киева

Изменения полётных данных

29.06.2018 Вылет 30.06.18, Черногория, Тиват из Киева

Изменения полётных данных

23.06.2018 Вылет 24.06.18, Черногория, Тиват и Подгорица из Киева и Харькова

Изменения полётных данных.

22.06.2018 Вылет 24.06.18, Черногория, Тиват из Киева и Харькова

Изменения полётных данных

16.06.2018 Вылет 17.06.18, Черногория, Тиват из Киева

Изменения полётных данных

07.06.2018 Вылет 10.06.18, Черногория, Тиват из Киева

Изменения полётных двнных

01.03.2018 В Черногории часть рейсов была отменена из-за снегопада

Как передаёт RTCG, в ночь на вторник аэропорт Подгорицы был на короткое время закрыт из-за сильного снегопада в этой части страны.

09.09.2017 Вылет 10.09.17, Черногория, Тиват

Изменения полётных данных.

05.09.2017 Вылет 10.09.17, Черногория, Тиват

Изменения полётных данных

11.08.2017 Вылет 12.08.17, Тиват, Черногория

Изменения полётных данных.

31.07.2017 Вылет 05.08.17, Черногория, Тиват

Изменение полётных данных

27.07.2017 Вылет 29.07.17, Черногория, Тиват

Изменения полётных данных

23.06.2017 Вылет 24.06.17, Черногория, Тиват

Изменения полётных данных

22.06.2017 Черногория: Концерт Батисты Тротиньона и Минино Гарай

21 июня в День музыки в Подгорице выступит известный французский джазовый пианист и композитор Батиста Тротиньон и аргентинский перкуссионист Минино Гарай.

08.06.2017 Черногория: гарантированное подтверждение номеров на первый вылет 11.06.17!

Гарантированное подтверждение номеров на первый вылет 11.06.17!

23.05.2017 Черногория: выставка Герта Резингера

Как передает Radio Kotor, 21 мая в культурном центре "Dukley Art center" в Которе, расположенном в бывшем здание компании "Jugooceanija", откроется выставка работ современного австрийского художника Герта Резингера.

11.05.2017 15 апреля в Черногории «Биоградска гора» открывается для туристов

Стоимость билета составит 3 евро, для детей – 1,5 евро. 

29.04.2017 Жители Нидерландов и Черногории - самые высокие нации в мире

По среднему росту черногорцы (183,36 см) оказались на втором месте в мире после голландцев (183,8 см).

26.04.2017 Паромная линия Бар-Бари возобновит работу с 19 мая

Представители Барского пароходства и хорватской паромной компании Jadrolinija подписали в Риеке соглашение о сотрудничестве.

20.04.2017 Черногория планирует разрешить курение в ресторанах

Правительство Черногории планирует разрешить курение в ресторанах страны, установив специальный налог на заведения общественного питания.

12.04.2017 Международный туристический карнавал и XVI "Весенняя ночь в масках"

Жителей курорта и его гостей ожидает богатая развлекательная программа. 

11.04.2017 Даже лебеди летят в Черногорию зимой

Этой зимой на северо-востоке Черногории были замечены тундровые лебеди (Cygnus columbianus).

10.04.2017 10 апреля главные крепости Херцег-Нови откроются для посетителей

Крепости смогут принимать туристов ежедневно с 10 до 18 часов. 

08.04.2017 Реконструкцию тоннеля “Мекавац” закончат до конца мая

 Тоннель будет расширен и укреплён, там будет установлена современная система освещения.

06.04.2017 В Черногории стартовал сезон кайт-серфинга

На Великом пляже Улциньской ривьеры стартовал сезон кайт-серфинга. 

05.04.2017 Черногория! Рекламный тур! Вылет из Киева 13.05.17 на 7 ночей!

Спешите попасть в группы! 

31.03.2017 "Спектакль 'Гамлет' в деревне Мрдуша Донья"

Спектакль поставлен по пьесе Иво Брешана режиссером Лукой Кортина.

29.03.2017 В Будве появится первый 5-звездочный отель

В Будве, курортной столице Черногории, появится пятизвездочный отель Falcons.

25.03.2017 Интересные факты о Черногории

  Изюминки Черногории

24.03.2017 Выставка работ членов Союза художников Черногории

В этом году на выставке будут представлены работы 110 черногорских художников различных поколений и стилей.

21.03.2017 Отель на вершине скалы появился в Черногории

В Черногории открыл свои двери для постояльцев новый отель, над входом которого впору вешать табличку «С боязнью высоты вход воспрещен!».

20.03.2017 Выросла цена на акции порта Бара

Первоначально за акции компания предложила 7,1 миллионов евро, а теперь цена поднялась до 8,5 миллионов евро.

18.03.2017 В Подгорице скоро появится новая велодорожка

До конца этого месяца компания "Montenegropetrol" начнёт строительство новой велодорожки, которая будет тянуться от холма Горица до бульвара Революции.

16.03.2017 Презентация песенного сборника "Чудесная Бока"

В галерее Солидарности состоится презентация песенного сборника "Чудесная Бока" автора Грация Маровича.

14.03.2017 В Черногорию за недвижимостью

 Появился новый тур за недвижимостью в Черногорию.

13.03.2017 Черногория из Казахстана

Эксклюзив от TPG!

10.03.2017 Новые спортивные площадки в Херцег-Нови

В общине Герцег-Нови появились четыре новые спортивные площадки на открытом воздухе. 

08.03.2017 Джон Ньюмен выступит на фестивале "Sea Dance"

Известный британский певец, Джон Ньюмен, выступит этим летом на музыкальном фестивале "Sea Dance".

04.03.2017 Новый курорт появится в Черногории

На Скадарском озере в Черногории приступили к строительству пятизвёздочного экокурорта.

03.03.2017 Жители черногорского Бара приняли участие в спасении большой морской черепахи

Трое жителей города Бар, совместно с биологом Вернесом Загором, на днях провели операцию по спасению черепахи редкого вида, которая застряла на мели и могла погибнуть.

03.03.2017 Новый аквапарк

В черногорском курортном городе Будва начал работу новый аквапарк.

15.02.2017 В Черногории даже лень лениться

В Черногории существует чемпионат лежебок Ljenčijada.

21.09.2016 Черногория: изменения полетных данных на вылет 25.09.16

Изменение аэропорта вылета.

14.09.2016 Черногория: изменения полётных данных на вылет 18.09.16

Изменение аэропорта вылета.

06.09.2016 Черногория: изменения полетных данных на вылет 11.09.16

 Изменение аэропорта.

26.08.2016 Черногория: изменения полетных данных на вылет 28.08.16

Обращаем Ваше внимание на изменение аэропорта.

22.08.2016 Подгорица: изменения полетных данных на вылет 25.08.16

Обращаем Ваше внимание на изменение аэропорта вылета/прилёта.

22.08.2016 Тиват: изменения полетных данных на вылет 25.09.16

Изменения полётных данных.

19.08.2016 Черногория: изменения полётных данных на вылет 21.08.16

Изменения полётных данных.

19.08.2016 Черногория: изменение полётных данных на 28.08.16

Изменения полётных данных.

18.07.2016 Черногория: изменения полётных данных на вылеты с 24.07.16 - 18.09.16

Изменения полётных данных.

13.07.2016 Черногория: изменения полетных данных на вылеты с 14.07.16

Изменения полетных данных.

07.07.2016 Черногория: изменения полётных данных на вылет 10.07.16 до конца программы

Изменения полетных данных.

01.07.2016 Черногория: изменения полетных данных от 01.07.16

Изменения полётных данных.

24.06.2016 Черногория: изменение полётных данных на 26.06.16

Изменение полётных данных.

17.06.2016 Черногория: изменения полетных данных от 17.06.16

Изменения полетных данных.

10.06.2016 Черногория: изменения полетных данных на вылеты с 11.06.16, 18.06.16

Изменения полетных данных.

05.08.2015 В Черногории будет построена самая длинная канатная дорога

В скором времени местными властями планируется создать самую длинную канатную дорогу во всем мире. А проходить она будет по довольно живописным местам этой прекрасной страны.

18.06.2015 Черногория: самым активным отпуск в сентябре!

Бронируй от 15 человек на вылеты 28.06 и 05.07.2015 и получай бесплатное проживание на 7 ночей в Черногорию!

17.06.2015 Hotel Mediteran 4* Becici - important information!!!

Hotel Mediteran 4* Becici - important information!!!

20.04.2015 Стартует туристический сезон в Черногории – Карнавал ждёт Вас!!!

Черногория за последние годы стала одним и самых популярных адриатических направлений для отдыха жителей Украины и многих других европейских стран! А такому показателю способствует не только цена и безвизовый въезд, а и проведение красочных праздников, которые устраивают в этой стране, специально для гостей, которые приезжают на отдых.

02.04.2015 Первый Comedy Weekend в Черногории

Тебя ждет три концерта резидентов Comedy Club с лучшими и новейшими номерами!

02.04.2015 Начал работать отель "Lipka"

Как передает RTCG, вчера отель "Lipka" в Колашине вновь открыл свои двери для посетителей после долгого простоя.

07.07.2014 TPG COUNTRY WEEK: ТИЖДЕНЬ ЧОРНОГОРІЇ РАЗОМ З ТУРОПЕРАТОРОМ TRAVEL PROFESSIONAL GROUP

TPG COUNTRY WEEK: ТИЖДЕНЬ ЧОРНОГОРІЇ РАЗОМ З ТУРОПЕРАТОРОМ TRAVEL PROFESSIONAL GROUP 07.07 - 11.07. Бронюй в зручний для себе день та отримуй додаткові знижки та приємні подарунки.

26.05.2014 ТИЖДЕНЬ ЧОРНОГОРІЇ РАЗОМ З ТУРОПЕРАТОРОМ TRAVEL PROFESSIONAL GROUP

Тиждень Чорногорії разом з TPG 26.05 - 31.05!!! Бронюй в зручний для себе день та отримуй додаткові знижки та приємні подарунки

15.04.2014 РЕКЛАМНИЙ ТУР ХОРВАТІЯ+ЧОРНОГОРІЯ, 11.05.-21.05.2014

Хіти сезону 2014 року!!!

15.04.2014 Рекламний тур - Чорногорська Казка

До уваги агентів! Пропонуємо Вам взяти участь в рекламному турі до Чорногорії!

26.03.2014 Нудизм в Черногории